Get out

  •  
    • 12208 mesaje
    2 Ian 2017, 09:02
    0 0
    La multi ani draga mea si continua ceea ce ai inceput caci o faci bine !
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Nov 2017, 18:37
    0 0




    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 3 Feb 2018, 14:47
  •  
    • 970 mesaje
    5 Apr 2018, 19:20
    0 0
    CAPITOLUL 123
    - Scuzele sunt de prisos -

    As vrea sa pot folosi in apararea mea toate acele dati cand am incercat ( de multe ori ) sa ma loghez, insa nu, adica chiar nu am nicio scuza. Un an este o perioada lunga de timp, si orice motiv as invoca n-ar avea sens.
    Astea fiind spuse..., iata-ma. Sunt vie! Nu vie dar nu traind, doar vie si cu o pofta nebuna de scris.

    Bine v-am regasit!
  •  
    • 2115 mesaje
    16 Apr 2018, 18:10
    0 0
    Mie imi placi, esti dubioasa ca dispari asa mult timp! Tu stii problemele tale, daca esti ok...
    Hristos a inviat! Sa fii sanatoasa si iubita!
  •  
    • 970 mesaje
    17 Apr 2018, 21:47
    0 0
    Adevarat a inviat!
    N-o sa mai dispar, iar sentimentul e reciproc .
  •  
    • 970 mesaje
    14 Mai 2018, 12:13
    0 0
    CAPITOLUL 124 - Eu, ouale si portocalele - Niciodata nu am fost grasa. Cele 1-2 kilograme acumulate peste an, am reusit intotdeauna sa le dau jos fara probleme, fara stres, fara efort... pana acum. Poate varsta - sau probabil faptul ca am devenit (cam) gurmanda - au contribuit la depunerea a inca 2-3 kilograme in plus, indiscutabil nedorite, dar si vizibile. Sigur, nu s-a gasit nimeni sa-mi spuna: “ Fato, opreste-te “ ori “ Ai face bine sa te gandesti de doua ori daca bagi prajitura aia in gura”; familia mea/ prietenii mei fiind prea ocupati sa ma indoape cu te-miri-ce bunatati, care mai de care. Asta a fost o paranteza la cum am ajuns sa caut, innebunita, pe net tot felul de diete care sa mi se potriveasca si care, deoarece nu am tinut pana in acest moment niciun fel de regim, sa mi se para nu atat de greu de tinut. Asa am ajuns la dieta cu oua si portocale( se gaseste pe internet). Cred ca ceea ce incerc sa spun, dragul meu, este ca... MI-E FOAMEEEEE! P.S: Stiu ca ai vrea sa tipi: “Mananca! Nu te mai prosti.”, dar abtine-te, la naiba! In numai doua zile am dat jos 1,3 kg.
  •  
    • 970 mesaje
    10 Oct 2018, 09:17
    0 0
    Dragă Jurnalule,

    Cu mulți ani în urmă am citit undeva că un câine nu e doar pentru Crăciun. Nu, nu înțelegi ce înseamnă asta? E în regulă, nici eu nu m-am prins de prima dată. Dar acum știu...


    CAPITOLUL 125
    - Cum o decizie în grabă a devenit cea mai mare greșeală a vieții mele -

    Dragul meu,
    Acum ceva timp m-am pricopsit, nu contează în ce condiții, cu un cățel. Da, ai auzit bine... un cățel - genul acela de puppy care se ține după tine peste tot, care se gudură când te vede și care stă bosumflat atunci când tu lipsești câteva ore de acasă.
    Problema e că depășită de situație, copleșită chiar, am acționat sub impulsul momentului și m-am descotorosit de el după numai o lună. O lună în care mă săturasem practic de maldărul de rahat pe care a trebuit să-l strâng după el, o lună în care mi-am plâns toate găurile din tricourile și bluzele mele (scoase cu dinții din coșul de rufe), o lună întreagă de replantat flori smulse din pământ, și de ce nu o lună petrecută oftand după smocurile de iarbă trase din gazonul verde și tuns milimetric.
    Doar că acum, la patru zile de când nu mai este, (ghice ce?!) îmi lipsește. Atât de mult încât jelesc după bietul animal, într-atât de mult să realizez cât de mult am pus preț pe niște lucruri ( costisitoare sau mai puțin valoroase) decât pe un suflet care nu făcea altceva decât să cerșească atenție și afecțiune ( nu că i-ar fi lispit pe deplin), în așa fel încât recunosc, deși urăsc să admit, că am făcut o greșeală.

    Morala acestei intrări?
    Nu lua niciodată o decizie permanentă pe baza unei emoții temporare. Eu am făcut-o, și regretul nu e mișto .
    Acest mesaj a fost editat de către GirlOnline: 10 Oct 2018, 09:18
  •  
    • 22 mesaje
    1 Nov 2018, 16:29
    0 0
    DE ce nu iti deschizi un blog? In acest moment sunt zeci de platforme gratuite pe care poti deschide un mic blog, ceva..
  •  
    • 970 mesaje
    15 Nov 2018, 12:14
    0 0
    Flavia iti multumesc pentru sugestie, insa neah. M-am asezat bine aici .
  •  
    • 970 mesaje
    15 Nov 2018, 12:49
    0 0
    CAPITOLUL 126 - Noua mea pasiune: grădinăritul - Într-o zi, la scurt timp după ce de curând m-am mutat la curte, mi-am zis : “ Hai să vedem cu ce mi-aș putea încânta ziua și, de ce nu, ochii”. Așa am ajuns la un magazin de unde, printre altele, poți achiziționa plante. Planul trebuia să fie destul de simplu: să intru, să “arunc” în coșul de cumpărături un tuia ( treacă de la mine, doi), și apoi să mă îndrept către casa de marcat și să achit. Doar că în loc să fac asta, mi-am văzut liniștită de plimbarea printre rafturi, și uite cum un simplu tuia s-a transformat într-un leandru, pe urmă într-un rododendron, bonsai, multe orhidee, suculente, cactuși și o explozie de culori de mușcate, care au ajuns fie în grădină (direct în pământ), fie în ferestre sau mutate, la nevoie, în alte ghivece. Și uite-mă, la trei- patru luni după escapada mea, cum chiulesc astăzi de la muncă doar ca să pun bulbi de zambile, de lalele și de iriși la plantat, căci, la dracu’, am descoperit cât de fain și grozav este grădinăritul!