prieten drag

  •  
    • 1259 mesaje
    5 Nov 2008, 21:45
    0 0
    Lasa Macedonia ca mie imi place politica , ca bine o aduse-si din condei Coane Dumitrache
  •  
    • 4132 mesaje
    5 Nov 2008, 21:46
    0 0
    Ma faci sa rid,Doica....cum sa fii geloasa pe Lobela ?....... nu cred ca esti,decit o doamna in adevaratul sens al cuvintului,ca o mindra......nu mai spun.......dar nu-ti faci zodia de ris...
  •  
    • 1259 mesaje
    5 Nov 2008, 21:47
    0 0
    D a.....si eu am baut-o asa pina mi sa spus ca nu este bine ,ca nu mi se mai recomanda sa o beau asa si am dat-o pe laptic.
  •  
    • 4132 mesaje
    5 Nov 2008, 21:49
    0 0
    Uite ca tocmai a anuntat vremea,se pare ca timpul abia de vineri se raceste intr-adevaratul sens al cuvintului.....
    Mie nu imi este groaza decit de flescaiala,ce se face pe aici,dupa ce se topeste prima zapada.
    Ca tare se mai distruge incaltamintea,astia dau cu sare non stop....
  •  
    • 1259 mesaje
    5 Nov 2008, 21:49
    0 0
    Pai noi nu mai putem sa glumim Imi dau seama ca era conu Fanica nu Dumitrache ...hai ca am facut-o mai rau ca in politica.
  •  
    • 1259 mesaje
    5 Nov 2008, 21:53
    0 0
    Parca nu a spus de zapada si nici de ploaie,decit ca se va racii numai eu sa nu mai racesc ca nu-mi place de loc . Imi creaza o stare de disconfort si ajung sa fac si depresie din cauza bolii . Oricum azi mi-am mai revenit din depresia ce ma cuprinsese ieri . Unde o fi Lobela de nu intra si ea cu noi in dispute politice?
  •  
    • 4132 mesaje
    5 Nov 2008, 22:05
    0 0
    Pai nu a zis ca ninge ,decit ca se raceste considerabil
  •  
    • 1259 mesaje
    5 Nov 2008, 22:06
    0 0
    Eu acum trebuie sa merg la culcare ca a venit micul Robert . Asa ca va doresc o noapte linistita fara evenimente deosebite in vecini ,iar voua noapte buna.
  •  
    • 4132 mesaje
    5 Nov 2008, 22:07
    0 0
    Lobela fie vede vreun film ,fie este cu/la prietenii ei.fie s-a culcat,sau poate citeste o carte.....cred,nu stiu ?
  •  
    • 4132 mesaje
    5 Nov 2008, 22:08
    0 0
    NOapte buna Doica
  •  
    • 4132 mesaje
    5 Nov 2008, 22:09
    0 0
    Am uitat sa te intreb ceva,Doica tu mai vezi tinar si nelinistit..?
  •  
    • 4132 mesaje
    5 Nov 2008, 22:11
    0 0
    Lobela si tie iti urez toate cele buna si noapte buna
  •  
    • 1259 mesaje
    6 Nov 2008, 08:04
    0 0
    Buna dimineata la toate Evele si o zi buna . AZI NU AM UITAT SI AM LUAT CE TREBUIA .Acum astept sa treaca o ora ca sa pot minca si apoi il dun pe Robert pa gradi nita si ne mai auzim atunci . O zi deosebita.Afara este inca destul de cald si tufanele sunt pline de flori .
  •  
    • 43 mesaje
    6 Nov 2008, 08:09
    0 0
    Am vrut sa vad ce mai ati mai scris pe aici si cu aceasta ocazie salut pe toata lumea.
    Enriqua,sa inteleg ca prietenia pina la urma un fel de ajutor reciproc intre doi sau mai multi oameni?
    Tu vad ca nu sustii ajutorul financiar ci pe cel moral,spun asta citindu-te:
    "Chiar dak gandeste uneori, diferit fata de tine,va astepta la randul sau o sustinere morala si intelegere,in masura in care ti-a oferit-o...."
    Si daca nu o primesti cum zici tu,sau nu o primesti cind vrei tu,il poti considera pe acel om fals ?
  •  
    • 43 mesaje
    6 Nov 2008, 08:14
    0 0
    Doamne ce imi mai plac tufanelele
  •  
    • 1519 mesaje
    6 Nov 2008, 09:35
    0 0
    Buna dimineata,Macedonia nu am citit si nici tv-ul nu l-am bagat in seama desi la mine merge non stop in camera in care ma aflu.Aseara am stat in povesti ca la gura sobei cu fata mea pana dupa ora 1 noaptea asa ca nu am mai intrat.Cred ca am incurcat borcanele faceam politica pe mesaje private cu Doica de altfel stiu ca am mai trimis raspunsuri care le aveam pt ea la tine dar nu-mi fac probleme ca nu era nimic de ascuns intre noi.Azi e o ceata densa si mi cam groaza ca trebuie sa scot masina sa merg sa rezolv niste probleme iar dupamasa merg la ziua unei prietene care o face la un restaurant.In plus d-na care vine sa ma tunda si coafeze e plecata in statiune asa ca o sa srvesc coaforul si nu-mi place,am facut programare asa ca nu renunt ca cine stie cand am iar nevoie .
  •  
    • 1519 mesaje
    6 Nov 2008, 09:45
    0 0
    Doica ma bucur ca il ai pe Robert langa tine mie mi asa de dor de nicuta mea,mai nou imi scrie cu litere mai numele,o cert pe fata mea ca se distreaza si la 3 ani si jumatate o invata sa scrie(culmea in romana) pt ca e mai usor sa invete sa scrie asa cum se citeste.Cred ca e prea devreme si eu am facut aceeasi greseala cu ea dar la 5 ani si cum atunci copii mergeau la 6 ani la scoala,am avut putina bataie de cap cu ea ca se plictisea la ore.Noroc ca a fost un copil cuminte.Pe baiat nu l-am invatat eu ca a invatat el de la sora-sa e diferenta de 5 ani intre ei si ea facea pe invatatoarea in jocurile lor si cam tot la aceeasi varsta citea si el
  •  
    • 1259 mesaje
    6 Nov 2008, 09:58
    0 0
    Se vede Lobela ca iti este dor de ei fiindca ai inceput sa vb de ei.Si eu am facut greseala cu cea mica de am dat-o de 6 ani si a mers mai greu cu scoala . Cea mare a fost mai isteata dar era cu aproape un an mai mare decit colegii ei .Si pe Robert o sa-l dam ceva mai mare pentru am observat din proprie experienta ca este mai bine . Fiind si stingaci va scrie si mai greu .
  •  
    • 1519 mesaje
    6 Nov 2008, 10:06
    0 0
    Buna adnana, sa stii ca si eu cred ca si enriqa ca prietenia este acea legatura care trece cu succes proba timpului.Din gesturi mari sau marunte iti dai seama ca acel om este prietenul tau la bine sau la incercari grele .Intr-o lume in care orice minune tine mai putin de trei zile o prietenie care rezista in timp este ceva de pret si merita sa lupti ca sa o mentii.Nu cred in prietenii care se leaga de ajutor material.E adevarat ca:" prietenul la nevoie se cunoaste"dar in zilele de acum de multe ori mana pe care ai intins-o la nevoie e muscata.De aceea eu cred ca prietenii durabile sint in special cele in care materialul nu are loc sau conteaza foarte putin.Tu ce crezi?
  •  
    • 1519 mesaje
    6 Nov 2008, 10:12
    0 0
    Da Doica m-ai citit bine mor de dorul lor si abea astept sa ma duc dar si micuta e o dulce si pt ca maica-sa i-a spus ca buni vine cu avionul cand se face frig ,iese in curte cand aude avioane si o intreaba :"mama e destul de frig ca sa fie buni in avionul ala?"