par!!!!!!!!!

  •  
    • 297 mesaje
    21 Sep 2006, 11:30
    0 0
    Eu am mai vazut la farmacie de la Vichy niste fiole unele speciale pt femei si unele pt barbati. A incercat cineva asta?
  •  
    • 1562 mesaje
    21 Sep 2006, 17:43
    0 0
    la mine a functionat f bine lotiunea cu petrol, vitamina a, e si ulei de ricin de la gerovital.
  •  
    • 106 mesaje
    25 Sep 2006, 11:35
    0 0
    Am gasit lotiune de la gerovital cu panthenol, ulei ricin, vitam. A,E. Am o intrebare: panthenol= petrol??? de unde concluzia ca are petrol? Am mai gasit si prod. PetrolHahn de la laboratoarele EugenEperma si la fel scrie contine panthenol, inseamna petrol?? Multumesc
  •  
    • 2081 mesaje
    25 Sep 2006, 13:04
    0 0
    nu, nu inseamna petrol. Si eu vroiam sa deschid un topic despre asta...se pare ca au retras de pe piata lotiunea cu petrol...eu mai aveam putin intr-o sticla, insa o sa se termine in curand.
    Am folosit si lotiunea noua, sper sa fie la fel de buna ca prima...
    Oricum, nu mai are mirosul acela intepator de petrol.
  •  
    • 425 mesaje
    26 Sep 2006, 16:33
    1 0
    Hai sa intreb si eu ceva: la saloanele care vand produse Wella Profesional au aparut fiole contra caderii parului si fiole pentru infrumusetarea si hranirea firului de par...le-a folosit cineva? Sunt bune de ceva? Astept cu nerabdare raspusnul vostru
  •  
    • 159 mesaje
    27 Sep 2006, 09:45
    0 0
    si eu am probleme cu parul, am par putin , firul subtire si moale, il aranjez in fiecare zi cu spuma si fixativ pt volum, de cand ma stiu am avut probleme cu parul si intrucat il chinui asa in fiecare zi, se deterioreaza repede si trebuie sa-l tund des.
    imi fac masca cu ulei de masline 1 data pe sapt , folosesc sampoane pt regenerare dar nici un rezultat.
    NU vreau sa i-au medicamente, m-ar interesa mai degraba o lotiune buna pt regenerare.
    am intrebat prin farmacii si mi-a fost recomandata cea de la elmiplant, e chiar atat de buna???????????
    bine ca exista si produse de la firme straine care costa de la 150ron pana la 400ron dar acesta preturi ma depasesc.
    deci astept info despre elmiplant sau alte lotiuni romanesti si pe baza de plante.

    multumesc evelor.
  •  
    • 3 mesaje
    3 Nov 2013, 19:21
    0 0
    Eu cred ca alimentatia e de vina, in principal. Mai mancati si voi radacinoase crude si seminte. E bun si ceaiul sau pudra de pir. Tot de inghitit  e vorba. O lingurita de pir rasnit face minuni.  http://mierealaptisormatca.blogspot.ro/
  •  
    • 9 mesaje
    19 Nov 2014, 12:10
    1 0
    Buna ziua, va recomand sa incercati Tratamente Rueber produse farmaceutice anticadere, matreata, dermatite
    Va cade rau parul si nu stiti ce sa mai faceti? Va explicam de ce Tratamentul Rueber functioneaza Garantat!!! In primul rand la Clinica Rueber prin efectuarea DERMOGRAMEI (analizam pielea si radacina) aflam motivul care cauzeaza caderea parului si ne axam in FAZA 1 de Tratament sa eliminam cauza (diferite afectiuni ale scaplului sau cauza interna), In FAZA 2 oprim caderea si stimulam cresterea parului, in FAZA 3 intretinem si continuam stimularea cresterii. O faza de tratament dureaza 1-2luni. Va asteptam la ANALIZA CAPILARA GRATUITA! www.ihair.ro
  •  
    • 9 mesaje
    19 Nov 2014, 12:10
    1 0
    Buna ziua, va recomand sa incercati Tratamente Rueber produse farmaceutice anticadere, matreata, dermatite
    Va cade rau parul si nu stiti ce sa mai faceti? Va explicam de ce Tratamentul Rueber functioneaza Garantat!!! In primul rand la Clinica Rueber prin efectuarea DERMOGRAMEI (analizam pielea si radacina) aflam motivul care cauzeaza caderea parului si ne axam in FAZA 1 de Tratament sa eliminam cauza (diferite afectiuni ale scaplului sau cauza interna), In FAZA 2 oprim caderea si stimulam cresterea parului, in FAZA 3 intretinem si continuam stimularea cresterii. O faza de tratament dureaza 1-2luni. Va asteptam la ANALIZA CAPILARA GRATUITA! www.ihair.ro
  •  
    • 18 mesaje
    22 Nov 2014, 18:45
    0 0
    Si eu am avut probleme mari cu caderea parului dar am rezolvat-o cu fiolele de Dbullon care se aplica dupa fiecare spalare sin intaresc radacina (le-am luat de pe siteul dbullon.ro   si cu vitaminele centrum. In 2 saptamani n-am mai avut nicio problema.
  •  
    • 8 mesaje
    26 Nov 2014, 10:49
    0 0
    Lotiunea anticadere de la Keune mi s-a parut cea mai eficienta. Am gasit-o pe profesionalcosmetics.ro la pretul cel mai mic si am primit si vreo 4 mostre.
  •  
    • 80 mesaje
    5 Dec 2014, 18:44
    0 1
    Problema caderii parului poate fi combatuta cu Nioxin: http://www.azida.ro/Produse_cosmetice_par.php?pn=2
  •  
    • 8 mesaje
    10 Dec 2014, 02:25
    1 0
    sampon de la Institut Claude Bell, mi-am luat de la profesionalcosmetics.ro si sunt f multumita, desi habar nu aveam de aceasta marca, sunt produse frantuzesti. am primit si cadou, vedeti ca au acum o promotie, cadouri la alegere la fiecare comanda!
  •  
    • 687 mesaje
    11 Dec 2014, 09:43
    0 0
    Inainte mama mea ma dadea cu gaz in cap. Era foarte bun, era un tratament super, parul stralucea, nu cadea, era super gazul, dar acum, de cativa ani(5-6) nu am mai gasit gaz. Am incercat sa gasesc la targurile de la tara dar fara nici un rezultat. Era un tratament de pe vremea bunicilor care dadea rezultate
  •  
    • 3 mesaje
    30 Ian 2015, 16:51
    1 0
    eu am incercat samponul Bio-b si fiolele biotyne le sasesti si in farmacii, mie mi-a facut bine
  •  
    • 5 mesaje
    5 Mar 2015, 16:39
    0 0
    Buna si eu tot din farmacie mi l-am achizitionat samponul Bio-b de la Rueber. este foarte buna dar eu l-am luat impreuna cu lotiunea tonica si cu fiolele.
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:08
    0 0
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.