mic dejun + gustare

  •  
    26 Mar 2006, 20:25
    0 0
    e buna reteta pentru dimineata si e si foarte hranitoare.Pe bune ca m-ati facut curioase cu untul de arahide.O FI ASA BUN?aM SA-L INCERC NUMAI DECAT sa vad cum e.Mie dimineata imi place sa mananc ochiuri, panine neagra si o salta.Ar fi bune si niste clatite?Apropo si salata de varza cu cartofi e super!
  •  
    • 3 mesaje
    26 Iul 2007, 16:41
    0 0
    untu de arahide e bunicel si mai bun e dk pui si nutella pe felia respectiva d paine ce mi se pare mie o idee foarte buna e ceea ce face mama...pune de acuma de vara legume la congelator in pungi separat (boabe d porumb, fasole pastai, mazare, morcovi cubuletze, ardei gras cubulete etc)..si oricand vrei sa gatesti ceva mai lejer desi legumele nu mai sunt chiar in toi, scotzi amestecul de legume, le pui la fiert cu orez si multe condimente, sau q paste si sosul tau preferat(cascaval ras deasupra ), sau doar ele fierte, q ulei d masline, usturoi maruntzit si cubuletze de piept de pui...si e o masa super delicioasa..adaugi si ciuperci, fasole mexicana etc...condimentele favorite..
    si referitor la dimineata, knd kiar m trezesc dimineata, ceai verde si o masa hranitoare..1-2 felii d paine, piept d pui sau un ou fiert, legume, o felie d branza, un castronel lapte cu cereale.. ca gustare fructe si batoane fitness (mai ales cel cu ciocolata )
  •  
    • 2 mesaje
    3 Iul 2011, 11:57
    0 0

    buna. sunt noua in club si chiar cautam cu ce sa inlocuim mezelurile dimineata.eu am trei copii si in fiecare dimineata trebuie sa pregatesc pachetelele.e foarte bine cand reusim sa pregatim pachetele sanatoase. eu mai inlocuiesc margarina cu avogado. sau mai fac avogado cu rosii , ceapa , putina sare,putina lamaie si putin ulei de masline.se face ca o pasta. mai pregatesc pachetul cu ton din conserva cu rosii, este f gustos sau in loc de mezel fierb oua si le tai felii cu branza proaspata, o felie de rosie si o frunza de salata.

  •  
    • 2 mesaje
    3 Iul 2011, 11:59
    0 0
    claudianicole said:

    buna. sunt noua in club si chiar cautam cu ce sa inlocuim mezelurile dimineata.eu am trei copii si in fiecare dimineata trebuie sa pregatesc pachetelele.e foarte bine cand reusim sa pregatim pachetele sanatoase. eu mai inlocuiesc margarina cu avogado. sau mai fac avogado cu rosii , ceapa , putina sare,putina lamaie si putin ulei de masline.se face ca o pasta. mai pregatesc pachetul cu ton din conserva cu rosii, este f gustos sau in loc de mezel fierb oua si le tai felii cu branza proaspata, o felie de rosie si o frunza de salata.

    eu sunt in spania si se tot vb de dieta mediteraneana . am mancat ceva ce mi-a placuam rosiile pe razatoare punem usturoi sare putin ulei de masline si putem pune ptrunjel sau oregano dupa gust si mancam pe paine prajita


    Acest mesaj a fost editat de către claudianicole: 3 Iul 2011, 12:02
  •  
    • 5609 mesaje
    3 Iul 2011, 20:30
    0 0
    Eu alternez:
    1 zi manac fulgi de proumb si lapte
    iar cealata zi manac salata de fructe
    foarte rar mananc un ou ochi cu sunca si branza
  •  
    • 811 mesaje
    3 Iul 2011, 22:16
    0 0
    in vacantele all in ingurgitez dimineata omleta, salata si sunca
    in mod normal cerele cu lapte sau un iaurt de fructe.
  •  
    11 Iul 2011, 15:12
    0 0

    Eu de curand am descoperit un produs care imi face diminetile mai frumoase. In plus este foarte sanatos (contine calciu), hranitor si imi ofera energia pentru o noua zi.Initial am descoperit concursul lor pe facebook ,  http://www.facebook.com/ApetitoRo , si convinsa de imagini, am cumparat, am inceput sa consum si ma bag si eu in concurs. Daca va nimeriti prin zona, fiti darnici si dati un like

  •  
    • 5 mesaje
    11 Iul 2011, 20:29
    0 0
    mai, eu imi pun de obicei cateva felii din cozonac din acela de vestem, de la Grewe daca ati auzit. e foarte bun. cu o ceasca de cafea, nici nu-ti doresti mai mult. trebuie neaparat sa-l incercati si voi! eu il ador de-a dreptul!
  •  
    • 5 mesaje
    11 Iul 2011, 20:32
    0 0

    eu una imi pun cateva felii de cozonac dinacela de vestem, de la Grewe daca ati auzit, e atat de bun si pufos, cu o ceasca de cafea, ce sa mai, nici nu-ti mai trebuie altceva! deja imi ploua in gura, ma duc sa-mi iau o felie.