5 kilograme

  •  
    • 2807 mesaje
    7 Mar 2010, 07:44
    0 0
    neata fetelor!!!
    ma mai cunoasteti, sunt eu fata aia care-a deschis topicul

    angelica, esti mai mult decat binevenita

    imi pare rau ca n-am mai intrat, dar v-am citit..
    trec printr-o perioada cel putin ciudata iar dpdv al dietei, nu aveam chiar nimic bun de zis...eu ma zbat totusi sa-mi intru in normal

    azi plec la predeal la schi
    sper sa fie acolo unde stam net

    nu fiti prea suparate pe mine, ok?

    da ce-i cu isteria asta cu plantatiile?
    si de ce nu-si fac un topic doar al lor?

    pup fetele frumoase
  •  
    • 2807 mesaje
    7 Mar 2010, 07:45
    0 0
    bine-ai venit si tu, hot, acum te-am vazut abia
  •  
    • 95 mesaje
    7 Mar 2010, 11:45
    0 0
    ciao fetelor.
    Multumesc floare de colt! Vreau sa ma laud!!!!!! Dieta mea merge bine! Parca nu mai sunt asa umflata . Dimineata am baut o cafea de orz , pe la 10 am mancat un mar, la pranz o salata in care am pus o conserva de ton, la 4 un alt mar iar seara un ceai de plante medicinale.Din pacate nu prea beau apa si nici cine stie ce miscare.
    Va pup
  •  
    • 2807 mesaje
    7 Mar 2010, 22:58
    0 0
    seara

    sunt in predeal, afara ninge cu fulgi cat casa, zapada e mare, camera e frumoasa, intima, ff calduroasa...stam cu geamul deschis. tv, AVEM NET chiar si masina de spalat, iar de maine schi pana ma satur

    angelica, felicitari

    o noapte placuta va doresc
  •  
    • 2807 mesaje
    8 Mar 2010, 08:01
    0 0
    buna dimineata

    mamamia.....a nins toata noaptea...cred ca a nins un metru :o
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    8 Mar 2010, 17:37
    0 0
    fetelor, la multi ani, o primavara frumoasa, sanatate si multe bucurii.
    ce mai faceti voi? flo, ma bucur sa te citesc din nou.
    cum merge dieta? sau mai bine nu va intreb azi. sigur sarbatoriti pe la restaurant. eu am sarbatorit la pranz. cu pizza, vin , prajituri.
    bertha, cum esti? sper ca bine. a cam inghetat topicul asta de o vreme. sper sa-l putem readuce la viata.
    v-am pupat. distractie placuta.
  •  
    • 2807 mesaje
    8 Mar 2010, 22:02
    0 0
    cine credeti ca e praf si pulbere dupa o zi plina de schi, nins, piscat un pic frigul dimineata, mancat si un dus interminabil din care am iesit adineauri?

    ciao kti, ai dreptate, mai bine nu intreba de dieta azi, pt mine fa te rog o exceptie si nu intreba o vreme

    sper ca ati petrecut ziua de azi exact asa cum v-ati dorit-o
  •  
    • 95 mesaje
    9 Mar 2010, 12:47
    0 0
    Ciao evelor
    Floare de colt multumesc mult pentru incurajari si pentru felicitari. Ieri am incalcat putin regula si am mancat tiramisu.Dar era ziua noastra, a femeilor si mi-l facuse sotul meu .....De astazi insa revin la regimul meu...
    va pup pe toate si va doresc o primavara minunata!
  •  
    • 216 mesaje
    9 Mar 2010, 14:51
    0 0
    Buna fetelor! Desi va citesc de mult timp, azi m-am hotarat sa ma alatur si eu grupului vostru, asta daca e ok cu voi.
    E super ideea cu "etalarea" meniului zilnic, ne mai inspiram si noi unele de la altele.Eu m-am apucat de treaba in noimebrie la jumatatea lunii, aveam 70,5 kg la 1,68 inaltime, destul pt mine.Mi-am facut tabel cu toate dimensiunile, talie, solduri, coapse, kg, si saptamanal imi notam valorile. In decembrie dupa o luna, aveam 67 kg , au venit sarbatorile, si m-am repus pe treaba de pe 10 ianuarie. Acum am 61 de kg, si intre 8 si 10 cm pierduti in fiecare zona masurata. Targetul meu este de 57 de kg, ca sa nu zic 55, dar mi-e bine si cu 60.Dieta este una hipocalorica, fara dulciuri, cartofi, paste, orez, si alte bunatati. Dar eu fara paine nu pot, deci dimineata pap 3 felii de paine cu branzica slaba, cu sunca, sau jambon slab, si una neaparat cu gem dietetic, asta e placerea mea dimineata sa mananc o felie de paine prajita cu gem. Gustare un fruct, pranz gratar cu salate, gustare iaurt sau/si fruct, cina gratar cu salate, sau peste, sau ton. Cam asta e regimul meu. Ceea ce ma ucide este lipsa dulciurilor, dar acum ma rasfat pe la ora 17 cu ceva bun asa ca premiu, cu ceva dulce si renunt la iaurt sau fruct. Asta am auzit-o de la Mihaela Bilic, ca cica ai avea voie la un rasfat mic dar nu mai tarziu de ora 17, ca sa avem timp sa ardem caloriile pana seara la culcare.
    Sper ca nu v-am plictisit. Va pup succes la slabit, sa auzim de bine!
  •  
    • 1 mesaje
    9 Mar 2010, 17:27
    0 0
    buna...si eu ma gandesc sa slabesc kteva kilograme....dar nu prea cred k o sa reusesc din cauza tentatiilor care sunt....da ti mi si mie niste idei km as putea sa slabesc mai repede
  •  
    • 216 mesaje
    9 Mar 2010, 17:39
    0 0
    Buna, nu prea ti-as recomanda sa slabeste repede, depinde ce-nseamna pt tine repede. Sanatos e sa pierzi intre 0,5 si 1 kg pe saptamana. Sunt kg date jos, care nu se vor intoarce repede inapoi. Iar legat de tentatii.....iti impui o disciplina, un orar, un meniu, de care sa te tii macar o luna, apoi cand vei vedea ca, kg se duc, o sa fii mai motivata si o sa te abtii mai bine. Trebuie sa intelegi ca nu poti slabi mancand ce vrei cand vrei.
  •  
    • 10 mesaje
    10 Mar 2010, 16:31
    0 0
    Buna fetele..
    Si eu am aceeasi problema ca si voi,lupta cu kilogramele in plus.De cand v-am citit am incercat sa mananc cat mai sanatos si sa renunt pentru totdeauna la ideea de a mai cumpara vreo pastila de slabit.Mi-am schimbat total modul de gandire.I-mi pare rau ca nu mai scrieti atat de des ca inainte.am citit toate paginile si pe urma am vrut sa scriu,sa ma alatur voua.
    Sa aveti o zi buna!!!
  •  
    • 216 mesaje
    10 Mar 2010, 17:12
    0 0
    Buna didi! Cate kg ai, si cate vrei sa ai? Si ce dieta urmezi?
    Eu ieri am cam calcat pe bec, dar azi sunt cumintica, maine sunt la servici toata ziua deci voi fii si mai cumintica. Ieri am mancat inghetata, stiu nu trebuia dar mi-era prea pofta. Am mai mancat si mucenici, un bol. Sa-mi fie rusine!
  •  
    • 10 mesaje
    10 Mar 2010, 17:25
    0 0
    Sincer nici nu mai stiu cate kg am,vreo 70-72 si 1,75 inaltime.Eu iarna asta am mancat o singura data 2 linguri de inghetata ,saptamana trecuta si nu mi-a trecut gatul nici acum.Incerc mananc cat mai multe fructe,legume,salate,fara prajeli,dulciuri nici atat.zilele acestea am fost cumintica foc,nu m-am ains nici de dulce ......nici de mucenici.....
  •  
    • 10 mesaje
    10 Mar 2010, 17:28
    0 0
    scuze pentru greseli,dar tastatura mea de la serviciu e cam nasoala.nu mai functioneaza foarte bine
    de cand v-am citit am reusit sa ma apuc sa fac si eu aerobic acasa si zumba(e foarte distractiva
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    10 Mar 2010, 17:44
    0 0
    bun venit, evelor noi.
    cele vechi, pe unde sunteti?
    la mine nimic nou in afara faptului ca sunt cam racita si ca m-am saturat de vremea asta rece. vreau putin soare, caldura!
    ieri am rezistat eroic cartofilor frantuzesti pe care i-am pregatit sotului. au am mancat cartof fiert, salata verde, o bucata de branza telemea. la cina ou ochi romanesc si salata de sfecla.
    azi la pranz cartof fiert cu ciuperci iar la cina o pulpa de pui cu legume.
    va pup pe toate. celor noi spor la dieta.
  •  
    • 10 mesaje
    10 Mar 2010, 19:59
    0 0
    Multumesc Kti!!1
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    11 Mar 2010, 08:11
    0 0
    buna dimineata, fetelor.
    ce vreme! nu-mi vine sa ies. ninge ca in ianuarie.
    azi sunt libera pana la 11, asa ca mai lenevesc prin casa.
    voi?
    va doresc o zi frumoasa.
  •  
    • 95 mesaje
    12 Mar 2010, 18:07
    0 0
    Ciao fetelor
    Incerc sa merg inainte cu dieta dar imi e din ce in ce mai greu.....M-am saturat de salata va spun drept.
    Azi dimineata am baut o cafea (de orz ca eu nu pot bea cafea adevarata desi tare as mai vrea,,,,,)iar la pranz mi-am facut o mana de orez fiert cu o conserva de ton si un castronel de salata. Pe la 16,00 am mancat 3 kiwi iar acum ma gandesc ce as putea face pentru cina....
    A.....inca o noutate. Mi-am luat bicicleta medicinala. Deocamdata doar....am luat-o si am instalat-o. De maine - nu, mai bine de luni - incep sa o si folosesc.Da, de luni.....Sa fie ultimul meu week-end sedentar. ca si asa cu frigul de afara nu am unde sa ies.....
    Dieta voastra cum mai merge? Ce mai mancati?
    Va pup pe toate
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    12 Mar 2010, 18:42
    0 0
    salut!
    angelica, eu m-aÈ™ urca pe bicicleta aia daca nu din seara asta, atunci de maine sigur.
    azi am mancat la pranz o bucata de piept de pui, o lipie libaneza si ardei kapia roșu. dupa masa mere iar la cina imi fac un ou cu o bucata de telemea.
    v-am pupat.