dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 74 mesaje
    28 Iun 2006, 08:15
    0 0
    Alexia, nu mananci orice fel de carne. Mananci carne slaba si mezeluri la fel. Sa nu mananci porc. Mai bine peste sau vita. Eu am tinut acum un an jumate un regim sub supraveghere medicala si doctorul nici pui nu prea imi dadea voie sa mananc. Acum am mancat, dar mult mai bine este pestele.
    Si nu prajit, doar fiert, fript sau la cuptor, dar fara pic de grasime.
    Spor la treaba!
    korra
  •  
    • 60 mesaje
    28 Iun 2006, 11:23
    0 1
    Sa traiti am inteles
    Multumesc Korra ca-ti faci timp sa fii alaturi de mine
  •  
    • 52 mesaje
    28 Iun 2006, 11:36
    0 0
    Salutare fetelor si bun venit celor noi. Au intervenit niste schimbari in programul meu si nu pre am avut cum sa va mai scriu. Am fost plecata la mare(mai devrme decat programasem), acum am monitorul ars acasa iar de la servici nu prea am timp sa intru pe topic. La mare trebuie sa recunosc ca m-am abatut de la dieta, dar am evitat grasimile, painea si alte lichide inafara de apa plata. Am inceput sa slabesc incet, dar nu-mi fac probleme. Cred ca e normal. Oricum eram inebunita sa manac niste frigarui la gratar sau o friptura cu salata asortata si asa mai departe. Cand am ajuns acasa mi s-a spus ca am mai slabit... Sper sa fie asa. Cum nu am cantar, nu ma hazardez asa usor. Tb sa inchid. Intru mai tarziu.
  •  
    • 60 mesaje
    30 Iun 2006, 12:40
    0 0
    Am 3 zilede dieta si sunt super incantata a inceput sa-mi scada burtica toata lumea imi spune ca ca am facut ca apare o schimbare.In fine important este ca eu ma simt super si cred ca am sanse sa slabesc pana in August 10kg si 7 daca as slabi este super ok
    va pupici pe toate..evelor
  •  
    • 74 mesaje
    30 Iun 2006, 13:40
    0 0
    Felicitari!
    Tine-o tot asa!
  •  
    • 60 mesaje
    30 Iun 2006, 14:17
    0 0
    Korra sa stii ca ti-am urmat sfatul si mi-am cumparat peste este super bun si nici nu imi este foamea dupa ce-l mananc nu pun sare ca nu-mi place
    te pupicic si aide-ti EVELOR la slabit
  •  
    • 60 mesaje
    1 Iul 2006, 14:00
    0 0
    eu am patru zile d carne sa stii ti ca ma descurc bine chiar surprinzator de binemananc mult peste si carne de pui tot la gratar si dimineata mananc de obicei mezeluri
    aA inceput sa se cunoasca la fata si la burtica poate ca am eu senzatia nu stiu dar am impresia ca nu mai am aripioare ca inainte sa-mi tineti pumni si sa auzim de bine
    Dar fetelor unde sunte-ti ce este cu voi ....aaaa pardon cred ca sunte-ti in vacanta
    Daca apare ceva nou la voi anuntati si voi
  •  
    • 60 mesaje
    1 Iul 2006, 14:04
    0 0
    Scuzati-ma va pupic pe toate
    Si concediu placut fetele!!!
  •  
    • 186 mesaje
    1 Iul 2006, 16:21
    0 0
    Buna fetelor, dragelor...ce mai faceti? mie dor de voi...
    Buna celor care ni s-au alaturat...Gabriela si Alexia...mult succes si nu va lasati...
    Eu...gata am terminat cu festivitatea de absolvire (a fost ieri si azi sunt franta la propriu)..si colocviu la licenta a fost super = 10...dar sunt epuizataaaa...
    Cu dieta nu am stat prea bine...nu in sensul ca am calcat stramb...ci doar ca nu puteam manca decat o data in zi.
    In schimb am umblat toata ziua (pe la Univ) numai cu sticla de apa dupa mine...Si fiind plecata de dimineata pana seara nu prea tineam zilele la rand cu carne, legume,etc.
    Acum am 62 kg , ma simt bine, nu mie rau deloc...si mie o sete..La terasa universitatii (Zambrin ma cunosc deja toti ospatarii ce vreau...espresso cu zaharina si apa plata rece..
    Fetelor eu mai am 3-4 kg si gata...ce o sa fac atunci?
    Cristina poate ai terminat si tu licenta si ai timp sa ma sfatuiesti...mi-ai promis...te rog.
    Sau esti in concediu?
    Kora esti cea mai tare, ai niste succese remarcabile, felicitari!
    Anatea noi doua suntem cam la fel mi se pare (la kg ma refer)si parca si la tinta propusa..nu?
    Eu chiar daca in ultimul timp nu slabesc mult dupa cum spune cantarul, arat de parca s-a scurs carnea de pe mine..Sigur ca nu ma vait...ci ma bucur..
    Ieri la cursul festiv de absolvire toti imi spuneau ca am slabit considerabil si ma felicitau inclusiv profesorii...cu atat mai mult cu cat eu eram acum 4 ani bine adica nici slaba nici grasa si stiau ca m-am ingrasat pe stres..
    Alexia sa stii ca cel mai mult slabesti in perioadele cu carne...deci incearca sa descoperi ce anume din aceasta categorie iti place mai mult si tolerezi bine. Prima etapa este cea mai grea, la un moment dat o sa vi se faca si greata de asta se consuma si lamaie.Folositi-o cu apa plata, acum e recomandata pe caldura asta. Norocul vostru ca ati inceput dieta acum ca puteti bea apa la geu. Eu pe frigul ala din feb-martie nu prea puteam consuma.
    Gata, as vrea sa dorm sunt obosita de nici nu mai stiu ce am scris aici..
    Elly
  •  
    • 60 mesaje
    1 Iul 2006, 16:37
    0 0
    Ms mult Elli.
    Este foarte adevarat ca estegreu cu atata carne dar la unmoment dat te obisnuiesti eu una m-am obisnuit si imi este bine dar nu pot sa-ti spun ce-mi face cel mai bine pt ce eu mananc numai peste si carne de pui la gratar nimic mai mult dar am observat ca pestele este mai bun si stii de ce pt ca ma simt foarte satula dupa 100g (am asa arata o fripturica din peste)
    Cat despre apa nu este o problema pt mine pt. ca eu beam multa apa 3-4l/zi
    Nu imi este rau docamdata si nu-mi este scarba de carne dar este adevarat am doar 4 zile
    Pupici pt.toate EVELE
  •  
    • 1198 mesaje
    1 Iul 2006, 16:41
    0 0
    Buna, fetelor!

    As vrea si eu, daca se poate, dieta aceasta! Am de dat jos destul de multe kg acumulate in timpul sarcinii. Asa ca...va rog mult! Adresa mea este rox07ana@yahoo.com

    Multumesc!
  •  
    • 60 mesaje
    1 Iul 2006, 20:45
    0 0
    Rorox vezi ca o gasesti la pag.39-40
  •  
    • 60 mesaje
    1 Iul 2006, 21:51
    0 0
    Am si eu o intrebare in dieta de la pag.39 scrie ca ai voie si 100g de branza cum pe zi sau cum
  •  
    • 1198 mesaje
    2 Iul 2006, 12:11
    0 0
    Merci, Alexia!
  •  
    • 74 mesaje
    3 Iul 2006, 08:23
    0 0
    Buna, fetelor!
    Felicitari Elly si bine ai revenit printre noi.
    Alexia, in fiecare zi, pe langa carne, mai mananci si 100 g branza. Eu mancam cas dulce. Depinde ce iti place, numai sa nu fie prea grasa.
    Am terminat sedintele de electrostimulare si impachetari si pot spune ca rezultate sunt.
    Ceea ce eu nu inteleg este cum poti slabi in cm si in acelasi timp sa nu slabesti in kg. Poate ma ajuta si pe mine cineva cu problema asta. Adevarul este ca rezultatele sunt vizibile cu ochiul liber. S-a mai dus celulita de pe picioare si de pe burta si pielea a devenit mult mai fina. Celulita mai am, ca la cate kg posed culmea ar fi sa nu existe, dar nu se mai vede cum se vedea inainte.
    Cu alte cuvinte nu am dat banii de pomana si ma bucur pentru asta.
    Va doresc si voua mult succes in continuare.
    VA pup pe toate!
    korra
  •  
    • 508 mesaje
    3 Iul 2006, 10:39
    0 0
    buna fetele!
    am lipsit 10 zile ptr. ca am fost in concediu..
    am luat disertatia cu 10, am suferit e la caldura, si in ziua in care am dat licenta, m-am inscris la scoala de soferi... doar nu era sa stau degeaba!
    acum am timp sa ma ocup de nunta..
    de slabit nu am mai dat jos, dar ma mentin.. trebuie sa recunosc, ca am avut niste probleme cu ceva soiuri de inghetata care mi s-au asezat in drum..

    fetele noi nu au voie sa citesca randul de sus....(hi-hi)

    alexia si gabriela, bine ati venit!!!
    scuze ptr. intarziere...

    elly, felicitari ptr. scoala si ptr tot... da, acum e putem ocupa de peioada de dupa.. nu am uitat si o sa ma tin de promisiune...

    anatea, tu? un cubulet de ciocolata ceva?

    eu am o problema cu sutienul de la costumul de baie... nu prea mai am ce baga in el (tinand cont de faptul ca aveam cupa D) si trebuie sa-mi iau altul... am slabit frumos, dar mai am de lucru

    korra, pana la urma tu ai fost cea mai cuminte... felicitari...

    flori, vi din spate puternic... hai flori!!! cum se mai simte mama ta?
    si elly, soacra ta, ce face?

    am fost cuminte si am citit toate mesajele din urma...
    ficateii la teflon sunt ok... dar eu ii prefer fierti cu apa, scurg apa si-i las sa se mocirleasca in tuci cu condimente...

    sper ca n-am uitat pe nimeni, daca da.. certati-ma!

    alexia si gabriela... inca odata ...spor la slabit..
    roxana tu? cand te alaturi?

    andeea, in brasov cum e vremea?
    nu mai dai si tu nici un semn?
    va pup pe toate,
    cristiana
  •  
    • 508 mesaje
    4 Iul 2006, 08:32
    0 0
    pai bine fetele, am venit eu si ati disparut voi?
    hai la vorbitor!!!!
  •  
    • 508 mesaje
    5 Iul 2006, 08:45
    0 0
    mai fetelor, incep sa ma simt singura!
    va pup, cris
  •  
    • 60 mesaje
    5 Iul 2006, 10:37
    0 0
    Am o saptamana si a fost bine din toate punctele de vedere nu am nici o abatere la momentul de fata si sper sa fie asa pana la sf.Vreau sa-ti spun Cristiana ca ti-am urmat sfatul aseara am fost in oras sa-mi cumpar biletul de avion pt. luna August si dupa ce am rezolvat am intrat in magazine la proba am fost extenuata dar in acelas timp si foarte placut susprinsa si dreppt rasplata mi-am facut un cadou o rochita superba
    Va pupici si sa ne auzim cu bine
    Si nu uitati obiectivul nostru...La slabit Evelor
  •  
    • 74 mesaje
    5 Iul 2006, 10:39
    0 0
    Salutare, fetelor!
    Cristiana, nu esti singura. Mai suntem si noi pe aici.
    Acum ma lupt cu niste ficatei la gratar. Cand sunt calzi sunt buni, dar reci nu prea merg. Asta e!
    Ieri mi-am cumparat mult laudatul gel Supliform.Am zis ca este ieftin si daca nu da rezultate nu plang dupa bani.Aseara m-am dat cu el, m-am infasurat in folie de plastic si am biciclit cam o ora. Nu stiu daca actioneaza impotriva celulitei, dar pielea ramane super fina dupa. M-am hotarat sa biciclesc in fiecare zi pana plec la mare, adica pe 14 iulie. Regimul nu mai functioneaza ca la inceput, merge mult mai incet. Asa ca m-am gandit sa-l mai ajut si eu.
    Cam atat azi.
    Unde sunteti, fetelor? Ati plecat toate la mare?
    Va pup!
    korra