O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 10:36
    0 1
    Neata , o cafea sau preferi o omleta cu ciuperci si cascaval ?
  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 10:38
    0 1
    White_Storm said:
    gabriela42 said:
    White_Storm said:Buna, Gabi. Am fost la tara la soacra si am cules mere, nuci si gutui. Am treaba garla zilele urmatoare. La mama e usor sa merg cu copiii, dar la soacra, care sta de fapt in oras langa noi, dar e vorba de casa de la tara e mult mai greu, nu prea ai cu ce ajunge. Bineinteles ca s-a furat ca in codru, dar am mai gasit si noi ceva. Vreau sa fac sirop de mere, n-am facut ever, dar am vazut retete pe net. Apoi gem de gutui si peltea, e preferata copiilor. Am de lucru cateva zile. La intors am dat pe la piata de gros si am luat castraveti cornison, trebuie facuti si aia. M-am bucurat ca am mers toti, suntem intregi ca familie. Hai ca spun prea multe, dar nu e secret.

     FELICITARI ... eu nu am unde sa merg la tara nicaieri si eu si sotul suntem nascuti si crescuti la oras , copii mei mereu au suferit ca nu avem bunicii la tara ....

     Pai si noi suntem nascuti si crescuti la oras, dar avem de la bunici si case la tara. Avem mosii draga, estem bogati.

     ei ferice de voi ...copii mei credeau ca laptele creste in sticle ...si buna dimineata scuze ca nu am fost prima dar au plecat copii la targ sa isi ia iubita lui fimiu masina ....

  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 10:41
    0 1
    https://www.youtube.com/watch?v=KS51LyCIjv0 pentru voi AZI FAC MIDII PANNE SI CARTOFI CU ROZMARIN GRATINATI ....
  •  
    • 817 mesaje
    5 Oct 2014, 10:46
    0 0
    gabriela42 said:Neata , o cafea sau preferi o omleta cu ciuperci si cascaval ?

     

    cum vrei tu, si dupa aia mancam

  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 10:48
    0 1
    ei te dai tu rotund dar intre vorbe si fapte e distanta ......asa cam 200 si de km ...
  •  
    • 817 mesaje
    5 Oct 2014, 10:52
    0 0
    gabriela42 said:ei te dai tu rotund dar intre vorbe si fapte e distanta ......asa cam 200 si de km ...

     

     

    ma dau lung si gros, nu  rotund

    200 km.. doar un amanunt nesemnificativ.  pret de o clipa

  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 10:57
    0 1
    da...stiu si eu sunt inalta si slaba , nu mai zic ca nu am inca 29 de anisori, ...... stiu teleportarea enterprise ....
  •  
    • 817 mesaje
    5 Oct 2014, 11:05
    1 1
    gabriela42 said:da...stiu si eu sunt inalta si slaba , nu mai zic ca nu am inca 29 de anisori, ...... stiu teleportarea enterprise ....

     

     

    alea sunt povesti pentru iubitorii de sf.

    daca plec acum , in trei ore stam si papam deja desertu'. tu esti in meniu la desert.

  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 11:07
    0 2
    apreciez gestul dar ai rabdare ca vin eu la tine ....aduc si desertul ...dar iti iei liber macar o zi de la job ....
  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 11:09
    0 2
    mi-ar place sa ma plimb le plaja .....si sa servesc pranzul la on ploje la etaj .....
  •  
    • 817 mesaje
    5 Oct 2014, 11:14
    1 1
    gabriela42 said:mi-ar place sa ma plimb le plaja .....si sa servesc pranzul la on ploje la etaj .....

     imi plac gusturile tale gastronomice.

    si in timp ce gustam din calamarul preparat, soarele o sa bata in geam , invitandu-ne sa privim in largul marii, iar eu  voi  fi cufundat in ochii tai

  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 11:26
    0 2
    caprui ....uite asa ajungem subiect de discutii....ganduri bune iti trimit intr-o splendida zi de duminica, ma imbrac si ies si eu , motivul e prozaic si interpretabil ...dar am nevoie de oua si rozmarin ....pentru midii si garnitura de cartofi....
  •  
    • 817 mesaje
    5 Oct 2014, 11:30
    0 1
    gabriela42 said:caprui ....uite asa ajungem subiect de discutii....ganduri bune iti trimit intr-o splendida zi de duminica, ma imbrac si ies si eu , motivul e prozaic si interpretabil ...dar am nevoie de oua si rozmarin ....pentru midii si garnitura de cartofi....

     

    nimic nu este prozaic in legatura cu tine!  esti ceea ce esti si pe deasupra faci mancare buna

  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 11:33
    0 2
    da imi este caracteristic sa pun suflet si dragoste in tot ceea ce fac in viata asta ....

    dar zau ca m-as plimba pe plaja ...bate soarele atat de frumos , imi incalzeste si trupul si sufletul ...
  •  
    • 7959 mesaje
    5 Oct 2014, 17:21
    0 0
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    gabriela42 said:
    White_Storm said:Buna, Gabi. Am fost la tara la soacra si am cules mere, nuci si gutui. Am treaba garla zilele urmatoare. La mama e usor sa merg cu copiii, dar la soacra, care sta de fapt in oras langa noi, dar e vorba de casa de la tara e mult mai greu, nu prea ai cu ce ajunge. Bineinteles ca s-a furat ca in codru, dar am mai gasit si noi ceva. Vreau sa fac sirop de mere, n-am facut ever, dar am vazut retete pe net. Apoi gem de gutui si peltea, e preferata copiilor. Am de lucru cateva zile. La intors am dat pe la piata de gros si am luat castraveti cornison, trebuie facuti si aia. M-am bucurat ca am mers toti, suntem intregi ca familie. Hai ca spun prea multe, dar nu e secret.

     FELICITARI ... eu nu am unde sa merg la tara nicaieri si eu si sotul suntem nascuti si crescuti la oras , copii mei mereu au suferit ca nu avem bunicii la tara ....

     Pai si noi suntem nascuti si crescuti la oras, dar avem de la bunici si case la tara. Avem mosii draga, estem bogati.

     ei ferice de voi ...copii mei credeau ca laptele creste in sticle ...si buna dimineata scuze ca nu am fost prima dar au plecat copii la targ sa isi ia iubita lui fimiu masina ....

     Asta tine de educatie sau de lipsa ei. Daca nu ai animale la tara exista carti si de la gradinita afla copiii ca vaca da lapte, oaia lana si gaina oua.


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 5 Oct 2014, 17:24
  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 20:54
    0 0
    White_Storm said:
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    gabriela42 said:
    White_Storm said:Buna, Gabi. Am fost la tara la soacra si am cules mere, nuci si gutui. Am treaba garla zilele urmatoare. La mama e usor sa merg cu copiii, dar la soacra, care sta de fapt in oras langa noi, dar e vorba de casa de la tara e mult mai greu, nu prea ai cu ce ajunge. Bineinteles ca s-a furat ca in codru, dar am mai gasit si noi ceva. Vreau sa fac sirop de mere, n-am facut ever, dar am vazut retete pe net. Apoi gem de gutui si peltea, e preferata copiilor. Am de lucru cateva zile. La intors am dat pe la piata de gros si am luat castraveti cornison, trebuie facuti si aia. M-am bucurat ca am mers toti, suntem intregi ca familie. Hai ca spun prea multe, dar nu e secret.

     FELICITARI ... eu nu am unde sa merg la tara nicaieri si eu si sotul suntem nascuti si crescuti la oras , copii mei mereu au suferit ca nu avem bunicii la tara ....

     Pai si noi suntem nascuti si crescuti la oras, dar avem de la bunici si case la tara. Avem mosii draga, estem bogati.

     ei ferice de voi ...copii mei credeau ca laptele creste in sticle ...si buna dimineata scuze ca nu am fost prima dar au plecat copii la targ sa isi ia iubita lui fimiu masina ....

     Asta tine de educatie sau de lipsa ei. Daca nu ai animale la tara exista carti si de la gradinita afla copiii ca vaca da lapte, oaia lana si gaina oua.

    asa este dar pustiul meu avea doi ani si ceva si vorbeam despre animalele din curtea omului cu fiica mea care era clasa intaii ,  si el a zis ca vaca nu da lapte laptele creste in sticla !  

  •  
    • 817 mesaje
    5 Oct 2014, 21:11
    0 1
    deci laptele creste in sticla iar painea in ladita.
  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 21:20
    0 1
    da la doi ani asa credea
    si ouale in cofrag
  •  
    • 817 mesaje
    5 Oct 2014, 21:27
    0 1
    ale mele au crescut in chiloti. da' asta-i altceva.
    io stiu pe cineva adult care m-a intrebat: si cum cresc rosiile?
    m-am uitat lung si i-am raspuns : seara pui rasadurile si dimineata ies rosiile uite asa , blup, aratandu-i degetele stranse in causul palmei apoi eliberand degetele ca un boboc.
  •  
    • 12208 mesaje
    5 Oct 2014, 21:43
    0 1
    ei si tu , fii sigur ca si ale lui tot acolo , cat despre rosii , cea mai noua metoda de a creste rosiile ...http://www.revistabiz.ro/legume-in-sere-pe-vata-minerala-620/ in vata minerala .....