Îmi Dobrescu un bebe.

  •  
    • 57 mesaje
    21 Apr 2022, 19:46
    0 0
    mihailescuroxy said:Buna fetelor! Îmi doresc foarte mult un bebe. Am 18 ani si sunt împreuna cu iubitul meu împreuna de 4 aproximativ 5 ani. Nu suntem căsătoriți. Acum noi suntem in Londra el muncește eu stau acasa. Îmi doresc un bebe fff mult dar el nu vrea. Îmi tot spune ca trebuie sa mai treacă timpu si peste câțiva ani poate. Nu se simte pregătit financiar asta îmi spune tot timpul. Ca un copil are nevoie de multe lucruri etc... cum as putea sa îl conving sa facem un bebe? Plus ca din salariu lui ne ajungem cu bani, eventual va fi si alocația copilului adică m-a gândesc ca nu vom duce lipsa de mancare sau ceva. Nu ne vom permite lucruri de lux asta știu. Dar vom fi o familie normala. Va rog mult Spune-ți ce as putea face. Mulțumesc

     

  •  
    • 57 mesaje
    21 Apr 2022, 19:59
    0 0
    inger123 said:
    mihailescuroxy said:Buna fetelor! Îmi doresc foarte mult un bebe. Am 18 ani si sunt împreuna cu iubitul meu împreuna de 4 aproximativ 5 ani. Nu suntem căsătoriți. Acum noi suntem in Londra el muncește eu stau acasa. Îmi doresc un bebe fff mult dar el nu vrea. Îmi tot spune ca trebuie sa mai treacă timpu si peste câțiva ani poate. Nu se simte pregătit financiar asta îmi spune tot timpul. Ca un copil are nevoie de multe lucruri etc... cum as putea sa îl conving sa facem un bebe? Plus ca din salariu lui ne ajungem cu bani, eventual va fi si alocația copilului adică m-a gândesc ca nu vom duce lipsa de mancare sau ceva. Nu ne vom permite lucruri de lux asta știu. Dar vom fi o familie normala. Va rog mult Spune-ți ce as putea face. Mulțumesc Un copil are nevoie de foarte multa ingrijore ! Merge vorba de atentie maxima pina la 3 ani . In acest timp iti descoperi partenerul care are si el nevoie de atentie,mincare,ordine,sex.... lucruri care epuizeaza,lucruri la care trebuie sa le cunosti si nu doar..pentru ca sa faci fata moral.18 ani nu sunt suficienti pentru Ati baga toata viata deacum in Colo in toata treata asa!!!!!! Fii atenta ce doresti,asa vise costa sanatate viata ta o sa se imparta la doi plus si pentru tine .Nu este o gluma,dupa 3 ani copii cresc au nevoie sa se dezvolte bine,sa-i educi ,ai grija ...cu cit cresc cu atit si viata se complica!!! Armonia in familie se mentine atita cit este bunastare financiara! Bunastarea financiara trebuie sa fie consanta ca sa fie pace!!!!!!!! Fii atenta la ce vreai!!!!! Nu te juca cu asa ceva!!!!! E o responsabilitate Unde lucreaza doi pentru acelasi scop,lucru diferit si constant care nu are sfirsit!