Sunteti fericiti ; ce inseamna pentru voi fericirea ??

  •  
    • 11561 mesaje
    6 Feb 2015, 18:18
    1 0
    https://www.youtube.com/watch?v=9r3iW2OMc7c
    https://www.youtube.com/watch?v=_JuGiKsA5gg


    Diferite tipuri de fericire!
  •  
    • 11561 mesaje
    6 Feb 2015, 18:20
    1 0
    https://www.youtube.com/watch?v=aSDjALy3rec
  •  
    • 12208 mesaje
    6 Feb 2015, 18:24
    1 0
    pitipoanca69 said:https://www.youtube.com/watch?v=9r3iW2OMc7c
    https://www.youtube.com/watch?v=_JuGiKsA5gg


    Diferite tipuri de fericire!

     apreciez ...

  •  
    • 142 mesaje
    10 Feb 2015, 18:33
    1 0
    Stii cand realizezi ca esti extrem de fericit?....cand vezi oameni macinati de suferinta si tu esti sanatos, cand vezi oameni saraci lipiti si tu ai ce sa pui pe masa , cand vezi oameni care nu au cunoscut iubirea dar tu iubesti si esti iubit, abia cand vezi toate astea iti dai seama ca esti fericit si incerci sa aduci un zambet pe fetele celor tristi.
  •  
    • 12208 mesaje
    10 Feb 2015, 18:50
    1 0
    RodicaRodi said:Stii cand realizezi ca esti extrem de fericit?....cand vezi oameni macinati de suferinta si tu esti sanatos, cand vezi oameni saraci lipiti si tu ai ce sa pui pe masa , cand vezi oameni care nu au cunoscut iubirea dar tu iubesti si esti iubit, abia cand vezi toate astea iti dai seama ca esti fericit si incerci sa aduci un zambet pe fetele celor tristi.

    foarte adevarat , putem fi fericiti citind in ochii celorlalti bucuria pe care le-am daruit-o ! 

  •  
    • 12208 mesaje
    10 Feb 2015, 19:04
    0 0
    https://www.youtube.com/watch?v=WM2NohoeLHQ
  •  
    • 10065 mesaje
    11 Feb 2015, 22:59
    2 0
    RodicaRodi said:Stii cand realizezi ca esti extrem de fericit?....cand vezi oameni macinati de suferinta si tu esti sanatos, cand vezi oameni saraci lipiti si tu ai ce sa pui pe masa , cand vezi oameni care nu au cunoscut iubirea dar tu iubesti si esti iubit, abia cand vezi toate astea iti dai seama ca esti fericit si incerci sa aduci un zambet pe fetele celor tristi.

     

    Aici e cheia, parerea mea.

     

    Un lacom, o persoana ce nu stie a pretui nimic ... mai greu (sau deloc) o sa-si gaseasca fericirea.

     

  •  
    • 1 mesaje
    13 Feb 2015, 00:22
    1 0
    Povestea care va schimba felul în care privești viitorul

    Astăzi vreau să îți spun o poveste, o poveste pentru oameni mari, o poveste în care tu ești personajul principal și al cărui rol am să te rog să-l interpretezi pentru câteva momente. 

    În acest rol tu ești mamă. Ești o mamă dedicată, iubitoare, înțelegătoare, care își mai pierde răbdarea din când în când, care ceartă blând și încearcă pe cât de bine poate să-și înțeleagă copilul. Îl privești pe copilul tău, îl privești atent cum se joacă, cum zâmbește, cum se bucură, cum greșește, cum vorbește cu tine, cum iubește. E minunat așa-i?

    Este cea mai frumoasă legătură a ta cu viața și îi dedici timp, energie și iubire pentru ca el să devină un om fericit, de succes și împlinit. Pentru ca el să devină un om mare.

    Și din când în când, prin minte îți trece întrebarea ”Cum va fi copilul meu când va crește?”.

    Ai atâtea șcenarii cu lucrurile extraordinare pe care le va îndeplini, cu omul autentic și excepțional care va fi. El nu va repeta greșelile tale, va fi mai inteligent, mai descurcăreț, mai  înțelept, mai bun, mai perseverent.  Desigur, pentru că tu îl îndrumi și-i spui ce trebuie și ce nu trebuie să facă, tocmai pentru ca el să devină o variantă mult mai bună a ta.

    Și întrebarea stăruie ”Dar cum va fi el și cel mai important CINE va fi el?”.

    Vrei răspunsul la acestă întrebare, îl poți afla. Dacă ți-aș spune că nu trebuie să aștepți
    zece-douăzeci-treizeci de ani pentru a afla acest lucru. Dacă ți-aș spune că îl poți vedea și cunoaște pe copilul tău, care desigur atunci nu va mai fi copil, ci va fi om în toată firea.

    Ești pregătită să faci o călătorie în viitor? Ești pregătită pentru această întâlnire?

    Dacă da....

    Găsești continuarea aici: http://mentormommy.blogspot.ro/2015/01/povestea-care-va-schimba-felul-in-care.html

     


    Acest mesaj a fost editat de către AndreeaMitu555: 13 Feb 2015, 00:25
  •  
    • 12208 mesaje
    18 Feb 2015, 18:14
    0 0
    Cautam impreuna fericirea pe Pamant, in acest conglomerat de suflete si trairi care suntem noi toti si, mai ales… cautam fericirea fiecare dintre noi. Vine un moment in viata fiecaruia cand intrebarea ne framanta si uneori chiar, doare.
    pub Cel mai mult i-ar placea un telefon. Te asteptam cu super preturi si vouchere Bonus!
    Fericirea este fara indoiala, una dintre marile teme ale Umanitatii. Cautam impreuna fericirea pe Pamant, in acest conglomerat de suflete si trairi care suntem noi toti si, mai ales… cautam fericirea fiecare dintre noi.
    Vine un moment in viata fiecaruia cand intrebarea ne framanta si uneori chiar, doare. Sentimente puternice te coplesc, uneori ai parte de revelatii pretioase. Sau poate nu.

    Si cauti mai departe. Viata nu este decat o frumoasa aventura si probabil ca fericirea se ascunde in fiecare clipa, asa cum se ascunde in fiecare din noi. Doar ca… este poate atat de aproape, atat de aproape incat nici macar nu o putem simti. Ca sa o simti, trebuie sa iti lasi sufletul sa zboare.

    Ascult acum David Bowie - “We can be Heroes” si imi da o stare asa de placuta. Vorbeste despre iubire, despre viata, despre curaj si melodia te poarta pe un fagas atat de natural, pe care il cunosti.

    Fiecare stie in adancul sufletului sau ca poate sa fie un erou pentru el insusi, in existenta lui… Daca ar fi sa definesc fericirea pentru mine, ar trebui sa spun cum am descoperit in ultimul an, ca ea imbraca zeci si zeci de forme. Minunate. Albastrul Marii Baltice si cum am gasit acolo, cea mai adanca pace interioara, apoi imbratisarile celor mai buni prieteni ai mei, zambetele lor, cuvintele surorii mele si ale mamei mele, frenezia de a simti involburarea lui Mar Tirreno cu cele mai placute valuri din viata mea, muzica atat de diversa, mereu noi si noi ritmuri, linii melodice si experimente care intra in perfecta sintonie cu starea mea de spirit.

    Apoi… ritmurile senzuale si dansul Bachata. “Ay, Ay, Ay!” e o exclamatie pe care o folosesc des si vine de undeva dintr-un text despre Garcia Lorca pe care l-am citit mai demult. Dar cred ca intr-un fel, “ayyyy!” rezuma foarte bine ideea de fericire pe Pamant. Sau poate e vorba despre acea fericire pasionala… Dansez mult. Pentru mine fericirea inseamna si sa iubesc pasional si mai e linistea aia adanca pe care o simti in preajma cuiva foarte apropiat.

    Una dintre serile in care m-am simtit intr-un mod particular fericita, a fost un inceput de toamna, cu acea caldura placuta care iti mangaie pielea in mod ideal. Imi flutara pe langa corp o rochie galbena – in seara aia, rochia nu putea sa aiba o alta culoare. Am stat de vorba cu multi copii si m-am minunat cum le sclipoceau ochii de curiozitate si ma minunau cat sunt de inteligenti si de puri. Copiii isi afundau mantutele in vase de sticla umplute cu biletele, un fel de ravase care arhivau mesaje inspirationale. Am extras unul, asemeni lor. Biletelul meu…

    Am plecat in pasi grabiti care se ridicau putin de la nivelul pamantului, pentru ca eu simteam atunci ca plutesc, am surprins ochii unui barbat frumos, am zambit si am mers razand mai departe. In centru, la Universitate, se intampla eXplore Dance Festival. Ne-am strans mai multi la Fantana, ca sa vedem un spectacol de dans contemporan care se petrecea chiar pe fatada Facultatii de Arhitectura… Am mereu nevoie de exprimari conceptuale inedite, ma stimuleaza si ma fac fericita. Am nevoie de arta. Arta ma face fericita. Am sfarsit acea seara alaturi de oameni care imi sunt foarte dragi, desi ei probabil nici nu stiu cat de dragi imi sunt, oameni care m-au inspirat mult in ultimii ani. Eram impreuna cu ei, la o terasa de pe Victoriei... bucurandu-ne de una dintre ultimele nopti caldute, inaintea sezonului rece.



    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 18 Feb 2015, 18:15
  •  
    • 687 mesaje
    20 Feb 2015, 10:06
    0 0
    Daca cei pe care ii iubesc sunt fericiti, atunci si eu sunt fericita.
    Numai cand o aud pe fiemea in telefon ca rade si e fericita, atunci simt cea mai mare fericire din lume.
    Sunt fericita atunci cand ii aud pe ai mei: suntem bine si nu-ti fa griji.
    Sunt fericita cand sunt in bratele lui si uit de toate necazurile.
    Asta inseamna fericirea pt mine
  •  
    • 687 mesaje
    20 Feb 2015, 10:06
    0 0
    Daca cei pe care ii iubesc sunt fericiti, atunci si eu sunt fericita.
    Numai cand o aud pe fiemea in telefon ca rade si e fericita, atunci simt cea mai mare fericire din lume.
    Sunt fericita atunci cand ii aud pe ai mei: suntem bine si nu-ti fa griji.
    Sunt fericita cand sunt in bratele lui si uit de toate necazurile.
    Asta inseamna fericirea pt mine
  •  
    • 7 mesaje
    20 Feb 2015, 12:18
    0 0

    Ai probleme in dragoste? Incerci de mult timp sa-ti gasesti persoana potrivita, sau chiar sa te casatoresti, si nu ajungi sa faci acest pas?  Mereu iti iese totul pe dos? La orice pas ai ghinion? Simti ca este ceva in neregula cu tine? Suna la Vestita Larisa, cunoscuta pentru puterile si capacitatile de a vindeca persoanele cu probleme de acest gen.

    NU EZITA!

    SUNA LA 0724924978

    VIATA TI SE VA SCHIMBA, DUPA O INTALNIRE CU VESTITA LARISA!!!

    Intra pe http://tamaduitoarealarisa.com/