dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 60 mesaje
    26 Iun 2006, 13:49
    0 0
    vreti sa-mi spuneti ca 15 zile trebuie sa mananc carne?????????????????....cred ca inebunesc sau nu am inteles eu bine
  •  
    • 74 mesaje
    26 Iun 2006, 14:51
    0 0
    Ai inteles foarte bine. Nu primele 15 zile sunt cele mai grele din punctul asta de vedere. Eu am inceput dieta la 1 mai si pana acum am dat jos 14 kg. In primele doua saptamani, cele cu carne, am slabit 7 kg. Dupa aceea a mers mai incet. In momentul asta imi vine sa vomit numai daca ma gandesc la carne. Dar eu aveam 91 kg cand am inceput, asa ca trebuie sa rezist pana la capat daca vreau sa ajung sa arat bine. In acest topic a fost postata o versiune mai scurta a regimului. Caut-o si vezi ce parere iti faci despre ea. Daca te hotarasti sa incepi, cel mai bine ar fi sa citesti tot ce s-a scris aici,pentru ca vei fi mult mai pregatita decat am fost noi la inceput si multe lucruri o sa le sti si n-or sa te mai ia prin surprindere. Zece kg intr-o luna este foarte mult si nu o sa reusesti fara o cura drastica si multa vointa.
    Mult succes si asteptam vesti de la tine!
    korra
  •  
    • 60 mesaje
    26 Iun 2006, 17:19
    0 0
    Korra nu stiu ce sa zic ma dispera gandul ca trebuie sa mananc 15 zile carene(chiar daca pot sa mananc orce fel de carne) nu stiu daca am sa pot sa rezist
  •  
    • 60 mesaje
    26 Iun 2006, 17:53
    0 0
    KORRA felicitari imi cer scuze de la celelalte eve ca citit tot ce a scris Korra este super vreau sa incep si eu ai putea sa ma ajuti si pe mine daca ai mai mult timp poate putem vb si pe mess. veninoasa_n27(te rog)(
  •  
    • 60 mesaje
    26 Iun 2006, 22:36
    0 0
    Dar fetelor ce se intampla cu acest forum nu mai intra niciuna haide ti ca am si eu nevoie de cineva care sa ma ajute si mai ales am nevoie de cineva care sa inceapa cu mine ce zice ti va incumetati eu incerc dar nu numai ca incerc am sa reusesc(cu ajutorul vostru)
  •  
    • 74 mesaje
    27 Iun 2006, 09:08
    0 0
    Alexia, din pacate nu putem vorbi pe mess pentru ca la serviciu nu am timp, iar acasa nu prea am acces la calculator, dar daca ai intrebari poti sa le pui aici, pe forum, iar eu o sa intru cand am putin timp si o sa-ti raspund. Sunt sigura ca si celelalte fate o sa-ti raspunda la intrebari, asa ca nu dispera. Spor la slabit si multa vointa!!
    Korra
  •  
    • 1135 mesaje
    27 Iun 2006, 09:31
    0 0
    Salutare! Cum mai merge, dragelor?

    Eu tot 65 am, dar am cam calcat pe bec in week-end. Nu stiu ce naiba a fost cu mine, dar as fi mancat incontinuu si evident ca numai lucruri interzise! Acum parca e mai bine, poate si de la caldura asta naucitoare, dar nu prea-mi arde de mancat deloc. Traiasca apa... cred ca beau vreo 4l pe zi.

    Alexia, bine ai venit si intreaba-ne pentru orice nelamurire ai.
  •  
    • 6 mesaje
    27 Iun 2006, 10:32
    0 0
    Bine v-am gasit
    E prea mult daca te rog sa-mi trimiti si mie cele 2 retete? Adresa mea: gaby_kessler@yahoo.com. Multumesc mult.
    M-am ingrasat anul trecut 7 kg. Nici acum nu-mi vine sa cred cum am putut fi atat de neglijenta. Timp de 20 de ani am avut acelasi numar de kg si anul trecut ........... Supararea mea cea mare este ca nu reusesc sa scap de ele. Ce-ati zice daca am incerca sa scapam de kilograme impreuna??? Mie una imi este mult mai usor cand stiu ca sunt in competitie cu o alta "dulceata de fata". Ne-am incuraja reciproc.Ideal ar fi daca am reusi sa alergam dar ........ cerd ca va cer prea mult.Ce ziceti, incercam?
    O saptamana placuta si ... atentie la "dusmanii calorici".
    Gabriela
  •  
    • 60 mesaje
    27 Iun 2006, 11:02
    0 0
    Buna Gabriela si la mine este prima zi si vreau sa slabesc cam 7-10kg dardaca se poate si mai mult nu ma supar dar inseamna vointa nu ca nu as avea dar eu sunt mai imprastiata daca as sti ca cineva incepe cu mine odata ar fii super
    vezi ca dieta este la pag 39-40
  •  
    • 6 mesaje
    27 Iun 2006, 13:06
    0 0
    OK Alexia, deci incepem regimul de luni. Da? Sau vrei sa-l incepem mai devreme. Data poate fi negociata.
    Am copiat cele doua diete afisate de fete asa ca acum urmeaza sa le analizez si sa fac un mic calcul estimativ in ceea ce priveste achizitionarea alimentelor. Fetele au fost fantastice, imi pare rau ca nu am accesat site-ul acum 3 luni. Acum problema mea ar fi fost cu siguranta rezolvata. S-au sustinut foarte frumos una pe cealalta. Sa speram ca vom avea si noi parte de o asemenea sustinere. Felicitari fetelor.
  •  
    • 60 mesaje
    27 Iun 2006, 15:29
    0 0
    Gabi eu am inceput de azi te deranjaza ca nu incep de luni cu tine ????
    poti sa intri si pe mess:???? poate vb mai mult si ne sustinem si mai bine Ce zici¿???
    Fetelor eu am inceput dar acum am mancat o bucatica de friptura de pui nu este rau stiu dar stiti unde este rautatea ca a fost facuta cu pesmet si ou si prajita am loat eu tot ce era deasupra dar...nu am avut alceva
  •  
    • 74 mesaje
    27 Iun 2006, 15:56
    0 0
    Alexia, mai bine incepi de maine, ca sa nu calci pe bec chiar din prima zi.Parerea mea! Oricum ziua de azi nu cred ca se poate pune ca fiind dieta deoarece fripturica ta a cam fost prajita. Eu de la 1 mai de cand am inceput nu am mai pus pic de ulei la mancare. Carnea trebuia fiarta sau fripta in tigaia de teflon, fara ulei, sau la gratar. Poti pune ceva condimente, dar sa nu exagerezi. Eu am mai trisat la zilele de carne cu putin mujdei de usturoi, dar si acela numai usturoi pisat si apa. Inainte il frecam cu ulei si alte chestii de urla ficatul in mine. Acum mancam sanatos. Fa-ti un plan inainte. Eu ca sa nu ma abat de la regim mi-am notat intr-o agenda tot regimul pe zile: luni, 1 mai, am voie ...; marti, 2 mai, am voie .... si tot asa. Nu am calcat pe bec niciodata deoarece una dintre fete a zis la un momendat ca a trisat cu putina ciocolata si cantarul i-a urcat cu un kg jumate, daca tin eu bine minte. Dupa aceea tot tu te chinui. Asa ca mai amana o zi si de maine incepi asa cum trebuie. De cand am inceput nu m-am bazat niciodata pe ce aveam in casa de mancare, Intotdeauna mi-am consultat agenda cu doua zile inainte ca sa pot sa-mi cumpar din timp ce aveam in ziua respectiva.
    Imi pare rau ca insist, sper sa nu te superi pe mine, dar disciplina este foarte importanta in orice regim. Acum inchei ca trebuie sa plec. Poate intru mai pe seara, daca nu mai vorbim maine.
    Mult succes la amandoua!
    korra
  •  
    • 60 mesaje
    27 Iun 2006, 16:21
    0 0
    Da cred ca ai dreptate pt.cqa eu intetionez sa slabesc dar azi a fost asa ...ai sa va spun de ce o sa-mi fe mie foarte greu (sper insa sa nu va plictisesc)
    Eu cum am spus in alt mesaj nu ma aflu in Romania sunt in Spania de 6luni si muncesc interna la o familie de 2 batrani el este u om extra ea o perversa si stiti si voi ca femeile gatesc se ocupa cu treburile gospodaresti si de acea o sa-mi fie greu inainte am mai tinut o dieta Montignac tot de pe forum dar nu va explic fetelor ce cearta ce scandal pana am hotarat sa-mi cumpar singura de mancare
    Dar nu ma descurajeaja ca chiar daca-mi cumpar singura nu este nimic
    Dar cred ca am sa tin si ziua asta chiar daca nu o calculez ce zice ti???????
  •  
    • 1135 mesaje
    27 Iun 2006, 17:12
    0 0
    Korra, eu sunt isteata cu ciocolata! dar s-au dus kilele alea, din fericire.

    Alexia, nu te chinui azi sa mananci numai carne, mananca si niste legume si fructe, eventual un iaurt. Mananca sanatos si incepe de maine, cu forte proaspete. Ai grija sa nu fii constipata (sugerez cura cu polen sau Mentholax). Sa nu-ti lipseasca din geanta Aspacardin si pliculete cu Mg si Ca (dupa cateva zile bune de carne inima se resimte, ca atare apar palpitatiile). Hidratarea e esentiala, min 2l pe zi.

    Bafta amandurora!
  •  
    • 60 mesaje
    27 Iun 2006, 18:13
    0 0
    Ok,Ok am sa incedp de maine dar eu nu stiu de unde sa iau vitamine pt ca eu nu cunosc pe nimeni aici si nici nu stiu ce sa cer
    Gabita ce spui incepem de maine sau cum vrei de Luni¿?????
  •  
    • 1135 mesaje
    27 Iun 2006, 19:36
    0 0
    Ar fi bune vitaminele, dar sa stii ca eu n-am luat si am fost ok. Asa ca daca te stii sanatoasa, poate merge si fara. Cristiana te-ar lamuri mai bine.
  •  
    • 60 mesaje
    27 Iun 2006, 22:00
    0 0
    Deci !!!!Sa face-m o recapitulare de finitiva :timp de 15zile nu am voie sa mananc nimic in afara de carne orce fele de carne si orce fel de mezeluri(mai sa nu ma fac carnivora si sa-mi mananc mosii)Atunci asa sa fie fetelor mai intrati si voi si mai dati-ne "un sut in..." sa prinde m CURAJ ca se pare ca ne este teama
  •  
    • 6 mesaje
    27 Iun 2006, 22:28
    0 0
    e incredibil de enervant
  •  
    • 6 mesaje
    27 Iun 2006, 22:33
    0 0
    Am scris mesajul.
    L-am transmis.
    Bineinteles ca nu a plecat. Nici nu ma mai intreb de ce. Cred ca i se trage de la caldura. Oricum ideea era ca am facut o lista cu alimentele necesare primei perioade si am inmanat-o partenerului meu drag. Cred ca de ... poimaine putem incepe. Pupici fetelor si succes la invatat studentelor. Am inteles eu bine? Aveti licenta? Va tin pumnii.
  •  
    • 60 mesaje
    27 Iun 2006, 22:36
    0 0
    deci ma anunt si pe mine cand incepi macarsa fim surori de chin sau de bucurie