zodiile care v-au impresionat

  •  
    • 630 mesaje
    24 Sep 2005, 09:33
    0 0
    daca a mai fost urecheati-ma.
    care sunt zodiile cele mai...... nu stiu.... mai mature, prietenoase, care nu v-au dezamagit?
    sau putem scrie si invers,nu? care v-au dezamagit....s.a.m.d
    ce ziceti facem un top?
  •  
    • 1450 mesaje
    24 Sep 2005, 14:12
    0 0
    capricornii sunt oameni deosebit de seriosi,devotatzi in prietenii si ca parteneri,deloc materialisti,berbecii sunt amici extrem de veseli,pe care e grozav sa-i ai alaturi la chefuri.Ca rac am reusit sa am relatzii trainice si durabile cu pestii,scorpionii si chiar cu unii din lei ,pe care i-ash impartzii in 2 categorii:buni si rai.
    in privintza celorlalte zodii,ma abtzin de la comentarii[in unii am investit f.mult si m-au dezamagit,cu altzii-relatzii neutre]Fecioarele mi se par extrem de muncitoare ,corecte dar putzin rigide si interiorizate.
  •  
    • 234 mesaje
    24 Sep 2005, 14:59
    0 0
    balanta si berbecul cele mai mishto..taur si scorpion cele mai nashpa..
  •  
    • 169 mesaje
    24 Sep 2005, 16:17
    0 0
    scorpionii sunt deosebiti, magnetici, profunzi, pasionali, superbi, loiali. pestii sunt smecheri, alunecosi, egoisti, increzuti, nesimtiti. taurii sunt varza, superficiali si afemeiati, depresivi. gemenii- extrem de infideli. sagetatorii sunt prietenosi, dar inconstanti. capricornii- prea seriosi, prea interiorizati. etc.
  •  
    • 165 mesaje
    24 Sep 2005, 17:26
    0 0
    Pestii in general sunt delasatori, dar f interesanti ca aparitie, au mereu ceva fascinant; sunt cam inadaptati in ceea ce priveste partea materiala a vietii, asta ma enerveaza cel mai mult.

    Am cun un Taur minunat pana cand ne-am certat, dupa care era alt om si nu am reusit sa ma impac cu el niciodata; barbatii Taur sunt neiertatori si parsivi.

    Iar barbatul Balanta este enervant pana ajunge sa-ti intre pe sub piele...dupa care e imposibil sa renunti la el!

    In mod negativ m-au impresionat intotdeauna Berbecii - rai, invidiosi si nestatornici...Si Fecioarele - duplicitare si superficiale...

    Cam asta am avut de spus momentan.
  •  
    • 630 mesaje
    24 Sep 2005, 20:06
    0 0
    sabina
    mi-a placut, scurt si la obiect!
    si ai si mare dreptate. bine....in legatura cu scorpionul...
  •  
    • 287 mesaje
    25 Sep 2005, 18:44
    0 0
    nu stiu daca se poate cataloga o persona in functie de zodie si nu cred ca ceea ce spune zodiacul este adevarat 100%, zodiacul ofera niste caracteristici generale, cum poti spune despre oamneii ce apartin unei anumite zodii ca sunt varza sau ca sunt mai stiu eu cum, am retinut cuvantul varza pt ca era vorba despre zodia taurului, da exact sunt in zodia taurului, mai intai de toate ati cunoscut toate persoanele din zodiile despre care afirmati ca sunt asa si pe dincolo? v-ati analizat inainte de a incepe sa comentati? sunteti specimene atat de reusite din toate punctele de vedere? ati luat in calcul faptul ca personalitatea oricarui om este influentata de foarte multi factori externi? Eu zic ca in cazul in care nu mai aveti subiecte de discutie sa luati o pauza si poate va vin idei mai bune, cum va explicatii ca in fiecare zodie exista personalitati, oameni de stiinta, artisti, genii? Nu va mai repeziti sa trageti concluzii bazate pe "studii" superficiale. Normal ca o sa-mi sariti in cap toate si o sa incepeti cu insultele, nu va jenati, in felul asta aratati ce persoane de caliate sunteti, reprezentante ale unor semne zodiacale de invidiat.
  •  
    • 1450 mesaje
    25 Sep 2005, 19:18
    0 0
    oauuuuuuu,da cine te-a suparat,mey???????iaca,noi mai vorbim si ca sa ne treaca timpul,uneori poate o mai dam si in bara, dar nu sarim de coada in sus!de tauri,ce sa zic,am numai relatzii cordiale cu ei,ca o racoaica pacifista ce sunt!
  •  
    • 630 mesaje
    25 Sep 2005, 19:37
    0 0
    mey fatuca, da' fiecare pov aici prin ce experiente a trecut. cu ce suntem noi de vina ca intr-adevar in unele zodii corespund perfect comportamentul, modul de a gandi, etc?
  •  
    • 1450 mesaje
    25 Sep 2005, 20:05
    0 0
    lasa,mey,berbecutzo,c-o fi luna plina la noapte de aia pe unii ii apuca contrazisul.Mie-mi place subiectul tau si tocmai azi n-am chef sa iau o pauza.M-am analizat si corespund 100% zodiei rak,poftim!ca oi fi geniu ori ba,habar n-am,ii las pe altzii sa decida,dar care-i faza,pica bine la cv?????????
  •  
    • 287 mesaje
    26 Sep 2005, 02:36
    0 0
    ma asteptam la asa reactii, chiar si la mai rau. Exprimari de genul "mai fatuca" sunt de 2 lei noi, da macar astea sa fie ieftine nu? Nu m-am suparat insa mi se pare ca va dati cu presupusul aiurea, voi in ce zodii sunteti draga? in zodia perfectiunii? De ce nu-i contactati pe fostii sunt sigura ca inca plang in hohote dupa voi, pentru ca nu au mai gasit asa fete in zodii atat de minunate. Mai stati la un loc cu verdictele voastre de experte. Si daca va apuca injuraturile sa va fie de bine, nu cred ca imi schimba viata, nu sunteti atat de importante pe cat va place sa credeti.
  •  
    • 1450 mesaje
    26 Sep 2005, 07:43
    0 0
    sa revenim la intrebarea berbecutzei si sa nu ne lasam provocate in a face si din subiectul asta ,motiv de scandal!
  •  
    • 2292 mesaje
    26 Sep 2005, 08:23
    0 0
    Mda..numai ca eu am chef sa spun care dintre zodii m-a dezamagit draga Northstar!

    Ei bine, tocmai zodia TAUR care dupa mine este plina de specimene rare nascute atunci cand e eclipsa totala de luna. Am intalnit tot felul de oameni din diverse zodii dar ca taurii pe nimeni. Si nu o spun ca as fi vreo astrologa ca si prietena noastra Betsy ci pentru ca m-am lovit de ei...

    Asadar...barbatii tauri au caractere mizerabile, super egoisti, extraordinar de zgarciti, violenti, interesati...mai vreti? As putea continua la nesfarsit cu lista "calitatilor" acestor nativi.


    Cat despre peraonele cu care ma intaleg foarte bine...ei bine...raci, balante, varsatori, capricorni, berbeci.
  •  
    • 1077 mesaje
    26 Sep 2005, 09:15
    0 0
    Mie mi se pare interesant subiectul, chiar daca are marja mare de eroare (fiecare are individualitatea lui, chiar daca se incadreaza intr-un ansamblu de lei, tauri sau mai stiu eu...). E curios ca eu care sunt capricorn, ma tot rotesc intre anumite zodii. Am foarte multe cunostinte lei, cu care ma impac excelent si berbeci, cu care ma distrez de minune! Si intotdeauna am avut de furca cu taurii / in special femeile si gemenii. Iar scorpionii barbati ma fascineaza atat de mult ca tind sa fug de ei...
  •  
    • 1928 mesaje
    26 Sep 2005, 12:19
    0 0
    mai, nu stiu, eu nu prea le am pe astea cu zodiile. de fapt ma exaspereaza anumite persoane care vorbesc cu mine, si incearca sa ma incadreze, si implicit sa ma analizeze si poate chiar s ma judece, dupa zodie. ete na! sunt leoaica. si ce?!? m-am nascut vara si atat! nici macar nu ma prea caracterizeaza descrierea zodiei. dar totusi se gaseste cate unul mai cu mot sa-mi zica mie ca-s asa si pe dincolo pentru ca asa zice la zodiac!!! Hello! in ce lume traim? a impartit careva personalitatile pe luni sau cum? personal cred ca ma caracterizeaza mai bine zodiacul chinezesc, dar tot e naspa cand auzi pe careva zicand vai, dar eu nu ma intleg deloc bine cu zodia X, si ei nici macar n-au apucat sa te cunoasca. Bleah!
  •  
    • 2831 mesaje
    26 Sep 2005, 12:26
    0 0
    Eu sunt scorpie. Nici prea buna nici prea rea. Nu ma inteleg deloc cu taurii, nici barbati, nici femei. Tind sa-i dau dreptate Catalinei in privinta descrierii barbatilor tauri. Cat despre femeile taur, cineva s-a deconspirat mai sus. Barbatii pesti sunt pe locul 2 in topul celor in dizgratie. Femeile pesti... hm... unele da, altele nu. Oricum, prefer sa le ocolesc. Pe locul 3 in top se afla fecioara - barbati si femei deopotriva.

    Varsatorii ma lasa rece. Cu restul ma inteleg bine.
  •  
    • 65 mesaje
    26 Sep 2005, 13:11
    0 1
    Nici eu nu cred ca putem sa ne dam seama de caracterul unui om dupa zodie.Am intalnit oameni care desi erau nascuti intr-o zodie,de ex berbec in loc sa aibe energie,sa glumeasca,sa fie spontani,erau dimpotriva fara vlaga!In ceea ce priveste taurii,barbati,eu una am numai cuvinte de lauda,asa s-a intamplat sa nu cunosc vreun taur care sa detina un caracter mizerabil,nu spun ca nu exista!Daca ar fi sa fac un top,as face separat ptr femei si barbati. Zodii care m-au impresionat la femei(de bine): leu,sagetator,capricorn,iar la barbati : taur,leu,scorpion. Zodii care nu m-au impresionat niciodata sunt gemenii. pupici
  •  
    • 2144 mesaje
    26 Sep 2005, 13:17
    0 0
    O zodie care ma impresioneaza de trei ani: GEMENII. Ii iubesc pe amandoi ...desi e doar unul.
    Si inca una: sagetator.
    Intr-adevar taurii sunt periculosi(mai ales barbatii).
  •  
    • 886 mesaje
    26 Sep 2005, 15:50
    0 0
    Daca e vorba de impresionat, pot sa zic ca racii ma impresioneaza cel mai mult. Ma refer la femeile rac, la cat de sensibile, tandre, familiste si inca o data sensibile sunt
    Nu imi plac deloc capricornii, nici femeile nici barbatii, sunt prea carieristi si plictisitori. Berbecii sunt egoisti, mai ales femeile berbec sunt foarte individualiste si invidioase (eh, vorbesc din experienta mea), barbatii pesti sunt ciudati, parca picati de pe alta lume.
    Gemenii ma surprind si ma "dau pe spate" constant, au atat de multe personalitati, sunt destepti, amuzanti, spontani..ce sa mai, pentru mine e zodia perfecta!
    Ma mai impresioneaza tenacitatea,perseverenta si fidelitatea taurilor si pasiunea scorpionilor.
  •  
    • 9835 mesaje
    26 Sep 2005, 17:46
    0 0
    Imi place tactul varsatorilor, dar imi displace fanatismul cu care raman fideli unor idei preconcepute.
    Ador spontaneitatea scorpionilor, dar ma dezgusta hedonismul lor.
    Imi place naturaletea gemenilor, dar ma descumpaneste mobilitatea lor.
    Imi place forta capricornilor, dar ma dispera sa ii vad cum si-o irosesc.
    Apreciez dedicatia sagetatorilor, dar ma deprima sa-i vad subapreciindu-se.
    Berbecilor le admir decizia, dar imi displace egoismul lor.
    Admir luciditatea fecioarelor, dar ma exaspereaza obsesia lor pentru ordinea perfecta.
    etc etc...

    Toti au parti bune si parti rele.