ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??

  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 00:12
    0 0
    Esti norocoasa cu ,,scufita" ta ,ca nu-i pretentioasa.Chiar e atestat stiintific ce ti-am zis.In legatura cu prietenele, cred ca e si un pic de invidie ,dar una ne-constientizata.Oricat ar fi ,se vede ca hainele nu mai stau la fel.
    De ceaiul de mesteacan am citit ca inhiba chiar pofta de mancare.Eu folosesc un ceai de slabit de la Naturavit,care este si diuretic .
    Da ,buna idee ,ai folosit sau ai auzit de vreun ceai sau altceva care inhiba pofta de mancare??Asta m-ar scapa de multe probleme..
  •  
    • 1026 mesaje
    24 Mar 2005, 00:27
    0 0
    Invidia e ceva natural la femei
    Cum ti-am spus mai sus, parerea mea e sa nu ne luam dupa ce spune lumea, mai ales partea feminina..
    Sa stii ca eu am o amica buna, chiar sunt nasa fetitei ei. Tipa se tot chinuie sa slabeasca. Ma rog, nu vreau sa comentez fizicul ei.
    Ce vreau sa zic e ca nu scapa nicioadata ocazia sa ma faca schiloada mai in gluma mai in serios. Mereu vorbeste de mine ca si cum as fi piele si os.
    Si de ce isi permite sa faca asta? Pentru ca stie ca vreau sa ma ingras, mereu mi-am dorit acest lucru, sa depasesc baremul. Asta nu inseamna ca nu-s totusi destupata la minte, vad si eu ca nu-s schiloada. Cuvantul e dur si ma deranjeaza sincera sa fiu. Un om la 1.70 si 58 de kg eu zic ca nu-i schilod. E slab sau bine (in privinta unora) dar nu schilod
    Am ajuns la urmatoarea concluzie: cu cat te destainui mai putin prietenelor tale de dieta pe care o tii sau exercitiile pe care le faci, cu atat mai bine

    Nu stiu nici-un ceai care sa inhibe pofta de mancare
    Borgia s-ar putea sa stie niste trucuri...Poate te lamureste ea.
  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 09:39
    0 0
    Vai Oana ,cata dreptate ai .Intr-un timp aplicam metoda ,,ascunsa " cand voiam ca dieta mea sa dea rezultate.Cum ma apucam sa ma laud ca tin o dieta ,cand ajungeam acasa nu mai aveam aceeasi determinare.E un fenomen ciudat.In schimb prietena mea cea mai buna ,de la un timp a inceput o dieta ,a slabit dar nu vorbeste prea mult despre asta .Si-aici cred ca se confirma ce spuneai.Mai ales ca atunci cand ii spun ca nu reusesc sa ,,apuc taurul de coarne",nu incearca sa ma incurajeze .Doar constata uimita starea mea.
    Ce ti-e si cu femeile astea....
    Amica ta te vede ,,schiloada",pt ca este ea grasa.Iti spun ca asa vezi femeile slabute si normale cant esti grasa.Eu si dupa ce slabisem dupa nastere tot masura 48 ceream la magazin si tot mai slabe mi se pareau cele din jurul meu chiar daca si eu slabisem .
    Totusi ,,schiloada" e un cuvant cam greu.Sa fii avut 45-50kg,la inaltimea asta puteai sa te numesti asa.
    Poate vine Borgia cu vreo recomandare vizavi' de ceai sau altceva care inhiba pofta de mancare.
    Sper sa existe asa ceva...
  •  
    • 1946 mesaje
    24 Mar 2005, 11:21
    0 0
    may fetelor, eu am invatat doua lucruri in privinta femeilor:
    1. nu exista "prietena mea cea mai buna"
    2. atunci cand o femeie iti spune " vai draga, ce bine arati!" inseamna ca trebuie sa slabesti si, invers.
    marty eu te admir.
  •  
    • 1027 mesaje
    24 Mar 2005, 11:30
    0 0
    si eu o admir pe marty si pe oana Si sa stii oana ca esti numa' bine
    si cecylly are dreptate, mare de tot.
    acu' ca is cuminte, dai papanas?
  •  
    • 1946 mesaje
    24 Mar 2005, 11:35
    0 0
    iti dau cand o sa-mi dai si tu chiftele, ca de cand astept........
  •  
    • 1027 mesaje
    24 Mar 2005, 11:47
    0 0
    vine chifteaua cu vikingu' partieeeee
  •  
    • 1946 mesaje
    24 Mar 2005, 12:08
    0 0
    ai prins papanasii???????

    auzi mey florrina, nu-i frumos din partea noastra ce facem. fetele vorbesc aici de regim si noi de chiftele si papanasi. hai sa ne mutam ca nu-i corect fata de ele.

    ne scuzati, va rugam.
    ps. eu nu mai tin regim, am clacat. dupa papanasi m-am rupt in figuri cu chips-uri, am mai scapat si o lingura de mancare gatita, eehhhh, ce sa fac? asta e!
  •  
    • 1027 mesaje
    24 Mar 2005, 12:29
    0 0
    cecylly, asa e mea culpa...my fault..my fault
    Da' plimavala a venit, ial e totul inflolit...un zambet sincer de copil, o floare, o gluma sa ne mai descretim fruntile ...eu zic ca ajuta mult
    si sa stii ca un papanas, doi, nu strica la silueta...ca si eu am avut 90 de kilograme (am pus cu sarcina) si acum am 61...
  •  
    • 1946 mesaje
    24 Mar 2005, 12:33
    0 0
    mooooaaaa, ce tare esti! FELICITARI!!!!!eu am mai mult fite decat kg. am 1,61 m si 52 kg. in mod normal ar trebui sa mai dau jos 1 kg, nu-i mare lucru, dar daca o mai tin in ritmul asta cu chips-urile ma tem ca o sa pun la loc cele 3 kg pierdute de curand. insa, ma bazaz pe faptul ca vine vara si oricum slabesc.
  •  
    • 1027 mesaje
    24 Mar 2005, 12:54
    0 0
    Merci, merci...de dat jos, le-am dat jos in doi ani.
    Eu am 173 si am citit undeva ca greutatea normala pentru aceasta inaltime este intre 55-69 de kilograme. Eu cred ca fiecare are o greutate la care se simte bine. Si la care tinde sa ajunga. Atata vreme cat nu pericliteaza sanatatea( deci nu e mare surplus de kilograme ) nu vad de ce s-ar chinui toata lumea sa arate ca un fotomodel. Eu vreau sa ajung la 60, dar probabil ca va fi, cum zici tu la vara.
    Marty, sa stii ca atunci cand sunt la dududum( scufita rosie, vorba ta) eu am cam un kilogram in plus. Retentie de apa
    Si cand eram mai durdulie, nu o data mi-au spus "amicii si amicele": "Tu NICIODATA nu o sa mai fii ca inainte" Ete scartz Ce, parca ei/ele o sa mai fie vreodata "ca inainte"
  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 15:45
    0 0
    Florinna si Cecyliy( am scris bine?),va iubesc!!Mi-ati descretit fruntea pe ziua de azi.Santeti ,,pa viata".Sa stiti ca incerc sa ma fac cuminte ....Acum cand va citesc, mananc salatzica maaare,maaare!!!Gimnastica am prestat-o de dimineata .N-am suficiente aparate de facut sport da' cand o sa ma fac mare o sa-mi cumpar cate ceva,ca-mi place sportul tare mult.
    Cu pretenarele cred ca aveti dreptate .Toate ,,e egoiste" .Eu nu sant asa ,ma bucur sincer pt. cineva care reuseste.
    Va pup si mai interveniti, ca m-ati ,,disperat" cu papanasii vostri...
  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 16:12
    0 0
    In legatura cu greutatea ,sa stiti ca nu sant maniaca in privinta asta.Mie-mi plac femeile cu b..i ,if you know what i mean!!!Sa fie armonios modelate si ,,apetisante".Nu ma intelegeti gresit fetelor ,nu sant lesby.Fereasca Sfantu'!Dar nu gasesc nimic atragator la un sac de oase .Nu o data am auzit barbatii ca prefera o femeie bine construita decat una fara forma.
    Sant rea????
  •  
    • 1946 mesaje
    24 Mar 2005, 16:45
    0 0
    nu, esti o dulce. si iti promit: 2 mici, o bere si doi papanasi dupa ce ai atins greutatea pe care o vrei tu. iar de la florrina niste chiftele, dar pt alea va trebui sa te milogesti de ea. eu doar asa am obtinut, e zgarcita si sa sti ca are si lapte si miere de libelula, dar din astea nu da nici moarta.
    eu te admir pt ca esti ambitioasa ceea ce nu pot spune si despre mine. trebuie sa plec, te pup
  •  
    • 1026 mesaje
    24 Mar 2005, 16:54
    0 0
    Hai ca aparui si eu la spartul targului!! De, diferenta de fus orar Vorbirati aici de papanasi si chiftele, ca deja am apa in gura! Voi vreti sa ma faceti sa imi umplu casa de fumaraie iarasi!! Sa trag niste chiftele cand ajung diseara acasa
    Ca aseara mandra de mine, venita de la fitness, am facut niste ficatei de pui cu usturoi, oua si ceapa verde!!
    Papanasi nu stiu sa fac, dar i-am mancar mereu cu placere!
    Oricum ati fost super! You've made my day!

    Cecilly, nu stiu de ce, mi te inchipuiam migniona

    Hm, deci nu-s singura care spune ca-i mai bine sa nu te destainui prea mult prietenelor si mai ales sa nu ascultam de ele..
    Marty, nici eu nu cred ca barbatii prefera oase insirate. Trebuie sa avem acolo..ceva...
  •  
    • 1530 mesaje
    24 Mar 2005, 17:59
    0 0
    Salut, dragelor,
    Topa si moi, cam adormita.
    Marty, ca mai dai pe langa... acu nu-i bai, numa' sa nu faci ca mine, eu stiu ca daca iau o bucatica de plaji nu ma las pana nu ma duc si iau inca un carton si a doua zi cresc ratia si tot asa. Te admir, sincer, pt cat de activa esti!
    Florrina, Cecilly, uf, uf, uf, pai asa, vorbit de lucruri sfinte? Lasa, deja mi-a intrat in relex sa mai sar peste bunatati,... daca v-as spune ce a facut mama ieri... mai bine lasa, ca salivez pe tastatura...

    Marty, Oana spunea ca as putea sa dau ceva amanunte despre inhibitori ai senzatiei de foame. Ok, stiu cateva produse, da mai bine spun de la inceput ca: 1. dai ceva bani pe ele, in general. 2.Efectul tine atata timp cat le folosesti; 3. unele au efecte secundare neplacute si pot fi chiar periculoase; 4. ce faci dupa ce renunti la ele? Pt ca din proprie experienta iti pot spune ca eu am clacat dupa ce nu am mai folosit. Da... is lupu' moralist, nu ma invat minte....

    La mine cel mai bine a "lucrat" spirulina. Am luat anul trecut cam 4 luni, cu pauze de 1 saptamana intre "cure", dupa sfatul lu' June: 2 saptamani cu 9 pastile pe zi, cate 3 luate cu juma de ora inaintea fiecarei mese importante; alte 2 saptamani cu cate 6/zi, cate 2 luate cu juma de ora inaintea fiecarei mese importante. Si apoi o mica pauza. La mine a mers doar spirulina de la Walmark. A fost ok pt ca mi-a dat energie si imi dadea o senzatie super de satietate, insa dupa ce am facut cura de 3 ori nu prea mai avea efect, dar in schimb era un efect nasol asupra pielii de pe corp - apareau niste iritatii "mancacioase". Dar spun eu ca asta a fost numai un adjuvant, caci am tinut regimul pe care vi l-am spus in subiectul asta si pe care il tin si acum... si am facut si sport... ceea ce acum... na-na!!! nu prea mai fac. Spirulina ma costa cam mult - in jur de 1 mil pe luna.

    Viaredin pastile - iau pt prima data, dupa ce acum cativa ani am incercat "cocktailul" si am vomat 2 zile cu voiosie; pastilele astea cica au l-carnitina (e carnitina buna, ca cea cu "d" cica nu-i buna) si garcinia si crom. Se iau cate 2 pe zi, cu juma de ora inainte a a2 mese. Nu au acelasi efect ca Spirulina, da iau intreaga cutie si apoi vedem. Daca as face si sport... Hmmmm.... M-a costat o cutie cu 30 de capsule cam 320 000 si ma tine 2 saptamani.

    Regenon - inhibitor alm senzatiei de foame la nivel cortical - am mai spus de el - f periculos, cauzeaza o gramada de efecte secundare urate (anxietate, anorexie, depresie, insomnii, tahicardii, etc) au murit oameni de pe urma lui. Se ia numai pt un anume indice de masa corporala, altfel incidenta efectelor secundare negative creste. Am luat acum 5-6 ani timp de o luna si nu pot sa spun ca am observat un efect minunat, tot mi-era pofta de papa si foame cam mereu. Nu e f scump si marea greseala e ca se da fara reteta. Si asa ajung sa ia niste fete blegute care sunt disperate ca gagicu' nu le place daca nu slabesc inca 2 kg si care, daca mananca o eugenie pe zi considera ca se ingrasa. Vorbesc f serios, anorexia e o problema la adolescente! Imi povesteau niste fetite de liceu ca au colege care mananca cel mult 300 kcal pe zi si fac sport ca nebunele. Sa incerc sa le explic faptul ca isi distrug sanatatea si metabolismul ... in van!!!

    OK, ceva mai ieftin si mai natural ar fi ceaiul verde, 3 cani pe zi, baut fierbinte si daca se poate cu ceva lamaie. Da eu zic sa nu depasiti doza. Mie imi umple stomacul si cica e plin de elemente bune, antioxidanti, etc. Da' mai si pateaza dintii....

    Diureticele - nu am incredere in ele, pt ca determina deshidratarea, iar deshidratarea duce la pierderea mineralelor si cauzeaza si mai multa sete, ca sa nu mai zicem de nervozitate. Mai bin nu mananc f sarat, folosesc un inlocuitor de sare de la plafar cu 42. 000. Plus ca la persoanele cu tensiune mica... pot sa cauzeze un dezastru.

    Eu am spus cateva dintre produsele folosite personal, ca deh, sunt o gramada de medicamente gen Xenical si Reductil, plus asa-numitele preparate naturale care inlocuiesc mesele, gen Biomed si cocktailul Viaredin - niste sarlata
  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 18:20
    0 0
    Cecylly ,cu cea mai mare placere accept ,dar sa fie mai mici si putin rasturnati.Ce cascheta mea !!Ca doar
    n-o sa ma ingrasati voi la loc mai fetelor ,ca eu nu ma multumesc doar cu atat ...eeee.Cat despre chiftele ....mi-as injecta direct in vene , daca as putea!!!Pentru astea fac si sluj la Florrina daca accepta .


    Fetelor ,nu ma ridicati in slavi prea mult ca mi se urca la cap.Daca as putea sa ma dau de trei ori peste cap si sa devin Beyonce, atunci accept compimentele.

    Mai, Oana pai tu ce faci ,te sabotezi singura???Ai mancat si pt. mine da?
    Esti cumva olteanca(dupa accentul pus pe cuvinte)?Pt. ca si eu am ceva in sange.Desi n-am crescut acolo unde m-am nascut.Nu trebuie sa-mi indici exact orasul .Te pup
  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 18:34
    0 0
    Mai Borgia ,mi-ai dat un cap in frumoasa mea gura .......... .Eu nu sant,,pastiloasa" de felul meu .Cu ,,bataie" inghit cate o pastila.Numai in cazuri extreme .Ce e mult e mult si iarna nu-i ca vara .Asta e clar!.Mai bine incet dar sigur .
    Evident esti cea mai draguta persoana din lume pentru ca iti place sa ajuti si apreciez efortul.
    La capitolul pofte si eu stau f. haios .Mie sa nu-mi dai frate o bucatica de ceva, ca-ti iau toata mana .Stau haios cu ,,cabina".N-am ce sa fac .Pupik
  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 18:37
    0 0
    Mai da' n-am zis prostie ......
    Ma 'nerveaza nenea ,,haios" care ma corecteaza........
  •  
    • 1027 mesaje
    24 Mar 2005, 18:50
    0 0
    marty...hihihi....by default "p.rost" se inlocuieste cu haios pe eva Si la fel daca o sa incerci sa zici v.aca (carne de vita nu altceva) va inlocui cu "floricica"...
    cecylly, sa dezvaluim secretul chiftelelor?... Sa nu il dezvaluim. .. undeva la Parodie mai spusesem o data, chiftelele au o denumire ciudata in finlandeza "lihapula" D'aia le-am trimis cu viking cu tot Ca sa nu mai povestim de prajituri.
    marty e super ca faci gimnastica dimineata. Ar fi si mai super daca ti-ai pune in paralel melodii care iti plac (uite asa faci si music therapy)