Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 345 mesaje
    23 Feb 2007, 13:39
    0 0
    Raw a spus ca dupa detoxifiere (ex Sabbrei), se pun cateva grame la loc atunci cand incepi alimentatia?
    De asta ti-e frica Sabbra?
  •  
    • 1620 mesaje
    23 Feb 2007, 13:40
    0 0
    Gasesti spanac la conserva, gata tocat.
    Toci o ceapa mica, o inmoi in tigaie de teflon in o lingura ulei de masline pui jumatate de conserva de spanac tocat si ceva condimente (usturoi.. piper, sare... )
    Se face instant.

    Celery, bine ai venit, te primim cu drag.
  •  
    • 131 mesaje
    23 Feb 2007, 13:40
    0 0
    Celery ... sa ne spui daca da rezultate varianta aia cu albusul de ou. Si nu vreau sa crezi ca incerc sa profit de drama ta cautand informatzii dar wow ..90 de kg e foarte mult ... sper din suflet sa nu te deranjeze intrebarea dar vergeturi, carne "atarnata" asa ceva au ramas ? daca te deranjeaza nu raspunde si iarta-ma pls
  •  
    • 3729 mesaje
    23 Feb 2007, 13:42
    0 0
    nu da! nu da!!! ca-s amarata
    nu mai fac! promit...
  •  
    • 1013 mesaje
    23 Feb 2007, 13:43
    0 0
    runny,fusesi la dentist?e mai bine acum?
    sabrra ne tine in suspans cu nr de kil scazute de ce nu banana,sabbra? de cand a prezentat carolina "n" moduri de a manca banana,chiar ca pare mai interesant acest fruct
  •  
    • 33 mesaje
    23 Feb 2007, 13:45
    0 0
    Carolina stai linistita ma potzi intreba ce vrei. Eu am slabit peste 90 de kg cam in 7 ani. Deci nu a fost o slabire extraordinar de brusca .... eram atat de mare ca in primii ani nici nu s-a vazut prea bine ca slabeam, desi slabeam mult. in plus am avut "alternari" de tipul mancam restrictiv 600 de calorii apoi vreo 3 zile mancam foarte mult, dupa care ma simtzeam foarte vinovata si nu mai mancam nimic vreo 5 zile. Carne atarnata nu mi-a ramas deloc ... cateva vergeturi am dar le aveam din timpul sarcinii cand nici macar nu mi-am batut capul sa ma dau cu o crema ceva.
  •  
    • 3729 mesaje
    23 Feb 2007, 13:47
    0 0
    n-am zis mey ca 5 kg am dat jos...cu o aproximatie de 70 % a cantarului meu diseara stiu EXACT...
    nu pot banana...e prea...mare...lunga...groasa...densa
    am zis!
  •  
    • 159 mesaje
    23 Feb 2007, 13:52
    0 0
    la dentist o sa ma duc dupa ce imi trece infenctzia, pentru extractzie

    Celery stii ca asta ni se intampla tuturor ? E cu adevarat foarte ciudat. daca in timpul perioadei cand vrei sa slabesti mai simtzi totusi uneori foame sau diverse pofte sau itzi mai ghiortzaie matzele ...dupa ce realizezi ca NU mai vrei sa slabesti itzi piere total pofta de mancare si e tot mai greu sa tzii in tine . Parca Ana asta e cu adevarat o persoana si spune " Ce, eu am stat cu tine atatzia ani si te-am facut slaba iar acum vrei sa te lepezi de mine ?? Las` ca vezi tu! " Eu mi-am pus mesaje anti-ana prin casa sa le vad Le-am si scris pe undeva pe aici ... apoi uneori cand imi e foarte greu sa mananc parca vad o "ana" personificata si ii dau cateva picioare in gura si bag in mine in timp ce ea zace pe jos neputincioasa . Zici ca-s nebuna, ha ? Suna realmente retard ce zic dar ma rog ... presupun ca nu conteaza atat metodele cat rezultatul in cazul recuperarii
  •  
    • 1620 mesaje
    23 Feb 2007, 13:54
    0 0
    Runny, nu e retard deloc!!!
    Este cea mai buna metoda pe care eu o cunosc si despre care eu am citit.
  •  
    • 131 mesaje
    23 Feb 2007, 13:55
    0 0
    Sabbra no shit ? Eu daca mai vad in fatza ochilor ceva ce seamana a banana tai in bucatzele si arunc la gunoi
  •  
    • 1013 mesaje
    23 Feb 2007, 13:56
    0 0
    anatea,fetele cu pilates.am incercat sa descarc si eu de pe net exercitiile si nu-s' ce dracu am facut ca i-am bulversat calc omului meu.dupa ce m-a mustruluit bine a zis sa-mi comand dvd.asa ca l-am comandat de pe site-ul www.cursuriaerobic.com si mai imi dau ceva pe langa.e acelasi lucru cu ce aveti voi? bine,toata lumea il descarca de pe net,numai eu dau banu jos...
    ce descriere plastica ai facut,sabbra!
  •  
    • 89 mesaje
    23 Feb 2007, 13:57
    0 0
    Ouch Carolina, nu-i a buna, zau
  •  
    • 3729 mesaje
    23 Feb 2007, 14:02
    0 0
    runny, ai facut o descriere perfecta! ma tot minunez ca eu ma simt asa (cu mancarea) dupa 10 zile, daramite voi dupa ani de zile...nu-i de mirare ca va e greu!
  •  
    • 57 mesaje
    23 Feb 2007, 14:12
    0 0
    Celery e greu dar o sa reusesti ... cel mai important este sa vrei, daca tu vrei e doar chestiune de timp . Stiu cat de motivant poate fi un copil .. ai sa reusesti pentru el
  •  
    • 89 mesaje
    23 Feb 2007, 14:14
    0 0
    Melly ce s-a mai intamplat cu munca ta ? Cand am citit ce a scris Celery mi-am amintit printre picaturi ca tu spusesei ca ai trecut peste un viol... Acum intzeleg de ce a trebuit sa itzi dai demisia probabil un astfel de comportament cum l-a avut doctorul ala e traumatizant pt tine
  •  
    • 57 mesaje
    23 Feb 2007, 14:18
    0 0
    Ai dreptate , poate pt altcineva hartzuirea aia ar fi fost doar frustranta ...dar pt mine a fost de nesuportat, boala mea a inceput mai mult sau mai putzin in conditziile descrise de Celery ...

    Am avut o discutzie cu directoarea si mi-a spus ca purtarea doctorului o poate justifica prin faptul ca au existat niste antecedente in azil, niste incidente care au cauzat probleme cu justitzia. Nu a intrat in detalii, sincer nici nu ma intereseaza. Eu aveam cam 10 zile de concediu, la lichidare o sa scada astea 10 zile din perioada de preaviz iar pt restul o sa-mi taie din bani. Nici asta nu ma intereseaza deloc
  •  
    • 1135 mesaje
    23 Feb 2007, 14:25
    0 0
    Paula, alea-s exercitiile, bravo pentru ca esti legalista!

    Melly, ma asteptam, in naivitatea mea, la un rezultat mai bun. Ar merita sa ajunga prin ziare povestea asta!
  •  
    • 345 mesaje
    23 Feb 2007, 14:34
    0 0
    Paula, 400 mii costa toate cele 7 sesiuni?
  •  
    • 1013 mesaje
    23 Feb 2007, 14:39
    0 0
    da,grace,sunt 2 dvd si pe ele sunt toate cele prezentate acolo,la 400.000+taxe postale.mai multe zic cand le primesc saptamana viitoare.
  •  
    • 345 mesaje
    23 Feb 2007, 14:42
    0 0
    Mersi ,astept.