Get out

  •  
    • 970 mesaje
    22 Aug 2016, 10:05
    1 0
    multumesc Gaby.
    Sa stii ca aseara am dat cu ochiul mai bine pe acel site, chiar interesant. Nu stiam de el, dar presupun ca acum o sa fiu o cititoare fidela.
  •  
    • 12208 mesaje
    22 Aug 2016, 14:14
    1 0
    E calda , am trimis-o la 24 si dimineata era acolo ..hi hi ce zici , sa ii multumesc lui miss Nobody ...?/ http://www.catchy.ro/si-amantele-sunt-oameni-nu-i-asa/99100
  •  
    • 970 mesaje
    22 Aug 2016, 22:35
    1 0
    Ti-am lasat un comment acolo . Si la cealalta postare. Sper sa apara, sa nu fie ca aici, cand incerci sa lasi un privat.
  •  
    • 12208 mesaje
    23 Aug 2016, 09:50
    1 0
    Multumesc frumos , am raspuns . O zi frumoasa iti doresc !
  •  
    • 970 mesaje
    23 Aug 2016, 13:39
    2 0
    CAPITOLUL 70
    - Lucruri marunte, diferenta mare -
    Esti in aceeasi situatie ca mine.
    Ma trezesc dimineata la 6.30, fac dus, iau micul dejun, ma pregatesc (machiat, imbracat), trec pe la cafenea. In functie de volumul de munca din ziua respectiva, termin programul undeva intre 16.30-17.00.
    Ca (si) tine, am responsabilitati financiare, o casa de intretinut, si pe mine de hranit. Nu e o alegere pe care o pot face, dar refuz sa fiu limitata si sa dau mereu vina pe timp sau job. Timpul te preseaza; din pacate uiti ca e o noua zi.
    Si cine spune ca lucrurile mici nu pot face o diferenta mare?
    E marti. O zi ca oricare alta. O poti face diferita.
    Acest mesaj a fost editat de către GirlOnline: 23 Aug 2016, 13:59
  •  
    • 12208 mesaje
    24 Aug 2016, 13:53
    1 0
    http://www.catchy.ro/n-a-fost-sa-fie/99146
  •  
    • 970 mesaje
    24 Aug 2016, 22:15
    1 0
    CAPITOLUL 71
    - Toxic -
    Cand MC s-a alaturat grupului nostru (de prieteni), n-am invitat-o in mod expres, mai degraba s-a strecurat printre noi.
    Este acel tip de femeie care ii place sa se victimizeze; se plange de toti si de toate, incepand cu partenerul si oprindu-se la micul dejun. Genul de persoana care desi nu are motive (cel putin nu pe cate invoca) - le gaseste; si atunci ea e cea mai nefericita, cea mai nenorocita (de soarta), cea mai.., cea mai. Acel gen de femeie care, daca ar participa la un concurs cu regine, pe naiba, daca nu ar fi pe unul dintre cele trei locuri de pe podium : cel al dramei.
    Ii inteleg durerea. Stiu sentimentul asta mai bine decat imi cunosc parintii. Sentimentul asta si cu mine am fost alaturi toata viata. Dar ghici ce? Sunt oameni mai amarati ca mine (sau ca tine) . Plange-te unui om fara slujba ca nu vrei sa muncesti, cand el s-ar multumi si cu minimum, plange-te unei mame ca, copilul tau e (un) rasfatat, cand al ei nici strictul necesar , plange-te ...
    Te cred. Te inteleg. Dar nu suport victimizarea si nici nu accept sa ma intoxici cu prezenta ta. Sa ma simt vinovata? ... Ba, bine ca nu!
    - Va urma -
  •  
    • 970 mesaje
    25 Aug 2016, 13:59
    1 0
    CAPITOLUL 72 - Straini - Ai o intalnire (programata) si astepti linistit cu o ceasca in fata acea persoana. Nu te poti abtine, te intrebi :" Oare e doamna in sacoul crem", sau "Poate cea cu parul impletit"; desi atunci cand o vezi (de la mai multi metri departare) ai acel sentiment de deja-vu , o stii, ea este - persoana care sigur o sa iti placa, care o sa iti devina simpatica, inca de dinainte sa ii cunosti numele. Sigur T isi va da ochii peste cap (stiu, lucru femeiesc), cand o sa-i povestesc despre L diseara. Dar, in ideea formarii unei prietenii, nu asta e inceputul? Pana sa (iti) devina prieteni, cu totii sunt necunoscuti. Si, in acel moment in care ai acea senzatie de deja-ceva esti absolut sigur (si constient) ca acel strain iti va schimba viata. Nu conteaza diferenta de varsta sau locul in care l-ai cunoscut, pentru ca in viata ta se va intampla ceva extraordinar. Doar si simplul fapt ca lumea va deveni mai mica,cu un strain in minus.
  •  
    • 12208 mesaje
    26 Aug 2016, 13:01
    0 0
    Minunat spus ...da nimic nu e intamplator , am un text ce o sa iti placa si cred cu tarie ca si tine ca fiecare pom pe care soarta ni-l scoate in cale are un rol important in evolutia noastra ...
  •  
    • 12208 mesaje
    26 Aug 2016, 13:04
    0 0
    Fii binevenit!
    Intanlim in viata persoane ce pastreaza in ochii adanci sclipiri din stelele de unde vin; deghizati in simpli oameni! Sansa de a-i intanli, poate fi unica si daca din varii motive pierdem ocazia de a le vorbi si de a reinoda legatura astrala, ei lasa in urma un gol de care nu suntem constienti ! Daca insa le intindem mana si ei fiind conectati pe aceeasi treapta vibrationala cu noi ne raspund; ei vor ramane apoi sub forma de prieteni atat timp cat avem nevoie de sustinere! Deseori suntem surprinsi de comunicarea non verbala cu ei , de faptul ca ne sincronizam in ganduri si in sentimente, de faptul ca de exemplu primim sms de la ei exact cand avem mai mare nevoie sau in acelas timp cand noi il trimitem pe al nostru ! Doar de noi depinde sa ne bucuram de prezenta lor care ne lumineaza si ne innobileaza !
    Fiti binecuvantati prieteni de ieri , de azi sau de maine , este destul loc in sufletul meu pentru voi ....!
  •  
    • 970 mesaje
    26 Aug 2016, 23:50
    1 0
    Gaby,
    Idem. Am atatia prieteni de care sunt atat de atasata si niciodata nu ridic un zid cand e vorba de noi legaturi, pentru ca acel strain se poate dovedi cineva bun si de incredere. Doar timpul poate tria din ei; accept doar increderea, loialitatea si umorul .
  •  
    • 970 mesaje
    27 Aug 2016, 00:12
    1 0
    CAPITOLUL 73
    - Ajunul -
    Cred ca titlul te-a dus cu gandul la Ajunul Craciunului cand o masa arata bogata (si grasa), la acea cina plina cu sarmale si carne de la garnita. E ok; si mie imi place mult Craciunul. Din fericire, nu cade decat o data pe an.
    Nu vorbesc despre asta. Eu am facut-o. Adica, chiar ar facut-o. Si nu genul de tampenii la care te gandesti sau ca am facut-o de oaie; chiar am pregatit o cina (ca la carte).
    Nu voiam ca T sa creada ca incerc sa-l impresionez, dar nici sa-l otravesc cu ceva la care e alergic . Asa ca am optat pentru ceva fara multa verdeata, dar a iesit chiar gustos; cea mai sofisticata cina pregatita si savurata de ceva timp incoace.
    Nu, nu e chiar titlul potrivit, dar s-a simtit exact (cam) asa.
  •  
    • 12208 mesaje
    27 Aug 2016, 10:43
    0 0
    http://www.catchy.ro/viata-ca-o-ceasca-de-cafea/99235
    http://www.catchy.ro/imi-lipsesti-mircea/99296
  •  
    • 12208 mesaje
    27 Aug 2016, 11:07
    0 0
    Mi-a placut si ce a scris si Spin, chiar te inspira .... Eu cred ca ar trebui sa incerci si tu !
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 27 Aug 2016, 11:08
  •  
    • 12208 mesaje
    28 Aug 2016, 14:27
    0 0
    ramas bun, eu sunt la mare o sapt , numai bine iti urez !
  •  
    • 970 mesaje
    29 Aug 2016, 21:50
    1 0
    Gaby, distractie placuta si timp frumos! Sa ne auzim cu bine, la intoarcere.
  •  
    • 970 mesaje
    29 Aug 2016, 22:25
    1 0
    CAPITOLUL 74
    - Frica -
    Mi-e frica. Dar si tie, nu-i asa? Adica, la naiba, cui nu-i e frica? Unora de apa, de inaltime, de examene... de multe altele.
    Cel mai adesea aud "mi-e frica de Dumnezeu" ; mie nu. Daca ne vom "intersecta" intamplator, o sa am grija sa ii transmit condoleante "imi pare rau ca am facut aia", "cealalta". Stiu ca va da uitarii (si iertarii) acele chestii minuscule pe care le-am comis.
    Mi-e teama de cel mai naspa (si inevitabil) lucru care ni se intampla: acela, de a imbatrani. Cand esti mic vrei sa faci atatea lucruri, insa esti conditionat, limitat financiar.. Cresti, nu mai ai atata timp (liber). Treci de pragul 20, nici nu realizezi cand atingi 30 si mai ai atat de putin pana la urmatorul. Anii (parca) zboara fara ca tu sa fi simtit.
    In seara asta sunt tare melancolica (fara motiv), desi asta nu ma impiedica sa ma vad : alba in cap, sprijinita de un baston, intr-un azil - ah, pe bune! turnand vin si impartind tutun. Adica anii conteaza? Numarul nu, doar spiritul .
    Acest mesaj a fost editat de către GirlOnline: 29 Aug 2016, 22:26
  •  
    • 970 mesaje
    30 Aug 2016, 22:36
    1 0
    CAPITOLUL 75
    - Perfect si multifunctional -
    Mor de ciuda cand aud pe unii cat de perfecti si multifunctionali sunt. In general, (unele) femei spun asta.
    In timp ce se spala pe dinti si vede o pata pe oglinda (in general facuta dupa barbieritul partenerului) apuca un servetel si o sterge. Asta face o femeie multifunctionala. Pentru ca e perfecta.
    In acelasi scenariu, cand ma spal pe dinti, trec de astfel de detalii - pentru ca mie, perfectiunea imi sta in cale. Desi sunt de parere ca nu exista om perfect, unii vor sa arate asta sau poate chiar asa sunt?
    Opinia mea? Cu acordul tau, nu totul trebuie sa fie perfect.
  •  
    • 970 mesaje
    31 Aug 2016, 23:09
    1 0
    CAPITOLUL 76
    - Complexe -
    Ma simt bine in pielea mea cand ies pe strada, la un eveniment, langa colegii mei, la o iesire cu prietenii, sau in oricare alta situatie. Sunt ( o ) fericita sa nu am nici un fel de complex (fizic). Inteleg insa, acea persoana care, datorita mamei naturi sau unui accident (neplacut) sa trebuiasca sa isi faca anumite ajustari; inteleg cand ai de ales intr-o problema ca asta, doar ca pe B deloc - si stie si ea asta.
    Am tot incercat sa o fac sa se razgandeasca, argumentand toate lucrurile inteligente pe care trebuia sa le spun despre asta (cost, dureri, reactii adverse, faptul ca nu e nimic in neregula cu ea). A inceput sa rada, ma gasea - cred, tare amuzanta. Se distra.
    Nu pot fi de acord cu ea, desi vreau doar ca ea sa fie fericita si asta conteaza cel mai mult. Sa fiu sincera, fac pe mine de frica (eu!), dar i-am promis sa fiu alaturi de ea, si la naiba, daca nu o sa fie exact asa!


    Acest mesaj a fost editat de către GirlOnline: 31 Aug 2016, 23:10
  •  
    • 970 mesaje
    1 Sep 2016, 08:18
    1 0
    CAPITOLUL 77 - Welcome - Unele dimineti sunt atat de urate, cand noaptea care tocmai a trecut a fost scurta; te trezesti (si) cu o durere de cap ingrozitoare, iar daca (mai) pui la socoteala si munca multa care te asteapta si care nu suporta deloc amanare, o cataloghezi ca fiind una dintre cele mai urate. Este acea dimineata cand vrei sa lenevesti inca 10 minute in pat, dar, ca sa nu pacalesti pe nimeni, nu ai iesi deloc din asternutul cald. Asta simt, pana cand trag draperia, si ... Iata-l. Cred ca starea de bine vine din frumusetea lucrurilor marunte - poate ma insel, poate nu. Stiu doar ca ma simt bine cand observ frumusetea acestui lucru - aparent mic- rasaritul, si spun : bine ai venit, Septembrie!
    Acest mesaj a fost editat de către GirlOnline: 1 Sep 2016, 08:19