Intrebare concurs:"Ai citit vreodata horoscopul si de ce ai facu

  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 16:59
    0 0
    da am citit, de cele mai multe ori din curiozitate
  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 17:43
    0 0
    Sa vad daca se adevereste ceva din ce scrie acolo...
  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 17:44
    0 0
    Citesc rar horoscopul, in principiu pentru ca nu cred in precizia lui. Totusi, imi controlez reactiile atunci cand sunt prevenita de horoscop ca datorita lor as putea avea probleme.
  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 19:31
    0 0
    Da, citesc zilnic horoscopul pentru a ma pregati sufleteste pentru ziua ce ma asteapta.
  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 19:55
    0 0
    Ha, ha, ha! Tocmai am terminat de citit horoscopul oferit de eva.ro înainte de a intra la Concursuri... ştiţi, uneori se potriveşte... eu prefer să-l citesc ulterior zilei pentru care este făcută predicţia astrală... îmi oferă o altă perspectivă asupra evenimentelor petrecute şi mă obligă la recapitularea lor, în paralel cu o analiză (uneori plină de umor) mai detaşată, din moment ce sunt evenimente trecute...
  •  
    • 1 mesaje
    7 Nov 2009, 19:58
    0 0
    Horoscopul este un bun prieten pentru mine si il citesc in fiecare zi pentru a stii ce ma asteapta in ziua respectiva si de cele mai multe ori mi-a spus adevarul,acum depinde de fiecare dintre noi cum il interpretam pentru ca nu se potriveste la fiecare tot timpul si de aceea avem tendinta de a nu crede in el.Mie imi place si cred in horoscop asa cum cred ca soarta si-o mai face si omul cu mana lui.
  •  
    • 1 mesaje
    7 Nov 2009, 20:07
    0 0
    da l-am citit si voi face acest lucru in continuare... cu un mic pas in viitor... de ce sa nu stii cum sa fii in acea zi, de cine sau ce sa te feresti la ce bucurii sau nefericiri sa te astepti? crezi ca e adevarat sau nu e adevarat in ambele cazuri ai dreptate... =)
  •  
    • 7 mesaje
    7 Nov 2009, 21:16
    0 0
    Citesc horoscopul la terminarea zilei sa vad cat la suta este adevarat
  •  
    • 1 mesaje
    7 Nov 2009, 21:28
    0 0
    Da,marturisesc ca citesc horoscopul din adolescenta.Motivele pentru care o fac sunt diverse. Imi place sa fiu in permanenta informata ,iar informatiile sunt binevenite indiferent de sursa sau domeniu ,ca mai apoi sa trec la filtrarea lor si la extragerea notiunilor importante.La fel si stiintele oculte vin in ajutorul nostru cu informatii din astral fiind o provocare pentru persoanele care detin un minim de cunostiinte in domeniu.Din vechime a existat preocuparea pentru horoscop ,exista in prezent si va fi si in viitor o preocupare constanta.O persoana responsabila trebuie sa asimileze si informatiile negative ,sa-si asume infrangerile si sa gaseasca resursele interioare ptr. a indrepta tot ceea ce este stramb in personalitatea sa ,sa se autodepaseasca prin perseverenta.Autocunoasterea este vitala si tocmai in acest scop horoscopul este benefic.Dezvolta abilitatile personale in a interpreta evenimente si a concluziona ,extragand esenta .Sunt de parere ca horpscopul este profesorul perfect ,este psihologul si prietenul ce ne indruma pentru a judeca lucrurile in context.Pentru mine personal este o placere , o delectare zilnica si un mod instructiv de a-mi petrece timpul liber.Nu cataloghez citirea horoscopului drept o slabiciune , dimpotriva il vad ca pe un instrument al cunoasterii in desavarsirea eu-lui ,este impletirea in mod armanios a utilului cu placutul.
  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 21:43
    0 0
    da l-am citit .am facut-o deoarece ma interesat foarte mult viitorul meu
  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 21:51
    0 0
    intr-o zi colega mea mi-a citit horoscopul,am crezut ca inventeaza ea pt ca cea ce citea m-i se intamplase in acea zi. de atunci il citesc de cate ori am ocazia.
  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 21:52
    0 0
    in fiecare zi citesc horoscopul din pura curiozitate si nu de putine ori am avut parte de surprize: unle chestii s-au adeverit; poate e doar coincidenta sau autosugestie....
  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 22:31
    0 0
    Citesc horoscopul ori de cate ori am curiozitatea sa vad ce se intampla azi,maine sau peste cateva zile in viata mea. Tin cont de sfaturile care mi se dau la sfarsitul horoscopului si le urmez.De fiecare data horoscopul a avut dreptate!
  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 23:18
    0 0
    Zilnic citesc horoscopul. E ca un fel de superstitie imi confirma daca ziua respectiva e una buna, proasta sau foarte proasta. Il citesc din curiozitate
  •  
    • 4 mesaje
    7 Nov 2009, 23:35
    0 0
    Citesc horoscopul pe Eva si chiar se potrivesc predictiile, il citesc din curiozitate
  •  
    • 0 mesaje
    7 Nov 2009, 23:47
    0 0
    Nu sunt o cititoare foarte fidela a horoscopului, dar, de cate ori am ocazia, daca il zaresc in ziare sau reviste, il citesc de curiozitate.
  •  
    • 0 mesaje
    8 Nov 2009, 00:00
    0 0
    da am citit horoscopul deoarece sunt curioasa sa vad ce-mi rezerva viitorul
  •  
    • 17 mesaje
    8 Nov 2009, 00:58
    0 0
    Da, am citit horoscopul...Il citesc uneori sperand de fiecare data sa aflu ceva bun, care sa ma influenteze psihic in bine...Am remarcat ca in general la horoscop se spun lucruri bune, de aceea cred ca ma poate ajuta cu un imbold mintal, in subconstient sa cred in bine si sa imi induc o stare de bine generala.
  •  
    • 2 mesaje
    8 Nov 2009, 04:24
    0 0
    Da. Doar din curiozitate.
  •  
    • 0 mesaje
    8 Nov 2009, 09:53
    0 0
    DA L-AM CITIT DE MULTE ORI,IL CITESC DIN PURA CURIOZITATE INSA NU CRED 100% IN EL