Atac de panica

  •  
    • 3765 mesaje
    13 Apr 2016, 12:46
    3 1
    adelamiss said:Multumesc , Sunt mult mai bine (raman la tratamentul meu)..

     

     

    Ma bucur tare mult ca esti bine. Si it doresc ca de fiecare data cand mai scrii pe aici, sa fie numai de bine.

    Desigur ca tratamentul cel mai bun este cel care-ti face bine. Este de la sine inteles ca este cel mai indicat tratament. Iti doresc  ca la final sa vii aici si sa ne spui ca totul este bine, ca nu mai ai atacuri de panica si ca viata ta are alta desfasurare.

     

    Imi vine sa ma pup de ceea ce scriu!

     


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 13 Apr 2016, 12:47
  •  
    • 45 mesaje
    21 Apr 2016, 11:19
    1 0
    Bună,
    Nici eu nu credeam în psihoterapie. Din păcate experienţele mele cu diverşi psihoterapeuţi au fost dezastroase. Aşa cum spuneam într-o postare anterioară majoritatea m-au întrebat ce anume s-a întâmplat în copilărie... s-au m-au pus să mă relaxez şi să îmi controlez respiraţia. Ambele metode nu au făcut decât să îmi mărească anxietatea. Căutarea constantă a unui eveniment în copilărie m-a stresat şi mai tare, iar controlul respiraţiei mi-a provocat senzaţie mai acută de lipsa de are. Cât despre relaxare şi imaginarea că sunt într-un loc în care mă simt în siguranţă mergea doar în casă şi atât tot. Pe strada totuşi trebuia să fiu atentă pe unde merg şi deci nu puteam să mă gândesc la locul în care mă simt în siguranţă. Deci pentru mine psihoterapia nu însemna mai nimic şi eram total dezamăgită de acesta metoda. Dar lucrurile s-au schimbat când am întâlnit pe cineva care să îmi explice de ce anume am eu probleme si să să îmi dă un tratament îndreptat către simptome şi nu către fica. Cu acesta ocazie am aflat şi de ce nu mergea psihoterapia......pur şi simplu nu aveam nevoie de aşa ceva . Aveam nevoie doar de informaţii şi atât tot . Sunt cu mult mai bine şi mulţumesc lui Dumnezeu că mă simt aşa. Am renunţat sa mai iau benzodiazepine şi isrs şi surpriză nu îmi e de loc rău. Este clar că mai am mult de luptat sau de acceptat dar fac asta zi de zi ... .
    Cu drag Adela
  •  
    • 18 mesaje
    22 Apr 2016, 17:08
    0 1
    Ai putea incerca suplimente naturale. De exemplu, Neurergin https://www.biosunline.ro/produs/neurergin-pastile-cu-nadh/ este super eficient, iti da mai multa energie si forta si, deci, sa te poti ocupa de problemele care te obosesc atat de tare. Spor!!
  •  
    • 45 mesaje
    5 Mai 2016, 15:38
    0 1
    madalinastefana said:Ai putea incerca suplimente naturale. De exemplu, Neurergin https://www.biosunline.ro/produs/neurergin-pastile-cu-nadh/ este super eficient, iti da mai multa energie si forta si, deci, sa te poti ocupa de problemele care te obosesc atat de tare. Spor!!

     Multumesc,
    Imi merge bine cu  tratamentul actual (ar fi stupid sa adaug sau sa scot ceva)  

  •  
    • 3765 mesaje
    5 Mai 2016, 16:55
    0 0
    adelamiss said:
    madalinastefana said:Ai putea incerca suplimente naturale. De exemplu, Neurergin https://www.biosunline.ro/produs/neurergin-pastile-cu-nadh/ este super eficient, iti da mai multa energie si forta si, deci, sa te poti ocupa de problemele care te obosesc atat de tare. Spor!!

     Multumesc,
    Imi merge bine cu  tratamentul actual (ar fi stupid sa adaug sau sa scot ceva)  

     

     

    cat ma bucur sa te revad si sa citesc ca esti bine!! ooff! sunt atat de fericit de progresele tale!

    [............]


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 6 Mai 2016, 10:53
  •  
    • 45 mesaje
    6 Mai 2016, 09:26
    0 0
    Asa sa faci !!
  •  
    • 128 mesaje
    16 Mai 2016, 16:49
    0 0
    Buna ziua.Rezultate foarte bune sunt la capsulele Confort emotional sau capsulele Antistres, care se pot administra cate 1-2 capsule de 3-4 ori pe zi, timp de 2-3 luni.Multa sanatate!
  •  
    • 45 mesaje
    19 Iun 2016, 18:36
    1 0
    Multumesc ..
    Mi-am rezolvat problema..Multumesc tuturor pentru suportul acordat
    Multa, multa sanatate,
    Adela
    Acest mesaj a fost editat de către adelamiss: 28 Iun 2016, 08:55
  •  
    • 3765 mesaje
    19 Iun 2016, 18:45
    0 0
    adelamiss said:Multumesc ..
    Mi-am rezolvat problema..Multumesc tuturor petru suportul acordat
    Multa, multa sanatate
    ,Adela

     

     

    ma bucur sa aud ca esti bine. te pup dulce :*

  •  
    • 45 mesaje
    28 Iun 2016, 08:55
    0 0
    Si eu ma bucur!!!!
  •  
    • 3765 mesaje
    28 Iun 2016, 09:28
    0 0
    adelamiss said:Si eu ma bucur!!!!

     

     

    Ce bucurie sa ne bucuram amandoi pentru bucuria ta! Sunt....fericit...... aproape de ....

  •  
    • 1 mesaje
    21 Aug 2016, 03:16
    1 0
    Eu, mie, mine...observ in vocabularul tau foarte multa centrare pe tine. Te-ai gandit ca simpla schimbare a focusului tau inafara ta te-ar putea ajuta? Spre exemplu sa te implici in activitati de voluntariat, rugaciune pentru semeni, lucrul cu copii de la orfelinate, batrani etc. Instinctul meu imi spune ca asta ar rezolva problema ta. Macar incearca, nu ai nimic de pierdut, ba mai mult, banii dati pe la doctori sau psihologi sunt investiti cu folos...
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Aug 2016, 12:01
    1 0
    Emanuelle_Angelo said:Eu, mie, mine...observ in vocabularul tau foarte multa centrare pe tine. Te-ai gandit ca simpla schimbare a focusului tau inafara ta te-ar putea ajuta? Spre exemplu sa te implici in activitati de voluntariat, rugaciune pentru semeni, lucrul cu copii de la orfelinate, batrani etc. Instinctul meu imi spune ca asta ar rezolva problema ta. Macar incearca, nu ai nimic de pierdut, ba mai mult, banii dati pe la doctori sau psihologi sunt investiti cu folos...

     

    emanuelle emanuelle....imi spune ceva numele asta

  •  
    • 1890 mesaje
    21 Aug 2016, 18:48
    1 0
    igivansenior said:

    emanuelle emanuelle....imi spune ceva numele asta

     

  •  
    • 3765 mesaje
    21 Aug 2016, 20:12
    0 1
    scorpion112 said:
    igivansenior said:

    emanuelle emanuelle....imi spune ceva numele asta

     

     

    nu rade. e numele unei serii frantuzesti de filme cu tenta sexuala. mi-a placut mult partea cand au facut sex in avion. doamne, cum isi etala pasarica, de ziceai ca-i da drumul sa zboare.

  •  
    • 1890 mesaje
    21 Aug 2016, 22:57
    0 0
    Stiu, de-aia ma cocosam de ras!
  •  
    • 9 mesaje
    28 Aug 2016, 17:17
    1 0
    Buna ziua la toti, 
    acum ca sunt sanatoasa si nu mai fac nici atacuri si nu mai am nici simtomele descrise si de voi, ma simt foarte bine(incordari, frica de a iesi din casa, atacuri, tensiune, palpitatii etc), va explic cum m-am tratat.Am facut terapia complexa a anxietatii, de 4 saptamani,  
    Mai intai pot zice ca atacurile de panica, anxietatea nu e boala fizica, ci boala gandurilor, Nu le trateaza nici medicamentele, nici plantele, nu sunt cauzate nici de lipsa de calciu sau magneziu si nici nu se trateaza cu medicamente de nici un fel, Trebuiesc tratate aceste ganduri negative care vin din amintiri din trecut, sperieturi, rani sufletesti, fapte urate din copilarie ale parintilor, Bolnavul este blocat pe boala, adica traieste in continuu in frica de a face atacuri, deci blocaj, intretinut prin vaietare, povestire, citire a bolii altuia pe forumuri, etc.Deci, in terapie se schimba blocajul trecand pe pozitiv, ( prin metode), Apoi, se curata energetic fizicul si mentalul, dandu-i mintii ideea de a fi bine sanatos(autotratamet_metoda)., seara si chiar ziua.Se face o calatorie -metoda in viata, scotand la iveala suferintele -amintirile neplacute, care se elimina prin alta metoda, Odata stiute cauzele, suferintele, se aplica alta metoda de stergere din minte a suferintelor (amintirea ramane dar suferinta dispare).Se trece, la imprimarea subconstientului cu idei pozitive, asa cum doresti sa fii, Ai crede ca iti trebuiesc ani de zile dar nu, totul se petrece f repede adica intr-o luna tecand pe ganduri pozitive fara amintiri negative dureroase, intri pe alta frecventa, , dormi linistit, esti optimist.Terapeuta doatr iti da metodele pe email, le citesti, le faceti odata impreuna la telefon, explica, apoi singura.Te sustine energetic cand cauzele bolii ies la suprfat sub forma de tristete, plans, mancarime, balonare.Se pastreaza zilic legatura cu terapeuta dar lucrezi tu singur cu mintea ta, nu e nici o autosugestie, se aplica doar chestii din fizica cuantica, Se face o luna, ca atat are nevoie mintea omului sa preia imaginea sau ideea buna. In primele 10 zile poti face un atac sau 2 de intensitate f f mica sau nu se mai fac deloc, Da este putin efort din partea pacientului, dar e placut adica sunt metode scurte, chiar simpatice, le faci razand, Plata este cam cat 7-8 sedinte la pshiholog toata terapia  .Acum, daca doriti sa fiti bine sa sa nu mai manifestati simptome,  doar cine doreste  sa faca  acesta terapie puteti sa-mi scriieti pe email  la  numele afisat la care adaugati yahoo punct com , pentru  a da adresa terapeutei(nu , nu este nici o reclama ,  doresc doar sa va ajut) Va doresc sanatate si nu disperati ca terapii  pentru vindecare  sunt .
  •  
    • 3765 mesaje
    28 Aug 2016, 22:25
    1 0
    ruxi_stan said:, nu e nici o autosugestie, se aplica doar chestii din fizica cuantica,

     

     

    ba este doar autosugestie.

  •  
    • 45 mesaje
    21 Nov 2016, 23:04
    1 1
    Mda.!...iar EFT...??? Nu e ceva legat de fizic şi doar îţi imaginezi ??? Este clar (pentru mine ) că nu ai avut în viaţa ta atac de panică...Dacă aveai înţelegeai că nu îţi imaginezi doar ..Deci EFT este cu adevărat o metodă "fantezistă" am făcut aşa ceva şi nu merită nici măcar timpul pe care îl petreci citind metoda. Sigur că există metode dar asta (EFT ) nu este una dintre ele. Cu drag ...
    Acest mesaj a fost editat de către adelamiss: 24 Nov 2016, 18:47
  •  
    • 9 mesaje
    31 Ian 2017, 14:52
    0 0
    adelamiss said:Bună,
    Nu vreau să par complicată si  alintata  sau  că nu iau în seamă sfaturile. Vă mulţumesc frumos pt ele şi citesc cu plăcere şi mai ales cu speranţa fiecare sfat. Multe dintre cele ce mi le spuneţi le ştiu şi eu. Trec de ceva timp prin atacul de panca şi îl “cunosc” destul de bine. Ce nu înţeleg este de ce eu? De ce mi s-a întâmplat mie?. Aparent nu am motive să am aşa ceva. Sunt o fire echilibrată, puternică, cu voinţă, cu o viaţă plăcută, am soţ, copil, casa, maşina etc . Sunt sau eram fericită... Nu aveam pur şi simplu motive. Psihologii la care am fost mi-au întors viaţa cu faţa în sus sau jos şi nu au găsit explicaţii... decât abracadabranta idee că e posibil sa am o camă încărcată. Stupid de-a dreptul.. cu ce m-a ajutat asta pe mine??.  Sau toate exerciţiile de relaxare şi respiraţie care mi-au dat respiraţia peste cap? De ce am cheltuit eu sume importante pe psihologi doar pentru a afla o asemenea inepţie? Am ajuns la concluzia tristă că toată lumea bâjbâie (de la medici la psihologi) şi căuta unde nu ar trebui. De aceea aştept cu speranţa sfaturile vostre. Sunt convinsă că acolo undeva există cineva care ştie ce am şi cum să mă vindece. Eu sunt sigură că voi găsi acel ceva, am speranţa asta.
    Vă mulţumesc că vă rupeţi din timp sa îmi citiţi postările şi că mi daţi sfaturi, Va mulţumesc ca sunteţi alături de mine şi că mă încurajaţi
    Cu drag,
    Adela