ajutati-ma

  •  
    • 16 mesaje
    30 Sep 2014, 02:31
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către suntAnonim: 7 Oct 2014, 03:18
  •  
    • 7959 mesaje
    30 Sep 2014, 08:14
    1 0
    Gaseste-ti alta, ca sunt destule fete, una care sa te placa pe tine asa cum esti, indiferent de parerile prietenilor.
  •  
    • 12625 mesaje
    30 Sep 2014, 08:25
    0 0
    suntAnonim said:Nu stiu ce sa fac  habar nu am cu cine sa vorbesc si am nevoie de sfatul cuiva


    povestea este urmatoarea

    in urma cu 4 ani am cunoscut o fata  i-am cerut numarul de telefon au urmat mii de mesaje si am format un cuplu in 2 luni
    recunosc si imi asum vina in 3 ani nu am fost foarte atent cu ea ne vedeam destul de rar pentru ca aveam unele probleme financiare si imi era foarte greu  dar atunci cand ieseam ma asiguram ca totul sa fie perfect si deosebit 

    in urma cu 6 luni am fost nevoit sa plec din tara cu un contract sa ma pot pune pe picioarele mele 
    toate erau bune si frumoase  dar la 2 saptamani de zile am primit un mesaj " mai bine ne despartim " 
    timp de o luna am trimis mii de mesaje i-am sunat parintii i-am rugat sa ma ajute sa vb cu ea 
    am reusit sa " o aduc " inapoi  .... dar era foarte schimbata !!!

    de curand am ajuns in tara si asa cum i-am promis ca n-o sa mai fie zile cand n-p sa ne vedem am facut tot posibilul sa iesim mereu   

    dar relatia era rece .....  nu avea timp pentru mine deloc  era ocupata mereu cu altceva  mereu cu prietenele 

    intr-o seara am vrut sa imi iau inima in dinti si sa o confrunt ! era in oras cu prietenele si i-am zis ca o sa trec sa vorbim 10 minute  a spus ok   sa o astept ca vine la masina !  am ajuns in parcare si i-am dat un mesaj ! mi-a zis ca nu vine si daca vreau sa ma duc eu ! m-am dus  si am rugat-o sa ne retragem putin sa vorbim intre 4 ochi ... moment in care prietenele ei au inceput sa ii dea "comenzi "  ! ~ daca te ridici cu noi o termini ~   daca nu stai jos cu noi o termini ~  a fost o seara oribila 

    nici parintii ei nu ma plac 
    ea spune ca ma iubeste dar nu mai poate 
    se pare ca parintii ei i-au luat si telefonul sa nu mai poata vorbi cu mine  
    am trecut azi pe la ea in fuga sa nu fiu vazut sa ii las un telefon  a spus ca o sa vorbim  ! am asteptat pana la ora 11   ! mi-a spus sa-mi caut pe alta ca ea nu e ce vreau eu  si acum telefonul e iar inchis .......


    ce ma sfatuiti sa fac ?? 
     

     
    Daca vezi ca EA nu te vrea , parintii nu te vor , prietenele ei nu te inghit ce naiba cauti sa te bagi ca musca in fund? Nu poti accepta un refuz? Cauta-te la cap si mergi mai departe. Se pare ca relatia ta nu mai exista.
    Ce te sfatuiesc sa faci? Ce face orice barbat cu oua si creier. Isi vede elegant de viata lui.  

  •  
    • 12208 mesaje
    30 Sep 2014, 10:03
    0 0
    Fruntea sus , si ia viata de la capat , cred ca esti foarte tanar de te agati asa cu disperare , fii demn si ocupa-te de viitorul tau , fa o scoala buna , cursuri de perfectionare sau de limbi straine , ceva ce te poate ajuta in cariera , daca postul asta nu l-ai dechis la misto !succes !
  •  
    • 23 mesaje
    30 Sep 2014, 12:11
    0 0
    Ce te-a sfătuit și ea..să cauți pe alta !
  •  
    • 817 mesaje
    30 Sep 2014, 12:30
    2 0
    suntAnonim said:
    ce ma sfatuiti sa fac ?? 
     

     
    treci la o retea cu sms-uri nelimitate. 

  •  
    • 16 mesaje
    30 Sep 2014, 13:47
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către suntAnonim: 7 Oct 2014, 03:19
  •  
    • 7469 mesaje
    30 Sep 2014, 13:50
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 16 mesaje
    30 Sep 2014, 13:56
    0 0
    am fost plecat din tara 6 luni sa reusesc sa platesc facultatea si sa incep orice mica "afacere" sa ii spun asa un mic magazin online sa ma pot intretine pana termin facultatea ! Anturaj ... Hmm nush daca pot spune ca mai am prieteni .. Cand au aparut problemele financiare in familie am fost nevoit sa ma retrag usor de langa prieteni ....
  •  
    • 4346 mesaje
    30 Sep 2014, 14:08
    1 0
    mai baietzas..zici ca esti la medicina..pai ar trebui sa ai suficienta minte sa vezi ca fata asta n are nicio treaba cu tine...iubirea aia mare pe care vezi tu..de fapt nu exista.
  •  
    • 16 mesaje
    30 Sep 2014, 14:13
    0 0
    Poate aveti dreptate .. Poate sunt orbit .... Dar ea imi spune ca ma iubeste ca nu doarme noptile plange cand reusesc sa vorbesc cu ea .... Sunt foarte confuz
  •  
    • 4346 mesaje
    30 Sep 2014, 14:19
    0 0
    o da, plange zi si noapte dar se ia dupa diversi amici care ii spun ce are voie sa faca si ce nu....nu confuz esti tu, ci naiv...dar na pana iti dai rezidentiatul, te oi coace si tu la minte....
  •  
    • 16 mesaje
    30 Sep 2014, 14:27
    0 0
    Am in minte cateva întrebări de vreo 3 saptamani si mi-e frica sa aflu raspunsurile! Timpul vindeca ? Poti uita marea iubire ? Cat de dureros e sa renunti la ce iubesti ? Cum treci peste ? Daca iau acum o decizie si mai tarziu o sa realizez ca am gresit ? De cateva zile ma plimb singur prin parc si sincer orice vad ma face sa ma gândesc la ea .... Si acum va scriu tot din parc ! Parca regret ca am plecat in strainatate ... Poate nu se ajungea aici
  •  
    • 4346 mesaje
    30 Sep 2014, 15:06
    2 0
    suntAnonim said:Am in minte cateva întrebări de vreo 3 saptamani si mi-e frica sa aflu raspunsurile! Timpul vindeca ? Poti uita marea iubire ? Cat de dureros e sa renunti la ce iubesti ? Cum treci peste ? Daca iau acum o decizie si mai tarziu o sa realizez ca am gresit ? De cateva zile ma plimb singur prin parc si sincer orice vad ma face sa ma gândesc la ea .... Si acum va scriu tot din parc ! Parca regret ca am plecat in strainatate ... Poate nu se ajungea aici

      
    1. timpul vindeca orice
    2. cu siguranta asta nu e marea ta iubire , dragostea adevarata nu asa se manifesta
    3. doare ca si extractia une4i masele
    4.treci peste, realizand ce fraier ai fost ca te ai indragostit de cine nu trebuie
    5.din ce vad eu aici, nu e nimic gresit. Gresala ar fi sa fii cu cineva care n are acelaesi sentimente pt tine. 

  •  
    • 16 mesaje
    30 Sep 2014, 15:17
    0 0
    multumesc din suflet anda pentru cuvinte ....
    sper sa ai dreptate .......

    sper ca nu am gresit eu cu ceva ......
    simt un gol in stomac si un mare nod in gat ......
    e oribil ....
    nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva !
  •  
    • 7469 mesaje
    30 Sep 2014, 15:17
    4 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Sep 2014, 15:41
    0 0
    Ete ce tupeu pe ea ...

    Cum adica bre sa nu te mai vrea ? Oare e chiar cum vrea ea ???

  •  
    • 16 mesaje
    30 Sep 2014, 17:04
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către suntAnonim: 7 Oct 2014, 03:21
  •  
    • 7469 mesaje
    30 Sep 2014, 17:20
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6599 mesaje
    30 Sep 2014, 17:21
    1 0

    O femeie care te iubeste nu are cum sa aiba un asemenea comportament.

    Ori nu are sentimente pentru tine ori nu ne-ai spus toata povestea si i-ai facut ceva ce a intors tot anturajul ei impotriva ta.