caut psihiatru

  •  
    • 8 mesaje
    8 Ian 2010, 22:59
    0 17
    va rog frumos un nr tel al dl florin tudose aveti? sau macar cum ajung la un cabinet privat al dansului?

    multumesc
    annajanette este id mess
  •  
    • 4 mesaje
    28 Mar 2010, 16:33
    32 0
    Un psihiatru bun eu zic ca este in primul rand bine pregatit profesional, dar este si cald, empatic, comunicativ, sa stie sa te faca sa te simti in largul tau, fara sa se comporte ca "un stapan pe mosie" cu pacientii lui. Sora mea sufera de ani de zile de o boala psihica grava, asa incat am avut ocazia sa cunoastem destui psihiatri in cei 15 ani de cand a fost initial diagnosticata. Ne-am stabilit la o psihiatra care a intrunit calitatile de mai sus, numita Dr. Nastase Sorina ( tel 0746107889) si suntem multumite in continuare, de tratament (care i-a permis sorei mele sa isi reia serviciul si sa isi faca un prieten, dupa ani de zile) si de modul in care s-a comportat cu sora mea.
  •  
    • 1552 mesaje
    28 Mar 2010, 18:22
    30 0
    dr nastase sorina are cabinet particular?cam in cat timp ati scapat de probleme?
  •  
    • 109 mesaje
    29 Mar 2010, 00:07
    7 1
    graciela - uita-te la copilul tau dragalas si un zambet al lui iti poate face ziua mai buna!
  •  
    • 4411 mesaje
    29 Mar 2010, 23:32
    0 9
    Pe Dr Tudose il gasesti in Ambulatoriu la Municipal

    Suni si faci programare.consultatia costa 50lei

    http://www.suub.ro/SECTII/SECTII%20CLINICE/PSIHIATRIE/psihiatrie.html#contact
  •  
    • 16 mesaje
    5 Apr 2010, 23:38
    1 8
    Psihiatru bun este Profesorul Aurel Romila de la Policlinica cu plata Nr 3 - Serban Voda, iar un psiholog bun este Mihaela Sahlean de la clinica Medlife.
  •  
    • 4 mesaje
    6 Mai 2010, 13:46
    28 0
    Imi pare rau, dar nu stiu adresa cabinetului dr Nastase Sorina, pentru ca afectiunea sorei mele este una care necesita internari, fiind vorba de un diagnostic grav.
    Avand in vedere ca nu stam prea bine cu banii, ne-a convenit mai mult varianta "spital". Ceea ce am constatat este ca de fapt omul conteaza, nu locul consultatiei. Adica presupun ca asa cum a stat de vorba cu sora mea, cu mine si cum ne-a explicat, la fel face si la spital si la cabinet. Noi la spital ne-am dus doar cu buletinul si cu trimitere de la medicul de familie si cu talon de pensie (sora mea este pensionata pe caz de boala).
    Cu cativa ani inainte, sora-mea nu vroia sa ia medicamentele si nici sa mearga la spital, au fost cazuri in care, din pacate, a fost necesar sa o internam impotriva vointei. Acum nu se implineste luna (ca noi ne ducem din luna in luna, pentru reteta compensata) si tine socoteala zilelor care au mai ramas pana sa mergem din nou "dupa reteta". De fapt, ceea ce asteapta sora-mea nu este reteta, ci se bucura de legatura interumana care s-a creat si de faptul ca este inteleasa, sprijinita.
  •  
    • 4 mesaje
    6 Mai 2010, 13:54
    22 1
    Acum am vazut si a doua intrebare, "in cat timp am scapat de probleme". Sora mea a fost internata 2 sau 3 saptamani, pana cand i-a fost stabilita schema medicamentelor pe care le ia.
    Dar, repet, cred ca depinde si de diagnostic. Presupun ca durata in care scapi de probleme difera intre o depresie si o schizofrenie.
    De fapt, in cazul anumitor diagnostice, cele mai grave, nu se pune problema sa "scapi" de probleme, ci sa duci o viata normala, adica sa tii lucrurile sub control.
    In cazul nostru, ea avusese in trecut si internari de 2-3 luni, si cu toate ca erau atat de lungi, eu nu o vedeam bine la externare. Deci zic eu ca ceea ce conteaza sunt rezultatele.
  •  
    • 171 mesaje
    14 Mai 2010, 11:22
    1 6
    Buna,
    Daca vreti sa aflati, in general ,informatii de orice fel, in special de contact despre medici,se gasesc pe site-urile medicale. Cele cu ratinguri sunt de preferat pentru ca au comentarii si ratinguri care va pot ajuta sa va alegeti un doctor ok.
    Succes!
  •  
    • 4 mesaje
    10 Iun 2010, 20:56
    23 0
    Intre timp am intrebat-o pe doamna doctor Nastase daca lucreaza si la un cabinet privat si am aflat ca lucreaza la Medlife Baneasa.
  •  
    • 1552 mesaje
    12 Iun 2010, 18:42
    20 0
    buna, multumesc de raspuns o sa sun la medlife
  •  
    • 967 mesaje
    16 Iun 2010, 03:13
    1 9
    Psiholog,nu cred ca e nevoie chiar de psihiatru.
    Vrei sa te faca dependenta de medicamente?
    Tu ai nascut si ai probleme,eu am nascut si am probleme
    Psiholog si cauta sa vezi unde sunt si greselile tale de ai indepartat si sot si parinti. undeva gresesti si trebuie sa te corectezi.
    Gandeste ca tu ai copilul ,eu nu il am . Deci ar trebui sa vezi partea plina.Mergi intr-o vacanta sau o mica iesire. Faptul ca lociuiti 2 familii poate fi iar cauza tensiunilor.
  •  
    • 967 mesaje
    16 Iun 2010, 03:28
    4 1
    http://www.organizatiaemma.ro/forum/viewforum.php?f=12

    Mame care isi plang ingerasii,mme care au regrete.
    Pretuiti ce aveti si sa va faceti viata mai frumosa.
  •  
    • 5 mesaje
    26 Ian 2011, 12:51
    27 0
    Multumesc pentru recomandarea Dr. Nastase Sorina. Am apelat la dansa la Medlife, in urma recomandarii facute de Mirela Lia. Intr-adevar, este apropiata de pacienti, are rabdare sa le explice si sa asculte. Nu am prea multe de adaugat la ce a scris Mirela Lia mai sus, decat ca am fost f multumita de modul cum a tratat-o pe mama mea. Singurul lucru de care imi pare rau este ca nu am apelat mai devreme la dansa. Oricum, diferenta intre cum se simtea inainte mama si cum se simte acuma se vede cu ochiul liber, in cel mai bun sens al cuvantului.
  •  
    • 1 mesaje
    19 Mar 2011, 03:17
    21 1
    Buna seara,

    In urma mai multor cercetari facute pe Internet am decis sa o contactez pe doamna doctor Nastase. Am inteles ca dumneaei lucreaza atat la Clinica Medlife Baneasa, cat si la un spital. Din pacate nu am reusit sa descopar la ce spital. M-ati putea ajuta cu aceasta informatie?

    Multumesc anticipat.
  •  
    • 5 mesaje
    4 Mai 2011, 13:45
    21 1

    Buna ziua, eu am luat legatura cu dna dr Nastase Sorina prin MedLife Baneasa, pentru ca stau relativ aproape. Nu am intrebat-o la ce spital lucreaza sau daca are cabinet particular propriu, dar stiu ca programarea la dansa la MedLife mi s-a intamplat sa fie si peste 3 saptamani, fiind f solicitata. Cel mai bine este sa o contactati direct, la numarul de telefon mobil: 0746107889, daca doriti sa stabiliti o programare pentru consultatie la dansa.

  •  
    • 10 mesaje
    24 Mai 2011, 10:05
    0 11
    Iti recomand si eu un Psihiatru foarte bun,la Clinica Medicala Data Plus,langa cismigiu,Telf 0213131491,0742267324
  •  
    • 10 mesaje
    24 Mai 2011, 10:09
    0 9
    Eu am fost la o clinica particulara langa Cismigiu,se numeste Clinica Medicala Data Plus,este o Dr. Psihiatra foarte buna,cel putin pe mine m-a ajutat foarte mult.Pentru programare suna la 0213131491 sau 0742267324
  •  
    • 10 mesaje
    24 Mai 2011, 10:11
    1 9

    Iti recomand  Clinica Medicala Data Plus,este langa Cismigiu.Telf.0213131491 sau 0742267324

  •  
    • 2 mesaje
    29 Mai 2011, 13:41
    26 1
    Aveti idee cat costa consultatia la medlife, la dr nastase sorina? Nu stau aproape, dar nu stiu unde sa merg. Prefer un medic bun ca sa nu plec dezamagita de la cabinet si sa nu mai incerc curand nici un doctor, cum am facut cu medicul homeopat. Vreau sa incep sa-mi rezolv aceasta probema care ma chinuie de cativa ani.