DESFUNDAREA TROMPELOR FARA OPERATIE

  •  
    • 5 mesaje
    20 Mar 2011, 18:19
    18 23

    BUNA FETELOR

    AM 7 ANI DE CAND INCERC SA RAMIN GRAVIDA , AM FACUT HSG

    CARE ARATA CA AM TROMPELE INFUNDATE , AM FOST LA MULTI MEDICI

    SI TOTI IMI SPUN CA NU AM SANSE SA LE DESFUND , SINGURA SOLUTIE

    ESTE INSEMINARE ARTIFICIALA .

    VA ROG  SA MI SPUNETI DACA  ATI GASIT SOLUTII PT DESFUNDARE

    FARA OPERATII PE BURTA  SAU  LAPARASCOPIE ,

    AM CITIT MULTE  PE SITE-URI ,DAR NU AM PUTUT LUA  LEGATURA  CU NIMENI

     AS MERGE LA CAPATUL LUMII DACA AFLU CEVA CONCRET  PT DESFUNDARE

    VA ROG SA LASATI  UN NR DE TEL  SAU ID DE MESS, SA POT LUA LEGATURA

  •  
    • 18 mesaje
    20 Mar 2011, 22:24
    12 5
    fedelesmaria said:

    BUNA FETELOR

    AM 7 ANI DE CAND INCERC SA RAMIN GRAVIDA , AM FACUT HSG

    CARE ARATA CA AM TROMPELE INFUNDATE , AM FOST LA MULTI MEDICI

    SI TOTI IMI SPUN CA NU AM SANSE SA LE DESFUND , SINGURA SOLUTIE

    ESTE INSEMINARE ARTIFICIALA .

    VA ROG  SA MI SPUNETI DACA  ATI GASIT SOLUTII PT DESFUNDARE

    FARA OPERATII PE BURTA  SAU  LAPARASCOPIE ,

    AM CITIT MULTE  PE SITE-URI ,DAR NU AM PUTUT LUA  LEGATURA  CU NIMENI

     AS MERGE LA CAPATUL LUMII DACA AFLU CEVA CONCRET  PT DESFUNDARE

    VA ROG SA LASATI  UN NR DE TEL  SAU ID DE MESS, SA POT LUA LEGATURA

    dar nu ai cum fara operatie sa desfunzi trompele, eu am avut o mare frica, dar nu am simtit nimic, mi-a facut anestezie totala si m-am trezit dupa vreo ora si ceva si am plecat pe picioarele mele si mi-a aratat si ce a scos, nu te taie nu iti lasa semne. si cel mai bine e sa vb. cu doc. ca el iti explica mult mai bine. mie mi-a fost frica sa fac si hsg pt. ca sunt foarte sensibila la durere, eu zic ca macar sa incerci sa nu iti para rau mai tarziu.

  •  
    • 18 mesaje
    20 Mar 2011, 22:28
    6 12
    frica este foarte mare de operatii cam la toata lumea, dar daca iti doresti asa de mult un copil eu zic ca merita, si eu am fost destul de reticienta la inceput, chiar si cand am ajuns la clinica eram in dubii, ma gandeam ca e iar vreun doctor care vrea sa scoata bani pe suferintele altora
  •  
    • 64 mesaje
    21 Mar 2011, 01:07
    9 6
    laparoscopia este f ok ca nu lasa urme mari si invazia instrumentelor este restransa.
    fii "barbata" si prinde curaj ca nu patesti nimic!
  •  
    • 2 mesaje
    29 Mai 2011, 12:11
    13 2

    Nu trebuie sa-ti fie frica...e absolut necesar sa faci asta ...Nu doare esti anesteziata.Mie mi-a fost facuta interventia la Profesmed Iasi la dr. Sam . tel. clinicii: 0232213226...Mergi cu incredere , se va rezolva cu siguranta problema ta fara durere..iti garantez..Daca vrei mai multe detalii imi poti trimite un mail la criscrisa2011@yahoo.com

  •  
    • 5 mesaje
    29 Mai 2011, 15:31
    16 5

    Sunt Iuliana si sunt din Iasi.Timp de 8 ani am luat pilule contraceptive,multe persoane spunand-mi ca nu o sa mai pot face copiii.In 2006 in iulie,eu si sotul meu ne-am hotarat sa facem un bebe,eu avand atunci 29ani si jumate.Am mers la o d-na doct sa-mi fac un control,iar aceasta m-a ''intoxicat'' cu ovule si alte medicamente(zicand ca asta e cauza ,ca nu raman insarcinata).Apoi prin luna decembrie o colega de servici m-i la recomandat pe d-nul doct SAM de la PROFESMED,zicandu-mi ca doar mergand la el,am sanse sa fac un bebe.La inceput nu vroiam sa merg(avand in cap ideea ca nu merg la medici ginecologi barbati),apoi in februarie 2007,mi-am luat inima in dinti si am facut si pasul asta.Aici,am dat peste o pers foarte calma care numai vorbind cu mine,m-a facut sa-mi treaca orice inhibitie.De la prima consultatie doct SAM mi-a spus ca am sanse mari sa raman insarcinata,doar ca am trompele infundate.mi-a desfundat trompele,am facut 4 instilatii,apoi am asteptat sa vad rezultatele,dar nu se intampla nimic.Doct SAM,a descoperit ca ovulatia nu o aveam incepand cu a 14-a zi cum era norma,ci incepand cu a 24-a zi,avand menstruatia dereglata,mi-a prescris un tratament (nu mai retin exact cum se chemau pastilutele alea),iar in februarie 2009,am ramas insarcinata.Nestiind ca sunt insarcinata,am ridicat ceva greu,iar sarcina a dat inapoi,s-a desprins fatul(eram in 2 sapt),m-a curatat d-nul doct SAM,apoi am incercat iar.Cand astepti ceva cu nerabdare si vezi ca nu se intampla mai repede,parca nu mai sperante,dar la sfarsitul lui mai 2009,am ramas insarcinata.Eram in al noualea cer,am mers la doct SAM sa-mi confirme si dumnealui si surpriza...eram insarcina,dar nu cu unul ci cu doi copii,era sa lesin acolo,sincer nu ma asteptam,sotul era in al noualea cer,iar acum am doua fetite superbe ALESSIA SI DENISA care toata ziua fac numai prostioare,dar ma si uimesc cat sunt de inteligente.Eu sincer l-am mai recomadat pe doct SAM la mai multe persoane si o sa-l recomand tot timpul,am ajuns la concluzia ca e cel mai bun doct,venind la dumnealui din foarte multe orase,doamne care au probleme de ferilitate.SUCCES CELOR CARE VOR BEBICI SI MERGETI CU INCREDERE LA DOCT SAM

  •  
    • 5 mesaje
    29 Mai 2011, 16:54
    10 1

    pentru fedelesmaria...mergi cu intredere la dr SAM,nu simti nimic la desfundarea trompelor,iar dupa ce-ti revii din anestezie,uiti si pentru ce ai venit acolo,iti garantez succesul,eu si multe alte fete,am avut sanse doar mergand la dr SAM,daca mai vrei detalii scrie-mi pe www.sqr_yul_3@yahoo.com.BAFTA

  •  
    • 5 mesaje
    29 Mai 2011, 17:02
    7 5
    scuza-ti,am gresit,trimiteti mesaj la sqr_yul_3@yahoo.com
  •  
    • 14 mesaje
    2 Aug 2011, 15:04
    15 7
    buna si eu am avut trompele infundate si tot la dn dr sam am fost si mi le-a desfundat. la fel ca si voi dorem un bebe acum mi sa implinit visul sunt inarcinata in 10 sapttamani. vi-l recomand pe dn dr sam cu incredere dr.sam89 este id dumnealui
  •  
    • 4034 mesaje
    2 Aug 2011, 16:53
    17 5
    dr sam tu iti faci reclama singur pe un forum unde chiar sunt femei cu probleme? nu stii cum sa ti atragi clientela?
  •  
    • 6 mesaje
    3 Aug 2011, 18:06
    7 5
    Buna!
    Ma numar si eu printre cele care au trompele infundate...o problema actuala...Voiam sa iti spun, ciufi83tm, ca si eu merg la Dr.Sam,( clinica Profesmed, Iasi) un doctor foarte bine pregatit, pe care il recomand cu toata inima. Vreau sa te felicit pentru bebelusul pe care il astepti. Poate te intrebi de unde stiu,...in momentul in care eu vorbeam cu Dr. Sam pe messenger pt o programare, l-ai sunat si i-ai dat marea veste. O mare bucurie atat pentru tine cat si pentru el. Sa ai parte de o sarcina usoara si fara probleme! Si eu imi doresc din tot sufletul ca dupa acest tratament sa il sun si eu si sa il anunt ca voi avea un copil. Felicitari inca o data si poate mai comunicam pe aceasta tema. Eu inca nu am facut interventia de desfundare a trompelor si am emotii...dar sunt sigura ca va fi bine.
  •  
    • 6 mesaje
    6 Aug 2011, 20:02
    6 3
    Buna tuturor!
    Acum cateva zile asteptam cu frica sa mi se faca acea interventie de desfundare a trompelor despre care credeam ca ma va marca pe viata ...ca vor fi niste dureri insuportabile... Dar,...nu a fost deloc asa!
    M-am speriat degeaba. S-a intamplat totul cam in 10 minute....Mi s-a facut anestezie,...deci nu am simtit nimic. Intr-adevar, am fost ametita de la anestezie o ora...doua....dar apoi nimic....Ma asteptam sa treaca efectul anesteziei si sa am niste dureri f mari...dar nu a fost asa...dureri asemanatoare celor menstruale. A doua zi, deja nu mai simteam nimic.
    Asa ca, fetelor, daca aveti probleme cu trompele, rezolvati-le! Nu e chiar asa de rau cum pare...
    Eu am fost la clinica Profesmed, la dr Sam, pe care vi-l recomand cu incredere.
    Pentru cine doreste mai multe informatii...putem discuta pe messenger: paula_schultzy
  •  
    • 6 mesaje
    6 Aug 2011, 20:10
    10 2
    Draga creatza23,
    daca nu ne crezi poti sa imi scrii pe mess....si vorbim mai multe...Omul acesta chiar isi face treaba...e vba de Dr. Sam...chiar este un dr bun...Sper sa nu ai nevoi de serviciile unui dr....dar daca vei avea...si vei merge la el te vei convinge ca isi face treaba bine.
  •  
    • 18 mesaje
    6 Aug 2011, 21:36
    6 5
    Buna vreau sa va spun ca eu am ramas insarcinata datorita Dr.Sam, am urmat cu strictete tratamentul lui si inainte am facut o interventie chirurgicala. Acum am aproape 4 sapt. si sunt in al 9 cer.
  •  
    • 18 mesaje
    6 Aug 2011, 21:42
    1 3
    creatza23 inainte de a vb. incearca totusi sa fii informata cat mai bine si apoi sa vb. Eu sunt un exemplu daca vrei si mai sunt si multe altele care au ramas gravide datorita acestiu medic foarte priceput in meseria care o face. daca vrei vb pe mess ciufi83tm si o sa iti dau mai multe informatii si ai sa te mai gandesti putin la ceea ce scrii
  •  
    • 5 mesaje
    7 Aug 2011, 09:57
    1 2
    Felicitari fetelor care au reusit si d.nului Sam. Imi pare rau Creatza ca nu ne crezi,dar ai putea sa te convingi singura daca ai da o fuga la dansul la policlinica,sau poti sa ma suni sau sa vb pe mess.Iti las nr meu de tel pe mesaj privat.
    Acest mesaj a fost editat de către stefytza31: 7 Aug 2011, 11:23
  •  
    • 5 mesaje
    7 Aug 2011, 10:01
    1 1
    Aaa.apropo,sigur are clientela destula,timp sa fie!!
  •  
    • 5 mesaje
    7 Aug 2011, 11:23
    1 0
    Iti las aici nr de tel 0720140191
  •  
    • 2 mesaje
    18 Aug 2011, 22:28
    4 0
    Buna seara! ma numar si eu printre acele persoane care il considera pe dl dr Sam un adevarat inger payitor. de ce spun asta??? Ei, bine, in urma cu 3 ani am hotarat sa avem si noi copii si am mers ptr controalele de rigoare la dr Botezatu din galati unde timp de 3 ani nu mi-a facut altaceva decat sa ma consulte, sa-mi ia banii si nimic altceva. Niciodata nu mi-a dat nici un diagnosti... ba dimpotriva spunea mereu ca trebuie sa-i dau batai si daca muncesc voi avea copii. Spre surprinderea mea in ianuarie cand am mers din nou la control mi-a spus sa fac histero unde am aflat ca aveam trompele infundate. Va inchipuiti ca din acel moment a cazut cerul pe mine si toate corabiilile mi s-au inecat atat mie, cat si sotului meu. Intr-una din zile am fost sfatuita de o fina de-a mea sa merg la Bucuresti la dr Niculescu. Zis si facut ... ajunsa acolo pot spune ca nu imi inchipuiam sa fie asa superficial. Nici nu m-a lasat sa-i explic prea multe ca mi-a pus diagnosticul... Trebuie sa fac fiv. Dr Botezatu mi-a spus ca nu imi desfunda trompele ptr ca trebuie sa ma chinuie, iar dr Niculescu mi-a spus ca trebuie sa am mare grija cu trompele infundate ptr ca oricand se pot sparge, ca nu trebuie sa racesc. De atunci (februarie) pana in iulie cand mi-am luat inima in dinti sa discut si sa ajung la dl dr Sam vreau sa spun ca ptr mine viata nu mai avea sens. Acum dupa ce dl dr Sam mi-a desfundat trompele si am facut doar 3 instilatii ( celelalte 3 urmeaza sa le fac) pot spune ca atat eu cat si sotul meu avem ptr ce trai. Nu imi inchipuiam ca acest dr Sam cu mana dansului magica va putea sa ne ajute si pe noi sa trecem peste toate aceste neajunsuri ale vietii si sa ne ajute sa ne implinim o dorinta. Pot spune ca asa de usoara a fost aceasta procedura de desfundare ca nici nu mi-am dat seama cat a trecut timpul. Recomand din toata inima pe dl dr SAm ptr desfundarea trompelor. Cine are nevoie de informatii ma poate contacta la nr 0742014881. Nu mai lasati sa treaca timpul ptr ca totul este in defavoarea voastra. Nu ezitati si contactati-l pe dl Dr la clinica Profesmed, din Iasi.Sa auzim numai de bine!
  •  
    • 735 mesaje
    18 Aug 2011, 22:52
    26 13
    "acest dr Sam cu mana dansului magica"
    Sunt foarte impresionata. Sunteti cumva asistenta domnului doctor inger pazitor si cu mana magica?