O simpla.. pauza.

  •  
    • 19 mesaje
    13 Sep 2011, 17:49
    0 0

    Iubitul meu mi-a cerut o pauza. Bun. Nimic din ce vi s-a intamplat unora dintre voi la un moment dat, nu? Ei bine, vestea a aterizat nu prea gentil, iar pentru doua zile am fost o leguma. Dobandind miracolul ratiunii, am pus lucrurile cap la cap si mi-am vazut de viata mea. Am iesit mai des cu prietenii mei, am innoptat la prietenele mele bune din liceu, am stat mai mult plecata de acasa, am scapat de examene, am intrat la facultate. M-am vindecat de asa zisa nevoie de a stii in mod constant ce face, cum o duce, pe unde e si cu cine. (Mentionez ca nu eram genul de om stresant.) Cu el ma mai intalnesc ocazional, pentru sex si cand ne vedem ne comportam ca si cum nimic nu e in neregula cu noi. Ba chiar sentimentul e mai placut si revigorant. Si pe stradadaca ne intalnim intamplator, ma ia in brate, ma alinta si ma pupa de ma albeste.

    Probabil va intrebati de ce nu i-am cerut explicatii. Poate din frica de a afla un raspuns nefavorabil. El tot ce mi-a spus a fost, sa luam o pauza, vreo 2saptamani ca sa fie el cu el si sa isi mai puna niste ganduri in ordine. Inca este gelos si mereu cand afla ca plec pe undeva se comporta ca un iubit gelos.

    Situatia a inceput sa ma depaseasca deoarece nu prea pricep ce se intampla cu noi. M-am reindragostit de el. Cand il vad, imi tremura picioarele. Cand stiu ca ne intalnim, nu dorm o noapte intreaga. Eu sunt pregatita sa reincep relatia. El oare este? Sau va avea loc inevitabila despartire? Voi ce credeti?

  •  
    • 811 mesaje
    13 Sep 2011, 18:02
    1 0
    pauza= pa, lasa-ma in pace
  •  
    • 121 mesaje
    13 Sep 2011, 18:02
    4 0
    Habar n-am sa iti raspund concret la framantarea ta, insa in dragoste nu exista pauze
  •  
    • 19 mesaje
    13 Sep 2011, 18:09
    0 0
    Okei. Pai multumesc.
  •  
    • 12625 mesaje
    13 Sep 2011, 18:17
    0 0
    MayAndHeaven said:

    Iubitul meu mi-a cerut o pauza. Bun. Nimic din ce vi s-a intamplat unora dintre voi la un moment dat, nu? Ei bine, vestea a aterizat nu prea gentil, iar pentru doua zile am fost o leguma. Dobandind miracolul ratiunii, am pus lucrurile cap la cap si mi-am vazut de viata mea. Am iesit mai des cu prietenii mei, am innoptat la prietenele mele bune din liceu, am stat mai mult plecata de acasa, am scapat de examene, am intrat la facultate. M-am vindecat de asa zisa nevoie de a stii in mod constant ce face, cum o duce, pe unde e si cu cine. (Mentionez ca nu eram genul de om stresant.) Cu el ma mai intalnesc ocazional, pentru sex si cand ne vedem ne comportam ca si cum nimic nu e in neregula cu noi. Ba chiar sentimentul e mai placut si revigorant. Si pe stradadaca ne intalnim intamplator, ma ia in brate, ma alinta si ma pupa de ma albeste.

    Probabil va intrebati de ce nu i-am cerut explicatii. Poate din frica de a afla un raspuns nefavorabil. El tot ce mi-a spus a fost, sa luam o pauza, vreo 2saptamani ca sa fie el cu el si sa isi mai puna niste ganduri in ordine. Inca este gelos si mereu cand afla ca plec pe undeva se comporta ca un iubit gelos.

    Situatia a inceput sa ma depaseasca deoarece nu prea pricep ce se intampla cu noi. M-am reindragostit de el. Cand il vad, imi tremura picioarele. Cand stiu ca ne intalnim, nu dorm o noapte intreaga. Eu sunt pregatita sa reincep relatia. El oare este? Sau va avea loc inevitabila despartire? Voi ce credeti?

     

    si de fapt cat a durat pauza...2 saptamani???

    in cat timp s-a derulat celelalte intalniri, sex ,pupaturi?

  •  
    • 19 mesaje
    13 Sep 2011, 18:18
    0 0
    Nu mai stiu cat timp atrecut. Oricum, undeva pe acolo. Intalnirile, sexul si pupaturile au avut loc in timpul acestei pauze.
  •  
    • 12625 mesaje
    13 Sep 2011, 18:20
    0 0
    MayAndHeaven said:
    Nu mai stiu cat timp atrecut. Oricum, undeva pe acolo. Intalnirile, sexul si pupaturile au avut loc in timpul acestei pauze.

     

    nu stii...pai nu ti s-au intamplat astea tie?

  •  
    • 19 mesaje
    13 Sep 2011, 18:22
    0 0
    Nu stiu cu exactitate. In jur de doua saptamani, mai mult sau mai putin. Nu tin minte ziua sincera sa fiu.
  •  
    • 19 mesaje
    13 Sep 2011, 18:24
    0 0
    Nu stiu cum sa ma descurc intr-o astfel de situatie. Am doar 19 ani si asta a fost prima mea relatie de luuunga durata. Eram practic un copil de a 10'a cand l-am intalnit. El a fost primul si cu el practic am iubit pentru prima oara. Eu nu il caut momentan. Ar trebui sa o fac? Sa pun piciorul in prag? Si daca o fac si el tot ce isi dorea defapt era o despartire, n-as inrautatii situatia? Habar nu am.
  •  
    • 12625 mesaje
    13 Sep 2011, 18:31
    0 0
    pai din moment ce l-ai acceptat numai pentru sex...cred ca e pe jumatate iertat ..in rest ce sa zic....
  •  
    • 24 mesaje
    13 Sep 2011, 18:32
    1 0
    Si mie mi sa intimplat sa mi se ceara o pauza,dar tot el a fost cel care apoi a zis ca nu mai are nevoie de ea.Cred ca baietii cand cer o pauza sunt foarte indecisi,le este frica sa se indragosteasca sau vor doar o aventura in timp ce vad ca partenera doreste ceva mai mult,iar pauza li se pare cea mai buna metoda de a scapa de luarea unei decizii si a se simti iar liberi.Ar fi bine si el sa-si doreasca o impacare si continuarea relatiei...initiativa ar trebui sa vina tot de la el...(in fine,e doar parerea mea,tu fa cum crezi ca e mai bine..
  •  
    • 24 mesaje
    13 Sep 2011, 18:34
    0 0
    mmm e altceva cand sunteti de cativai ani impreuna....
  •  
    • 3311 mesaje
    13 Sep 2011, 18:38
    0 0
    de ce nu pui tu punctul pe i?
    macar stii o treaba
  •  
    • 72 mesaje
    13 Sep 2011, 18:38
    0 0
    parerea mea e ca nu ar trebui sa il cauti, sa nimic. Ba mai mult, daca revine, nu te lasa usor, pentru ca se va obisnui asa si daca relatia va merge mai departe, isi va permite multe chestii stiind ca tu o sa treci peste toate. Plus ca ...intr-adevar suna ciudat treaba asta cu "pauza". In orice relatie exista momente in care fiecare simte nevoia unei "distantari " sa zicem, dar asta se poate intampla si fara acel....."ar fi cazul sa luam o pauza".
  •  
    • 19 mesaje
    13 Sep 2011, 18:43
    0 0
    Ce nu inteleg eu sincer este faptul ca vrea o pauza, dar cand ne vedem, se comporta ca si cum i-ar fi fost foarte dor de mine. E un paradox.
  •  
    • 63 mesaje
    13 Sep 2011, 18:47
    1 0

    Cred ca este disperat dupa tine si a cerut pauza pentru ca nu putea sa faca fata acestui sentiment.Intr-una din zile isi va da seama ce a facut,va veni in genunchi  si iti va declara iubire vesnica!Tot restul vietii te va vedea doar pe tine si va trai doar pentru tine.In pauza asta te futie doar pentru ca esti cea mai frumoasa din lume!


    Acest mesaj a fost editat de către jiosefina: 13 Sep 2011, 18:48
  •  
    • 12625 mesaje
    13 Sep 2011, 18:49
    0 0
    subtil
  •  
    • 811 mesaje
    13 Sep 2011, 18:56
    3 0
    jiosefina pe sleau dar asta-i adevarul.


    pauza a cerut, da-i pauza! fa-l sa umble in 4 labe dupa tine, nu te injosi.
  •  
    • 19 mesaje
    13 Sep 2011, 19:04
    1 0
    Da.. Am cerut o parere si putea fi spusa in termeni civilizati fara sarcasm. Am inteles ideea. Ma gandeam ca voi, unele, femei cu experienta imi veti deschide mie ochii, o mucoasa de 19 ani, intr-o maniera mai draguta, in legatura cu situatia de mai sus.
    In fine. Multumesc oricum.
  •  
    • 1890 mesaje
    13 Sep 2011, 20:28
    5 0
    Bun, am inteles, vrea pauza (desi mi-e imi suna a despartire si sa vada cum imi ies cartile cu alta). Atunci cum vine chestia cu sexul??? Adica te pune pe liber dar esti suficient de buna ca sa nu faca pauza la sex???!!!