Hainele de firma- parerea voastra

  •  
    • 287 mesaje
    5 Aug 2006, 19:42
    0 0
    pamantul pe tine nu pe betsy ancuta micuta atat am de spus.
  •  
    • 190 mesaje
    5 Aug 2006, 21:39
    0 0
    daca atata ai de spus BETSY ---> EJECT! .. deci, altcineva.. cum e cu hainele astea de firma ?
  •  
    • 287 mesaje
    6 Aug 2006, 04:09
    0 0
    bai robbiewilliams in varianta pesimista ce treaba ai tu cu hainele de firma? hai ia-ti medicamentele de cap si lasa hainele de firma. E satula lumea de cretini ca tine. Ce firma sunt hainele tale ? ionel fashion? du-te la grala cu tot cu haine
  •  
    • 287 mesaje
    6 Aug 2006, 04:11
    0 0
    sa te ia dracu de cretin
  •  
    • 1316 mesaje
    6 Aug 2006, 11:18
    0 0
    BETSY, nu stiu ce e "tute" , la mine in vocabular nu exista.

    am si eu o rugaminte, e luata de la voi din america dar ti-o traduc:
    nu ma intrerupe cand te ignor, k?
  •  
    • 7364 mesaje
    6 Aug 2006, 11:21
    0 0
    aollwuuu, credeam ca numai la "dragoste" se incaiera lumea.
    BETSY, mai ia niste lectii de maniere intre 2 sedinte de shopping de fitze. Nu o sa iti strice nici pe forum si nici in viata reala. Crede-ma!


    On topic: am si haine de firma si haine noname acre mi-ai placut cum aratau, chiar daca m-au tinut numai 1 an! Deoacmadata nu-mi permit sa ma imbrac de la Chanel sau Gucci, dar un Disel sau Lee Cooper sau DKNY ma mai tine la buzunar! Frumosi si sanatosi sa fim, ca tzoalele cum vin asa se si duc!
  •  
    • 1219 mesaje
    6 Aug 2006, 15:15
    0 0
    Hainele de la Terranova, Calioppe, Kenvelo, Lee Coper mi se par ok si isi merita banii, insa cand am ajuns in Ungaria am fost putin uimita sa vad aceleasi articole cam cu 10-15% mai ieftine decat la noi.

    Sunt si haine "no name" care arata f bine, nu stiu daca ati trecut zilele astea prin plaza pe la Mango, aveau la reduceri niste chestii penibile! si totusi reduceri la tricouri care de la 800.000 coborau la 300.000....dar aratau a haine purtate, erau groaznice!
    La motivi in schimb am vazut chestii superbe la reduceri.
  •  
    • 2903 mesaje
    6 Aug 2006, 15:54
    0 0
    ma intreb cum de oare nimeni nu se paruieste la subiectele: carti favorite...sau filme favorite, ce gatim azi...

    pe subiectele alea domneste atata pace si armonie...e o dragalasenie totala.

    in schimb, daca bagati subiecte cu amante, ciorapi pe sub fusta/la pantofi acazional sandale (?!) , ce purtati in batatura...basca haine de fitze la moda...se duce armonia forever

    oameni buni, mai respirati..mai mirositi o floare...ca de la pea mult stres o luati prin balarii...

    cui ii pasa cu adevarat ce purtati voi?...si de ce ar trebui sa-mi pese?...imbraca fiecare ce-si permite in acord cu gusturile dumisale.
  •  
    • 2903 mesaje
    6 Aug 2006, 16:00
    0 0
    daca e sa vb de fixatii am si eu una...am eu chiar mai multe da le expun treptat...

    intr-o lume cu atat de multi oameni saraci mi se pare un gest indecent sa-ti cumperi un ceas de 200.000 de euro..

    in puii mei...un ceas e un ceas si nici macar imaginea (care de la un anumit statut social in sus cere artificii...opulenta) nu justifica aceasta indecenta.

    in loc sa va injurati pe forum acuzandu-va care mai de care de snobism sau dimpotriva de lipsa de gust ca vezi doamne nu stii cine-i Calvin Klein..mai bine ganditi-va daca anul asta ati donat vreo suma pentru sinistrati...carpele sunt carpe..bune rele...ne face placere sa le purtam...ne place sa fim admirati..insa nu sunt cele mai importante.

    obiectele nu spun totul despre noi.
  •  
    • 3248 mesaje
    6 Aug 2006, 16:04
    0 0
    Wow,Betsy..mai bine du-te si curata-ti&cremuieste-ti cele 50 de perechi de footwear(sunt sigur k iti ocupa ceva timp) si scuteste-ne de aere de 2 lei..si mai invata si alte cuvinte decat cele care fac parte din vocabularul suburban..
  •  
    • 3248 mesaje
    6 Aug 2006, 16:08
    0 0
    On-topicentru mine primeaza calitatea.Apoi brand-ul.
    Totusi,oricat de calitate ar fi un articol,si oricat de firma..nu as da sume imense pe o haina sau pe un accesoriu,cum am vazut o curea de la Dior din piele de sarpe de 2000$

    Atata timp cat meritam si ne permitem,de ce sa nu facem "nazuri"?
  •  
    • 3248 mesaje
    6 Aug 2006, 16:15
    0 0
    Oricum,si hainele de firma,la urma urmei nu sunt chiar atat de exagerat de scumpe,daca stii de unde sa le cumperi..de la noi din Ro in nici un caz nu merita,pentru ca gasesti putine din colectii curente si preturile sunt nesimtit de mari.Si nu numai hainele,si multe accesorii gen ceasuri,bijoux-uri s.a.m.d...

    Am inteles ca locurile de unde le poti lua la pret cat mai bun ar fi Sofia,Dubai si chiar din SH uri unde se vand doar haine "de firma"
  •  
    • 1219 mesaje
    6 Aug 2006, 17:05
    0 0
    Pana la urma tot ce conteaza la o haina e sa-ti stea bine cu ea....

    mi-am luat eu o data o bluza de firma si nu m-a intrebat nimeni nimic de ea si cand am venit cu un maiou mulat luat de la taraba de la mare, m-a intrebat toata lumea ce e!! ce marca e! de unde l-am luat!.... asta e
  •  
    • 287 mesaje
    10 Aug 2006, 05:40
    0 0
    ce adunatura de oameni de calitate si nici nu mi-am dat seama, am remuscari, sunteti de-a dreptul deosebiti, multumesc de sfaturi insa chiar nu ma intereseaza sa le urmez, tuta insemna p.r.o.a.s.t.a pentru cei ce m-au intrebat, va doresc sa va faceti bine, sa va treca frustrarea si sa gasiti si alte subiecte de discutie mai pe masura culturii voastre, daca tot vreti sa dati de inteles ca sunteti niste oameni destupati la cap si maturi, va perocupa cacaturile si pe voi ca nu stiti cum sa va pierdeti vremea, mai dati o raita pe la librarie sau la teatru si mai lasati hainele.
  •  
    • 190 mesaje
    10 Aug 2006, 12:48
    0 0
    BETSY o spui din experienta, doar ai ajuns sclavul americanilor.. hai ca ne vedem prin Baltimore sa-mi lustruiesti pantofii desteapto..
  •  
    • 3248 mesaje
    10 Aug 2006, 13:10
    0 0
    Betsy,fara nici o suparare,nu imi sta in caracter,dar chiar meriti sa iti raspund pe masura: SYCTYR!
  •  
    • 322 mesaje
    10 Aug 2006, 13:28
    0 0
    aoleu,ma agaseaza topicurile astea...daca ai bani normal ca iti iei un lucru mai de calitate, implicit un lucru de firma.Hai sa nu ne mai ipocrizim atat.Nu-mi spuneti k daca ati avea de unde, voi tot numai de la promod si mango v-ati imbraca.
  •  
    • 322 mesaje
    10 Aug 2006, 13:30
    0 0
    gooooooooooooood, de nu s-a dezbatut pe subiectul asta in 14 mii de forme.
  •  
    • 1 mesaje
    12 Aug 2006, 09:42
    0 0
    pai daca ai o pereche de blugi Diesel,care sunt de firma desi tu nu stiai,nu te-a socat pretul lor de 5-6-7 milioane lei vechi atunci cand i-ai achizitionat?
  •  
    • 15 mesaje
    12 Aug 2006, 13:21
    0 0
    poate ca nu haina il face p om, dar in mod sigur face diferenta...adica majoritatea dintrenoi atunci cand vedem o persoana pt prima data, in mod sigur n uitam, printre altele si la vestimentatia sa, si fara indoiala o haina de firma face impresie buna...acum nu vreau sa ma credeti snoaba sau mai stiu eu ce, dar e adevarat ca hainele de firma sunt mult mai de calitate, chiar dak modelele nu sunt fantastice, sclipitoare asa ca hainele turcesti si chinezesti.Dar un lucru este sigur:isi vor pastra forma si culoarea pt mai multa vreme.Eu una sincer prefer sa am cateva haine de firma p care stiu ca ma pot baza decat multe haine ieftine si de calitate proasta.ink un aspect important este acela ca, pote multe dintre noi nu s-au gandit inca la asta, la fabricarea hainelor de firma au lucrat persoane specializate,cu salarii decente,in fabrici care respecta mediul ambient, in timp ce hainele ieftine sunt realizate in mare parte in asia de sud-est de copii si femei in schimbul unor sume mizere.vi se pare corect?mie nu!si acest fenomen poate fi , dak nu oprit, cel putin diminuat, dak nu am mai cumpara aceste produse.parerea mea...pupilici!!!