Femeile din zodia pesti

  •  
    • 354 mesaje
    12 Iun 2006, 17:22
    0 0
    Cam care le sunt caracteristicile definitorii?
  •  
    • 3548 mesaje
    12 Iun 2006, 17:28
    0 0
    dar... de ce?! esti lesbi?

    is tot la fel de aeriene si pierdute-n lumea lor ca si barbatii. alunecoase ca si ei... si foarte feminine!
  •  
    • 4359 mesaje
    12 Iun 2006, 19:34
    0 0
    noa, aici liqueur a dat-o in bara complet, femeile pesti nu sunt deloc ca si masculii zodiei da' nu zic mai multe, ca sa nu ne incrimineze pe noi
  •  
    • 3383 mesaje
    12 Iun 2006, 19:43
    0 0
    Eu sunt in zodia pesti, am cunoscut si alte persoane din zodia asta si nu prea avem aceleasi caracteristici. Eu, spre exemplu, sunt o fire sensibila, dar in acelasi timp, de fiecare data gasesc puterea necesara sa trec peste un esec, am o intuitie buna, de obicei. Se zice ca avem un mare simt artistic si in mare parte cred ca asa este... Am un amic din zodia fecioarei care cunoaste f multe femei din zodia pesti si spune ca toate sunt extraordinare...
    Astept si parerea voastra, sunt curioasa cum ne vad si altii...
  •  
    • 1051 mesaje
    12 Iun 2006, 20:26
    0 0
    am gasit asta pe eva:

    "Femeia peste
    E genul eteric, sensibil si fragil, cu o blandete specifica intiparita pe chip; putem intalni insa printre ele si femei peste deosebit de robuste si de masculine. In general insa au un aer usor somnambul, iar coafura (spre frunte, indeosebi) se afla parca intr-un permanent neglije, ori este realizata astfel incat dau impresia ca a bia s-au trezit dintr-un somn odihnitor si ca inca au mai ramas urme pe chipurile lor. Este perfect adaptata caminului, foarte casnica si reprezinta genul femeii de interior. Raspunde foarte bine stimulilor emotionali; este o buna ingrijitoare a bolnaviilor, datorita caritatii sale innascute. Se avanta in tot felul de activitati sociale si uneori e putin snoaba in astfel de momente. Unele femei pesti isi supravegheaza cu atentie tinuta,exista insa altele care cad intr-un fel de deplasare si de neglijenta in ceea ce priveste felul cum arata (ele, sau casele lor). In perioadele cu luna plina femeile acestei zodii se simt foarte active si eficace (pot avea chiar insomnii sau stari de nervozitate), iar in cele cu luna noua sunt obosite si deprimate."
  •  
    • 744 mesaje
    13 Iun 2006, 12:00
    0 0
    mai metz,
    inseamna ca nu ai cunoscut-o pe viitoarea mea soacra.nu are nici o caracteristica din cele descrise de tine,in afara de cea cu robustetea si masculinitatea.in rest........o SCORPIE.
  •  
    • 1051 mesaje
    13 Iun 2006, 12:43
    0 0
    cryssi, nu era parerea mea, era un citat de pe eva!!!
  •  
    • 7364 mesaje
    13 Iun 2006, 13:51
    0 0
    femeile peste = matroane!!
    Eu sunt pestoiaca asa ca.... be aware, ca acu va scor pe strase....
    da, este mult adevart in citatul lui metz..
  •  
    • 3383 mesaje
    13 Iun 2006, 14:44
    0 0
    Eu cred ca si zodia are influenta ei asupra persoanei, si ascendentul, dar, pe langa asta, mediul in care traieste, lucreaza, oamenii, in general, cu care intra in contact, educatia pe care a primit-o, bla bla....Sunt multe lucruri care influenteaza caracterul unei persoane, in plus, un rol important il joaca si informatia genetica pe care o primesti de la parinti.... Oricum, eu ma regasesc in caracteristicile zodiei pesti, dar mai depinde si pe unde citim despre pesti...
  •  
    • 1364 mesaje
    13 Iun 2006, 15:24
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 354 mesaje
    13 Iun 2006, 21:31
    0 0
    Pt. crissy: soacrele (indiferent de zodie) sunt cam scorpii.
  •  
    • 2048 mesaje
    18 Iun 2006, 14:19
    0 0
    Femeia din zodia Pestilor (TEXTUL FARA DIACRITICE)

    Coada se formeaza în dreapta si va rog sa nu va înghesuiti!
    Probabil ca nu sînt destule femei din zodia Pestilor pentru toti barbatii, dar asta nu e un motiv sa va calcati în picioare. Va trebui sa-ti astepti rîndul si sa speri sa ai noroc.
    Chiar si fara astrologie au ajuns la toate urechile zvonuri despre farmecele femeii din zodia Pestilor. Are si ea defectele ei, desigur, dar la prima vedere e întruparea primei iubiri a fiecarui barbat, poate cu un strop de iepuras Playboy adaugat pentru a condimenta amestecul. Cred ca ar fi bine sa recunoastem de la început ca femeia moderna, emancipata, cu imaginea ei dura, puternica, a facut sa creasca si mai mult valoarea fetei din Pesti. În atmosfera asta de eliberare de vechile prejudecati sexiste, neptuniana retrasa, dragalasa si neajutorata trebuie sa foloseasca un par ca sa tina barbatii la distanta.
    Nici nu e surprinzator ca e atît de cautata. Nativa rareori încearca sa-si puna în umbra barbatul, fie ca e al ei cu acte sau nu. Nu are nici cea mai mica, ascunsa si nevrotica dorinta de a-l domina, în nici un fel. El e liber sa-i tina scaunul cînd sta la masa, sa-i aprinda tigara, sa o ajute sa-si puna haina si sa vorbeasca despre cît de minunat e el, cît îl tin puternile. Ea nu vrea decît ca el sa o protejeze si sa aiba grija de ea. E foarte fericita sa se sprijine de umarul lui larg si sa-i dea de înteles, privindu-l cu ochii mari si plini de uimire, cît e de puternic si cît de multa nevoie are ea de el în lumea asta înspaimîntatoare. Gîndeste-te numai la cîti lupi stau la pînda ca sa devoreze Scufite Rosii. Numai gîndul la asta poate face o fata sa-i vina sa lesine. Chiar daca nu e chiar asa de victoriana (desi multe pestoaice sînt), nativa va fi o ascultatoare fascinata a tuturor necazurilor lui si o alinare la vreme de criza.
    Aceasta femeie crede ca iubitul, parternerul, tatal, fratele ei, de fapt, orice barbat, poate cuceri lumea si legat la ochi si e uimitor de constatat de cît de putin din aceasta încredere înduiosatoare a ei e nevoie ca sa faca un barbat sa creada acelasi lucru. Si te mai miri ca e atît de cautata... Ea e un refugiu calm, intim, de liniste si relaxare pentru mîndrul ei barbat, departe de lumea dezlantuita, cu zgomotul ei. Luminile din bazinul pestoaicei sînt scazute, linistitoare si alina ochii obositi care au fost bombardati toata ziua cu lumini de neon si cifrutele acelea de la bursa pe care ea nu le-ar putea întelege nici daca viata ei ar depinde de asta. (Desi, daca viata ei ar depinde de asta, probabil ca si-ar ascuti creionul si ar scoate calculatorul).
  •  
    • 744 mesaje
    19 Iun 2006, 08:43
    0 0
  •  
    • 1077 mesaje
    20 Iun 2006, 16:24
    0 0
    Dominatoare, alunecoase. par sufletiste dar nu e chiar asa. Isi cunosc foarte bine interesul. In special cel material. Stiu sa se protejeze si fac totul pentru asta. Desi de multe ori se arunca in valuri mari, fara sa dispuna de inotatoare puternice. E o parere, nu vreau sa generalizez.
  •  
    • 744 mesaje
    20 Iun 2006, 17:07
    0 0
    griti,cata dreptate ai!
  •  
    • 318 mesaje
    21 Iun 2006, 20:11
    0 0
    griti, si eu am cunoscut pestioaice si cam asa e cum zici.
  •  
    • 5 mesaje
    7 Iun 2008, 22:26
    0 0
    ..suflete de mama nu altceva
  •  
    • 1252 mesaje
    8 Iun 2008, 15:49
    0 0
    bre io mi-s pestoaica si sunt aeriana (cand am chef), am si coada (de cate ori ma duc la magazin si ajung la casa, se aduna lume in urma mea. nush ce naiba ), nu-s materialista deloc (si de asta ma oftic cred ca-mi sta bine intr-un mertzan).
    in general sunt mistoaca , modesta si devreme acasa
    si nu mai generalizati
  •  
    • 198 mesaje
    8 Iun 2008, 21:06
    0 0
    O sa gasiti foarte rar doua femei in zodia asta care sa semene intre ele.
  •  
    • 3354 mesaje
    9 Iun 2008, 10:55
    0 0
    parerea mea e ca aceste femei nu traiesc in realitate, ci intr-o lume a lor...

    se lasa dominate - sunt dragutze si sufletiste... insa isi cunosc foarte bine interesul...

    si nu ar renunta la o relatie daca asta inseamna sa renunte la micile lor comoditati...

    cunosc multe pestoaice si pot spune ca e o zodie haioasa pentru o femeie...

    cu cat inainteaza in varsta are fixuri, capricii si dorinta de a fi tratata ca un bibelou de pret...