Caracter slab sau puternic

  •  
    • 1138 mesaje
    23 Iul 2014, 08:39
    1 0
    Cunoastesti un caracter slab , sau puternic ? Aveti langa dvs o persoana cu caracter slab sau cu caracter puternic? Cum isi manifesta sau se manifesta fata de dvs? Dvs cum va considerati? Eu una ma consider o pers nu ft puternica, ci puternica , cred ca majoritatea a si vazut asta. O sa mai vin cu idei mai tarziu
    Acest mesaj a fost editat de către anyone_else: 23 Iul 2014, 08:40
  •  
    • 10065 mesaje
    23 Iul 2014, 08:46
    2 0
    Spre ex "io" sint slab de inger . Unde-s pus, acolo stau.

  •  
    • 1138 mesaje
    23 Iul 2014, 09:01
    0 0
    ViktorC said:Spre ex "io" sint slab de inger . Unde-s pus, acolo stau.

     
    Da? De ex pers cu caracter slab , cand cedeaza cedeaza, fuge mereu de pb ,tace parca nu stie sa se certe , e ft razbunator mereu va zice "lasa ca o sa fac si eu asa " , se multumeste cu ce are parca n-are ambitia aceea sa faca, sa drege , e lipsit de energie , un caracter slab nu-si arata niciodata sent ci mai mult punctele lui slabe,toate lucrurile negative daca vrea sa steie-n cap va sta si-n cap, nu lasa niciodata de la el  . Drept sau nu? 


    Acest mesaj a fost editat de către anyone_else: 23 Iul 2014, 09:09
  •  
    • 1091 mesaje
    23 Iul 2014, 11:22
    2 1
    anyone_else said:
    ViktorC said:Spre ex "io" sint slab de inger . Unde-s pus, acolo stau.

     
    Da? De ex pers cu caracter slab , cand cedeaza cedeaza, fuge mereu de pb ,tace parca nu stie sa se certe , e ft razbunator mereu va zice "lasa ca o sa fac si eu asa " , se multumeste cu ce are parca n-are ambitia aceea sa faca, sa drege , e lipsit de energie , un caracter slab nu-si arata niciodata sent ci mai mult punctele lui slabe,toate lucrurile negative daca vrea sa steie-n cap va sta si-n cap, nu lasa niciodata de la el  . Drept sau nu? 

     
    - Cand cedez nu insemna ca sunt slab dar depinde pentru ce si cine cedez..
    - Cand tac nu inseamna ca sunt slab sau nu stiu sa ma cert, tacerea este o intelepciune.
    - Cand ma cert nu inseamna ca sunt puternic.
    - Cand sunt multumit de ce am, nu inseamna ca sunt slab.

    *** Nu-i rusine sau defect sa fie cineva slab ! 

    NB: 
    Ce scrii e plin de contrazise si mai multe sunt de neintelese, sincer.

     

  •  
    • 1138 mesaje
    23 Iul 2014, 12:44
    0 0
    Atlas_Carpat said:
    anyone_else said:
    ViktorC said:Spre ex "io" sint slab de inger . Unde-s pus, acolo stau.

     
    Da? De ex pers cu caracter slab , cand cedeaza cedeaza, fuge mereu de pb ,tace parca nu stie sa se certe , e ft razbunator mereu va zice "lasa ca o sa fac si eu asa " , se multumeste cu ce are parca n-are ambitia aceea sa faca, sa drege , e lipsit de energie , un caracter slab nu-si arata niciodata sent ci mai mult punctele lui slabe,toate lucrurile negative daca vrea sa steie-n cap va sta si-n cap, nu lasa niciodata de la el  . Drept sau nu? 

     
    - Cand cedez nu insemna ca sunt slab dar depinde pentru ce si cine cedez..
    - Cand tac nu inseamna ca sunt slab sau nu stiu sa ma cert, tacerea este o intelepciune.
    - Cand ma cert nu inseamna ca sunt puternic.
    - Cand sunt multumit de ce am, nu inseamna ca sunt slab.

    *** Nu-i rusine sau defect sa fie cineva slab ! 

    NB: 
    Ce scrii e plin de contrazise si mai multe sunt de neintelese, sincer.

     Nu-i vorba de rusine sau defect , ci asa-i omul.
    Cand am zis ca se multumeste doar cu ce are , nu m-am referit ca nu are ganduri ci doar n-are ambitia aceea forte, pe cand pers puternici au si ganduri si ambitii si nu se lasa pana nu obtine.
    Sa taci nu inseamna sa fi intelept ,nu-i suficient de capabil sa se apere .
    Cand cedezi ins ca iar nu esti destul de capabil sa lupti, nu esti o fire luptatoare , hai ca mai cedezi cand vezi ca n-ajungi nicaieri dar nu si renunti, ins ca tu nu esti destul de stapan sa suporti si sa meri mai departe, si nu depinde de situatii ci de om ca asa-i el, parca circula prin sange. 

     

  •  
    • 3140 mesaje
    23 Iul 2014, 13:14
    4 0
    Saraca, limba romana, multe chinuri mai indura!
  •  
    • 719 mesaje
    23 Iul 2014, 13:20
    0 0
    anyone_else said:Cunoastesti un caracter slab , sau puternic ? Aveti langa dvs o persoana cu caracter slab sau cu caracter puternic? Cum isi manifesta sau se manifesta fata de dvs? Dvs cum va considerati? Eu una ma consider o pers nu ft puternica, ci puternica , cred ca majoritatea a si vazut asta. O sa mai vin cu idei mai tarziu

     
    Da. Eu. 

  •  
    • 8217 mesaje
    23 Iul 2014, 13:27
    4 0
    dodonesa said:Saraca, limba romana, multe chinuri mai indura!

     

    Pai limba asta romana, are un caracter slab, nu are ambitie, nu e capabila sa lupte, nu se apara in fata agramatilor...

  •  
    • 9728 mesaje
    23 Iul 2014, 13:54
    0 0
    anyone_else said:

     Nu-i vorba de rusine sau defect , ci asa-i omul.
    Cand am zis ca se multumeste doar cu ce are , nu m-am referit ca nu are ganduri ci doar n-are ambitia aceea forte, pe cand pers puternici au si ganduri si ambitii si nu se lasa pana nu obtine.
    Sa taci nu inseamna sa fi intelept ,nu-i suficient de capabil sa se apere .
    Cand cedezi ins ca iar nu esti destul de capabil sa lupti, nu esti o fire luptatoare , hai ca mai cedezi cand vezi ca n-ajungi nicaieri dar nu si renunti, ins ca tu nu esti destul de stapan sa suporti si sa meri mai departe, si nu depinde de situatii ci de om ca asa-i el, parca circula prin sange. 

     

     

    Nu prea inteleg ce vrei tu cu topicul asta, sa definesti clar un caracter puternic si un caracter slab?
    Hmm, nu e asa usor cum iti inchipui si nici cum ai scris; de multe ori adevaratul caracter al unui om iese la iveala in situatii deosebite din viata, asa ca degeaba incerci sa il pui intre niste definitii, sau limite.

    Iar un caracter puternic nu e tocmai acelasi lucru cu o fire luptatoare sau o fire energica.

     

  •  
    • 1532 mesaje
    23 Iul 2014, 14:01
    0 0
    ViktorC said:Spre ex "io" sint slab de inger . Unde-s pus, acolo stau.

     


    ) Asa topic, asa raspuns! Bravo, frate-meu  

  •  
    • 1138 mesaje
    23 Iul 2014, 14:29
    1 0
    Interesant cum unii , incearca sa-ti strice topicul cu tot felul de prostii .
  •  
    • 3140 mesaje
    23 Iul 2014, 14:32
    3 0
    anyone_else said:Interesant cum unii , incearca sa-ti strice topicul cu tot felul de prostii .

     Care topic? Care prostii? Care unii?

  •  
    • 1138 mesaje
    23 Iul 2014, 14:37
    0 0
    Unii gen tu , cu limba ta pe topicul meu
  •  
    • 3140 mesaje
    23 Iul 2014, 14:49
    3 0
    anyone_else said:Unii gen tu , cu limba ta pe topicul meu

     Mai, sa fie, ti-ai adus topic d-acasa si n-avem voie decit sa raspundem exact la ce debitezi!
    Mai bine nu ai masacra limba romana decit sa te tii de existentiale d-astea, ciufulite si ametite, GEN!

  •  
    • 1532 mesaje
    23 Iul 2014, 14:51
    0 0
    dodonesa said:
    anyone_else said:Unii gen tu , cu limba ta pe topicul meu

     Mai, sa fie, ti-ai adus topic d-acasa si n-avem voie decit sa raspundem exact la ce debitezi!
    Mai bine nu ai masacra limba romana decit sa te tii de existentiale d-astea, ciufulite si ametite, GEN!

     

    Dodo, chiar ai nervi pt asa ceva?

  •  
    • 3140 mesaje
    23 Iul 2014, 15:02
    1 0
    eu_babitu said:
    dodonesa said:
    anyone_else said:Unii gen tu , cu limba ta pe topicul meu

     Mai, sa fie, ti-ai adus topic d-acasa si n-avem voie decit sa raspundem exact la ce debitezi!
    Mai bine nu ai masacra limba romana decit sa te tii de existentiale d-astea, ciufulite si ametite, GEN!

     

    Dodo, chiar ai nervi pt asa ceva?

     Dap, si nervi si timp dar mai dau cu banul daca merita sau nu! )

  •  
    • 129 mesaje
    23 Iul 2014, 15:07
    0 0
    am mancat aseara mancare de limbi de rata.
    delicioasa!!!!!!!
  •  
    • 1138 mesaje
    23 Iul 2014, 15:24
    0 0
    dodonesa said:
    anyone_else said:Unii gen tu , cu limba ta pe topicul meu

     Mai, sa fie, ti-ai adus topic d-acasa si n-avem voie decit sa raspundem exact la ce debitezi!
    Mai bine nu ai masacra limba romana decit sa te tii de existentiale d-astea, ciufulite si ametite, GEN!

     
    Mai bine nu te-ai mai fi bagat , daca nu-ti convenea topicul sau limba mea!!! 

  •  
    • 1138 mesaje
    23 Iul 2014, 15:26
    0 0
    dodonesa said:
    eu_babitu said:
    dodonesa said:
    anyone_else said:Unii gen tu , cu limba ta pe topicul meu

     Mai, sa fie, ti-ai adus topic d-acasa si n-avem voie decit sa raspundem exact la ce debitezi!
    Mai bine nu ai masacra limba romana decit sa te tii de existentiale d-astea, ciufulite si ametite, GEN!

     

    Dodo, chiar ai nervi pt asa ceva?

     Dap, si nervi si timp dar mai dau cu banul daca merita sau nu! )

     

    Un "ban"peste nas ai merita jegoaso! 

  •  
    • 3140 mesaje
    23 Iul 2014, 15:33
    0 0
    anyone_else said:

     
    Mai bine nu te-ai mai fi bagat , daca nu-ti convenea topicul sau limba mea!!! 

     Ei, ce sa-i faci, pe un forum public risti sa dai si peste d-astia ca mine, riscurile meseriei!
    Frumos e ca atunci cind deschizi un topic sa spui ce parere ai tu despre subiect, ce te mina in lupta etc etc.
    Limba ta nu ma intereseaza, tine-ti-o in gura linistita, de limba romana pe care o chinui cu sadism, de ea vorbeam!