il iubesc dar ne certam prea des

  •  
    • 54 mesaje
    19 Aug 2007, 00:38
    0 0
    buna..sunt noua pe aici dar am citit multa vreme sfaturile voastre si am invatat multe de la voi,sunteti grozave..am si eu o mica intrebare,pe scurt:am o relatie de aproape 9 luni..problema este ca,desi ne iubim,ne certam foarte des(poate e cam mult spus,mai mult ne ciondanim dar ne trece repede)..ce vreau sa va intreb este daca stiti ce ar trebui sa fac sa fie mai bine,sa ne intelegem mai bine?multumesc
  •  
    • 2081 mesaje
    19 Aug 2007, 00:44
    0 0
    Cearta indragostitilor, dragoste de la inceput!
    Poate ca ar trebui sa faceti fiecare mici compromisuri, sa inveti sa lasi de la tine si sa nu ai orgolii...
    Nu stiu cati ani ai, dar eu cred ca orice barbat poate fi "jucat pe degete" de orice femeie care da dovada de putina diplomatie. E o reteta care da rezultate, insa din pacate, nu tot timpul gasesti resursele necesare sa o pui in aplicare...
  •  
    • 54 mesaje
    19 Aug 2007, 00:50
    0 1
    am 20 de ani iar el are 22.Problema e ca in ultima vreme ne-am certat mai des si datorita distantei(suntem amandoi studenti in bucuresti dar cum suntem in vacanta nu prea am avut ocazia sa ne vedem).Totusi am fost impreuna vreo 2 saptamani la munte si speram sa fie totul grozav.Nu spun ca nu a fost dar putea sa fie mult mai bine.in schimb ne-am cam certat in fiecare zi pentru ca este cam gelos si a inceput sa puna tot felul de intrebari..
  •  
    • 159 mesaje
    19 Aug 2007, 00:52
    0 0
    Poate omul a avut motive sa fie gelos!!!
  •  
    • 54 mesaje
    19 Aug 2007, 00:53
    0 0
    stiu ca ma iubeste mult,ca nu ar renunta la mine asa usor pentru ca mi-a demonstrat asta dar nu inteleg de ce nu are incredere in mine
  •  
    • 2081 mesaje
    19 Aug 2007, 00:54
    0 0
    Increderea vine pe parcurs...
  •  
    • 54 mesaje
    19 Aug 2007, 00:56
    0 0
    danuca mersi mult pentru sfaturi.Totusi au trecut 9 luni de zile si cred ca ar fi trebuit sa capete incredere in mine pana acum.Motive serioase nu i-am dat niciodata
  •  
    • 201 mesaje
    19 Aug 2007, 03:26
    1 0
    Deea_20, sunteti asa de tineri, de unde intelepciune si rabdare si intelegere la varsta voastra, cand acum pentru voi totul se misca si sa traieste asa de intens! Gelozia lui (desigur, in limite!) este o dovada in fapt a iubirii lui pentru tine, a faptului ca se simte nesigur si vulnerabil in dragostea lui, iar tu, daca il iubesti, trebuie sa continui sa-l asiguri de sentimentele tale pentru el, chiar si dupa 9 luni, si dupa 2 ani...si dupa 20 de ani... Faptul ca va linistiti amandoi repede cand va ciondaniti dovedeste ca iubire intre voi exista si ca nu aveti motive serioase de cearta. In plus, ciondanirile in cuplu mai 'lucreaza' uneori si ca preludiu ... la ce se intampla dupa aia in dormitor!
    Bucurati-va de tineretea si de iubirea voastra! Si oricum mai e putin pana incepe facultatea din nou, asa ca veti fi din nou impreuna in Bucuresti (ah, cat de frumoasa e toamna in Bucuresti mai ales cand esti indragostit....)
  •  
    • 4418 mesaje
    19 Aug 2007, 09:55
    0 0
    aceste mici ciondaneli arata ca dragosta inca exista, ca ea este vie si ca va pasa unul de celalalt.
  •  
    • 1122 mesaje
    19 Aug 2007, 10:42
    0 0
    deea intrebarea mea e din ce cauza va certati? de la ce va certati?
    daca va tachinati nu e asa grav, adik fiecare ar trebui sa stie de gluma.
    cat despre gelozia lui... da-i mai multa incredere, ai rabdare cu el, nu ii reprosa anumite lucruri si cred ca si el va face la fel.
  •  
    • 54 mesaje
    19 Aug 2007, 11:42
    0 0
    multumesc mult pentru mesajele voastre...adevarul este ca eu nu gandeam asa..sincer eu ma gandeam ca daca ne certam asa des asta inseamna ca nu ne potrivim destul si de multe ori am vrut sa renunt la relatie dar el nu m-a lasat,mi-a aratat ca merita sa continuam..si este intr-adevar o relatie frumoasa(exceptie facand micile neintelegeri)
  •  
    • 54 mesaje
    19 Aug 2007, 11:46
    0 0
    angel_love motivele din care ne certam sunt destul de copilaresti..de exemplu odata trebuia sa iesim in oras,eu ma imbracasem,ma aranjasem iar el avea chef sa facem dragoste..eu i-am zis ca nu putem pentru ca trebuie sa plecam dar avem timp toata seara sa facem asta..el s-a suparat,eu m-am dus la el si l-am impacat,apoi el a recunoscut ca se poarta ca un copil
  •  
    • 298 mesaje
    19 Aug 2007, 12:33
    0 0
    dupa 9 ani cred si eu ca va certati,vrand nevrand intervine rutina,eu sunt cu pr.meu de 2 ani si ne mai ciondanim din nimicuri ce-i drept dar asta e,nu poate fi mereu perfect!important e ca va impacati repede,trebuie sa lase fiecare de la el si atunci va fi totul ok!!
  •  
    • 54 mesaje
    19 Aug 2007, 12:44
    0 0
    buna vanessa..sunt 9 luni,nu 9 ani..mersi pentru sfat si ma bucur cand vad cupluri care rezista mult timp impreuna..asta imi da si mie sperante..multa fericire si voua
  •  
    • 298 mesaje
    19 Aug 2007, 13:18
    0 0
    scuze,n-am fost eu atenta!oricum e valabil si asa ca sa sti pe viitor!eu sper sa ramaneti impreuna!
  •  
    • 2576 mesaje
    19 Aug 2007, 13:31
    0 0
    Supararile iubirii
    Sunt ca ploile de vara,
    Repezi, si cu cat mai repezi,
    Cu atat mai trecatoare.
  •  
    • 233 mesaje
    19 Aug 2007, 13:36
    0 0
    danuca73 subscriu la ce ai spus. foarte adevarat.sa fii in momentul , locul potrivit si sa stii ce sa spui.depinde acum si cat de bine cunosti persoana.
    va certati f des pt ca nu va stiti f bine si inca nu are destula incredere in tine si poate si distanta isi spune cuvantul.
  •  
    • 649 mesaje
    19 Aug 2007, 15:26
    0 0
    Acum dc sunt mici ciondaneli...nu e mare lucru....dar ai grija sa nu devina certuri mai mari...
  •  
    • 93 mesaje
    20 Aug 2007, 19:02
    1 0
    hai sa-ti spun ceva mai grav ar fi fost sa va intelegeti in toate de la inceput.sunteti de 9 luni impreuna nu de 9 ani lucrurile trebuie sa se aseze sa va cunoasteti.
  •  
    • 24 mesaje
    21 Aug 2007, 21:36
    0 0
    Cat de cunoscut imi suna :"ne certam des"...sunt unele eve care stiu prin ce trec eu acum..asa a inceput si relatia mea de 6 ani de zile..cu certuri mici..tachinari si impacari rapide..asta mi-a placut de la inceput la relatia cu ex viitorul meu sot. Eram recunoscuti..toata lumea zicea..eee se impaca repede...in timp certurile din orice tampenie, copilarie cum vrei sa spui au devenit scandaluri si tot asa...pentru sufletelul tau, gandeste-te ce vrei de la o relatie si sa nu faci foarte multe compromisuri..succes!