dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 344 mesaje
    15 Mai 2006, 12:06
    0 0
    Cristiana, iaurtul in ce categorie delactate se incadreaza, fermentate sau proaspete?
    O alta intrebaca eu fac urda de casa din lapte batut taiat la fierbere, este permisa ca urda dulce?
  •  
    • 508 mesaje
    15 Mai 2006, 12:37
    0 0
    buna

    1. korra, eu le-am mancat in aceeasi zi. deci in ziua cu legume si lamaia.

    2. anatea, poti trece la cealalta dieta daca asta vrei. mie mi se pare ok. am ceva de lucru la serv. dar il compar.
    oricum fiind la perioada 2 , ai scapat de carne.

    3. yoyo, eu il incadrez la proaspete. tot ce are termen de garantie este proaspat, chiar daca contine " fermenti atent selectionati".
    urda este aceea pe care o descrii tu. eu incalzeam lapte dulce spre fierbere, puneam zeama de lamaie si se precipita. se strecoara in tifon si iata urda. imi place mult, e dulceaga. nu iese foarte multe dintr-un litru de lapte.
    poti pune gluconolactat de calciu ptr a fi bogata in calciu. e acelasi rezultat.

    va pup si intru mai tarziu
    cristiana
  •  
    • 344 mesaje
    15 Mai 2006, 12:45
    0 0
    Cu calciu fac branza calcica pt Mircea(dar lui ii place cu banana si biscuiti). Si mie mi-ar placea
  •  
    • 70 mesaje
    15 Mai 2006, 13:08
    0 0
    As dori si eu reteta Catalin Crisan.Adresa CRUELA_CT@eva.ro
  •  
    • 344 mesaje
    15 Mai 2006, 13:34
    0 0
    Cruela, trimis!
  •  
    • 52 mesaje
    15 Mai 2006, 13:34
    0 0
    ti-am trimis-o!!
  •  
    • 70 mesaje
    15 Mai 2006, 13:54
    0 0
    Multumesc tuturor celor care mi-au trimis dieta.Pupici.De maine incep.O sa va tin la curent cu evolutia.
  •  
    • 508 mesaje
    15 Mai 2006, 14:00
    0 0
    anatea, m-am uitat , am cercetat.
    cred ca principiul este acelasi, doar nr. de zile difera. daca vrei sa urmezi aceasta dieta e ok. difera ordinea si ziele .nu se schimba mult dieta fata de a celorlalte eve.

    succes in - kg in orice dieta ai urma!
  •  
    • 508 mesaje
    15 Mai 2006, 14:01
    0 0
    anatea, m-am uitat , am cercetat.
    cred ca principiul este acelasi, doar nr. de zile difera. daca vrei sa urmezi aceasta dieta e ok. difera ordinea si ziele .nu se schimba mult dieta fata de a celorlalte eve.

    succes in - kg in orice dieta ai urma!
  •  
    • 508 mesaje
    15 Mai 2006, 14:01
    0 0
    anatea, m-am uitat , am cercetat.
    cred ca principiul este acelasi, doar nr. de zile difera. daca vrei sa urmezi aceasta dieta e ok. difera ordinea si ziele .nu se schimba mult dieta fata de a celorlalte eve.

    succes in - kg in orice dieta ai urma!
  •  
    • 508 mesaje
    15 Mai 2006, 14:02
    0 0
    ma scuzati, nu stiu ce s-a intamplat!

    cate suntem fetelor?
    elly , andreea, unde sunteti?
  •  
    • 344 mesaje
    15 Mai 2006, 14:07
    0 0
    Io aici mi-s! Pe baricade!
  •  
    • 70 mesaje
    15 Mai 2006, 14:16
    0 0
    Eu acum imi fac agenda.
  •  
    • 344 mesaje
    15 Mai 2006, 14:20
    0 0
    Eu pana acum am mancat niste urda, cam 100g si 500ml de sana. Am baut o cafea si o galeata de apa.
  •  
    • 70 mesaje
    15 Mai 2006, 14:23
    0 0
    Eu ma chinui sa beau al doilea pahar de apa .Mai am inca 18
  •  
    • 1135 mesaje
    15 Mai 2006, 14:33
    0 0
    Super, Cristiana. Ti-am zis, vroiam parerea ta inainte sa iau o decizie. Multumesc mult si pupici la toate!
  •  
    • 1021 mesaje
    15 Mai 2006, 15:10
    0 0
    Multumesc fetelor, care mi-ati trimis "prospectul" de dieta
    Avand in vedere ca in momentul in care am citit-o eram la servici si nici nu apucasem sa pap ceva azi... am inceput
    Felicitari 'veteranelor' si toata admiratia. Io-s boboaca de azi...
  •  
    • 508 mesaje
    15 Mai 2006, 15:28
    0 0
    fetelor, am convins un coleg sa tina dieta. are o burtica de elefant. sa vedem ce poate el.
    anatea, spor la treaba!
    cristiana
  •  
    • 186 mesaje
    15 Mai 2006, 18:00
    0 0
    Hello, fetele! Ce faceti?
    Deci azi am 12 zile de dieta, miercuri fac 2 sapatamani, si am dat jos 3 Kg (si ceva, aproape 4 , dar eu zic ca sigur 3)pe care de fapt le-am dat jos in prima saptamana si apoi ...nimic. beau acum apa lejer si mai mult de 2 l /zi, nu ma mai stresez neaparat cu gratare, mananc orice, adica mezeluri (care incetinesc slabirea),oua,ficat, pipote pui, carne fiarta, conserve de peste in sos propriu, branza, beau ceai verde,etc....dar am probleme cu constipatia si nici nu am reusit sa ajung la farmacie sa iau ceva.
    Dar eu sunt multumita cu ce am realizat, ptr, ca eu vreau sa slabesc incet, tinta mea fiind sa ajung la 60 Kg, nu mai mult.
    imi pare rau ca nu am mai postat, dar am fost tare ocupata si mai ales suparata...este soacra mea bolnava ( a fost mereu) si ne-a asasinat la cap ...pana am luat-o la noi, si acum nu vrea sa mai plece...Sunt furioasa ptr ca i-am zis ca nu pot s-o tin decat cateva zile pana o pun pe picioare si o duc la medic, dar ea Nu si Nu, nu mai vrea sa plece....Iar eu am doar doua camere si suntem 4 insi, eu , sotul si 2 copii, avem loc in casa ptr l-am aranjat de asa natura,dragut, si practic, dar a 5-a persoana e deja prea mult. Stau cu ea de vorba si nu intelege deloc, a flamanzit pana nu mai sta pe picioare , nu-si ia medicamentele,nu-si gateste,nu mai vrea sa-si faca curat, sa spele,nimic.(vrea sa i le faca altcineva ca "daia a facut copiii...s-o tie..") efectiv a vrut sa ne sperie ca s-oluam la noi si sa nu mai plece....Ceilalti frati ai sotului nu o vor la ei sub nici-o forma...Asa ca sunt cam stresata, si poate din cauza asta nu am dat spectaculos din Kg in plus...
    Insa continui si cred ca voi mai tine vreo 2 zile in plus (ce ziceti?) ptr ca am cam abuzat de mezeluri (cand eram plecata din localitate)...
    In rest totul bine, exceptand constipatia si soacra....
    Va pup, si mai vorbim...
    Succes in continuare!
    Elly
  •  
    • 4 mesaje
    15 Mai 2006, 20:07
    0 0
    Buna ,fetelor!
    De azi m-am apucat si eu de acest regim ..Dar nu stiu decat ce sa fac in prima faza ..Va rog din suflet daca se poate ,sa imi trimiteti si mie pe mail mai multe detalii ..Adresa mea este iulianabucharest@yahoo.com. Va multumesc anticipat ..
    Spor la kg in minus!