micro-dermabraziune sau peeling chimic

  •  
    • 291 mesaje
    19 Nov 2009, 16:54
    0 0
    am mutat subiectul miriam.
    vroiam sa imi dai cateva detalii. ti-ai comandat deja? a ajuns? probleme la vama? si ce anume ti-ai luat. m-am uitat pe site si sunt interesante.
  •  
    • 1510 mesaje
    20 Nov 2009, 05:33
    0 0
    adryana mi-am luat produsele pe care ti-am spus ca le folosesc insa unde sunt eu transportul e gratis si nici vorba de vama deci nu pot sa te ajut cu asta. totusi si la mine a durat vreo 10 zile sa vina.
  •  
    • 291 mesaje
    20 Nov 2009, 16:46
    0 0
    sa inteleg ca nu esti in tara? as fi curioasa sa imi iau si eu, dar mi-e teama sa fie complicatii la vama ca e cam nasol asa
  •  
    • 1510 mesaje
    20 Nov 2009, 19:19
    0 0
    nu stiu ce sa=ti spun despre vama, nu mi-am comandat nimic din afara cand eram in romania. am o prietena care vroia sa-si comande dupa siteul ala si mi-a spus ca ajunge la $100 transportul dar si asa nu mi se pare scump avand in vedere ca la medic nu prea gasesti peeling sub $300 si acum vb de peeling superficial.
    in plus produsul pe care il cumperi iti ajunge la cel putin 10 peelinguri, eu mi-am luat varianta cea mai mica de sticluta si cred ca imi ajunge de 20 de ori minim, nu exagerez, poate daca il aplici pe o zona mai mare de genul spate, brate consumi mai mult.
    pt vergeturi insa eu n-as face, cicatricile alea sunt mult mai profunde (cel putin asa mi se par mie!) si zona este destul de intinsa, dupa peeling 2-3 zile te tine pielea f mult, nu am cum sa nu ma misc etc, da-le-ncolo, toata lumea are, cui nu-i plac sa nu se uite.
  •  
    • 291 mesaje
    20 Nov 2009, 20:18
    0 0
    eu p site m-am uitat si este 35 $ transportul, si peelingul ce l-am facut eu , chimic, a fost 200 lei mediu si 100 superficial cu TCA, dar sigur asta ma va tine mai mult. mi-as face p spate si pt vergeturi ca se mai duc,, am dat la un mom dat cu retina p ele si s-au mai estompat. o sa incerc , sper sa nu fie probleme
  •  
    • 1510 mesaje
    20 Nov 2009, 22:09
    0 0
    adryana unde ai facut peelingurile? eu am fost la un medic din bucuresti si din cate intrebasem eu cam astea erau preturile.. bine, acum stiu ca este importanta si substanta, TCA-ul este mai periculos decat alte substante din cate am citit pt ca se absoarbe in corp si e daunator.
    sa-mi zici daca iti comanzi pana la urma si cat a fost
  •  
    • 291 mesaje
    22 Nov 2009, 17:20
    0 0
    uite miriam ce am gasit , unele poze sunt spectaculoase. transportul e mai ieftin . http://www.ezpeel.net/default.asp sa imi spui te rog daca stii ceva despre acest site
  •  
    • 1510 mesaje
    24 Nov 2009, 00:31
    1 0
    adryana imi pare rau, nu stiu siteul ala, poti sa cauti pareri despre el in forumuri
  •  
    • 370 mesaje
    24 Nov 2009, 09:46
    0 0
    buna! ce mai faceti? eu sunt intr-una din acele zile in care urasc felul in care arata tenul meu, da, mai sunt si zile in care sunt ok din punctul asta de vedere, nu-mi mai fac atatea probleme... ma rog, acum pe langa faptul ca nu mai suport semnele astea post-acneice, ce ma deranjeaza mai mult este faptul ca am impresia ca mi s-a depreciat sau parca s-a ridat (nici nu imi dau seama exact - trebuie sa ma uit f bine) o mica zona de piele, deasupra pometelui stang, ca urmare a celor 2 sedinte de profractional pe care le-am facut pt semnele alea. care doar s-au estompat f f putin si acum am mai multe probleme ca inainte. zici ca am o cicatrice in plus. nu este corect!!! nu stiu unde sa ma duc, ce sa mai fac, nu mai am incredere in doctori, offfffffffffffffffffffffffffffffffff....

    nu stiu ce sa aleg intre dermoporatie sau o vizita la viviana iordache la mikomed sau la leventer si sa vad ce solutii, proceduri ar mai fi pentru semne, zone depreciate, denivelari...
  •  
    • 370 mesaje
    24 Nov 2009, 10:10
    0 0
    andreeatanase, mai intri pe aici? tu ce rezultate ai dupa procedura?
  •  
    • 131 mesaje
    24 Nov 2009, 10:28
    0 0
    Buna,

    M-am programat si eu la d-na Harbuz .O sa fac interventia cu ProFractional peste 2 saptamani. Mi-am propus sa fac 4 sedinte. Andreeatanase, mai spune-ne te rog cum mai esti? Au disparut petele rosii. O sa va tin si eu la curent imediat dupa interventie.
  •  
    • 1510 mesaje
    24 Nov 2009, 17:17
    0 0
    Bafta Viorica, ma mir ca dupa toate cele spuse pe aici ai ales sa faci asta dar nah, fiecare face cum crede ca e mai bine, e pielea ta. Sanatate multa si sper sa obtii rezultatele dorite.
  •  
    • 3 mesaje
    25 Nov 2009, 00:53
    0 0
    Mai bine faci un peeling fara laser adica natural iar rezultatele sunt clar mai bune, dar si mai sanatoase.
    In salonul organic Evergreen poti sa apelezi la un peeling pe baza de fructe si plante, organic.
  •  
    • 131 mesaje
    30 Nov 2009, 17:48
    0 0
    Draga Organic,
    Da-mi te rog detalii despre acest peeling.
    A facut cineva acest peeling ?
    Care sunt costurile.
    Andreeatanase,spune-ne te rog cum mai esti?

    Multumesc,
  •  
    • 131 mesaje
    30 Nov 2009, 20:27
    0 0
    Poate sa-mi spuna cineva care a facut peeling cu Profractional la d-na Harbuz , dupa cate poti sa iesi din casa, fara sa se uite lumea ciudat la tine?
    Mercic
  •  
    • 131 mesaje
    1 Dec 2009, 19:37
    0 0
    Buna,

    Am gasit un site :
    http://www.dr-renert.ro/content/contact.php

    Se fac peeling-uri chimice aici, 850 euro.

    A incercat cineva?
  •  
    • 40 mesaje
    2 Dec 2009, 09:23
    0 0
    buna,draga evelor.imi cer scuze ca am chiulit de pe aici,dar am avut fetita bolnava.au trecut aproape 4 saptamini de la vizita la dr harbuz.petele rosii s-au mai atenuat,dar inca exista.per ansamblu e mai bine decit inainte.adica,cu fond de ten petele rosii se acopera foarte bine,iar vechile cicatrici,care se vedeau oricum si cu fond de ten ,sunt mult atenuate,adica nu mai sunt atit de adinci si de evidente.probabil ca persoanele care ma vedeau inainte machiata si ma vad si acum nu constata ca e vreo mare diferenta,dar eu ma stiu bine si cred clar ca e mai bine.problema petelor rosii ramine insa.cred ca o sa treaca ,depinde cred de fiecare ce ritm de vindecare are.in concluzie,viorica draga,probabil voi repeta procedura,dar nu foarte curind deoarece e greu sa ma rup de serviciu 5 zile,caci atit cred eu ca ar trebui sa stai in casa dupa.va pup.
  •  
    • 46 mesaje
    2 Dec 2009, 12:34
    0 0
    Si eu am facut acum cateva zile o sedinta de microdermabraziune, si mi-a placut tratamentul.
    Pe mine ma deranjeaza ridurile care au inceput sa apara... si dupa ce am cochetat cu ideea de a face injectii cu acid hialuronic sau botox, am ales micro pt ca parea mai putin dureros. Oricum am inteles ca trebuie sa faci o cura de cateva sedinte pt rezultate f bune....
  •  
    • 131 mesaje
    2 Dec 2009, 12:48
    0 0
    Ce vesti bune draga Andreeatanase. Eu m-am programat vinerea viitoare, deci peste o saptamana. Ce ma bucur sa aud ca se vede o diferenta si ca cicatricile sunt atenuate. Dupa cum am mai scris, eu am mai facut o interventie acum un an jumatate, la Timisoara (nu exista profractional in Buc sau cel putin nu stiam eu de el).Si intradevar, am vazut si au atunic cateva atenuari. Cea mai mare problema , e recuperarea. Intradevar , 5 zile nu am iesit din casa iar cand m-am dus la birou, toata lumea mai ntreba de ce sunt rosie. A durat mult pana mi-a trecut roseata.
    Va pup,
  •  
    • 6 mesaje
    2 Dec 2009, 15:06
    0 0
    Buna fetelor. Eu am facut un peeling chimic si sunt foarte multumita de rezultate. E adevarat, cateva zile dupa tratament e posibil sa nu vrei sa iesi din casa, se cojeste pielea si e un pic rosie, dar astea trec repede, si ramane pielea foarte foarte fina si curata. Eu aveam niste semne ramase de la niste cosuri, nu erau adanci dar deranjante, in orice caz, nu mai sunt Am facut peelingul la Esthera si a costat 250 ron, si nu mi s-a parut mult, citisem de preturi de 200-300 euro. Pentru mai multe detalii www.esthera.ro