ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??

  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 19:01
    0 0
    Florrina ,numai pe muzica fac gimnastica .Am incercat si fara si e dezastru .Nu pot sa ma misc din loc.Ador muzica .Mie imi place la nebunie muzica neagra ;r&b ,hip-hop .Fara rap,mrrrr.Nu pentru ca e un trend acum de muzica neagra .De cand ma stiu mi-a placut genul asta .Si pop-ul dar mai putin .Pe boxele mele sony ,se aude super.Ii disper pe mosii astia cand fac gimnastica.
  •  
    • 1026 mesaje
    24 Mar 2005, 19:12
    0 0
    oops, Florrina a spus ca are 1.73, nu Cecylly Sorry de confuzie.
  •  
    • 1026 mesaje
    24 Mar 2005, 19:23
    0 0
    hehehe nu-s olteaca, imi place sa folosesc cateodata ca semn de alint/prosteala perfectul simplu
    Sunt munteanca get-beget.
    Nu ti-am pastrat ficatei ca vad ca iti dau fetele astea chiftele si papanas!! Dar, da, cred ca am mancat si pentru tine, ca a fost cam mare portia! Oricum, am facut o tampenie - cum pisici sa mananci asa mult si greu la 10 seara dupa o ora de sala?? Si ma plang ca am colesterol mare

    Maica mia, ce lista ti-a facut Borgia!!! Acu' sa te vad
    Borgia, esti un adevarat dieta-dictionar, daca pot sa spun asa. Imi place ca stii si dai atatea detalii!
  •  
    • 171 mesaje
    24 Mar 2005, 19:56
    0 0
    O Oana, ce-mi mai doresc si eu sa fiu ca tine! Eu am 1.70-63/64kg si tare as vrea sa am si eu 58. Stiu cum arat la 58kg ale tale si nu se poate numi schiloada. E numai bine, eu as vrea sa ajung chiar undeva mai jos pe la 55. "Prietena ta" e umpicut frustrata ca e mai durdulie. Nu baga in seama chestiile astea, fi mandra de tine. Eu as fi
  •  
    • 171 mesaje
    24 Mar 2005, 20:02
    0 0
    Eu sunt la servici acum si numai la ficatei si la papanasi ma gandesc.
    OOFFF!
    In loc de un grapefruit cum mi-am propus sa pap, am infulecat o punga de popcorn cu cascaval. Rea fata mai sunt, si dupaia ma vait ca sunt tot mai grasa si mai pufoasa.
  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 20:09
    0 0
    Oricum ,si in Muntenia se vorbeste cu influente.
    Chiar ca ai facut-o lata aseara .Eu ,dupa un efort mai prelungit nu suport decat cel mult lichide pt. hidratare.
    Asa sant eu perfecta mai.....(hi,hi,hi)
    Dar iti permiti ,ca ai de unde .
    Si oricum metabolismul lucra la maxim ,tinand cont de gimnastica dinainte.
    Oricum ,trece-l la ,,accidente" si gata ....
  •  
    • 1026 mesaje
    24 Mar 2005, 21:15
    0 0
    hehehe, ce accidente, marty, astea-s obisnuinte cred

    Eh, libe, pai nu ma consider schiloada, adica prietena mea nu m-a convins ca as fi schiloada ci m-a convins ca nu e bine sa te plangi de cum arati pentru ca esti atacat cand ti-e lumea mai draga exact la partea sensibila.
    Plus ea are un avantaj totusi, locuim intr-o tara in care jumate din femei sunt supraponderale sau obeze. Iti dai seama cum apar eu ca tantarul intre ele Si acum ar urma replica mamei mele: Draga, in loc sa te bucuri ca esti slaba, incerci sa arati ca purcelul ca sa te asemeni cu ele?

    Lasa, sanatoase sa fim, ca restul vine de la sine! Vad ca eu vreau kg tale si tu pe ale mele.
    Succese depline!! Va pup, fetelor!
  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 22:13
    0 0
    Chiar asa ,ma intrebam cum te alimentezi intr-o tara in care obezii sant in,, tara" lor?Am inteles ca alimentele naturale si ne-modificate genetic sant destul de greu de gasit si oricum ,scumpe.
    Exact asa arata si grecoaicele.In urma cu vreo 6 ani am fost in Grecia si ce-am vazut acolo m-a socat .Zici ca's copiate la indigo .Efectiv arata ca niste geamanduri.Ma simteam o ,,superba" pe langa ele.Dar crapau in ele fetelor, ca la concurs si nu alta.Asa ca se aplica totusi zicala :
    ,,Din mila Domnului,nu te ingrasi mama".........
  •  
    • 1026 mesaje
    24 Mar 2005, 23:19
    0 0
    Da, ai dreptate, alimentele organice sunt scumpe. Nu greu de gasit insa. Eu mereu iau cartofii, painea, ouale si rosiile organice. Fie ce-o fi. Restul din cand in cand, alternez.
    Nu am fost niciodata in Grecia, dar mi-i inchipuiam ca pe niste oameni supli. Pana mi-a spus sefa mea (care-i grecoaica) ca nu-i asa. Mereu se plange ca are fundul mare datorita genelor grecesti Am vazut ca toate femeile din familia ei au fundul mare si nasul destul de pronuntat.
    F multi amici de-ai nostri s-au ingrasat mult dupa ce au venit im SUA. Eu nu cred ca este numai mancarea, cred ca e si viata sedentara pe care o duci. E drept ca ai sali de fitness la fiecare colt de strada si lumea alearga in pantaloni scurti la masa de pranz pe unde apuca, dar daca nu ai vointa si nimic nu te determina sa te misti, nu te misti! In Romania mergeam pe jos de ma lua gaia, faceam piata, caram plase. Aici s-a schimbat situatia. Imi pun fundul in masina si merg la super market sa cumpar un mega carut de mancare.
    Imi place asta? NU! Unora le place, altora nu.
    Cand am venit de Craciun sa imi vad familia, am carat-o pe mama prin piata de drag I-am facut cumparaturile, am strabatut orasul in lung si in lat. Imi placea sa fac lucrul asta pana sa plec din Romania si acum imi place mai mult pentru ca nu il mai am
  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 23:47
    0 0
    Stiu ce simti cand vorbesti de dorul de casa .
  •  
    • 666 mesaje
    24 Mar 2005, 23:55
    0 0
    Giurgiu si nu altfel..
    ----------------------------

    Sa stii ca nu sant nationalista .Sant doar romanca!!
  •  
    • 1946 mesaje
    25 Mar 2005, 09:35
    0 0
    Buna dimineata, dragele mele!
    oana, pleeeeeaseeeee da-mi reteta de ficatei de pui ca am salivat ingrozitor cand am citit ca te-ai infruptat din asemenea bunatate.
    sa va povestesc ce am patit aseara: stiti nebunia mea cu chips-urile, am mancat aseara din creveti pana am simtit ca pleznesc, am baut o tona de apa si in 10 minute am adormit pe canapea in sufragerie. cand ma trezeste sotul meu sa ma duc in dormitor, am zis ca mor. mi-a scazut tensiunea, curgeau apele pe mine, nu-mi puteam misca mainile si aveam o senzatie de voma de-mi venea sa-mi tai capul.
    ce concluzie am tras eu: ca Dumnezeu a zis asa "mai fata, daca esti haplea atunci ia de aici niste stari de rau sa te inveti minte alta data". asa ca revin la regimul meu cel sfant, nu mai mananc niciodata doar de pofta ci numai daca mi-e foame si nu mai pun gura pe chips-uri toata viata mea.
    asta-i dragele mele. vezi marty de ce spun ca te admir?

    oana io chiar sunt pitica, iti dai seama am 1,61 m! fara tocuri imi scuipa lumea seminte in cap

    si inca ceva: II URASC PE GRECI! SUNT CEA MAI I.MPUTITA NATIE!
    astept pietrele
  •  
    • 1530 mesaje
    25 Mar 2005, 11:07
    0 0
    Iui, Marty, apoi daca nu esti cu pilulele, tre sa gasim altceva.... de ceaiul verde ti-am spus.... ar mai fi de la Fitomagra niste pliculete care se dizolva in apa, cica induc satietatea la nveluyl stomcaului. Am luat 2 si le incerc in week-end, sa vedem ce si cum. Is naturale, din plante, asa ca nu au pana la urma ce rau sa-mi faca. Probl e ca is scuuuumpe rau.
    In general ceaiurile noastre "de slabit" is laxative si/sau diuretice. S

    Auoleu, e ziua colegei mele de birou!!! Ma cheama la plaji... ma duc, da nu pap!
  •  
    • 1530 mesaje
    25 Mar 2005, 12:00
    0 0
    Hihihi! N-am papat! Da ma duc sa-mi sterg balele
  •  
    • 1530 mesaje
    25 Mar 2005, 12:23
    0 0
    Doru' de tara... uf, stiu, de asta am zis ca nu cred ca m-as descurca sa traiesc in alta parte... 4 luni de Danemarca - pana la urma mi-a placut, da' imi era dor si de baltoaca de la capatul strazii mele din Berceni...

    Ei, hai sa nu dam cu pietre in toti grecii, ca doar nici noi ca natie nu cred ca suntem priviti mai bine. Sunt si buni si rai, ca in orice popor, nu?
    Si spun asta desi am lucrat un an infernal pt una dintre cele mai mari, mai bogate si mai celebre companii din respectiva tara. Manageru - un om in fond destul de bun, dar fondul asta era inghitit de un temperament oribil, tipa mai ceva ca o cucoana la menopauza, de imputiticiune, ca putea mereu a transpiratie, mergea la toaleta cu usa deschisa (am si dat peste el... inca sper ca nu si-a dat seama, ca era pe intuneric si cu spatele ), iar daca il priveai mancand puteai sa spui ca ai vazut un show horror. Da' am intalnit si pe presedintele firmei - iar impresia a fost super. Acum pot sa spun ca incerc sa imi revi, ca nu mai eram obisnuita sa am orar oarecum normal, stateam si noptile la serv cand erau proiecte de predat. Asta e. A trecut. Hai sa vorbim de lucruri mai vesele, nu vreti?
  •  
    • 3526 mesaje
    25 Mar 2005, 13:05
    0 0
    mey, terminati cu papanasii , chiftele si alte cele ca mi s-au intins tzatzele cat biroul. va citesc cu mare placere, marty iti tin pumnii la regim ca eu ... ioc nene, mi-e foame,apai halesc de indoi masa. la 1,75 am vreo 68 de kile cred. of of mey mey, merge si o bere acuma
  •  
    • 666 mesaje
    25 Mar 2005, 14:00
    0 0
    Borgia ,direct in genuchi ma lovisi cu preturile care este.....
    Tanks,fetita !Lasa ,mai bine ma iau la tranta cu ,,demonu'"meu si s-a rezolvat.Aplic metoda mea ,stiti voi ,aia cu ciugulitul .Mananc din toate cate putin.Inclusiv dulciuri.Toate pana la ora 6 maxim.Cel putin evit ingrasarea ,pana trece criza.
    Ce ma uimeste la tine este ,cate ai mai inghitit fetita pentru acest scop ,,nobil"!!!!Sa-ti mai spun ceva ,unor femei le sta mai bine asa cum sant.Iar daca tu te simti ok,nu vad de ce atatea sacrificii.
    Stii ce ma gandeam odata ?!Doamne da' cand o sa slabesc ce obsesie o sa mai am ?Dar daca ma plictisesc dupa aceea ?Eeeee....ai inteles dementa in care ma scald.Si-uite asa nu mai bine ma tin eu ocupata cu dietele?????
    Nu radeti ...ca v-aud......
  •  
    • 666 mesaje
    25 Mar 2005, 14:14
    0 0
    Cecylly,am lesinat(de ras).Daca ai stii tu de cate ori nu mi-a fost mie rau dupa ce am diperat tot ce mi-a iesit in cale si ma juram cu mana pe
    inima ca nu mai fac prostii......
    Pana adoua zi ,cand imi reconsideram atitudinea din ziua precedenta .Scuze imi gaseam cu gramada....
    Mai fetelor si mai am si o fetita care e la fel de gurmanda ca si mine si cand vine si manaca in fata mea imi vine sa-mi rup hainele de pe mine si nu alta.....
    Deci ,curaj gaina ca te tai ......of of may,may....
  •  
    • 666 mesaje
    25 Mar 2005, 14:20
    0 0
    Carrie,esti dulcika pentru pumnii(sper ca nu in ficati)pe care mii tii.
    Nici tu nu ai de ce sa te plangi pt. greutate.Parerea mea!
    Te-am urmarit si pe celelalte topicuri si m-ai dat pe spate.
    Tanks ,again......
  •  
    • 666 mesaje
    25 Mar 2005, 14:52
    0 0
    Fetelor ,vreau sa va rog sa-mi spuneti si mie (chiar daca n-are legatura cu subiectul nostru),ce e cu anunturile astea cu ,,munca la domiciliu"!
    Astazi am trimis un mail pe o adresa pe care am citit-o intr-un site de joburi si am si primit raspuns (pt. prima oara ,spre surprindera mea).Dar nu-mi place deloc cum suna .Imi explica ,cum ca eu trebuie sa le trimit adresa mea prin mail ,dupa care ei imi trimit acasa ,prin posta ,,contractul"??????si detalii privitoare la mai multe tipuri de afaceri dar nu detaliaza.Eu ma oblig sa platesc taxele postale si asa mai departe .
    Mie nu-mi place deloc cum suna .Voi ce credeti ,e teapa?