5 kilograme

  •  
    • 6798 mesaje
    15 Feb 2010, 18:47
    0 0
    like a star si cristinuta, bine ati venit printre noi
    va sustinem cat putem

    azi am luat cina mai devreme, mi s-a eliberat dupa amiaza subit si m-am gandit ca mai devreme e mai bine.
    am mancat 200 gr somon (cantarit crud) si salata verde cu ulei de masline si lamaie.
    am rontzait si 2 bucati miez de nuca, apoi am baut vreun litru de apa si am o burta umflata de abia mai respir

    calorii azi:
    mic dejun: 100 kcal
    pranz: 300 kcal
    cina: 600 kcal
    cafea cu miere: 100 kcal
    total: 1100 kcal
  •  
    • 6798 mesaje
    17 Feb 2010, 14:55
    0 0
    pe unde umblati , fetelor?
    ieri n-am avut chef de nimic, am muncit ca un robot toata ziua.

    meniul de azi:
    mic dejun: cereale si iaurt
    pranz: somon la gratar, salata verde cu rosii, o portocala si la final o lingurita de miere.
    cina: legume la cuptor cu piept de pui (o sa mananc doar vreun sfert de piept, pt ca am mancat deja peste la pranz) si probabil vreun fruct.

    voi ce mai faceti?
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    17 Feb 2010, 22:04
    0 0
    buna seara tuturor. nimeni pe aici?
    sper ca sunteti bine. pe bertha o citesc zilnic, dar rain, flo, akio restul trupei?
    eu am intrat intr-o asemenea rutina incat nici nu mai stiu ce sa scriu. zilnic sala sau aerobic, munca, treburi casnice, educat copilu si restul...
    mi-am scos rezultatele analizelor ieri. sunt f bune. mi-era frica de ASLO dar e in limite normale. acu cativa ani eram anemica si ma deranja, dar acum mi s-au imbunatatit valorile hemoglobinei remarcabil.
    de raceala am si uitat de 5 luni deja. nici afte nu am mai avut de atunci.
    sper ca ati incheiat sesiunea cu bine.
    o seara placuta. va imbratisez pe toate.
  •  
    • 235 mesaje
    18 Feb 2010, 15:17
    0 0
    Hello,

    Cam liniste pe aici..asa cum mi-am propus saptamana asta am inceput cu dreptul si inca ma mentin pe pozitie...s-a dus un kg, duca-se pe apa Sambetei Am facut ceva mai multa miscare, poate si de aceea....

    Vroiam sa va intreb ceva...pe langa faptul ca am inceput sa mananc ceva mai ordonat, in fiecare zi storc cate un gref si o lamaie in 2 L de apa si beau pe parcursul zile. Pe langa asta 3-4 cani de ceai verde, negru sau hibiscus(le alternez). Credeti ca este prea mult pt organismul meu? Eu ma simt ok, doar ca azi dimineata am avut asa o stare de greata si ceva crampe...in rest sunt bine... in total cam 3 L de llichid pe zi...

    Va pup si o dupa amiaza minunata!
  •  
    • 6798 mesaje
    18 Feb 2010, 21:29
    0 0
    buna seara , fetelor
    simi, te pup ><
    felicitari pt kg pierdut si la mai multe!
    intra mai des si povesteste-ne !

    kti, tie vreau sa-ti spun doar ca mi-e tare drag de tine

    meniu azi:
    mic dejun: cereale cu iaurt - 100 kcal
    pranz: portocala mare - 100 kcal (din lipsa de timp)
    cina: piept de pui la gratar si salata asortata (salata verde, rosii, ardei, castraveti, branza, ulei, otet, piper, oregano, busuioc) - 700 kcal
    2 cafele cu miere - 100 kcal
    total: 1000 kcal

    rain, parca promisesei ca dai raportul zilnic?
    nu te iau la intrebari, pur si simplu mi-e dor sa stiu ce mai faci.
    la fel si floarea.

    astept cu nerabdare meciul cu liverpool
    saptamana viitoare la ora asta voi fi pe stadion, vine liverpool la bucuresti !!!!!!
    cine stie ce sanse mai am sa-i vad in viata asta pe gerard, torres sau kuyt
    GO REDS !
  •  
    • 4 mesaje
    18 Feb 2010, 21:39
    0 0

    Aparu berthica-scheletica sa va informeze _raporteze cate grame de papa a mincat si sa va mai spuna si ce viata roz_bombon are ea de parca toti sint prosti s-o creada
  •  
    • 4 mesaje
    18 Feb 2010, 21:40
    0 0
    n-auziti? intrati repede de dati raportul
  •  
    • 6798 mesaje
    18 Feb 2010, 21:59
    0 0
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    19 Feb 2010, 08:21
    0 0
    buna dimineata. cum sunteti? gata cafeluta?
    bertha, multumesc, sentimentul e reciproc.
    eu sunt terminata azi. n-am dormit o buna parte din noapte. imi creste maseaua de minte. la 31 de ani! ingrozitor. cred ca ajung sa-mi opereze si gingia asta. cu cealalta am patit-o.
    doamne, ce ineptii pot citi pe topicul dedicat dietei Atkins! omlete, slanina prajita, brânza de burduf! OMG! sa ma apuc sa mananc asa ceva, cred ca o saptamana nu m-as ridica din pat. daca ar vedea fetele cum circula un sange incarcat de grasimi! mai bine zis cum nu circula. eu am ramas socata cand am vazut la tv sangele unei persoane supraponderale, recoltat dupa o masa bogata in grasimi. persoana era si fumatoare pe desupra. abia curgea din eprubeta. ca siropurile acelea care se pun pe inghetata!
    azi lucrez pana mai tarziu dupa masa. imi iau cu mine paine integrala si un iaurt activia de baut. dupa sala o banana.
    diseara salata verde, piept de pui la gratar, ananas.
    v-am pupat. simi, spor in continuare.
  •  
    • 405 mesaje
    20 Feb 2010, 09:34
    0 0
    helooooo......

    ce mai fac fetele mele????

    v-a fost dor de mine?????

    off....am fost asa ocupata....job, treburi casnice,etc, incat nu am mai avut timp sa intru macar sa va salut....

    weekend-ul trecut am fost la munte, asa cum probabil a-ti vazut , am castigat concursul acela.....multumesc celor ce m-au votat......

    a fost foarte frumos....am prins vreme buna......ne-am mai relaxat putin.....

    in alta ordine de idei....inca ma mentin la 50 kg.....sper ca pana in mai, de ziua mea, sa ajung la 45.....

    alte noutati nu prea am......acum sunt la munca, lucrez si astazi, pana la ora 18.....tocmai savurez o placintuta cu mar, nuca si scortisoara si imi beau si cafeluca

    va pup si un weekend minunat va doresc....
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    20 Feb 2010, 10:38
    0 0
    buna dimineata. ce am mai lenevit pana la ora asta. si cata treaba am. la 1 martie e ziua celui mic. asa ca weekendul urmator chefuim. nu de alta dar ma sarbatoresc si pe mine, ca doar eu l-am nascut.
    azi calc pe bec. merg la pizza. abia astept. mi-era pofta.
    akio, bine ai revenit. va trebui sa faci mari eforturi sa ajungi pana in mai la 45 de kg. oricum, succes. fara suparare, akio, dar corecteaza repede a-ti vazut, pana nu intra bertha, ca face urat
    v-am pupat.
  •  
    • 405 mesaje
    20 Feb 2010, 13:07
    0 0
    Kti, pai mai am la dispozitie aproape 2 luni...nu cred ca este un efort asa de mare sa dau jos 5 kg....eu cred ca este destul de ok daca as da jos 2,5 kg / luna.....

    vis-a-vis de bertha, da ai dreptate...dar na...macar cu astea deale`casei sa fie si ea mai blanda.....

    va pup...
  •  
    • 6798 mesaje
    20 Feb 2010, 13:29
    0 0
    neatza
    e trecut de pranz, dar abia acum m-am trezit si sunt la cafea
    am fost la dans azi-noapte, dar n-am baut decat un pahar de gin tonic si in rest apa plata..... dar am o febra musculara de parca n-as fi facut nici un fel de miscare de un an

    ieri am fost si la cumparaturi, batea vantul prin frigider...
    am luat fructe, legume, iaurturi si mult, mult peste
    asa ca azi fac dorada la gratar, legume la cuptor si salata.

    kti, pofta buna la pizza
    akio, eu zic ca poti slabi 5 kg in 2 luni, nu e imposibil deloc, ai grija sa nu fie o dieta prea stricta si sa mananci in fiecare zi o lingura de ulei de masline in salata, cateva bucati de miez de nuca si macar 2-3 fructe.
    mananca si cate o bucatica de carne (peste ar fi perfect), un ou sau doua fierte pe saptamana si ceva cereale integrale.
    nu uita de apa multa si miscare.
    asa vei slabi intr-un mod sanatos.
    in schimb, mai usor cu placintelele

    weekend frumos va doresc !
  •  
    • 1044 mesaje
    20 Feb 2010, 23:10
    0 0
    Buna, fetele!
    Nu va suparati pe mine...da' chiar trec printr-o perioada foarte plina. de aceea nici n-am mai intrat pe aici.Ca sa zic asa...m-am dedicat mai mult lucrurilor cotidiene.Si nu e rau..
    Bertha, stiu ca am zis ca dau raportul dar.....E bine totusi ca nu m-am mai ingrasat nici un gram.

    Kti, eu sunt pro regimuri proteice.
    De-a lungul experientei mele in ale dietei, am ajuns la concluzia ca principiul termodinamicii conform caruia ce intra aia iese...nu prea e corect raportat la nutritie.Parerea mea e ca suntem ceea ce mancam.Bine...nu pot spune ca-s de acord cu dieta Atckins insa sunt fan al dietelor keto. Adica....proteine si lipide nesaturate, de preferinta.
    Cealalta varianta....a dietelor anorexigene ... nu prea e pe gustul meu.

    Va pup!
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    21 Feb 2010, 14:22
    0 0
    salutare la toata lumea.
    ce fac fetele?
    acum am terminat de gatit masa de pranz. peste la cuptor, sos de usturoi cu iaurt si mamaliga.
    rain, eu nu sunt adepta a niciunei diete, ci a unui stil de alimentatie echilibrat, care iti permite sa aduci organismului tot ce ii trebuie si sa mentii un nivel de activitate ridicat. daca nu ai aport de carbohidrati deloc nu cred ca ai fi in stare sa alergi 12 ture de teren de atletism sau sa duci la capat 60 de minute de tae bo. nu sunt adepta extremelor si nu voi fi niciodata. tocmai de aceea ma pot lauda ca la 31 de ani inca mi-s bune hainele din liceu. secretul consta in echilibru.
    va pup. duminica placuta.
  •  
    • 6798 mesaje
    22 Feb 2010, 08:11
    0 0
    buna dimineata
    haideti la cafea, la 9 incep munca.
    ieri m-am tuns, mi-a taiat tipa vreo 15 cm din par - desi cerusem taiat varfurile - si am ramas cu el undeva mai jos de nivelul umerilor......
    totusi nu e asa de rau, mai ales ca imi creste foarte repede
    azi in afara de serviciu nu am nimic in plan.
    nici in meniu nimic special, probabil doar ceva salata cu de toate, fructe si cam atat.....
    voi?
    o saptamana frumoasa
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    22 Feb 2010, 08:27
    0 0
    buna dimineata.
    bertha si eu la fel azi. poate imi fac timp si de cosmetica dupa serviciu.
    la noi e o zi frumoasa. a iesit soarele de dimineata, desi e cam frig. cred ca merg pe jos la munca.
    azi am in meniu un bol de fasole boabe si sfecla rosie la pranz. la cina ma mai gandesc. cred ca peste cu salata verde.
    o zi frumoasa va doresc fetelor.
  •  
    • 405 mesaje
    22 Feb 2010, 15:52
    0 0
    Hollaa......

    ce faceti?

    eu sunt la munci.......

    haideti sa va pove ceva....

    nici eu nu inteleg exact ce se intampla....cu mine

    m-am cantarit, am exact 50 kg.....totusi, in afara faptului ca toata lumea se ingrozeste cand ma vede, si exclama: ``doamne, ce ai slabit!!!``, lucru ce mi se pare si mie, in afara faptului ca toate haine imi vin ca n.aiba....adik sunt ffff largi.....totusi cantarul nu imi arata acest lucru....initial m-am gandit ca nu mai merge cantarul, dar m-am cantarit si pe alte cantare si tot atat imi arata...

    voi cum puteti explica acest fenomen???

    este ciudat faptul ca nu este doar o senzatie....chiar cred ca am slabit....asa cum v-am spus si hainele imi spun acest lucru si chiar ma simt eu mai slaba.....mi se vad coastele.....

    simt asta mai ales in zona taliei....

    voi ce spuneti????

    bertha, help....please..

    pup toata lumea, revin mai tarziu sa va citesc...

    p.s bertha, stai linistita, parul creste...nici eu nu concepeam pana mai acum ceva timp, parul scurt, insa iti pot spune ca acum este mai scurt de umeri, in scari si......da, m-am vopsit inapoi satena....ma simt mult mai ok asa


    pup.
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    22 Feb 2010, 19:46
    0 0
    buna seara la toata lumea. acum am intrat in casa de la o plimbare cu cel mic si cumparaturi. adica fructe si paine integrala.
    akio, depinde si in ce moment al zilei te cantaresti. incearca sa fie numai dimineata, dupa ce mergi la toaleta. fara haine, ianinte de micul dejun. mai lasa cateva zile si cantareste-te asa. daca e bun cantarul atunci va arata si o mica diferenta. eu nu prea pun accent pe cantar, ci pe cum arat. o jumate de kg in plus se vede pe aspectul corpului.
  •  
    • 405 mesaje
    22 Feb 2010, 20:16
    0 0
    Kti, pai numai dimineata ma cantaresc, pe stomacul gol.....fara haine...eventual bikini, dar nu se pune, nu??? hihihi....

    hai..nu, serios, acum....ce se intampla??? ca eu nu inteleg....

    va pup, o seara frumoasa tuturor....