Vampirismul Energetic

  •  
    • 3140 mesaje
    4 Iun 2014, 22:50
    1 0
    Eu nu ma cert cu nimeni, imi asum ce spun si ce cred, am puterea sa spun riscind sa fiu considerata in enspe mii de feluri si privita lung sau batjocoritor in lumea reala, nu doar in cea virtuala, Aici raspund la intrebari, nu ma bat cu pumnul in piept ca Dumnezeul in care cred eu e mai misto decit al lui X sau Y, departe de mine gindul! Din punctul meu de vedere Dumnezeu e unul singur.
    Ai vazut filmul Insula?
    Ando, l-ai vazut? Ala film care rupe.
  •  
    • 4350 mesaje
    4 Iun 2014, 22:50
    1 0
    Dodo si Kunda, daca aveti timp si chef, mai scrieti despre reiki, despre experientele voastre personale adica, ca pe net se gasesc o gramada de informatii contradictorii. Daca nu va deranjeaza, bineinteles!
  •  
    • 4346 mesaje
    4 Iun 2014, 23:04
    1 0
    dodonesa said:
    migaby1964 said:Dodo, m-am exprimat gresit eu. Nu- mi suna mie in inima toate la un loc: reiki, Iisus, Maica Domnului, energie, karma...nu le pot asocia in interior. Am studiat cu sarg o multime de lucruri in trecut, am mai spus-o , am diplome si paradiplome, energii si paraenergii dar la un moment dat cand - prin har si mila, nu prin studiu - am devenit crestina, am separat apele. Fostele invataturi si diplome le-am dat deoparte si am urmat o alta cale. Ma mai prostesc uneori cu astrologia dar nu pun suflet in ea.

     Fiecare om are calea sa, unica, prin care ajunge la adevarul din sufletul sau si-l descopera pe Dumnezeu.
    Asta a fost calea mea, eu am ajuns sa cred in Dumnezeu citind ,,Din tainele vietii si ale universului,, scrisa de Scarlat demetrescu. Citeam si primeam raspunsuri la framintarile mele din cei douazeci si un pic de ani, citeam si simteam in sufletul meu ca e adevarat  Pina atunci eram declarat atee.
    Apoi am citit Biblia, deja credeam in existenta Divinitatii cind am citit-o.

     
    cata vreme practici reiki..tu n ai ajuns nici  sa crezi In Dumnezeu nici sa l cunosti!. Cine crede in El, facea voia lui  si ii slujeste doar Lui. Nu poti avea 2 stapani  iar reiki tine de diavol. Asa ca poti sa citesti Biblia , pana ti se adancesc ochii, ca tot nu in Dumnezeu Crestin e cel in care crezi indiferent ce sustii!!!

  •  
    • 3140 mesaje
    4 Iun 2014, 23:11
    3 0
    roseblue said:Dodo si Kunda, daca aveti timp si chef, mai scrieti despre reiki, despre experientele voastre personale adica, ca pe net se gasesc o gramada de informatii contradictorii. Daca nu va deranjeaza, bineinteles!

     Vrei sa arunce lumea cu oua clocite in mine?
    Reiki nu e nici calea nici raspunsul, pentru mine a fost un dar necautat si nestiut pina l-am primit, cind am realizat ca nu sunt indeajuns de puternica si evoluata incit sa-mi stapinesc demonii am ales sa nu avansez in grad pina nu evoluez indeajuns. E foarte riscant, sunt simboluri puternice, unele, nu e de joaca si e de ajuns un moment de furie cind stii ca ai puterea sa te razbuni, ai instrumentele si nu te poti stapini, platesti greu, daca ai si copii, mai bine nu! Un om puternic si echilibrat, foarte evoluat, poate sa tina totul in friu dar, cum spunea si Anda, exista si ala cu coarne care isi baga coada, cu atit mai mult te incearca, cind vrei sa evoluezi si sa devii mai bun lupta e mai puternica. 
    Ca metoda de tratament e ok, ca principii totul ok, eu nu ma simt pregatita, nu sunt indeajuns de curata si de puternica incit sa rezist tentatiilor si fortelor, am realizat ca nu e cazul sa aflu si alte taine si am ales sa nu risc. 

  •  
    • 3140 mesaje
    4 Iun 2014, 23:15
    0 0
    anda22-7 said:

     
    cata vreme practici reiki..tu n ai ajuns nici  sa crezi In Dumnezeu nici sa l cunosti!. Cine crede in El, facea voia lui  si ii slujeste doar Lui. Nu poti avea 2 stapani  iar reiki tine de diavol. Asa ca poti sa citesti Biblia , pana ti se adancesc ochii, ca tot nu in Dumnezeu Crestin e cel in care crezi indiferent ce sustii!!!

    Ando, cred in cine si ce vreau, ai tu vreo problema cu asta?  Tu poti sa crezi in citi popi vrei, nu ma doare nici la basca, fata mea! O sa aflam adevarul dupa ce parasim planul fizic, om vedea atunci ce si cum, ai grija de sufletul tau, pentru al meu o sa dau socoteala, nu te mai agita atit ca incep sa cred ca ai facut vreo pasiune pentru mine si vrei sa ma salvezi cu orice pret.

  •  
    • 4346 mesaje
    4 Iun 2014, 23:34
    1 0
    si ai impresia ca pe mine ma doare  la basca, pt faptul ca ai facut cardasie cu michiduta?!! la urma urmei tu vei fi cea care va da socoteala pt fiecare " sedinta de spritism "savarsita
    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 4 Iun 2014, 23:45
  •  
    • 3140 mesaje
    4 Iun 2014, 23:41
    0 0
    anda22-7 said:si ai impresia ca pe mine ma doar la basca, pt faptul ca ai facut cardasie cu michiduta?!! la urma urmei tu vei fi cea care va da socoteala pt fiecare " sedinta de spritism "savarsita

     Hai, ca deja te obraznicesti, fata mosului!
    Michiduta cine e, prietenul tau imaginar?

  •  
    • 4346 mesaje
    4 Iun 2014, 23:46
    0 0
    dodonesa said:
    anda22-7 said:si ai impresia ca pe mine ma doar la basca, pt faptul ca ai facut cardasie cu michiduta?!! la urma urmei tu vei fi cea care va da socoteala pt fiecare " sedinta de spritism "savarsita

     Hai, ca deja te obraznicesti, fata mosului!
    Michiduta cine e, prietenul tau imaginar?

      ii ala pe care il invoci tu   sa te umple de energii!!!

  •  
    • 3140 mesaje
    4 Iun 2014, 23:50
    2 0
    Oana_Domino said:
    dodonesa said:
    anda22-7 said:si ai impresia ca pe mine ma doar la basca, pt faptul ca ai facut cardasie cu michiduta?!! la urma urmei tu vei fi cea care va da socoteala pt fiecare " sedinta de spritism "savarsita

     Hai, ca deja te obraznicesti, fata mosului!
    Michiduta cine e, prietenul tau imaginar?

     

    anda imi pare un vampir energetic periculos! 

     S-ar putea!
    D-aia cauta cu orice pret sa enerveze interlocutorul, oare vrea ca preopinentul sa intre pe o frecventa energetica joasa si sa aiba brese prin care sa-i poata fura energia?
    Eu sunt zen, deja am devenit imuna la spusele ei, nici nu realizeaza ca a devenit redundanta. 

  •  
    • 3140 mesaje
    4 Iun 2014, 23:52
    0 0
    anda22-7 said:
    dodonesa said:
    anda22-7 said:si ai impresia ca pe mine ma doar la basca, pt faptul ca ai facut cardasie cu michiduta?!! la urma urmei tu vei fi cea care va da socoteala pt fiecare " sedinta de spritism "savarsita

     Hai, ca deja te obraznicesti, fata mosului!
    Michiduta cine e, prietenul tau imaginar?

      ii ala pe care il invoci tu   sa te umple de energii!!!

     Ando, eu ma rog la Dumnezeu, creatorul cerului si al pamintului, la Isus si la Fecioara Maria, la ei ma rog pentru ce am nevoie, lor le multumesc, le cer iertare si ajutor. 
     

  •  
    • 4346 mesaje
    5 Iun 2014, 00:15
    1 0
    vorbe goale... cum sa te rogi la Dumnezeu si la Cristos cand tu ii slujesti satanei?!!! cata vreme ii slujesti stapanului intunericului si a minciunii rugaciunile tale raman vb goale! Cine crede in Dumnezeu, il urmeaza si i tine poruncile. iar una din porunci spune asa : "Eu sunt Domnul Dumnezeul tău; să nu ai alţi dumnezei în afară de Mine"
    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 5 Iun 2014, 00:16
  •  
    • 3140 mesaje
    5 Iun 2014, 00:36
    1 0
    anda22-7 said:vorbe goale... cum sa te rogi la Dumnezeu si la Cristos cand tu ii slujesti satanei?!!! cata vreme ii slujesti stapanului intunericului si a minciunii rugaciunile tale raman vb goale! Cine crede in Dumnezeu, il urmeaza si i tine poruncile. iar una din porunci spune asa : "Eu sunt Domnul Dumnezeul tău; să nu ai alţi dumnezei în afară de Mine"

     Fata mea, iti zisei ca sunt zen?
    Uite ca ma rog la cine spusei si n-am auzit ca vreunul dintre ei sa ma ia de urechi si sa-mi interzica sa ma rog, ba chiar ma ajuta, ce zici de asta? Maica Domnului mi-a salvat copilul de la moarte. La ea m-am rugat, ea mi-a salvat-o, eu stiu si cred in asta si-i multumesc toata viata mea!

  •  
    • 4346 mesaje
    5 Iun 2014, 01:01
    0 0
    Dumnezeu nu urecheaza , in schimb judeca dupa dreptatea Dumnezeiasca! iar asta o vei afla dupa ce inchizi ochii !!
  •  
    • 2085 mesaje
    5 Iun 2014, 11:06
    0 0
    anda22-7 said:Dumnezeu nu urecheaza , in schimb judeca dupa dreptatea Dumnezeiasca! iar asta o vei afla dupa ce inchizi ochii !!

     

     

    Anda, de ce ai impresia ca detii adevarul absolut ? De ce negi cu vehementa lucruri care nu le poti pricepe ?

    Apanajul omului inteligent este acela de-a nu interveni in subiecte care-l depasesc.

    Taci, citeste, baga la cap - daca poti - si abtine-te.

    In definitiv nu trebuie sa fii in acord absolut cu tot ce se posteaza.

    N-ai obosit sa fii in contradictie cu toata lumea si pe absolut toate topicurile ?

    Combati de dragul de-a combate. Si-atat.

  •  
    • 3816 mesaje
    5 Iun 2014, 15:42
    3 0
    Io vreau sa stiu sub ce tratamnet e Anda .
    Nu de alta, da sa nu iau si io pastile la fel
  •  
    • 524 mesaje
    5 Iun 2014, 16:00
    2 0
    Nu-i pe pastile, asa e ea, defecta dar i-a expirat garantia si nici nu are ,,buy back''
    Acest mesaj a fost editat de către elevu: 5 Iun 2014, 16:00
  •  
    • 4346 mesaje
    5 Iun 2014, 16:18
    0 0
    mama_omida said:
    anda22-7 said:Dumnezeu nu urecheaza , in schimb judeca dupa dreptatea Dumnezeiasca! iar asta o vei afla dupa ce inchizi ochii !!

     

     

    Anda, de ce ai impresia ca detii adevarul absolut ? De ce negi cu vehementa lucruri care nu le poti pricepe ?

    Apanajul omului inteligent este acela de-a nu interveni in subiecte care-l depasesc.

    Taci, citeste, baga la cap - daca poti - si abtine-te.

    In definitiv nu trebuie sa fii in acord absolut cu tot ce se posteaza.

    N-ai obosit sa fii in contradictie cu toata lumea si pe absolut toate topicurile ?

    Combati de dragul de-a combate. Si-atat.

     

    nu poti s apractici reiki si sa te declari crestin ..e o contradictie... Ori il  alegi pe Dumnezeu si tii invatatura Bisericii, ori practici reiki si slujesti satanei. Simplu!!

  •  
    • 4107 mesaje
    5 Iun 2014, 18:25
    0 0
    Reiki este un sistem terapie energetica in care nu se foloseste energia personala a terapeutului ci "energia universala" (rei = spirit, universal; ki = energie)- Wikipedia

    Anda, eu nu vad nimic malefic in reiki asta. Este o terapie alternativa ca toate alte terapii alternative. Vindeca, nu imbolnaveste, face bine si deci nu face rau.
  •  
    • 2436 mesaje
    6 Iun 2014, 15:08
    4 0
    Am citit topicul, am incercat sa nu postez dar...

    Anda, ar trebui sa fii mai informata cand faci anumite afirmatii.
    Reiki este terapia prin lumina, conectarea la energia universala, nicidecum asocierea pe care o faci tu ...."nu poti sa practici reiki si sa te declari crestin ..e o contradictie... Ori il alegi pe Dumnezeu si tii invatatura Bisericii, ori practici reiki si slujesti satanei. "

    Sustii cu vehementa niste lucruri...nu poti detine adevarul absolut, nimeni nu-l detine.
    Dumnezeu este unul singur, indiferent ca i se spune Alah, Budha, Isus.. Fiecare crede in religia pe care o alege el, in stilul sau, nu trebuie impus nimic, fiecare are liberul arbitru

    Te legi atat de reiki...fara sa stii nimic despre aceasta terapie. Totul se face cu acord Divin. Incearca sa fii un pic mai detasata, relaxata, esti prea incrancenata.

    Daca tot esti atat de religioasa...fii mai buna, mai blanda, mai toleranta, imi pari un pic agresiva cu cei care nu sunt de acord cu parerile tale, Daca ma insel...scuze anticipate.
  •  
    • 4346 mesaje
    6 Iun 2014, 18:17
    1 0
    migaby1964 said:Reiki este un sistem terapie energetica in care nu se foloseste energia personala a terapeutului ci "energia universala" (rei = spirit, universal; ki = energie)- Wikipedia

    Anda, eu nu vad nimic malefic in reiki asta. Este o terapie alternativa ca toate alte terapii alternative. Vindeca, nu imbolnaveste, face bine si deci nu face rau.

       
     nu vezi nimic rau in asta, pt ca nu cunosti decat la suprafata.

    Reiki este o metoda oculta , propagata in intreaga lume cu foarte multa forta si care se foloseste de energii daunatoare in scopul de a face oamenii sa practice ceva ocult si negativ in speranta si credinta ca ii ajuta.

    Se lucreaza cu niste simboluri negative si plasarea mainilor.
     Se trimite energie de vindecare prin plasarea mainilor sau prin gand, insa sunt energii care fac rau.

     La inceput poate apare o vindecare usoara insa aceasta are scopul de a face oamenii sa creada in Reiki,.  Aceasta vindecare usoara insa se va schimba negativ dupa ceva timp iar oamenii carora li se aplica Reiki devi niste surse de energie pentru altii, atat fiinte de aici cat mai ales demoni de "dincolo". 
    Prin Reiki se face un fel de posedare greu de remarcat pentru neinitiat.Cei care o practica sunt des insusi victime si nu cred bineinteles ca Reiki poate sa fie negativ.

    Deci dupa cum vezi reiki tine de practicile oculte, utilizand energii, simboluri, punerea mainilor, blocarea chakrelor, mantre etc.- toate astea tin de diavol.

    Nu e vorba automat de satanismul stiut de toata lumea-  dar sînt forme ale lui... variațiuni, cu același șef. 


    Sigur ca se vorbeste doar de ënergii pure, benefice", dar adevarul e cu totul altul!  Si cine adera sa practice reiki , se leapada de Dumnezeu.!

    PS .cel care spune ca in reiki nu vede nimic rau , nu cunoaste dedesuptuile lui. E ca si cum ai spune ca si vrajitoarele care se ocupa de magie alba/neagra /roz nu fac nimic rau cata vreme tin in mana tot felul  icoane si au cruci la gat!!! 
    Insa puterea lor vine de la satana ..iar Reiki este la fel incompatibil cu crestinismul cata vreme se foloseste de ocult !