Imi creste mustata! AJUTOR!!!!!!!

  •  
    • 35 mesaje
    15 Iun 2005, 16:14
    1 0
    Sunt niste benzi de ceara rece, Streep se numesc, le gasesti mai peste tot.Te epilezi o data pe luna si asta e.Nu mai ai nici o problema.Sunt foarte practice.Eu de-astea folosesc si sunt foarte multumita!
  •  
    • 178 mesaje
    15 Iun 2005, 18:31
    0 0
    Si eu iti recomand tot ceara rece, dar Blondepil pentru fata, nu Strep. Mai scump, dar tine o groaza de timp.

    Si daca se termina servetele imbibate am auzit ca uleiul clasic este bun. Eu am folosit intr-o vreme ulei din germeni de grau dupa epilat si nu era nici o problema.
  •  
    • 2039 mesaje
    15 Iun 2005, 20:16
    2 1
    Mai fetelor care va epilati cu crema, nu va creste apoi mustata ca unui barbat? Crema aia nu smulge,e practic acelasi lucru cu a te rade!
    Eu ma fac cu penseta, nu m-am iritat niciodata si acum s-au rarit enorm firele de par. Nu s-au ingrosat sau indesit nicidecum!
  •  
    • 196 mesaje
    15 Iun 2005, 21:54
    0 1
    fetelor nu disperatzi stitzi ...nu!?.... ca idealu nostru in viatza e femeia cu mustatza
  •  
    • 9 mesaje
    16 Iun 2005, 08:28
    1 0
    dragele mele,
    eu am pielea fetei foarte sensibila... asa ca mai usor cu epilatul mustatei, dar folosesc blondepil, e o solutie decoloranta care ajunge unei persoane cam 1/2 an si este total neiritanta.
    sper sa va ajute...
    pupici, ana
  •  
    • 1401 mesaje
    17 Iun 2005, 15:12
    0 0
    Dezinvoltule, idealul tau in viata poate o fi femeia cu mustata, dar idealul nostru in viata nici intr-un caz nu este acesta.
  •  
    • 21 mesaje
    17 Iun 2005, 18:46
    0 0
    Merci mult, Yardley!
    am luat nidoflor de la farmacie, sa vad cum merge. Azi trebuie sa ma epilez pe maini, o sa imi dau cu el asa cum ai spus, poate se rezolva problema.
    Ar fi bine daca as scapa de ele, vad dupa 2 saptamani si daca da, o sa trec la atac si pt mustata...
    Pupici pupici.
  •  
    • 81 mesaje
    18 Iun 2005, 01:02
    0 2
    Anastudio, te rog da-mi mai multe amanunte despre blondepil. Eu ma decolorez cu crema de la Karaver de vreo 5 ani, dar ma gandeam sa o schimb. Spune-mi te rog care e firma producatoare si pretul. Iti multumesc!
  •  
    • 9 mesaje
    23 Iun 2005, 09:26
    1 2
    fetelor unde gasiti voi crema decoloranta? eu am intrebat pe la magazine de cosmetica si in saloane.. dar nimeni nu are idee...
  •  
    • 81 mesaje
    23 Iun 2005, 15:14
    0 1
    eu sunt din iasi si crema pe are o folosesc acum (karaver) o poti gasi la hala centrala (la raionul de cosmetice de la etajul 2)- de exemplu. si in general, la raioanele cu produse cosmetice (in farmacii nu prea am vazut, dar ce-i drept nici n-am cautat). poti incerca si la sensiblu.
  •  
    • 1 mesaje
    14 Apr 2017, 20:13
    0 0
    fortelady said:eu folosesc ceara rece mai putin agresiva decat ceara calda dar la fel de eficienta. si in timp (2-3 ani) nu se mai vede decat foarte putin

     imi poti spune o data la cat timp o iei ?