Voi Ce parere aveti?

  •  
    • 24 mesaje
    20 Oct 2014, 22:14
    0 0
    Aseara am avut o discutie cu al meu viitor sot. Pe tema cheltuielilor de nunta. Si cam cate persoane vor venii la nunta sa ne facem o parere. Dupa asta, imi zice cam cat crezi ca vor da parintii tai la nunta? Si eu am zis ca nu stiu dar oricum cred ca vor da bani , Ptr ca la sora mea Tata a dat ceva banuti Si e pensionar. Si eu intreb da mama ta cat va da ??? El imi Zice Pai nu cred ca va da nici un ban Ptr ca lucreaza Si are un salar mic plus ca el o ajuta cu banii. Si eu am avut o reactie cum sa nu dea??? Si el a inceput sa se enerveze, ca eu nu inteleg ca mama lui nu are nici un ban. Ca Abia se descurca cu banii..... Si eu atunci I-am zis...tu crezi ca ai mei nu muncesc Si fac sacrificii??!! Nu stiu Ce sa zic m-a afectat f tare aceasta discutie.
  •  
    • 4346 mesaje
    20 Oct 2014, 22:23
    1 0
    September14 said:Aseara am avut o discutie cu al meu viitor sot. Pe tema cheltuielilor de nunta. Si cam cate persoane vor venii la nunta sa ne facem o parere. Dupa asta, imi zice cam cat crezi ca vor da parintii tai la nunta? Si eu am zis ca nu stiu dar oricum cred ca vor da bani , Ptr ca la sora mea Tata a dat ceva banuti Si e pensionar. Si eu intreb da mama ta cat va da ??? El imi Zice Pai nu cred ca va da nici un ban Ptr ca lucreaza Si are un salar mic plus ca el o ajuta cu banii. Si eu am avut o reactie cum sa nu dea??? Si el a inceput sa se enerveze, ca eu nu inteleg ca mama lui nu are nici un ban. Ca Abia se descurca cu banii..... Si eu atunci I-am zis...tu crezi ca ai mei nu muncesc Si fac sacrificii??!! Nu stiu Ce sa zic m-a afectat f tare aceasta discutie.

     
    pana acum s au  deschis deja vreo 3 topicuri cu iubiti/soti/ logodnici total nepotriviti si asta numai intr o zi!   Intrebarea mea este ... daca vei  fi Next Star??!!! 


    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 20 Oct 2014, 22:24
  •  
    • 5035 mesaje
    20 Oct 2014, 22:33
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6557 mesaje
    20 Oct 2014, 22:42
    1 0

    tu te mariti pentru nunta sau pentru el?

     

  •  
    • 10065 mesaje
    20 Oct 2014, 22:48
    1 0
    Cind banul devine tema prioritara, deja e problema, parerea mea.

    Banii vin si se duc, oamenii ramin.

    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 20 Oct 2014, 22:51
  •  
    • 78 mesaje
    21 Oct 2014, 09:50
    2 0
    September14 said:Aseara am avut o discutie cu al meu viitor sot. Pe tema cheltuielilor de nunta. Si cam cate persoane vor venii la nunta sa ne facem o parere. Dupa asta, imi zice cam cat crezi ca vor da parintii tai la nunta? Si eu am zis ca nu stiu dar oricum cred ca vor da bani , Ptr ca la sora mea Tata a dat ceva banuti Si e pensionar. Si eu intreb da mama ta cat va da ??? El imi Zice Pai nu cred ca va da nici un ban Ptr ca lucreaza Si are un salar mic plus ca el o ajuta cu banii. Si eu am avut o reactie cum sa nu dea??? Si el a inceput sa se enerveze, ca eu nu inteleg ca mama lui nu are nici un ban. Ca Abia se descurca cu banii..... Si eu atunci I-am zis...tu crezi ca ai mei nu muncesc Si fac sacrificii??!! Nu stiu Ce sa zic m-a afectat f tare aceasta discutie.

    parerea mea este ca acest lucru chiar nu conteaza in cazul tau daca il iubesti si va iubiti cu adevarat. Daca stii ca nu are femeia, atunci trebuie sa te gindesti BINE dc vrei sa traiesti cu un baiat sarac sau nu. fca dp casatorie vei vedea numai minusuri in el...crede-ma.....dar dc stii ca are si e zgircita atunci este si asta o problema....vezi singura care e situatia....gindeste-te bine acum!!! 

    ce folos ca noua parintii ne-au dat si ne-au facut nunta frumoasa, daca dupa casatorie sotul meu a devenit ca un copil. ma simt de parca si-a luat Mama si nu sotie...trebuie sa ma lupt acum cu el sa faca ceva prin casa..sau sa vinA macar acasa dp servici sa nu stea sa bata cimpii prin oras???

    gindeste-te bine acum. inainte de casatorie.  SI CD ITI ZIC, VORBESC SERIOS CA AM PATIT-O PE PROPRIA PIELE. DACA AS DA TIMPUL INAPOI AS LUA ALTA DECIZIE.

  •  
    • 11561 mesaje
    21 Oct 2014, 10:09
    1 0
    ViktorC said:Cind banul devine tema prioritara, deja e problema, parerea mea.

    Banii vin si se duc, oamenii ramin.

     

    Adevarul  este  unde  va  la  mijloc !!
    Lipsa  banilor  mai  ales  in  epoca  moderna  , cu  siguranta  nu  va  "consolida " fericirea  conjugala , asa  cum  abundenta  acestora  nu  poate  garanta  aceasta  fericire!!
      In  orice  alegere , deci  si  in  cea  privind  "viitorul "  sau  ' viitoarea " , exista  o  doza  de  risc  ,  dar  si  de  noroc  de  care  ai  nevoie!
        A  ti  alege  omul  in  care  teoretic  ar  trebui  sa  te  sprijini  pentru  tot  restul  vietii , cel  putin  teoretic , doar  in  virtutea  "fluturilor "  din  stomac , este  o  greseala  de  multe  ori  fatala , viitoarei  famili!!

  •  
    • 12208 mesaje
    21 Oct 2014, 15:50
    0 0
    sunt multe de spus , dar ...http://www.youtube.com/watch?v=DZfPPlR7r6c asculta ...
  •  
    • 144 mesaje
    21 Oct 2014, 15:51
    0 0
    Bravo, cu asa gandire mai bine nu va mai luati.. Pacat!
    Acest mesaj a fost editat de către Adam7: 21 Oct 2014, 15:52
  •  
    • 11561 mesaje
    21 Oct 2014, 15:55
    1 0
    September14 said:Aseara am avut o discutie cu al meu viitor sot. Pe tema cheltuielilor de nunta. Si cam cate persoane vor venii la nunta sa ne facem o parere. Dupa asta, imi zice cam cat crezi ca vor da parintii tai la nunta? Si eu am zis ca nu stiu dar oricum cred ca vor da bani , Ptr ca la sora mea Tata a dat ceva banuti Si e pensionar. Si eu intreb da mama ta cat va da ??? El imi Zice Pai nu cred ca va da nici un ban Ptr ca lucreaza Si are un salar mic plus ca el o ajuta cu banii. Si eu am avut o reactie cum sa nu dea??? Si el a inceput sa se enerveze, ca eu nu inteleg ca mama lui nu are nici un ban. Ca Abia se descurca cu banii..... Si eu atunci I-am zis...tu crezi ca ai mei nu muncesc Si fac sacrificii??!! Nu stiu Ce sa zic m-a afectat f tare aceasta discutie.

     

    Mai  casca  ochii  bine , pana  sa  faci  vreo  prostie !!!

  •  
    • 3816 mesaje
    21 Oct 2014, 16:53
    2 0
    Sa vezi ce misto e la nemti cand o pereche da maxim 50 de euro la o nunta.
  •  
    • 7947 mesaje
    21 Oct 2014, 17:02
    1 0
    Vine o vreme cand orice tanar trebuie sa traiasca pe picioarele lui si sa nu mai astepte de la mama si de la tata. Dimpotriva sa ii lase sa se bucure macar la batranete din salariul lor. Urat imi e de cei ce astrapta si tot asteapta si daca nu li se da fac ca toate orataniile.
  •  
    • 16187 mesaje
    21 Oct 2014, 17:13
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 21 Oct 2014, 17:15
  •  
    • 6557 mesaje
    21 Oct 2014, 17:31
    0 0

    dublat


    Acest mesaj a fost editat de către panselutas: 21 Oct 2014, 17:32
  •  
    • 6557 mesaje
    21 Oct 2014, 17:31
    0 0
    faza asta mi-a amintit de reprosul unei "doamne" catre fostul sot ca nu-i luase fiisei masina
    asta in conditiile in care mai mult domnul muncea, dar masina trebuia luata pentru "copil" ca asa se face )
  •  
    • 24 mesaje
    21 Oct 2014, 22:25
    0 0
    Eu nu stau pe banii parintilor Si nici el. Noi ne facem nunta din banii nostri. Dar nici nu imi convine ca doamna soacra sa vina cu mana in c..r pe langa parintii mei care poate fac sacrificii sa ma ajute Si ei cum pot. Eu nu astept nimic de la ei, din partea mea sa nu dea nimic. Dar nu mi-a placut discutia care a abordat-o al meu viitor sot. Ca mama lui nu are bani Si ai mei trebuie sa dea bani.
  •  
    • 4346 mesaje
    21 Oct 2014, 22:28
    1 0
    la faza cu abordatul ai dreptate..nu mi se pare corect sa ti impuna cine din familia ta trebuie sa dea bani , pe cand ai lui sunt scutiti.
  •  
    • 24 mesaje
    21 Oct 2014, 22:30
    0 0
    schonland said:Vine o vreme cand orice tanar trebuie sa traiasca pe picioarele lui si sa nu mai astepte de la mama si de la tata. Dimpotriva sa ii lase sa se bucure macar la batranete din salariul lor. Urat imi e de cei ce astrapta si tot asteapta si daca nu li se da fac ca toate orataniile.

     

    Ai auzit de parinti care stau pe banii copiilor, si le spala creierul ca e moral sa ajuti parintii. Si copii nu pot sa isi intemeieze o familie, Ptr ca are parinti de intretinut????
  •  
    • 24 mesaje
    21 Oct 2014, 22:36
    0 0
    Me-Diana said:
    September14 said:Aseara am avut o discutie cu al meu viitor sot. Pe tema cheltuielilor de nunta. Si cam cate persoane vor venii la nunta sa ne facem o parere. Dupa asta, imi zice cam cat crezi ca vor da parintii tai la nunta? Si eu am zis ca nu stiu dar oricum cred ca vor da bani , Ptr ca la sora mea Tata a dat ceva banuti Si e pensionar. Si eu intreb da mama ta cat va da ??? El imi Zice Pai nu cred ca va da nici un ban Ptr ca lucreaza Si are un salar mic plus ca el o ajuta cu banii. Si eu am avut o reactie cum sa nu dea??? Si el a inceput sa se enerveze, ca eu nu inteleg ca mama lui nu are nici un ban. Ca Abia se descurca cu banii..... Si eu atunci I-am zis...tu crezi ca ai mei nu muncesc Si fac sacrificii??!! Nu stiu Ce sa zic m-a afectat f tare aceasta discutie.

    parerea mea este ca acest lucru chiar nu conteaza in cazul tau daca il iubesti si va iubiti cu adevarat. Daca stii ca nu are femeia, atunci trebuie sa te gindesti BINE dc vrei sa traiesti cu un baiat sarac sau nu. fca dp casatorie vei vedea numai minusuri in el...crede-ma.....dar dc stii ca are si e zgircita atunci este si asta o problema....vezi singura care e situatia....gindeste-te bine acum!!! 

    ce folos ca noua parintii ne-au dat si ne-au facut nunta frumoasa, daca dupa casatorie sotul meu a devenit ca un copil. ma simt de parca si-a luat Mama si nu sotie...trebuie sa ma lupt acum cu el sa faca ceva prin casa..sau sa vinA macar acasa dp servici sa nu stea sa bata cimpii prin oras???

    gindeste-te bine acum. inainte de casatorie.  SI CD ITI ZIC, VORBESC SERIOS CA AM PATIT-O PE PROPRIA PIELE. DACA AS DA TIMPUL INAPOI AS LUA ALTA DECIZIE.

     

    DNA soacra are salar 800 lei, plus ca al meu ii trimite bani lunar 200 euro, care cica banii aia se duc nush unde.....pe rujuri doamne iarta-ma ca asta vad. O femeie singura eu cred ca cu banii astia ii ajunge sa puna Si Ce a deoparte Ptr ficiorsu. Tatal meu pensionar cu 800 Ron pe Luna tot a dat cat a putut Si el acolo niste banuti...din economisirile lui. Deci....nu mi se o pare corect fata de ai mei cand o sa vada ca ea nu ne ajuta cu nimic...acolo cat de Putin tot e ceva
  •  
    • 24 mesaje
    21 Oct 2014, 22:43
    0 0
    I_have_a_dream said:Tu faci nunta pentru bani sau ca ai fluturi in stomac când il vezi?
    Urata discuție. Poate biata femeie chiar nu are. 
     

     

    Nunta se face cu bani, totul costa, Daca cumva nu stii pe Ce lume traiesti, totul costa. Rochie, meniuri,bautura, astea Nu se platesc cu aer