Nu stiu ce simt

  •  
    • 1 mesaje
    3 Mai 2017, 01:10
    0 0
    Buna! Sunt intr-o relatie de lunga durata cu o persoana si am inceput sa plac pe altcineva. Nu am incetat sa imi iubesc prietenul, dar nici nu mai este ca inainte. Nu gasesc puterea de a ma desparti de el, ma tem sa fac asta. Ma tem ca o sa regret pentru ca baieti ca el nu gasesti la tot pasul, este cel mai iubitor si mai bun, dar are si el defectele lui care intr-un fel sau altul m-au indepartat, fara sa vreau sau sa imi dau seama. Nu  pot descrie in cuvinte ce iubire a fost intre noi, credeam ca nimic nu ne va putea desprti, dar acum cand rememorez cred ca m-am pripit si efectiv nu este ceea ce cautam eu de fapt.
    Ma gandesc numai la baiatul pe care il plac si ma simt vinovata, dar nu vreau sa neg ceea ce simt pentru ca asta inseamna ca e ceva neinregula in relatia mea, poate nu ne potrivim si e momentul sa punem punct. Ma framanta foarte tare acest subiect. 
  •  
    • 12208 mesaje
    3 Mai 2017, 18:07
    1 4
    Este dificil sa iti spuna cineva ce sa faci ..doar tu poti hotari ce simti si fata de cine ?
  •  
    • 2115 mesaje
    3 Mai 2017, 23:07
    1 2
    Pastreaza-i pe amandoi!
  •  
    • 1890 mesaje
    5 Mai 2017, 11:18
    1 0
    white_storm2 said:Pastreaza-i pe amandoi!

     Pai da! Ce, intr-un cuier nu incap doua umbrele??

  •  
    • 1890 mesaje
    5 Mai 2017, 11:23
    0 0
    noname1234 said:. Nu am incetat sa imi iubesc prietenul, dar nici nu mai este ca inainte... baieti ca el nu gasesti la tot pasul, este cel mai iubitor si mai bun, dar are si el defectele lui care intr-un fel sau altul m-au indepartat, ce iubire a fost intre noi... nu este ceea ce cautam eu de fapt.
    Ma gandesc numai la baiatul pe care il plac si ma simt vinovata, dar nu vreau sa neg ceea ce simt pentru ca asta inseamna ca e ceva neinregula in relatia mea, poate nu ne potrivim si e momentul sa punem punct. Ma framanta foarte tare acest subiect. 

     Tare te mai contrazici! Pe de o parte il ridici in slavi, pe de o parte il trantesti cu fundul de pamant! Asa vei face si cu celalalt cand te vei plicitisi!

  •  
    • 409 mesaje
    5 Mai 2017, 11:44
    0 0
    Mda, si mie imi pare ca te contrazici.
    Cred ca nu stii ce vrei, nu esti hotarata. N-ai fi prima si cu siguranta nici ultima. Mai asteapta poate apare altul !!!
  •  
    • 2115 mesaje
    5 Mai 2017, 13:13
    0 2
    Chiar nu stii ce simti! Daca incape indoiala habar n-ai ce vrei!
    "O relatie de lunga durata" pe naiba...pfff
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 10 Mai 2017, 06:14
  •  
    • 4346 mesaje
    5 Mai 2017, 15:52
    0 0
    noname1234 said:Buna! Sunt intr-o relatie de lunga durata cu o persoana si am inceput sa plac pe altcineva. Nu am incetat sa imi iubesc prietenul, dar nici nu mai este ca inainte. Nu gasesc puterea de a ma desparti de el, ma tem sa fac asta. Ma tem ca o sa regret pentru ca baieti ca el nu gasesti la tot pasul, este cel mai iubitor si mai bun, dar are si el defectele lui care intr-un fel sau altul m-au indepartat, fara sa vreau sau sa imi dau seama. Nu  pot descrie in cuvinte ce iubire a fost intre noi, credeam ca nimic nu ne va putea desprti, dar acum cand rememorez cred ca m-am pripit si efectiv nu este ceea ce cautam eu de fapt.
    Ma gandesc numai la baiatul pe care il plac si ma simt vinovata, dar nu vreau sa neg ceea ce simt pentru ca asta inseamna ca e ceva neinregula in relatia mea, poate nu ne potrivim si e momentul sa punem punct. Ma framanta foarte tare acest subiect. 

     

     

    Alege l pe al 2 lea... ca daca il iubeai pe primu , nu mai aveai ochi pt altul.....

  •  
    • 12208 mesaje
    5 Mai 2017, 20:20
    1 2
    Cred ca e doar o copila care se joaca dea iubirea ....
  •  
    • 17 mesaje
    5 Mai 2017, 23:38
    0 0
    e clar de ce te gandesti mereu la celalalt! baiatul cu care inca ai o relatie, banuiesc ca te iubeste sau macar asta crezi tu si asta nu mai inseamna pentru tine o provocare, te simti plafonata, crezi ca celalalt va umple lipsurile pe care le simti tu in aceasta relatie

    noi ne putem da aici cu parerea toata noaptea, nu stim cum este actualul sau celalalt....

    poti sa te distantezi de actualul daca nu il mai iubesti sau simti ca nu ai mai vrea sa fii cu el, pana iei o decizie
    insa decizia tot tie iti apartine
  •  
    • 11561 mesaje
    8 Mai 2017, 12:32
    0 3
    noname1234 said:Buna! Sunt intr-o relatie de lunga durata cu o persoana si am inceput sa plac pe altcineva. Nu am incetat sa imi iubesc prietenul, dar nici nu mai este ca inainte. Nu gasesc puterea de a ma desparti de el, ma tem sa fac asta. Ma tem ca o sa regret pentru ca baieti ca el nu gasesti la tot pasul, este cel mai iubitor si mai bun, dar are si el defectele lui care intr-un fel sau altul m-au indepartat, fara sa vreau sau sa imi dau seama. Nu  pot descrie in cuvinte ce iubire a fost intre noi, credeam ca nimic nu ne va putea desprti, dar acum cand rememorez cred ca m-am pripit si efectiv nu este ceea ce cautam eu de fapt.
    Ma gandesc numai la baiatul pe care il plac si ma simt vinovata, dar nu vreau sa neg ceea ce simt pentru ca asta inseamna ca e ceva neinregula in relatia mea, poate nu ne potrivim si e momentul sa punem punct. Ma framanta foarte tare acest subiect. 

      Mai  cauta  unul  ca  mai  ai  gauri  libere , si  unde  intra  una ,  au  loc  mai  multe!

  •  
    • 2115 mesaje
    9 Mai 2017, 13:12
    1 2
    Fa o lista cu calitatile si cu defectele actualului, stai de vorba cu el, lamuriti-va problemele, faceti un pas inapoi, mergi la psiholog etc. Dar sa fii sigura ca tot pe-al doilea il alegi,  apoi pe altul si pe urmatorul samd.
    Eu zic ca te-ai plictisit de a veche si vrei una noua. 
  •  
    • 11561 mesaje
    9 Mai 2017, 13:30
    1 3
    white_storm2 said:Fa o lista cu calitatile si cu defectele actualului, stai de vorba cu el, lamuriti-va problemele, faceti un pas inapoi, mergi la psiholog etc. Dar sa fii sigura ca tot pe-al doilea il alegi,  apoi pe altul si pe urmatorul samd.
    Eu zic ca te-ai plictisit de a veche si vrei una noua. 

     Important  e  sa  fie  jucausa , ca  daca  e  doar  noua.......

  •  
    • 409 mesaje
    9 Mai 2017, 15:33
    0 0
    pitipoanca69 said:
    white_storm2 said:Fa o lista cu calitatile si cu defectele actualului, stai de vorba cu el, lamuriti-va problemele, faceti un pas inapoi, mergi la psiholog etc. Dar sa fii sigura ca tot pe-al doilea il alegi,  apoi pe altul si pe urmatorul samd.
    Eu zic ca te-ai plictisit de a veche si vrei una noua. 

     Important  e  sa  fie  jucausa , ca  daca  e  doar  noua.......

     

    Jucausa ...... si rezistenta.

    Da si noutatea conteaza, depinde de fiecare.

    Pentru altii obisnuinta este provocatoare.

  •  
    • 11561 mesaje
    9 Mai 2017, 15:38
    0 2
    Konstantyyn said:
    pitipoanca69 said:
    white_storm2 said:Fa o lista cu calitatile si cu defectele actualului, stai de vorba cu el, lamuriti-va problemele, faceti un pas inapoi, mergi la psiholog etc. Dar sa fii sigura ca tot pe-al doilea il alegi,  apoi pe altul si pe urmatorul samd.
    Eu zic ca te-ai plictisit de a veche si vrei una noua. 

     Important  e  sa  fie  jucausa , ca  daca  e  doar  noua.......

     

    Jucausa ...... si rezistenta.

    Da si noutatea conteaza, depinde de fiecare.

    Pentru altii obisnuinta este provocatoare.

     Constantine , constantine , ai  grija  sa  nu  treci  prin  ploiesti!

  •  
    • 409 mesaje
    9 Mai 2017, 15:52
    0 0
    Am trecut de o gramada de ori pe langa Ploiesti.
  •  
    • 11561 mesaje
    10 Mai 2017, 15:20
    0 2
    noname1234 said:Buna! Sunt intr-o relatie de lunga durata cu o persoana si am inceput sa plac pe altcineva. Nu am incetat sa imi iubesc prietenul, dar nici nu mai este ca inainte. Nu gasesc puterea de a ma desparti de el, ma tem sa fac asta. Ma tem ca o sa regret pentru ca baieti ca el nu gasesti la tot pasul, este cel mai iubitor si mai bun, dar are si el defectele lui care intr-un fel sau altul m-au indepartat, fara sa vreau sau sa imi dau seama. Nu  pot descrie in cuvinte ce iubire a fost intre noi, credeam ca nimic nu ne va putea desprti, dar acum cand rememorez cred ca m-am pripit si efectiv nu este ceea ce cautam eu de fapt.
    Ma gandesc numai la baiatul pe care il plac si ma simt vinovata, dar nu vreau sa neg ceea ce simt pentru ca asta inseamna ca e ceva neinregula in relatia mea, poate nu ne potrivim si e momentul sa punem punct. Ma framanta foarte tare acest subiect. 

     Nu  simti  cum  iti  intra?)

  •  
    • 409 mesaje
    11 Mai 2017, 10:25
    1 0
    noname1234 said:Buna! Sunt intr-o relatie de lunga durata cu o persoana si am inceput sa plac pe altcineva. Nu am incetat sa imi iubesc prietenul, dar nici nu mai este ca inainte. Nu gasesc puterea de a ma desparti de el, ma tem sa fac asta. Ma tem ca o sa regret pentru ca baieti ca el nu gasesti la tot pasul, este cel mai iubitor si mai bun, dar are si el defectele lui care intr-un fel sau altul m-au indepartat, fara sa vreau sau sa imi dau seama. Nu  pot descrie in cuvinte ce iubire a fost intre noi, credeam ca nimic nu ne va putea desprti, dar acum cand rememorez cred ca m-am pripit si efectiv nu este ceea ce cautam eu de fapt.
    Ma gandesc numai la baiatul pe care il plac si ma simt vinovata, dar nu vreau sa neg ceea ce simt pentru ca asta inseamna ca e ceva neinregula in relatia mea, poate nu ne potrivim si e momentul sa punem punct. Ma framanta foarte tare acest subiect. 

     

    Nu ai de ce sa te simti vinovata. Ai facut vreun juramant pentru eternitate ?

    Si chiar daca ai fi facut, ce conteaza, ti s-a pus pata pe altul, asta este, dupa cum am spus, nu esti nici prima si nici ultima.

    Ce conteaza ca fostul este iubitor si bun, dar cu defecte. DECI NU ESTE PERFECT, NU TE MERITA, si-a facut treaba, bine/rau, cum a putut.

    Next.

    Sper ca noul sa fie asa cum ti-l doresti/imaginezi, MERITI.

    Deci cel mai bun, PERFECT ASA CA TINE.

     

  •  
    • 2115 mesaje
    23 Mai 2017, 15:12
    1 2
    Toti ne credem "perfecti", numai cand dai cu capul de pragul de sus il vezi si pe al de jos. E scris in legea firii. Din astea inveti!
  •  
    • 1138 mesaje
    27 Mai 2017, 03:46
    0 0
    Îţi plac băieţii răi? Vezi,poate ai dat deja de unul (altcineva)
    Acest mesaj a fost editat de către anyone_else: 27 Mai 2017, 03:51