crema glycon

  •  
    • 249 mesaje
    20 Iun 2007, 11:31
    0 0
    Fetelor, spuneti-mi si mie, va rog >
    saptamana viitoare merg la mare, stiu ca am citit undeva ca nu tb aplicata crema asta cand e vb de expunere la soare.... cum e mai bine, sa continui aplicarea cremei doar noaptea si ziua altceva sau cum sa fac? eu cam din februarie urmez tratamentul asta...am avut oaresce imbunatatiri dar am rabdare ....
    mercic anticipat!
  •  
    • 249 mesaje
    20 Iun 2007, 14:49
    0 0
    ....chiar nu stie nimeni ????
  •  
    • 29 mesaje
    20 Iun 2007, 20:02
    0 0
    ca sa eviti orice neplaceri ori nu te expui la soare ori incetezi cu o saptamana inainte de a merge la mare sa te mai dai cu crema si folosesti atunci cand te expui o crema cu factor mare de protectie solara.Eu zic"better safe than sorry" ca in cazul unor pete(doamne fereste) ulterioare... este mult mai greu sa combati decat sa previi...
  •  
    • 249 mesaje
    21 Iun 2007, 09:20
    0 0
    OK, multumesc mult !
  •  
    • 6 mesaje
    29 Iun 2007, 14:46
    0 0
    da eu o folosesc de doua luni si sunt mai mult decat multumita de ea.nu cred ca am sa mai folosesc niciodata alta crema.am tenul foarte uscat si a facut minuni ptr mine
  •  
    • 6 mesaje
    29 Iun 2007, 14:51
    0 0
    eruptia dureaza cel mult o saptamana depinde de ten
  •  
    • 476 mesaje
    7 Aug 2007, 12:59
    0 0
    cine a folosit crema o perioada indelungata poate sa mi spuna si mie daca a scapat de cosuri/riduri/ pete post acnee? sau ce efecte a observat
  •  
    • 3158 mesaje
    7 Aug 2007, 13:35
    0 0
    hmm,mie mi-a recoandat-o dermatologul pt o veruca plana(pe picior) si am folosit-o cam 10 zile.Ideea e ca e foarte puternica,mie mi-a ramas pielea f lucioasa,asa,nu stiu cum sa explic,ca si cum asa avea un fel de cicatrice.Pe fata cum o folositi?ce efecte are?
  •  
    • 3158 mesaje
    7 Aug 2007, 13:39
    0 0
    dar Smooderm a folosit cineva?e tot ca glycon,e cam 10 lei in farmacii..
  •  
    • 249 mesaje
    7 Aug 2007, 13:48
    0 0
    Smoodermul are acid glicolic??????
    Habar n-aveam ....
  •  
    • 771 mesaje
    7 Aug 2007, 14:04
    0 0
    Nuuuu, Smoodermul nu contine ac glicolic ci tretinoin. Sunt doua lucruri total diferite.
  •  
    • 3 mesaje
    4 Sep 2007, 11:20
    0 0
    Buna fetelor folosesc shi eu crema Glycon cam de 1 luna jumatate...Pot sa sun ca rezultatele sunt foarte bune, eu am tenul acnei cu pete shi mici cicatrice, cei drept crema usuca mult pielea in cazul meu dar cand este uscata intrerupt sa ma dau cu crema 1 zii......Aveti intrebari ?
  •  
    • 939 mesaje
    4 Sep 2007, 12:08
    0 0
    s-au estompat semnele, cicatricile?
  •  
    • 3 mesaje
    4 Sep 2007, 15:14
    0 0
    Da....dispar incetul cu incetul......Nu uita ca trebuie sa folosesti 6 luni pentru a disparea cu totul, niste cicatrice trec greu dar cu rabdare se duc>>>Netezeste pielea si o va face la fel cum era ca inainte sa ai acnee si cosuri...yo am avut cea mai grava forma de acnee nodulara si cu ajutorul cremei nu mai am nici un nodul pe fata doar putine pete care vor trece shi micute cicatrice care nu se vad.........
  •  
    • 134 mesaje
    4 Sep 2007, 23:54
    0 0
    fetelor, puteti sa imi spuneti de care glycon folositi, glycon crema sau glycon forte? ce diferenta o fi intre ele?
  •  
    • 249 mesaje
    5 Sep 2007, 09:38
    0 0
    Eu folosesc si de zi si de noapte (adica Forte).... Diferenta dintre ele este ca cea de-a doua are o concentratie mai mare de acid gliconic si nu are factor de protectie solara.

    La mine nu a avut rezultate spectaculoase... am un ten acneic, cu puncte negre.

    Cosuri imi mai ies in perioada critica(sa zicem ca asta nu ar fi o mare nenorocire) problema mea e legata de punctele negre de care nu am scapat pana acum (folosesc cremele astea din februarie, cu o pauza de 2 saptamani cat am fost la mare- in rest, am fost ffff constiincioasa)...

    In rest, pot spune ca fata mea s-a luminat, nu am riduri (nu dau in jurul ochilor ca nu mi-a priit),cicatricile s-au diminuat foarte putin... sa zicem ca m-am obisnuit cu crema asta si altceva mai bun nu vad la orizont in acest moment....

    Merita sa incercati totusi
  •  
    • 41 mesaje
    5 Sep 2007, 15:47
    0 0
    Lili te rog spune-ne si noua care inca n-am comandat ac cremace efect are asupra ridurilor. Multumim ptr postarilr tale de pana acum!
  •  
    • 3 mesaje
    8 Sep 2007, 11:12
    0 0
    Are efect shi asupra ridurilor cu toate ca eu nu am , doar cosuri.Cred k este normal sa-ti ia-sa mai multe cosuri le inceput sa o folosesti deoarece umbla la glandele sebacee, cand se va obisnui tenul cu acidul glycon nu vor mai iesi cosuri.......V-as sfatui sa folositi glycon normal la inceput apoi dupa 2-3 luni cel forte ptr k asa este schema de tratament
  •  
    • 2 mesaje
    4 Dec 2007, 13:52
    0 0
    buna, mi-am comandat crema glycon ce parere aveti de ea cele care au folosit-o, am 25 ani si un ten mixt spre gras oare o sa-mi mearga?
  •  
    • 556 mesaje
    5 Dec 2007, 12:19
    0 0
    Am citit toate postarile si acum sunt in dubii...Care crema e mai buna pentru acnee:Retin-A sau Glycon?
    Am citit multe pareri bune despre ambele...iar in discutia despre Glycon ...as vrea sa te intreb raluk_2007..acea acneea nodulara nu ai tratat-o si intern cu antibiotice sau altceva(Roaccutane)?Sau rezultatele pe care le ai e doar meritul acestei creme?