Intrebare concurs:"Ai citit vreodata horoscopul si de ce ai facu

  •  
    • 0 mesaje
    10 Nov 2009, 17:02
    0 0
    Pentru a ma informa si pentru a-mi analiza situatia ca imi dau seama de fapt la ce s-a referit.De multe ori mi s-a intamplat ce mi s-a zis la horoscop insa cu intarziere de 2-3 luni
  •  
    • 2 mesaje
    10 Nov 2009, 18:08
    0 0
    da il citesc zilnic din curioazitate mai mult nu cunosc stiinta astrologiei.
  •  
    • 0 mesaje
    10 Nov 2009, 22:16
    0 0
    am citit si inca mai citesc din curiozitate pentru ce imi rezerva viitorul.
  •  
    • 3 mesaje
    11 Nov 2009, 03:40
    0 0
    da, pentru a vedea ce ii rezerva astrele in viitor
  •  
    • 3 mesaje
    11 Nov 2009, 19:30
    0 0
    In adolescenta citeam regulat horoscopul fiind interesata de lucrurile frumoase pe care le prezicea uneori.
  •  
    • 0 mesaje
    11 Nov 2009, 19:52
    0 0
    da in fiecare dimineata din obisnuinta si din curiozitate uneori ne ridica moralul
  •  
    • 3 mesaje
    12 Nov 2009, 01:13
    0 0
    Da ,am citit horoscopul .Caracteristicile generale :deobicei ,se potrivesc ,macar putin , oricui.Horoscopul zilnic :este imposibil sa fie "adevarat" la toata lumea din zodia respectiva.Ce ar insemna ca ,de exemplu: toti berbecii sa se indragosteasca in aceeasi zi ? Unora li se adevereste ,altora nu.
  •  
    • 0 mesaje
    12 Nov 2009, 15:00
    0 0
    Consider ca astrele ne influenteza foarte mult viata si personalitatea. Am citit din curiozitate, nu cred in horoscoapele din reviste. Daca vorbim despre un horoscop personalizat, o astrograma, se schimba datele problemei...
  •  
    • 0 mesaje
    12 Nov 2009, 17:56
    0 0
    am citit dar nu foarte des. am facut-o din curiozitate.
  •  
    • 197 mesaje
    12 Nov 2009, 17:57
    0 0
    Citeam destul de des horoscopul intr-o perioda si totul tinea de autosugestie: daca horoscopul spunea ca o sa am o zi buna, pleceam cu zambetul pe buze de acasa si eram extrem de increzatoare si aveam un tonus bun toata ziua, daca in schimb horoscopul spunea ca o sa am probleme in ziua respectiva, imi spuneam ca nu trebuie sa cred mereu ce spune la horoscop. :)
  •  
    • 2 mesaje
    13 Nov 2009, 13:08
    0 0
    Imi citesc hroscopul ocazional. Din curiozitate, iar daca scrie ceva de rau incerc sa nu dau importanta, dar daca scrie de bine, imi place.
  •  
    • 2487 mesaje
    13 Nov 2009, 18:49
    0 0
    Pt a ma binedispune,majoritatea nu dau vesti proaste asa ca pleci cu spiritul ridicat pe ziua respectiva.
  •  
    • 0 mesaje
    14 Nov 2009, 15:09
    0 0
    am citit de mai multe ori de mai multe ori din curiozitate stiu cu nu o sa fie nici pe departe ziua mea precum ceea ce e prezis la horoscop.fara indoiala se nimereste la catvea persoane sa fie asa dar in nici un caz nu e o chestie general valabila
  •  
    • 0 mesaje
    15 Nov 2009, 01:55
    0 0
    Nici nu exista un horoscop care sa spuna ceva adevarat vreodata ei isi vind produsele si fac bani.Se adreseaza in special oamenilor ... Mai distractiv,cand mai dau si sfaturi exacte de ce ai de facut. Din simpla curiozitate
  •  
    • 2 mesaje
    15 Nov 2009, 14:16
    0 0
    da normal aproape zilnic il citesc dar uneori nu se adevereste . ma rog .... de ce o fac ptr ca sunt curioasa si doar atat.
  •  
    • 0 mesaje
    15 Nov 2009, 15:25
    0 0
    din simpla kuriozitate...
  •  
    • 0 mesaje
    17 Nov 2009, 19:04
    0 0
    da, de cele mai multe ori mi se intampla ceea ce mi se "prezice"
  •  
    • 0 mesaje
    17 Nov 2009, 20:56
    0 0
    DA! citesc horoscopul zilnic! In acest fel imi "fac" o zi buna! face parte din ritualul meu zilnic, ritual care ma ajuta sa am un moral ridicat ! bineinteles, previziunile nu sunt intotdeauna favorabile dar.... cum nu sunt o persoana influentabila... stiu ca fiecare din noi suntem unici !... nu putem avea toti nativii unei zodii aceleasi previziuni! totul trebuie interpretat prin prisma propriei noastre personalitati si,...... chiar si aspectele mai putin favorabile , prin control , pot fi intoarse in favoarea noastra! Dar, alaturi de o cafea parfumata, aburinda ,... si de micul dejun,..... horoscopul este atat de necesar pentru o zi buna!!
  •  
    • 0 mesaje
    18 Nov 2009, 01:15
    0 0
    In fiecare zi citesc horoscopul pentru a sti ce ma asteapta.
  •  
    • 1 mesaje
    18 Nov 2009, 02:30
    0 0
    Da il citesc aproape in fiecare zi si imi place atunci cand mi se potriveste si e de bine. Cel mai mult imi place cel chinezesc pe un an intreg e super inspirat si adevarat.