Sa divortez sau nu?

  •  
    • 10065 mesaje
    24 Sep 2015, 08:49
    0 1
    Divort ? Asta-i buna ...

    Cum ramine cu casa, bunuri, copiii ... ?

    V-ati straduit atit si-acu totu sa se transforme-n scrum ?

  •  
    • 11561 mesaje
    24 Sep 2015, 10:01
    0 0
    ViktorC said:Divort ? Asta-i buna ...

    Cum ramine cu casa, bunuri, copiii ... ?

    V-ati straduit atit si-acu totu sa se transforme-n scrum ?

     
      Daca  umbli  cu " instalatii  improvizate "  de  la  inceput , mai  devreme  sau  mai  tarziu  totul  devine  scrum!!!

  •  
    • 12625 mesaje
    24 Sep 2015, 10:35
    1 0
    Deh o canicie cladita pe nisip cade pana la urma nu? Eu vreau sa stiu cum va trece peste violenta lui si cum crede ca poate rezolva din punctul asta de vedere. Daca ala ii bate pe toti de zici ca e Van Damme dezlantuit.
  •  
    • 11561 mesaje
    24 Sep 2015, 10:38
    0 0
    carmen008 said:Deh o canicie cladita pe nisip cade pana la urma nu? Eu vreau sa stiu cum va trece peste violenta lui si cum crede ca poate rezolva din punctul asta de vedere. Daca ala ii bate pe toti de zici ca e Van Damme dezlantuit.

     
      E  greu  pana  se  invata , ca  pe  urma  ii  simte  lipsa!!!0

  •  
    • 12625 mesaje
    24 Sep 2015, 10:40
    2 0
    Ehe nu rade Piti , cu 2 copii de gat si el bataus..cate femei nu au sfarsit omorate. Din pacate in romanica institutiile se apuca de treaba dupa omor. Asa cum si doctorii dau diagnosticul adevarat la autopsie.
  •  
    • 11561 mesaje
    24 Sep 2015, 10:48
    0 0
    carmen008 said:Ehe nu rade Piti , cu 2 copii de gat si el bataus..cate femei nu au sfarsit omorate. Din pacate in romanica institutiile se apuca de treaba dupa omor. Asa cum si doctorii dau diagnosticul adevarat la autopsie.

     I  love  Romanian  people!!!

  •  
    • 10065 mesaje
    24 Sep 2015, 10:58
    2 0
    Intr-o astfel de situatie nu isi are rost intrebarea de sa divortezi sau nu .

    Care ma rog ii acel mister de-ti sopteste a nu o face. Born ?

    Te ascult cu mare drag .

  •  
    • 10065 mesaje
    24 Sep 2015, 11:12
    1 0
    carmen008 said:Deh o canicie cladita pe nisip cade pana la urma nu? Eu vreau sa stiu cum va trece peste violenta lui si cum crede ca poate rezolva din punctul asta de vedere. Daca ala ii bate pe toti de zici ca e Van Damme dezlantuit.

     

    Io am inteles ca doar pe ei ii ciocaneste ...

     

    Vandamu' (pirit) al familionului doar ...

     

    Din cite stiu eu, ce am sesizat de-a lungul timpului, astia de ii tine a da omor familionului (ce normal si de drept ar trebui sa-i iubeasca si sa-i protejeze ) se abtin a zginciori gladiatori din exterior , ca deh, de unde atita singe-n oo ...

     

    Mai au si puterea de a striga sus si tare ca ei nu si-ar atinge familionu nici in ruptu capului ...

     

    Lasi si mincinosi, zic io.

     

  •  
    • 12625 mesaje
    24 Sep 2015, 12:46
    1 0
    Normal ca bat numa familionu...n-au sange sa si-o ia in mecla
  •  
    • 129 mesaje
    24 Sep 2015, 16:07
    1 0
    nu stiu de ce ai ramane cu asa ceva...te jigneste, te bate , te inseala, conditii de trai decente nu ai....nu vad unde e ceva pozitiv sa te tina acolo, e clar ca nu iubeste...
  •  
    • 10065 mesaje
    25 Sep 2015, 00:02
    0 0
    carmen008 said:Normal ca bat numa familionu...n-au sange sa si-o ia in mecla

     

    Ce e interesant ca tot ei (si cunosc citeva cazuri ) ii dau cu "vaaaiii ... de-as fi femeie n-as sta cu unu ca asta nici sa ma omori ... " Cine vorbeste ... fix al de isi capaceste femeia si cu faze chiar dure ce mi le-a povestit chiar ea (la padure ) .

     

    Acu sa nu credeti ca ...

     

    Aaa ... nici vorba, culegeam bureti ...

     

  •  
    • 9 mesaje
    5 Oct 2015, 00:16
    0 0
    Mai fetelor, nu va mai lasati calcate in picioare si injosite de barbati ! Nu mai tineti leprele langa voi doar de dragul de a spune ca aveti un sot ! Toate sunteti frumoase in felul vostru, fiecare are ceva aparte, meritati ceva mai bun ! Afirmi ca el oricum venea o data la 3 luni acasa si atunci se ducea la fosta plus ca voua nu va dadea bani....si atunci care este logica? Cum sa-ti ia copii ?Ce sunt tampeniile astea? In Romania, extrem de greu se pot lua copii de langa mama, asta doar daca este acuzata ca-i maltrateaza sau alte balarii ! Tu invoci la divort toate motivele ca te-a inselat, ca nu v-a sustinut , ca te jgneste......copii sunt ai tai , scapa de omul acela ! Pentru ce sa-ti distrugi mai mult viata?
  •  
    • 9 mesaje
    5 Oct 2015, 00:17
    1 0
    Mai fetelor, nu va mai lasati calcate in picioare si injosite de barbati ! Nu mai tineti leprele langa voi doar de dragul de a spune ca aveti un sot ! Toate sunteti frumoase in felul vostru, fiecare are ceva aparte, meritati ceva mai bun ! Afirmi ca el oricum venea o data la 3 luni acasa si atunci se ducea la fosta plus ca voua nu va dadea bani....si atunci care este logica? Cum sa-ti ia copii ?Ce sunt tampeniile astea? In Romania, extrem de greu se pot lua copii de langa mama, asta doar daca este acuzata ca-i maltrateaza sau alte balarii ! Tu invoci la divort toate motivele ca te-a inselat, ca nu v-a sustinut , ca te jgneste......copii sunt ai tai , scapa de omul acela ! Pentru ce sa-ti distrugi mai mult viata?
  •  
    • 10065 mesaje
    5 Oct 2015, 09:58
    0 0
    Se pare ca i-am lansat o intrebare capcana careia nu-i gaseste un raspuns suficient de credibil.

    Ii place suspansul, vrea sa ma faca cu inima ...

  •  
    • 7967 mesaje
    5 Oct 2015, 10:24
    1 0
    carmen008 said:Ehe nu rade Piti , cu 2 copii de gat si el bataus..cate femei nu au sfarsit omorate. Din pacate in romanica institutiile se apuca de treaba dupa omor. Asa cum si doctorii dau diagnosticul adevarat la autopsie.

    Asta nu e omor Carmen, este sinucidere... 


    Acest mesaj a fost editat de către salmarose: 5 Oct 2015, 10:25
  •  
    • 10065 mesaje
    5 Oct 2015, 11:37
    0 0
    salmarose said:
    carmen008 said:Ehe nu rade Piti , cu 2 copii de gat si el bataus..cate femei nu au sfarsit omorate. Din pacate in romanica institutiile se apuca de treaba dupa omor. Asa cum si doctorii dau diagnosticul adevarat la autopsie.

    Asta nu e omor Carmen, este sinucidere... 

     

    Care ar fi diagnosticul de regula ?

     

    "Fu maritata" ?

     

  •  
    • 17 mesaje
    5 Oct 2015, 12:04
    0 0
    Eu ma intrebm draga Bornagain daca dupa o luna te-a amenintat cu divort si s-a intors la cealalta...de ce ai lasat sa iti faca copii, sa il intretii si pe deasupra sa te calce pe tine si copilasii in picioare?
    Niciodata nu e prea tarziu, si nu vreau sa te jignesc ca nu te cunosc sau sa iti stiu background-ul..dar mie personal mi se pare ca ai o "afinitate" spre acest gen de barabati...ca atare te alegi cu unu care te inseala si te maltrateaza. Pare ca ti s-a format un pattern si iti place oaresicum aceasta situatie, pt ca ti-e familiar.
    Acuma dk nu te gandesti la tine, gandeste-te la copii tai:
    1. baiatul, va creste si va imita tatal rezultand un alt barbat violent, necioplit si prost educat.
    2. fata si ea la randul ei isi va alege un barbat care sa se comporte cu ea ca si nenorocitu' de barbatu-tau pt. ca isi va asuma rolul pe care l-a vazut la tine.
    Cred ca trebuie sa incepi prin a te iubi, a te respecta si lasa-l pe nenorocit! ca promit, sunt si alti barbati. care te respecta/apreciaza etc etc.
  •  
    • 129 mesaje
    6 Oct 2015, 21:34
    0 0
    ViktorC said:Se pare ca i-am lansat o intrebare capcana careia nu-i gaseste un raspuns suficient de credibil.

    Ii place suspansul, vrea sa ma faca cu inima ...

     

    mai in gluma, mai in serios...cateodata mi se pare ca noi dam sfaturi la pereti...noi ne straduim sa citim tot ce abereaza...fiecare apoi sa dam un raspuns obiectiv, fara sa jignim si fara sa judecam si nu primim un feedback ceva....discutam noi intre noi...cei care lanseaza teme...nu isi mai dau interesul...e chiar aiurea 

  •  
    • 7959 mesaje
    16 Ian 2016, 03:39
    1 0
    alexa.maria40 said:

     

    mai in gluma, mai in serios...cateodata mi se pare ca noi dam sfaturi la pereti...noi ne straduim sa citim tot ce abereaza...fiecare apoi sa dam un raspuns obiectiv, fara sa jignim si fara sa judecam si nu primim un feedback ceva....discutam noi intre noi...cei care lanseaza teme...nu isi mai dau interesul...e chiar aiurea 

     Sunt trolli, draga, inventeaza subiecte din plictiseala. Ceva gen fatuca asta care a deschis subiectul asta.

  •  
    • 12208 mesaje
    16 Ian 2016, 10:21
    1 0
    Asta e clar !