Nu stiu ce sa fac.

  •  
    • 8 mesaje
    7 Feb 2016, 23:04
    0 0

    Buna,

     Sa va spun povestea mea:

    Am avut o relatie de 5 ani care s-a sfarsit foarte urat, m-a inselat si etc. La o luna dupa despartirea de acel barbat, am cunoscut un tip incredibil,intelegator, inteligent, care ma face sa ma simt in al 9-lea cer , cand sunt in preajma lui. Cand sunt cu el sunt eu, ma face sa rad, ma simt nemaipomenit.

       Ne-am intalnit de 3 ori,prima data pt.ca sa ne cunoaste, m-a vrajit de la prima intalnire, la a doua intalnire nu am mai rezistat si l-am sarutat, totul a fost atat de frumos, romantic, parca am trait un vis, nimeni nu m-a sarutat atat de dulce, frumos si lung, niciodata. Am mai vorbit la telefon, Whatsapp etc.

       De cate ori m-a invitat el in oras, l-am refuzat, am iesit doar cand am vrut eu. La a-3-a intalnire, am acceptat invitatia lui, el mi-a adus un trandafir,a fost atat de frumos...nu mai vroiam sa se termina acea seara.

       Dupa o saptamana de mesaje si tatonari, am ramas sa ne vedem intr-o seara de marti,( eu urmam sa plec din oras pentru cateva zile, miercuri )m-a sunat sa ne punem de acord la ce ora ne vedem, eu am avut putina treaba si i-am zis ca o sa-l anunt dupa ce termin treaba.

       Dupa ce am terminat , m-am pus sa dorm, nu l-am sunat,m-a sunat el miercuri seara si m-a intrebat daca am terminat treaba,a zis ca a asteptat sa il sun,  pe un ton humoristic( el tot timpul este pozitiv si vesel ),I-am zis ca da am terminat si ca am inteles eu gresit, i-am zis ca m-am asteptat sa imi dea el un semn. I-am zis ca pana la urma nu mai plec din oras miercuri ci JOI ( s-a amanat pentru joi dimineata plecarea ), el a zis asa pe un ton foarte dulce ´sa nu ramai multe zile imi lipsesti´i-am zis ca nu raman, ca nu stiu ce sa fac, ca o sa vad eu ( eu vroiam sa plec din acel oras un timp, pentru a uita trecutul meu cu fostul ).

        Tinand cont ca am vorbit la o ora foarte tarzie, el mi-a spus politicos:`somn usor si drum bun maine´.

         De la acel mesaj, au trecut 2 zile si nu m-a mai cautat,deloc, il vad ca intra pe whatsapp, dar nu imi scrie,mi-e dor de el, ce sa fac? E foarte frustrant pentru ca in fiecare seara imi spunea noapte buna sau somn usor,eu l-am cautat doar 1 data sau de doua ori in rest, el in fiecare zi m-a cautat iar acum ii simpt lipsa, ce sa fac?

  •  
    • 4455 mesaje
    7 Feb 2016, 23:10
    1 0
    Banuiesc ca nu mai ai 16 ani, daca-ti place omul zi-i, ca nu citeste minti. Tot il amani, nu-l suni, azi zici ca pleci, te sucesti si pleci maine, pisicii mei, i-ai dat de inteles ca nu te intereseaza. Cat ai vrea sa insiste?
  •  
    • 8 mesaje
    7 Feb 2016, 23:19
    0 0
    Am 25 de ani dar nu pot sa uit relatia precedenta, in toate pozele de pe Facebook am poze cu fostul, el mi-a zis ca pt. al uita pe fostul trebuie sa sterg pozele cu el,sa traiesc in prezent, el incearca sa ma motiveze l-am ascultat si am inchis facebookul dar dupa o saptamana l-am redeschis, nu pot sa-l uit pe fostul, nu pot sa sterg pozele cu el, nu stiu ce e cu mine.Poate a vazut ca am deschis facebookul din nou. Nu pot gandi nu stiu ce sa fac.
  •  
    • 12208 mesaje
    8 Feb 2016, 08:00
    1 0
    nu incepe o noua relatie cand cea veche este inca in inima ta , omul cel nou are si el si defecte si calitati , acum pentru ca vrei sa fie un inceput bun vezi totul in roz .....Eu zic sa ai putina rabdare cu tine insati si sa ti se clarifice sentimentele fata de fostul , nu poti uita pe cineva intr-un timp scurt ....Iar o relatie de tip "plasture pentru ao uita pe ceaveche nu tine ...tot timpul il vei compara cu fostul ....Iar barbatilor nu le place asta !Mai gandeste -te !
  •  
    • 3765 mesaje
    8 Feb 2016, 08:37
    2 0
    Danasi said: Am 25 de ani dar nu pot sa uit relatia precedenta, in toate pozele de pe Facebook am poze cu fostul, el mi-a zis ca pt. al uita pe fostul trebuie sa sterg pozele cu el,sa traiesc in prezent, el incearca sa ma motiveze l-am ascultat si am inchis facebookul dar dupa o saptamana l-am redeschis, nu pot sa-l uit pe fostul, nu pot sa sterg pozele cu el, nu stiu ce e cu mine.Poate a vazut ca am deschis facebookul din nou. Nu pot gandi nu stiu ce sa fac.

     da, esti putin idioata!

    faceam la fel daca eram in situatia lui. un sut in fund si un pa si pusi. e plina lumea de femei.

  •  
    • 10065 mesaje
    8 Feb 2016, 08:51
    1 0
    Ce poveste romantica ...

    Mie unu imi dara lacrimile ...

  •  
    • 13 mesaje
    8 Feb 2016, 09:13
    0 0
    ViktorC said:Ce poveste romantica ...

    Mie unu imi dara lacrimile ...

     

  •  
    • 13 mesaje
    8 Feb 2016, 09:16
    3 0
    la 25 de ani ar cam trebui sa stii ce vrei ...omul a insistat destul acuma cat ai vrea sa insiste ?
    cred ca tu l-ai luat pe el ca o alinare pt ca iti oferea atentie ...stai si gandeste-te daca chiar il placi sau nu ?!
    poate si-a dat seama omul ca inca te gandesti la celalalt si de aceea te-a lasat in pace ...poate si tu faceai la fel in locul lui
  •  
    • 8 mesaje
    8 Feb 2016, 11:25
    0 0
    Problema este ca ma simt excelent in preajma lui, si nu m-am simtit asa niciodata.imi este frica i-am zis ca e foarte greu cu mine, el vrea sa ne vedem sa vorbim fata in fata sa lamurim lucrurile , l-am tot ocolit si cred ca l-am pierdut, chiar nu mai da nici un semn, oare nu se gandeste deloc la mine ?, imi spunea vorbe atat de dulci si frumoase.....
    Acest mesaj a fost editat de către Danasi: 8 Feb 2016, 11:25
  •  
    • 615 mesaje
    8 Feb 2016, 12:06
    3 0
    Zici ca iti pace de el, dar din comportamentul tau reiese contrariul.
    Il anunti ca pleci si stabiliti sa va vedeti seara dinainte, ii spui ca-l suni inapoi si tu te culci, iar cand tot el te suna, ii zici ca s-a amanat plecarea si tot asa. Adica el si-a organizat totul in ziua respectiva ca sa va vedeti voi seara si tu nici macar nu te-ai tinut de cuvant sa-l suni inapoi. Daca eram in locul lui nu te mai sunam nici a doua, nici a noua zi, asta arata lipsa de respect. Cand i-ai mai zis ca de fapt nici n-ai mai plecat, ca s-a amanat, sincer, eu nu te-as mai crede...
    El ti-a dat sfaturi bune, sa te desprinzi de trecut si sa traiesti in prezent. Cu siguranta s-a intrebat si el de ce te comporti asa si a avut si dovada vazand ca ti-ai reactivat contul si ti-ai pus iar pozele cu fostul.
    Sincer, tu in locul lui ai mai insista? Tu trebuie sa-ti rezolvi problemele emotionale intai si sa il ierti pe fostul (nu sa te impaci cu el) ca sa poti trece mai departe. Accepta ca nu poti schimba trecutul, dar de tine depinde cum iti traiesti prezentul.
  •  
    • 11561 mesaje
    8 Feb 2016, 12:51
    1 0
    Danasi said:Problema este ca ma simt excelent in preajma lui, si nu m-am simtit asa niciodata.imi este frica i-am zis ca e foarte greu cu mine, el vrea sa ne vedem sa vorbim fata in fata sa lamurim lucrurile , l-am tot ocolit si cred ca l-am pierdut, chiar nu mai da nici un semn, oare nu se gandeste deloc la mine ?, imi spunea vorbe atat de dulci si frumoase.....

     
      Ai  un  comportament  pueril  si  nu  ai  nici  o  scuza!
    Lasand  la  o  parte  povestea  in  sine , dai  dovada  de  neseriozitate  si  lipsa  de  respect  fata  de  partener , cel  putin  din  ceea  ce  povestesti.
      Avand  in  vedere  toate  acestea  consider  ca  ti  a  alocat deja  destul  timp  si  ti  a  aratat  prea  multa  dragoste  in  raport  cu  ce  ai  facut  tu!
      Schimba  ti  atitudinea  si  maturizeaza  te , prin  "gara"nu  trec  prea  multe  "trenuri" care  sa  ni  se  potriveasca!!
      Bafta!!

  •  
    • 10065 mesaje
    8 Feb 2016, 13:06
    0 0
    Danasi said:Problema este ca ma simt excelent in preajma lui, si nu m-am simtit asa niciodata.imi este frica i-am zis ca e foarte greu cu mine, el vrea sa ne vedem sa vorbim fata in fata sa lamurim lucrurile , l-am tot ocolit si cred ca l-am pierdut, chiar nu mai da nici un semn, oare nu se gandeste deloc la mine ?, imi spunea vorbe atat de dulci si frumoase.....

     

    Cu siguranta se gindeste la tine , Dana (si mai cum ? ) .

     

    Ar fi cu adavarat un magar sa n-o faca ... si-a convins ca te iubeste .

     

  •  
    • 1841 mesaje
    8 Feb 2016, 13:36
    3 0
    Draga mea, ai increderea in tine complet vraiste, e si normal dupa aceasta relatie traumatizanta, numai cine a fost inselat stie. Drept urmare atentia acestui barbat vine ca un balsam si aproape ca nu-ti vine sa crezi ca e adevarat. Sincer, comportamentul lui este absolut normal pentru un barbat interesat de tine, nimic rupt din stele, insa probabil trauma prin care ai trecut te face sa te simti atat de unworthy de iubire incat ti se pare ca traiesti vreo poveste nemaiintalnita. Si il folosesti pe acest tip. Tu de fapt nu il cunosti si drept urmare nu stii daca te atrage cu adevarat, nu ai niciun interes real fata de persoana lui, ai doar foarte mare nevoie sa iti sufle cineva in pene sa iti creasca inapoi increderea in tine, zdruncinata grav, iar el livreaza cu succes. E foarte nedrept pentru acest tip, realizezi asta? Ca sa nu mai zic ca modul in care te-ai comportant este lipsit grav de respect. Realizezi ca printesisme de genul el sa te caute constant si tu sa strambi din nas, numai el sa iti dea mesaje si sa te invite - toate astea nu fac cinste unei femei adevarate?

    In plus, nu te-ai rupt emotional de fostul. E de inteles, dureaza ceva sa te vindeci. Tocmai de asta se spune sa nu intri in alta relatie pana nu te-ai vindecat de prima. Intai, pentru ca risti sa dai peste vreun terminat si mai nenorocit, insa din cauza vulnerabilitatii nu vei vedea asta si te va orbi cu cea mai mica urma de atentie, pentru ca esti stapanita de o sete incredibila de valorizare (again, e normal), iar apoi pentru ca risti sa fii tu naspa cu bietul om si sa te folosesti de el. Nu e prea nice.

    Sfatul meu este sa te scuzi fata de acest tip pentru comportamentul pueril, sa (recunosti fata de tine inatai si apoi sa) ii spui ca nu esti pregatita pentru o relatie inca, dar il placi si ai vrea sa fiti prieteni pentru o perioada cat sa il cunosti mai bine, timp in care chiar sa te concentrezi un pic pe omul asta sa il cunosti, nu numai sa astepti sa-ti vindece self-esteemu'. Poate chiar iese ceva.

    Multa bafta, iti urez sa treci usor peste partea asta, dar fii corecta  
  •  
    • 8 mesaje
    8 Feb 2016, 14:17
    0 0
    Cred ca am gresit fata de el, sau m-am grabit, il alint mereu, iubitul meu, puiul meu,etc.,tot timpul ii spun lucruri dulci.,...Deja sunt 3 zile de cand nu imi scrie, l-am pierdut.

    Nu stiu ce-i cu mine nu mai inteleg nimic, daca il sun poate nu imi raspunde,,poate ma refuza nu stiu ce sa fac. .. Am gresit ca i-am spus ca pot avea pe oricine?
  •  
    • 3765 mesaje
    8 Feb 2016, 14:31
    0 0
    Danasi said:Cred ca am gresit fata de el, sau m-am grabit, il alint mereu, iubitul meu, puiul meu,etc.,tot timpul ii spun lucruri dulci.,...Deja sunt 3 zile de cand nu imi scrie, l-am pierdut.

    Nu stiu ce-i cu mine nu mai inteleg nimic, daca il sun poate nu imi raspunde,,poate ma refuza nu stiu ce sa fac. .. Am gresit ca i-am spus ca pot avea pe oricine?

     

     

    stii povestea cu  Batman Batman?? sau cu sclava Isaura.

    in telenovela sclava isaura, prima telenovela braziliana ce a inebunit romania, era o tipa alba isaura, ce era sclava. e, toata lumea o iubea si o indragea si-i vroia binele, numa' leoncio, personajul negativ, ii vroia raul.  cam asa si tu, esti ca leoncio, pentru tine!!


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 8 Feb 2016, 14:31
  •  
    • 11561 mesaje
    8 Feb 2016, 15:31
    0 0
    Danasi said:Cred ca am gresit fata de el, sau m-am grabit, il alint mereu, iubitul meu, puiul meu,etc.,tot timpul ii spun lucruri dulci.,...Deja sunt 3 zile de cand nu imi scrie, l-am pierdut.

    Nu stiu ce-i cu mine nu mai inteleg nimic, daca il sun poate nu imi raspunde,,poate ma refuza nu stiu ce sa fac. .. Am gresit ca i-am spus ca pot avea pe oricine?

     Cati  ani  ai??

  •  
    • 8 mesaje
    8 Feb 2016, 15:36
    0 0
    pitipoanca69 said:

     Cati  ani  ai??

     

    Am 25 de ani .

     

  •  
    • 11561 mesaje
    8 Feb 2016, 15:45
    0 0
    Danasi said:
    pitipoanca69 said:

     Cati  ani  ai??

     

    Am 25 de ani .

     

     Da , in  principiu  fetele  se  maturizeaza  mai  repede , dar  nu  este  si  cazul tau , sau esti  tu  o  fire  mai  aparte , mai  copilatoasa  si  indecisa!
      Ce  zodie? Acest  comportament  te  poate  face  sa  treci  pe  langa  alesul  inimii  , fara  sa  l  poti  äncora""!!!!

  •  
    • 742 mesaje
    8 Feb 2016, 20:14
    0 0
    SUNA-L....
    BAFTA 
  •  
    • 8 mesaje
    8 Feb 2016, 21:54
    0 0
    Nu sunt sigura pe mine, si nu vreau sa-l fac sa sufere, dar Doamneeeeeeeeee, il ador, sau nu stiu ce-i cu mine, imi e frica sa-l sun. Oare el de ce nu da nici un semn ?