BARBATUL RAC

  •  
    • 219 mesaje
    27 Apr 2006, 20:32
    0 0
    racii sunt faini
  •  
    • 3158 mesaje
    11 Iul 2006, 10:35
    1 0
    Racii sunt foarte atasati de mamele lor,chiar si la o varsta nu atat de frageda.Ati observat si voi?
  •  
    • 3198 mesaje
    11 Iul 2006, 10:56
    0 0
    Toti barbatii sunt atasati de mamele lor, la orice varsta !!!
    Oare de ce?
  •  
    • 427 mesaje
    11 Iul 2006, 11:24
    0 0
    barbatii raci sunt cei mai altruisti din tot zodiacul, tatal meu e rac si e modelul perfect de tata, nu o spun doar asa, dar e familist convins, corect, cu principii solide, isi iubeste copiii si sotia, cu mama s-a purtat exemplar si se poarta inca, dupa 26 de ani de casnicie inca ii mai face cafeaua dimineata ;

    cind ma gindesc ce casnicie au si la varsta asta, nu-mi vine sa cred....

    probabil e si chestia de educatie, nu stiu ce sa zic...am intilnit si alti raci barbati si mi s-au parut ok, nu mi se par deloc individualisti, dimpotriva - te ajuta dezinteresat, probabil trebuie sa existe si acea simpatie intre persoane ca totul sa decurga ok...
  •  
    • 1195 mesaje
    11 Iul 2006, 11:40
    1 0
    Mie barbatii raci nu imi plac. Poate sunt subiectiva. Am avut o experienta f nereusita cu unul, a incercat sa-mi ia mintile (noroc ca nu a reusit decat partial), dupa care mi s-a suit frumusel in cap.

    Atatea mofturi si obraznicii n-am vazut in viata mea! Keep in mind ca am fost ani de zile intr-o relatie cu un Varsator din cei mai dificili si mai smuciti, si tot a fost suportabil, adica macar ala avea o doza de bun simt.

    Am mai vazut si alte situatii, in care prietene sau cunostinte si-au luat lumea in cap de bine ce le-a fost cu un Rac.

    Ma enervez numai cand ma gandesc.

    Sorry pt bad news
  •  
    • 1711 mesaje
    12 Iul 2006, 09:04
    1 0
    si eu am avut o relatie de 6 ani cu un rac... si nu a mers. spre sfarsit a luat-o spre alte reprezentante, din alte zodii...
    ce imi mai aduc aminte de el: era ffffffffff mamos, extraordinar de saritor, super super tandru, a face dragoste cu el era excelent, f incet, f grijuliu cu mine, insa.... fara pasiunea aceea "salbatica". (Acum sunt cu o fecioara, langa care ma simt ca intr-un film XXX, deci nici asa nu-i bine )
    plus ca era cam taciturn, inchis in lumea lui (calculatoare, masini, dar cred ca era si varsta de vina)...insa a fost prima mea dragoste si...inca mai este
  •  
    • 2060 mesaje
    12 Iul 2006, 13:13
    0 0
    Cu o fecioara te simti ca in filme xxx??? foarte straniu..."fecioara" aceea are prin astrograma ceva planete de apa altfel nu imi explic...dar tu in ce zodie esti?...am fost si eu cu o fecioara, de fapt cu doua...dar nici poveste de filme xx nici macar la televizor 1
  •  
    • 3158 mesaje
    12 Iul 2006, 13:18
    0 0
    eu sunt sagetator si el rac...din start se afirma ca nu suntem compatibili!Insa nu e chiar asa,pot spune ca avem o relatie destul de pasnica,ne mai ciondanim,dar niciodata nu ducem cearta la extrem.
    Am observat si eu ca este mai inchis in sine si legat f tare de familie,mama mai exact.Insa este si foarte saritor si tandru,cum ati spus si voi
    Bineinteles,nimeni nu e perfect,mai are si eu unele scapari (nici eu nu sunt perfecta)
  •  
    • 3158 mesaje
    12 Iul 2006, 13:20
    0 0
    insa e tare impulsiv
  •  
    • 1711 mesaje
    13 Iul 2006, 09:18
    0 0
    Cu o fecioara te simti ca in filme xxx??? foarte straniu..."fecioara" aceea are prin astrograma ceva planete de apa altfel nu imi explic...dar tu in ce zodie esti?...am fost si eu cu o fecioara, de fapt cu doua...dar nici poveste de filme xx nici macar la televizor 1

    Pe rand:
    1. habar nu am ce zodii de apa are prin astrograma;
    2. sunt gemeni;
    3. si da, face si colectie de poze XXX (le-am descoperit din intamplare, dar il las in palaria lui, ca deh! nu ma compar nici pe departe cu starletele lui), se uita si la filme (dar cam ferit, sa nu stiu si eu), a avut si "colectie" de aventuri (spusele altora, ca el nu recunostea nici mort)
    4. daaaaaaaa, are cateodata "scheme" in el, ca il suspectez de infidelitate. Culmea este ca suntem de 2 ani impreuna, insa nu mereu face "cascadorii" si ma gandesc ca asta tine de fanteziile lui (de peste zi/noapte/moment);
    5. Si cu toate astea, cateodata este extrem de inhibat (de exemplu, nu accepta sa ne tinem in brate cand suntem la soacra-mea, cand suntem in familia reunita se tine la distanta de mine, pe strada nici macar un pup acolo pe obraz...) Se intampla rar, dar ma gandesc ca gaseste ceva ciudat in intimitatea cu mine, sau poate are "fantezii" cu alta in acele momentr si deci... "Complexata" nu sunt si nici nu ma simt.
  •  
    • 60 mesaje
    13 Iul 2006, 15:10
    1 0
    Ce credeti de combinatia rac-gemeni...el rac eu gemeni suntem complet diferiti nu putem sa fim de acord decat intr-o singura privinta...sex is good, dar il iubesc la disperare!
  •  
    • 1711 mesaje
    13 Iul 2006, 16:05
    0 0
    am scris cu o pagina sau doua inainte ceva de racusorul meu (acum EX!)... ideea mea (si a lui Tom Cruise cu Nicole Kidman) nu merge domn'le!

    se prea poate ca el sa vada si altceva decat "superficialitatea" (cum o numea fostul meu) gemenilor sau poate ca la voi este dragostea mai puternica....

    P.S. Sa nu faci greseala sa iti subestimezi Marea Inamica si anume ma-sa!!! Eu acolo am pierdut, nu prea am avut-o pe muma-sa la inima si ...am pierdut!
    Take care!
  •  
    • 60 mesaje
    13 Iul 2006, 16:52
    1 0
    adevaru e ca prea mult o iubeste pe muma-sa dar ma consider o fiinta destul de placuta soacrelor (atata timp cat nu stau cu ele in casa) nu prea avem contact dar zambeste destul de frumos la mine
  •  
    • 3158 mesaje
    18 Iul 2006, 12:13
    2 0
    eu nu inteleg: de ce sunt racii atat de atasati de mamele lor???!!???!!?? lamuriti-ma...
    Mama este cea mai importanta fiinta din lume pt ei?
    Racul meu asa imi da de inteles..
  •  
    • 3383 mesaje
    18 Iul 2006, 13:03
    0 0
    watermelon, din cate am intels, tu esti sagetator...Tu nu esti atasata de ai tai? Prietenul meu e sagetator si desi are 26 ani, parca tot ce zice mama lui face.... Cat despre raci, eu aveam o parere f buna, stiu ca sunt sensibili, afectuosi, responsabili...dar probabil ca mai depinde si de mediul in care au fost crescuti, in care traiesc....
  •  
    • 3158 mesaje
    18 Iul 2006, 21:14
    0 0
    mariuca,ai dreptate,sunt foarte sensibili si afectuosi,dar uneori simt ca nu ajung nici pana la glezna "soacrei"...
    Si eu sunt legata de parinti,normal,insa parca nu impins la extrem,cum e la el Adica am si eu parerile mele pe care le expun,la el e litera de lege ce spune mama
  •  
    • 3383 mesaje
    18 Iul 2006, 21:57
    0 0
    Eu am prieten sagetator si am stat cu el un an la parintii lui...a fost groaznic! unde mergeam spunea ca el e f legat de mama lui, ca nu stie dupa care sa se ia...ca e intre mine si ea....si cate si mai cate..credeam a toti sunt la fel! De multe ori m-am certat cu el din cauza mamei lui....ca tot timpul e lua dupa ea, chiar si cand faceam eu de mancare..o intreba pe mama-sa daca e bine si de ce nu pun altceva..
  •  
    • 3158 mesaje
    19 Iul 2006, 11:47
    1 0
    mariuca,imi dau seama ce greu ti-a fost!Cum ai atenuat situatia? Si ce zodie esti tu? numai bine
  •  
    • 2060 mesaje
    19 Iul 2006, 12:21
    1 0
    racul este prin excelenta zodia cea mai feminina (ii patroneaza luna) si este de asemenea semnul maternitatii, de aceea pentru ei familia si securitatea sentimentala este vitala, barbatul rac este atasat de mama lui pentru ca in realitate niciodata nu a existat o separare reala intre ei (nu s-a taiat cordonul ombilical )mai ales la nivel emotional aceasta exista intotdeauna, mama lui e esentiala, si in genere isi cauta partenere asemanatoare si ca fizic, si ca tinuta, comportament, de asemenea racii sunt cei care in genere reproseaza: "nu faci prajitura ca si mama", "nu speli ca si mama", "nu ma mangai ca si mama" etc...si spune aceste lucruri pentru ca el cauta de fapt in femeia de langa el o prelugire a ceea ce a trait in copilarie alaturi de mama lui, depinde insa si de astrograma personala care poate nuanta putin lucrurile, oricum toti barbatii au tendintele de ma sus insa la raci se intalneste mai des daca nu intotdeauna! daca nu intelegi acest aspect e greu de convietuit cu el...el nu va pregeta sa isi lase familia si copii intr-un moment de rascruce daca mama lui il cheama! Ar fi multe de spus...dar depinde de configuratia astrala si de multe altele! succes fetelor alaturi de ei...
  •  
    • 3158 mesaje
    19 Iul 2006, 12:27
    0 0
    multumim aquamarina!!! cam trist,ce pot sa zic...