henna neagra

  •  
    • 366 mesaje
    21 Ian 2009, 10:05
    0 0
    Fetelor vreau si eu sa ies saten inchis dar am fire de par alb, acum ma fac cu henna roscata si as vrea sa incerc henna de la Sipa. Ce ma sfatuiti sa iau neagra? sau brun? Zice ca nu coloreaza firele albe(((: A incercat cineva?
  •  
    • 372 mesaje
    21 Ian 2009, 12:09
    0 0
    Buna, daca vrei de la Sipa, trebuie sa-ti iei nuanta "Brun", iar in compozitie sa pui cafea macinata (eu puneam 3 lingurite cu varf).
    Am vazut intrebarea ta de la celalat topic despre henna: deosebirea dintre ambalajul pudrei si cel al cremei colorante este aceea ca pudra este intr-o cutie mai lata, in timp ce crema are o cutie lunguiata. Crema e intr-o sticluta si e gata preparata.
    Ai sa vezi ca aproape la aproape toate marcile de henna se specifica faptul ca nu acopera firele albe. In realitate, insa ai vazut: rezultatul depinde de la persoana la persoana. Din experienta iti spun ca Sipa este cea mai buna.
  •  
    • 366 mesaje
    21 Ian 2009, 19:51
    0 0
    Multumesc frumos pentru raspuns, da am postat un mesaj la henna, abia dupa aceea am vazut topicul acesta.
    Voi incerca si pudra de la Sipa brun, ceva tot o iesi. Va tin la curent. Pupici
  •  
    • 366 mesaje
    17 Mar 2009, 10:33
    0 0
    Dragele mele , m am facut cu henna sipa brun dar dezastru pana o intinzi pe par, adica vorba vine o intinzi ca nu prea se intinde ca cea ayurvedica. Face multa mizerie in jur nu am putut sa ma fac ca lumea. De iesit a iesit mai inchisa ca cea roscata, spre saten dar se duc erepede la spalat. O sa incerc si crema, sper numai sa nu fie cu adaosuri suspecte(:
    Daca la cea roscata ayurvedica mergea sa i inchid culoarea cu cafea, ceai negru sau altceva era super dar nimic nu i inchide culoarea.
  •  
    • 2 mesaje
    9 Oct 2011, 00:46
    0 0
    Buna, daca mai sunteti interesate de henna , eu am henna foarte buna , adusa din india, nuante : visiniu, castaniu si negru.Prinde super bine si timpul de asteptare este de o ora.Eu o folosesc de mai bine de 2 ani de zile, si sunt extrem de multumita, nu ma mai intorc niciodata la cea chimica.In plus culoarea se mentine stralucitoare tot timpul, cateva luni, pana la urmatoarea vopsire.pentru detalii, va rog sa imi lasati mesaj, si va pot trimite si poze.va pup.