prieten drag

  •  
    • 1519 mesaje
    19 Nov 2008, 22:16
    0 0
    Vad ca nu mai santeti.Va doresc noapte buna.Pa
  •  
    • 1259 mesaje
    19 Nov 2008, 22:20
    0 0
    Stii cum e .....frumoasa . E albastra -verzuie si uneori cind sunt valuri mari ti se pare ca e neagra . Bat vinturi puternice si zapada este viscolita rau de tot. Intr-o iarna tin minte ca a fost un viscol puternic si toata zapada sa asezat pe sosea si nu au mai putut circula masinile . A trebuit sa mergem prin nameti pina la serviciu pe jos aproape 3 km sau mai mult nu mai tin minte distanta precis. A fost cumplit atunci , vintul ne batea din fata si ne intra zapada in gura si in nas de nu puteam respira.Din cauza vintului nu puteam sa vedem nici pe unde sa mergem Mergeam in sir indian ca sa se faca putina poteca. . Sa dezapezit drumul pe la prinz si ne-a dat voie sa plecam acasa . Soarele a incalzit admosfera si zapada era sticloasa si pufoasa . Cit de urit era dimineata la 630 -7 asa se facuse de frumos la prinz. Vezi cum este ?
  •  
    • 4132 mesaje
    19 Nov 2008, 23:43
    0 0
    Somn usor si vise placute,la ora asta nu am ce sa va mai spun,este tirziu tare,sper ca miine dupa amiaza sa mai vorbim.
  •  
    • 523 mesaje
    20 Nov 2008, 10:34
    0 0
    Buna ziua , la toata lumea! Sa aveti o zi dupa sufletul vostru, si tot ce v-at propus sa vi se indeplineasca.Va pup
  •  
    • 523 mesaje
    20 Nov 2008, 14:51
    0 0
    Evelor, vreau sa va spun ca daca vreuna din voi doreste sa vina in loc. mea sa viziteze manastirile si peisajele deosebite din Calimanesti- Valcea, va astept cu drag in casa mea, bineinteles ,la sf. de sapt.Tinem legatura. Cu prietenie Georgeta
  •  
    • 4132 mesaje
    20 Nov 2008, 15:04
    0 0
    Buna


    Acum am ajuns si eu acasa si incerc ,sa citesc ce ati mai scris voi,astazi cred ca nu am sa mai am nicio surpriza si voi ramine acasa sa pot si eu sa mai vorbesc cu voi.
    Va pup pe toate fara sa va mai numesc si toate cele bune...
  •  
    • 1259 mesaje
    20 Nov 2008, 15:34
    0 0
    Buna dragele mele, eu am vazut mesajul tau si ma bucur ca vei fii aci pentru noi. Eu una iti multumesc pentru invitati Georgeta sa fiu sincera eu le-am vazut si mi-ar face placere sa le mai revad numai ca eu sunt destul de ocupata . In rest toate cele bune.
  •  
    • 4132 mesaje
    20 Nov 2008, 17:59
    0 0
    Dragutelorrrrrrrrr.......pe unde imi umblati ?????????...
    Dupa ce lipsesc atitea zile dint-re voi,acum cind am si eu un pic de timp liber ,voi....?
  •  
    • 1519 mesaje
    20 Nov 2008, 19:21
    0 0
    Buna Macedonia nu te supara eu am intrat in casa mai devreme dar am stat la bucatarie putin.Nu prea ma descurc cu mancarurile de post si trebuie sa le combin cumva sa fie cat de cat gustoase.Maine ma trezesc de dimineata merg cu masina pana la prietena mea si de acolo ne ducem cu autocarul la manastire.
  •  
    • 1519 mesaje
    20 Nov 2008, 20:34
    0 0
    eu ma retrag,vorbim dupa ce ma intorc.O seara frumoasa va doresc.
  •  
    • 1259 mesaje
    20 Nov 2008, 20:42
    0 0
    Hai ca eu am intrat acum . Daca mai cititi cum va . Va Pup si va doresc toate cele bune.
  •  
    • 4132 mesaje
    20 Nov 2008, 21:02
    0 0
    Lobela ,drum bun si sa te intorci sanatoasa.
  •  
    • 4132 mesaje
    20 Nov 2008, 21:03
    0 0
    Buna Doica,ce mai faci sper sa mai intrii,daca nu noapte buna.
  •  
    • 1259 mesaje
    21 Nov 2008, 08:23
    0 0
    Am intrat pe net dar ca un facut voi nu ati mai asteptat . lobela iti doresc calatorie placuta si sa ne auzim de bine. Pe restul le salut si astept un semn , Voi intra mai rirziu putin. Voi stiti ce obligatie am in fiecare dimineata. Macedonia toate cele bune .
  •  
    • 4132 mesaje
    21 Nov 2008, 08:33
    0 0
    Buna dimineata si o zi buna va doresc la toate.
    Doica stim ce obligatii ai dimineata asa ca dupa ce termini te astept sa mai schimbam o vorba.Poate ai timp mai mult azi ,ca este sarbatoare si cred eu ca putem sa ne odihnim.Azi sunt acasa toata ziua cred eu,mi-am luat o zi libera pentru odihna,sunt la pamint din toate punctele de vedere si vreau ca sa-mi refac puterile.
  •  
    • 180 mesaje
    21 Nov 2008, 09:19
    0 0
    Buna dimineata! Ma primiti si pe mine la barfa ?
    <> este cel mai frumos cuvant, dar cand gasesti un prieten adevarat este ceva deosebit.
    Este adevarat ca in zilele noastre - tot mai greu gasesti pe cineva care sa-ti fie cu adevarat prieten.
  •  
    • 523 mesaje
    21 Nov 2008, 09:49
    0 0
    Buna dimineata la toate prietenele dragi. Bine ai venit, Bica! Asa e; prieten drag, este un cuvint frumos, cel mai frumos. Nici eu nu sint de f mult timp pe aici, dar simt caldura sufleteasca, si voi ramine cit ma voi simti bine.
  •  
    • 523 mesaje
    21 Nov 2008, 09:54
    0 0
    Din partea mea, aveti tot concursul. Totdeauna am fost un om de cuvint, pe care te poti baza
  •  
    • 523 mesaje
    21 Nov 2008, 10:00
    0 0
    Macedonia, sa te odihnesti, ca ai nevoie. Lobella sa Doica, va salut si pe voi , si va doresc la toate, sa aveti o zi excelenta, un sf de sapt. cum doriti. Eu plec la capitala, la nepotica mea, si ne mai auzim , sapt viitoare. Va pup cu drag , si Dumnezeu sa va binecuvanteze!
  •  
    • 1259 mesaje
    21 Nov 2008, 10:03
    0 0
    Buna dimineata Bica, noi nu am vb prea multe dar stiu ca cele doua nepotele iti omoara timpul cel mai mult. Raluca ce spune de surioara ei cea mica? Acum prea multe nu intelege ea . Tin minte cum fata mea cea mare se invirtea in jurul patutului unde sta cea mica si se plinjea ca nu mai crecte odata sa poata sa se joace si ea cu surioara ei .Cind a crescut cea mica ,cea mare nu se mai juca ,deabia acum cind sund ari se inteleg si sunt bune prietene.