Constanta la apel !!!!!!

  •  
    • 2825 mesaje
    8 Sep 2006, 21:17
    0 0
    Mirrella,.trebuie sa si ai cui sa acorzi o sansa.
    Uite,o iau exemplu pe fiica-mea.
    A avut o relatie cu un tip, era amorezata lulea,se gandea ca si-a gasit jumatatea,dar intr-o zi , magarul, i-a trantit direct ca n-o mai iubeste si ca vrea sa umble din floare in floare.
    Ce a mai jelit fi-mea dupa el, ce am suferit si eu odata cu ea!
    Acum, tipul o vrea inapoi,o bombardeaza cu telefoane,dar nu-l mai vrea ea, si-a gasit altul, sper, mai bun.
  •  
    • 208 mesaje
    8 Sep 2006, 22:14
    0 0
    hello fetelor constantza e prezenta si prin mine ..doremy cati ani ara fata ta?
  •  
    • 1097 mesaje
    9 Sep 2006, 09:58
    0 0
    Chiar Deoremy cati ani are fiica ta?
    Nu stiu daca am cu cine sa mai incerc. IN principiu el a acceptat sa ne mai dam o sansa, dar nu stiu cat de mult vrea cu adevarat.
    Mi-e greu si chiar sufar. NU voiam sa renunt ptr ca am zis ....de ce sa nu incerc totusi sa salvez ceva. UNde ajunge daca de fiecare data cand avem probleme dam inapoi??
    As fi vrut numai sa stiu daca el chiar vrea aceasta a doua sansa ptr noi si ce ar trebui sa fac sa il conving ca e mai bine asa.
  •  
    • 592 mesaje
    9 Sep 2006, 20:42
    0 0
    Ete la ele ce s-au strans..si eu n-aveam cu cine sa stau la o barfa mika va salut fetelor..tot din Cta si eu
  •  
    • 2825 mesaje
    9 Sep 2006, 23:22
    0 0
    Salut, constantencelor!
    Pana maine dimineata am liber, sotul e la gagici, vine la rasaritul soarelui.
    Cine sta de vorba cu mine?
    Fi-mea, cea mare, are 23.
  •  
    • 2825 mesaje
    10 Sep 2006, 08:17
    0 0
    Buna dimineata!
    Vreau o cafea!
    Cine bea cu mine?
  •  
    • 1097 mesaje
    10 Sep 2006, 10:57
    0 0
    Neatza!! Ce faceti constantencelor? V-ati baut cafeaua?
    Eu am dormit asa de prost ca nu am chef de nimic.
    Asa ca hai ca facem o barfa ceva.
  •  
    • 627 mesaje
    12 Sep 2006, 13:23
    0 0
    Asa imi place sa va vad .FITI ACTIVE ,mama!
    Sa stiti ca imi era dor de voi !
    Doremy ....ce faci?

    Eu abia m-am intors din concediu ...a fost superb ,de vis .
    Acum am o intreaga nebunie si acasa ,si la birou si la salon .
    Nu stiu de ce sa ma apuc mai inainte !
    Oricum ,azi zac ....nu fac nimik.
    Va pupic pe toate.
  •  
    • 539 mesaje
    12 Sep 2006, 14:16
    0 0
    allys, sa iti fie de bine concediul si restul se rezolva!!!! ai lipsi cam mult...unde te-ai plimbarit?

    doremy, nu mai pot prinde loc la calc. Acum a plecat si fiul meu la plimbare si eu hop pe eva.ro sa nu pierd nici o barfa.

    Mirella, ce dumnezeu stati sa plangeti pe umarul barbatilor cand sunteti tinere si frumoase...noi babutele mai acordam sanse, ca dupa niste ani am cam ruginit langa acelasi om, dar voi aveti viata inainte, iar "balta pute de peste"!!!
    Ramaneti prieteni si gata!!!
    Nu ai fost la plaja, nu mergi in cluburi...ce fel de om ai langa tine?

    cine mai sta la barfa azi?
  •  
    • 627 mesaje
    12 Sep 2006, 14:23
    0 0
    elmyra , am fost in Turcua /Marmaris si Rhodos /Grecia .

    Am stat 8 zile .
    Ne-am intors mai obositi ,dar a meritat .
    Am facut scufundari ,am innotat cu broaste testoase de 1.5-2 m , am hranit pesti , am facut baie turceasca ,paraseling , croaziere in toate golfuletele Marii Mediterane ,Insula Cleopatra (cu nisipul cel mai fin din lume) ,etc.

    Oricand m-as intoarce acolo!
  •  
    • 1097 mesaje
    12 Sep 2006, 15:35
    0 0
    Balta pute de peste???
    Asa o fi, dar eu sunt in spatamana oarba.
    Ba chiar sa va zic ca am iesit intr-o seara cu altcineva si a fost......DEZASTRU!!!!
    Am crezut ca o sa imi faca bine si nu m-a facut decat sa imi dau seama ca vreau sa ma impac cu idiotul ala pe care il iubesc.
    Ma rog, a fost o incercare. Nu zic ca nu mai incerc, dar........ma doare inima.
    Vreau sa mai am o sansa cu al meu ptr ca....chiar e un om bun (adanc adanc in sufletul lui).
    Dar daca as putea sa trec peste cat ai bate din palme nu as ezita.
    E as de greu sa suferi din dragoste....mai ales la varsta me cand totul ti se pare capat de tara!!!
  •  
    • 627 mesaje
    12 Sep 2006, 15:56
    0 0
    mirella , capul sus !
    Fii optimista si luptatoare !
    Suntem alaturi de tine .
  •  
    • 1097 mesaje
    12 Sep 2006, 17:05
    0 0
    Optimista sunt....din cand in cand.
    Cat de cat sunt mai OK decat eram acum 2 sapt cand s-a intamplat.
    Cat despre partea cu luptatul.....nu stiu ce sa fac? Sa lupt cu mine ca sa il uit sau sa lupt sa incerc sa salevez relatia asta?
    Si in ambele cazuri......cum fac????
  •  
    • 539 mesaje
    12 Sep 2006, 17:08
    0 0
    alys vreau si euuuu....cred ca am sa ajung si eu odata in viata asta....prea imi doresc...ai dat noroc cu o broscuta si sa ii spui si tu esti de pe langa mare ?

    Mirella, cred ca ai sa mai stai mult cu iubitul tau... vad ca nu avem noi sanse sa te rupem de langa el!!!
  •  
    • 539 mesaje
    12 Sep 2006, 17:13
    0 0
    pai lupta ...pentru impacare ca simt in spusele tale, ca asta doresti.... iar noi nu stim ce te-a suparat sau ce v-a adus in impas....
  •  
    • 627 mesaje
    12 Sep 2006, 18:36
    0 0
    elmyra ,sa iti ajute Dumnezeu sa ai o vacanta asa de reusita si superba cum am avut-o eu !
    Este ceva magnific , unic sa fii la o adincime asa de mare ,sa hranesti pestii viu colorati si multi ,foarte multi si prietenosi .

    mirella , indiferent de decizia pe care o vei lua ...cu siguranta va fii cea mai buna ptr tine .
    Lupta cu tine sa il uiti sau lupta sa il recuceresti ,tu stii cel mai bine ce vrei .
    noi doar te putem ajuta cu un sfat si putem fii alaturi de tine.

    Cred ca imi va trebui vreo 4-5 zile sa imi revin ,sa ajung la "linia de plutire" si sa pun la punct toate treburile , peste tot.
  •  
    • 1097 mesaje
    12 Sep 2006, 18:43
    0 0
    Adevarul e ca ma simt mai optimista de cand am intrat in discutiile de pe Eva. e incredibil ce efect benefic pot avea niste pareri din afara.
    Imi dau seama ca pana la urma fie ca il uit, fie ca il fac sa se reindragosteasca de mine.....tot raul e spre bine.
    Si oricat de stupid ar parea....uitasem cume sa suferi din dragoste. Sentimentul ala de deznadejde, de pierdere....ptr ca apoi sa apreciezi muuuult mai mult cand esti indragostita.
    Faptul ca ma simt eu rau si sufar e ingrozitor...dar detasand-ma putin si privind cu pic de obiectivitate....imi dau seama ca de fapt....viata e frumoasa
  •  
    • 627 mesaje
    13 Sep 2006, 09:05
    0 0
    Neatza Constanta !

    Trezirea , ce faceti ?

    mirella , cum stai cu optimismul ?
  •  
    • 1097 mesaje
    13 Sep 2006, 15:54
    0 0
    Cat de cat Ok. Sunt mai optimista azi, dar din pacate tot din cauza lui. Ieri ne-am vazut un pic am fost la piata, am facut ceva de mancare.
    Incerc mereu sa imi amintesc cand sunt cu el ca totusi nu e totul OK, ca s-a produs o ruptura si sa incerc sa ma feresc. Deocamdata pot sa zic ca sunt ceva mai bine.
    Ieri am fost cam speriata (si cu motiv) ptr ca mama a facut o criza de fiere. M-am speriat ingrozitor de tare!! Am crezut ca moare la cum facea de durere
  •  
    • 627 mesaje
    13 Sep 2006, 16:05
    0 0
    mirella , si soacra mea a avut acum cateva luni o criza urata rau de tot de fiere ,cu voma ,cazut pe strada ,chemat salvarea ,etc .
    Am internat-o si i-am facut toate analizele posibile .
    I-au gasit doua pietre destul de mari ...care trebuiesc operate ..dar din pacate nu vrea.
    Acum este f speriata si tine mereu regim ,se protejeaza si a facut tot felul de tratamente naturiste.
    Zice ca se simte foarte bine de cand a renuntat la prajeli , sosuri ,conserve ,cafea ,oua ,maioneza ,mezeluri grase .
    Daca vrei sa iti trimit o lista cu alimente permise/interzise in cazul problemelor cu fierea ....ID messenger pasa_woman

    In alta ordine de idei ,ma bucur ca esti mai bine azi ,mai optimista .