un sfat ?

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Ian 2016, 10:02
    0 0
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Aaa ... Crinutza - Crinutza ...

    Unde mi-ai umblat draguta ?

     Sa  gaseasca  putza  pe  masura!!!

     

    Aaa , nu cred ... domnisoara e o rusinoasa asa ... ca mine, cred ...

     

  •  
    • 116 mesaje
    10 Ian 2016, 01:00
    2 0
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Aaa ... Crinutza - Crinutza ...

    Unde mi-ai umblat draguta ?

     Sa  gaseasca  putza  pe  masura!!!

     


    exact )
    chestia e ca inca nu am gasit...deci mai caut!

    Am fost ocupata cu munca, m-am mutat...am avut multe de facut si nu am avut timp sa stau pe net, insa acum apele s-au mai linistit!

    Asa important este pentru tine sexul? 

  •  
    • 11561 mesaje
    10 Ian 2016, 08:39
    0 0
    crina_12 said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Aaa ... Crinutza - Crinutza ...

    Unde mi-ai umblat draguta ?

     Sa  gaseasca  putza  pe  masura!!!

     


    exact )
    chestia e ca inca nu am gasit...deci mai caut!

    Am fost ocupata cu munca, m-am mutat...am avut multe de facut si nu am avut timp sa stau pe net, insa acum apele s-au mai linistit!

    Asa important este pentru tine sexul? 

     
      Esti  o  fata  draguta , pacat  ca  nu  ai  avut  rabdare  sa  ti  gasesti  perechea  potrivita , nu  ti  am  stiut  povestea!!
      Sper  ca  data  viitoare  sa  ai  mai  mult  noroc!
      Sexul , sau  "dragostea "  cum  se  exprima  unii , are  si  el  un  rol  destul  de  important  in  viata  noastra!!
      La  Multi  Ani!

  •  
    • 116 mesaje
    10 Ian 2016, 12:25
    2 0
    pitipoanca69 said:
    crina_12 said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Aaa ... Crinutza - Crinutza ...

    Unde mi-ai umblat draguta ?

     Sa  gaseasca  putza  pe  masura!!!

     


    exact )
    chestia e ca inca nu am gasit...deci mai caut!

    Am fost ocupata cu munca, m-am mutat...am avut multe de facut si nu am avut timp sa stau pe net, insa acum apele s-au mai linistit!

    Asa important este pentru tine sexul? 

     
      Esti  o  fata  draguta , pacat  ca  nu  ai  avut  rabdare  sa  ti  gasesti  perechea  potrivita , nu  ti  am  stiut  povestea!!
      Sper  ca  data  viitoare  sa  ai  mai  mult  noroc!
      Sexul , sau  "dragostea "  cum  se  exprima  unii , are  si  el  un  rol  destul  de  important  in  viata  noastra!!
      La  Multi  Ani!

     

    data viitoare nu voi avea mai mult noroc, voi stii sa aleg mai bine pt mine, un om mai educat nu doar aratos  

  •  
    • 11561 mesaje
    10 Ian 2016, 12:33
    0 0
    crina_12 said:
    pitipoanca69 said:
    crina_12 said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Aaa ... Crinutza - Crinutza ...

    Unde mi-ai umblat draguta ?

     Sa  gaseasca  putza  pe  masura!!!

     


    exact )
    chestia e ca inca nu am gasit...deci mai caut!

    Am fost ocupata cu munca, m-am mutat...am avut multe de facut si nu am avut timp sa stau pe net, insa acum apele s-au mai linistit!

    Asa important este pentru tine sexul? 

     
      Esti  o  fata  draguta , pacat  ca  nu  ai  avut  rabdare  sa  ti  gasesti  perechea  potrivita , nu  ti  am  stiut  povestea!!
      Sper  ca  data  viitoare  sa  ai  mai  mult  noroc!
      Sexul , sau  "dragostea "  cum  se  exprima  unii , are  si  el  un  rol  destul  de  important  in  viata  noastra!!
      La  Multi  Ani!

     

    data viitoare nu voi avea mai mult noroc, voi stii sa aleg mai bine pt mine, un om mai educat nu doar aratos  

     dIN  PACATE  DE  MULTE  ORI , "AMBALAJUL" , VINDE  MARFA!

     bAFTA!

  •  
    • 116 mesaje
    10 Ian 2016, 12:46
    3 0
    mda...vinde asta e adevarat, dar trebuie sa existe atractie..dupa ce am plecat din casa cu care am stat cu sotul, am mai iesit cu baieti dar nu m-au atras deloc, cred ca nici nu eram pregatita pt o relatie, nu era spatiu pentru altcineva...acum simt ca as putea avea o relatie dar nu cunosc pe cineva sa imi placa, nu ca sunt vreo dificila dar nu am cunoscut pe nimeni nou, dar cu rabdare se va intampla si asta, nu mai iau decizii pe seama spuselor altora
  •  
    • 12208 mesaje
    10 Ian 2016, 13:13
    0 0
    crina_12 said:mda...vinde asta e adevarat, dar trebuie sa existe atractie..dupa ce am plecat din casa cu care am stat cu sotul, am mai iesit cu baieti dar nu m-au atras deloc, cred ca nici nu eram pregatita pt o relatie, nu era spatiu pentru altcineva...acum simt ca as putea avea o relatie dar nu cunosc pe cineva sa imi placa, nu ca sunt vreo dificila dar nu am cunoscut pe nimeni nou, dar cu rabdare se va intampla si asta, nu mai iau decizii pe seama spuselor altora

     Daca iti face placere sa il asculti si pe Robert sunt foarte adevarate parerile sale :https://www.youtube.com/watch?v=DZfPPlR7r6c     (iubirea explicata)
    https://www.youtube.com/watch?v=SEg2xz3zNsA   ( compatibilitatea in cuplu )
     https://www.youtube.com/watch?v=DVGTnhnHW9Q   ( cearta in cuplu)  
    astept sa imi spui prerea ta despre ele ...

  •  
    • 7959 mesaje
    10 Ian 2016, 14:59
    2 0
    crina_12 said:


     

    data viitoare nu voi avea mai mult noroc, voi stii sa aleg mai bine pt mine, un om mai educat nu doar aratos  

      Pariu ca vei alege la fel? Unele nu stiu criteriile, stai ca vine Anda cu ele!

  •  
    • 116 mesaje
    10 Ian 2016, 21:38
    3 0
    White_Storm said:
    crina_12 said:

     

     

    data viitoare nu voi avea mai mult noroc, voi stii sa aleg mai bine pt mine, un om mai educat nu doar aratos  

      Pariu ca vei alege la fel? Unele nu stiu criteriile, stai ca vine Anda cu ele!

    de ce voi alege la fel? doar pt ca asa crezi tu? 

     

  •  
    • 116 mesaje
    10 Ian 2016, 21:41
    3 0
    eu cred ca alege la fel o persoana care nu a invatat nimic din acea experienta...eu cred ca am invatat...cel putin asta consider
  •  
    • 10065 mesaje
    11 Ian 2016, 13:13
    2 0
    crina_12 said:mda...vinde asta e adevarat, dar trebuie sa existe atractie..dupa ce am plecat din casa cu care am stat cu sotul, am mai iesit cu baieti dar nu m-au atras deloc, cred ca nici nu eram pregatita pt o relatie, nu era spatiu pentru altcineva...acum simt ca as putea avea o relatie dar nu cunosc pe cineva sa imi placa, nu ca sunt vreo dificila dar nu am cunoscut pe nimeni nou, dar cu rabdare se va intampla si asta, nu mai iau decizii pe seama spuselor altora

     

    Bravo, asa sa fie !

     

    Iote io mi-s unu ce nicicind nu a apelat la parerile altora in ale dragostei . Sau chiar de s-au mai gasit "buni sfatuitori", i-am ascultat, degigur, insa pe o ureche mi-a intrat iar pe cealalta a iesit . Fiecare sa-si foloseasca materia cenusie din dotare (ce-i drept unii avem putina, da' avem ) si-apoi, sa doarma dupa cum isi asterne . Punct.

     

  •  
    • 7959 mesaje
    12 Ian 2016, 18:38
    2 0
    crina_12 said:
    White_Storm said:
    crina_12 said:

     

     

    data viitoare nu voi avea mai mult noroc, voi stii sa aleg mai bine pt mine, un om mai educat nu doar aratos  

      Pariu ca vei alege la fel? Unele nu stiu criteriile, stai ca vine Anda cu ele!

    de ce voi alege la fel? doar pt ca asa crezi tu? 

     

     Draga, n-are nicio relevanta/importanta ce cred eu. Dar e cunoscut faptul ca esti croit sa placi un anumit tip de om, din varii motive, iar o relatie la inceput poate parea foarte frumoasa, fiecare minte
    cate putin si isi arata doar partile bune. In timp, lucrurile se pot schimba, adevarata fata a celuilalt se iteste atunci cand relatia se "toceste" si abia atunci realizezi ca ai ales acelasi gen de om.
    Eu iti doresc sa fii tu exceptia! 

  •  
    • 116 mesaje
    14 Ian 2016, 01:22
    1 0
    White_Storm said:
    crina_12 said:
    White_Storm said:
    crina_12 said:

     

     

    data viitoare nu voi avea mai mult noroc, voi stii sa aleg mai bine pt mine, un om mai educat nu doar aratos  

      Pariu ca vei alege la fel? Unele nu stiu criteriile, stai ca vine Anda cu ele!

    de ce voi alege la fel? doar pt ca asa crezi tu?  

     

     Draga, n-are nicio relevanta/importanta ce cred eu. Dar e cunoscut faptul ca esti croit sa placi un anumit tip de om, din varii motive, iar o relatie la inceput poate parea foarte frumoasa, fiecare minte
    cate putin si isi arata doar partile bune. In timp, lucrurile se pot schimba, adevarata fata a celuilalt se iteste atunci cand relatia se "toceste" si abia atunci realizezi ca ai ales acelasi gen de om.
    Eu iti doresc sa fii tu exceptia! 



    asta inseamna ca toate femeile care au divortat au ales exact acelasi tip de barbat a doua oara? pt ca nu au stiut criteriile?

    unde e Anda cu criteriile? am tot asteptat sa ma lumineze si nimic ....tot in intuneric raman si tot nu stiu sa aleg....asa ca draga Anda te invit sa ma inveti sa fiu exceptia de la "regula" si sa stiu sa aleg mai bine   

     

  •  
    • 5 mesaje
    14 Ian 2016, 02:22
    0 0
    esti obsedata ma tata ma... f greu o sa scapi...
  •  
    • 13 mesaje
    14 Ian 2016, 15:45
    1 0
    Nu e cazul sa-ti macini gandurile pentru un barbat care nu era compatibil cu tine, ca stil de viata, comportament in cuplu, atitudinea fata de femei etc. Ceea ce tie nu-ti placea, e posibil ca alteia sa-i placa; chiar aceasta ,,grosolanie". Inca am mai auzit femei care considera ca sotul le bate, fiindca le iubeste (!!!). doar un exemplu pentru a ilustra ceea ce am zis mai sus. Intr-un cuplu e nevoie de compatibilitate fizicai,spiritualaa, culturala etc. Macar la modul general, pentru ca unele compromisuri se fac in orice cuplu, dar nu din cele fundamentale.
  •  
    • 11561 mesaje
    14 Ian 2016, 15:49
    0 0
    gelulas said:esti obsedata ma tata ma... f greu o sa scapi...

     
      Fereasca  Sfantul , poate  e  chiar  "posedata"!!!)

  •  
    • 116 mesaje
    14 Ian 2016, 23:53
    1 0
    ) da sunt posedata, ati ghicit! si obsedata ca nu am mentionat ))
  •  
    • 116 mesaje
    14 Ian 2016, 23:56
    1 0
    enclitica said:Nu e cazul sa-ti macini gandurile pentru un barbat care nu era compatibil cu tine, ca stil de viata, comportament in cuplu, atitudinea fata de femei etc. Ceea ce tie nu-ti placea, e posibil ca alteia sa-i placa; chiar aceasta ,,grosolanie". Inca am mai auzit femei care considera ca sotul le bate, fiindca le iubeste (!!!). doar un exemplu pentru a ilustra ceea ce am zis mai sus. Intr-un cuplu e nevoie de compatibilitate fizicai,spiritualaa, culturala etc. Macar la modul general, pentru ca unele compromisuri se fac in orice cuplu, dar nu din cele fundamentale.

     

    nu ma mai macin, m-am macinat cu asta dar mi-a trecut, timpul chiar le vindeca pe toate!
    oricum raspunsul tau este si concluzia mea, incompatibilitate de caracter.
    A fost greu inceputul, dupa despartire dar odata luata decizia de a pleca, nu exista cale de intoarcere si nici nu mi-o doream. 

  •  
    • 682 mesaje
    4 Feb 2016, 14:33
    0 0
    Cum Dumnezeu mai stai să te întrebi dacă e bine să mai rămâi lângă el????? Cât să mai rămâi acolo? Până ajunge chiar să dea în ține? Pleacă urgent de lângă elpana nu ajungi să te desconsideri chiar de tot!!!!