Nu stiu cum sa abordez situatia

  •  
    • 48 mesaje
    29 Sep 2015, 06:03
    0 0
    Buna! Ma numesc Mihaela, am 22 de ani. Sunt plecata din tara. Aici, acum o luna am mers pentru prima data la bingo, acolo lucreaza tipul de care imi place. Mi-a placut de el prin prima clipa in care l-am vazut, si din ziua aia, merg aproape zilnic la bingo cel putin 30 min ,sa il vad. Ii zambesc mereu, iar el face la fel.. Sunt momente cand ill surprind privindu-ma si imi zambeste... Dar nu am vorbit cu el altceva mai mult de un salut sau de joc. Nici nu stie numele meu. Zilele trecute, l-am asteptat la iesire cand a terminat lucrul sa intram in vorba, dar m-am panicat si am luat telefonul ca si cum as suna pe cineva. Mi-a zambit si mi-a zis doar " chao"... Nici nu stiu daca are sau nu o iubita... Cum fac sa ne cunoastem mai bine? Fara sa par insistenta sau sa ii las o impresie proasta. Orice sfat e bine-venit. Multumesc!
    Acest mesaj a fost editat de către mihabd: 29 Sep 2015, 06:05
  •  
    • 10065 mesaje
    29 Sep 2015, 09:18
    0 0
    Parerea mea e sa abordezi pe bajeatu' si nu situatia ...

  •  
    • 11561 mesaje
    29 Sep 2015, 09:37
    0 0
    mihabd said:Buna! Ma numesc Mihaela, am 22 de ani. Sunt plecata din tara. Aici, acum o luna am mers pentru prima data la bingo, acolo lucreaza tipul de care imi place. Mi-a placut de el prin prima clipa in care l-am vazut, si din ziua aia, merg aproape zilnic la bingo cel putin 30 min ,sa il vad. Ii zambesc mereu, iar el face la fel.. Sunt momente cand ill surprind privindu-ma si imi zambeste... Dar nu am vorbit cu el altceva mai mult de un salut sau de joc. Nici nu stie numele meu. Zilele trecute, l-am asteptat la iesire cand a terminat lucrul sa intram in vorba, dar m-am panicat si am luat telefonul ca si cum as suna pe cineva. Mi-a zambit si mi-a zis doar " chao"... Nici nu stiu daca are sau nu o iubita... Cum fac sa ne cunoastem mai bine? Fara sa par insistenta sau sa ii las o impresie proasta. Orice sfat e bine-venit. Multumesc!

     
    Cel  mai  corect  e  sa  l  abordezi  direct  si  sa  spui  ca  ai  vrea  sa  va  cunoasteti!
     Daca  tii  la  orgolii , si  nu  vrei  sa  fii  tu  cea  care sa  l  abordezi , sau  alte  balarii  de  genul , atunci  s  ar  putea  sa  ramai  cu  buza  umflata!!
      Pana  la  urma  e  alegerea  ta!!!Succes!

  •  
    • 3765 mesaje
    29 Sep 2015, 09:47
    2 0
    mihabd said:, merg aproape zilnic la bingo cel putin 30 min ,

     

    ai castigat ceva?? 

  •  
    • 10065 mesaje
    29 Sep 2015, 10:15
    0 0
    pitipoanca69 said:
    mihabd said:Buna! Ma numesc Mihaela, am 22 de ani. Sunt plecata din tara. Aici, acum o luna am mers pentru prima data la bingo, acolo lucreaza tipul de care imi place. Mi-a placut de el prin prima clipa in care l-am vazut, si din ziua aia, merg aproape zilnic la bingo cel putin 30 min ,sa il vad. Ii zambesc mereu, iar el face la fel.. Sunt momente cand ill surprind privindu-ma si imi zambeste... Dar nu am vorbit cu el altceva mai mult de un salut sau de joc. Nici nu stie numele meu. Zilele trecute, l-am asteptat la iesire cand a terminat lucrul sa intram in vorba, dar m-am panicat si am luat telefonul ca si cum as suna pe cineva. Mi-a zambit si mi-a zis doar " chao"... Nici nu stiu daca are sau nu o iubita... Cum fac sa ne cunoastem mai bine? Fara sa par insistenta sau sa ii las o impresie proasta. Orice sfat e bine-venit. Multumesc!

     
    Cel  mai  corect  e  sa  l  abordezi  direct  si  sa  spui  ca  ai  vrea  sa  va  cunoasteti!
     Daca  tii  la  orgolii , si  nu  vrei  sa  fii  tu  cea  care sa  l  abordezi , sau  alte  balarii  de  genul , atunci  s  ar  putea  sa  ramai  cu  buza  umflata!!
      Pana  la  urma  e  alegerea  ta!!!Succes!

     

    De moment sa discute doar, fara a ii cere nr. de tel si altele ca na, bajeatu' o fi  locuind cu bunica-sa si ... se prea bine stie, batrinii is mai sensibil de regula , doresc liniste nu zbirnait de telefoane repetate ... ca devin suparaciosi ...

     

    Step by step ...

     

  •  
    • 414 mesaje
    29 Sep 2015, 10:48
    0 0
    Lasa orgoliul deoparte si abordeaza-l... spunei ca e zambitor si apreciezi asta si ai dorii sa il cunosti.... urmareste daca aveti lucruri in comun.. hobbyuri.. etc... si daca te refuza nu esti prima si nici ultima care o sa fie respinsa indiferent de cine... si cu asta chiar poti traii mai departe foarte inpacata...
  •  
    • 10065 mesaje
    29 Sep 2015, 10:57
    0 0
    Unele e chiar indraznete si incep lejer cu : povesteste-mi despre tine, mi-ar face placere sa ne cunoastem ...

  •  
    • 8403 mesaje
    29 Sep 2015, 11:18
    0 0
    mihabd said:Buna! Ma numesc Mihaela, am 22 de ani. Sunt plecata din tara. Aici, acum o luna am mers pentru prima data la bingo, acolo lucreaza tipul de care imi place. Mi-a placut de el prin prima clipa in care l-am vazut, si din ziua aia, merg aproape zilnic la bingo cel putin 30 min ,sa il vad. Ii zambesc mereu, iar el face la fel.. Sunt momente cand ill surprind privindu-ma si imi zambeste... Dar nu am vorbit cu el altceva mai mult de un salut sau de joc. Nici nu stie numele meu. Zilele trecute, l-am asteptat la iesire cand a terminat lucrul sa intram in vorba, dar m-am panicat si am luat telefonul ca si cum as suna pe cineva. Mi-a zambit si mi-a zis doar " chao"... Nici nu stiu daca are sau nu o iubita... Cum fac sa ne cunoastem mai bine? Fara sa par insistenta sau sa ii las o impresie proasta. Orice sfat e bine-venit. Multumesc!

     
    pune-i piedica.
    sau impiedica-te tu, in fata lui.
    dupa care stii tu: zambet, o remarca la faptul ca te impinge cineva in bratele lui si ca daca nu ar avea o iubita... etc etc

  •  
    • 12208 mesaje
    29 Sep 2015, 15:30
    2 0
    pana te hotarasti vezi sa nu devii dependenta de jocuri de noroc .....
  •  
    • 12208 mesaje
    29 Sep 2015, 15:30
    0 0
    sa ai noroc !
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 1 Oct 2015, 17:29
  •  
    • 48 mesaje
    29 Sep 2015, 17:23
    0 0
    pitipoanca69 said:
    mihabd said:Buna! Ma numesc Mihaela, am 22 de ani. Sunt plecata din tara. Aici, acum o luna am mers pentru prima data la bingo, acolo lucreaza tipul de care imi place. Mi-a placut de el prin prima clipa in care l-am vazut, si din ziua aia, merg aproape zilnic la bingo cel putin 30 min ,sa il vad. Ii zambesc mereu, iar el face la fel.. Sunt momente cand ill surprind privindu-ma si imi zambeste... Dar nu am vorbit cu el altceva mai mult de un salut sau de joc. Nici nu stie numele meu. Zilele trecute, l-am asteptat la iesire cand a terminat lucrul sa intram in vorba, dar m-am panicat si am luat telefonul ca si cum as suna pe cineva. Mi-a zambit si mi-a zis doar " chao"... Nici nu stiu daca are sau nu o iubita... Cum fac sa ne cunoastem mai bine? Fara sa par insistenta sau sa ii las o impresie proasta. Orice sfat e bine-venit. Multumesc!

     
    Cel  mai  corect  e  sa  l  abordezi  direct  si  sa  spui  ca  ai  vrea  sa  va  cunoasteti!
     Daca  tii  la  orgolii , si  nu  vrei  sa  fii  tu  cea  care sa  l  abordezi , sau  alte  balarii  de  genul , atunci  s  ar  putea  sa  ramai  cu  buza  umflata!!
      Pana  la  urma  e  alegerea  ta!!!Succes!

     

    Nu este vorba de orgoliu sau ceva asa,doar nu stiu cum sa intru mai mult in vorba cu el. Pentru ca nu gasesc moment ... Imi da cartoanele si pleaca sa imparta mai mai departe, iar cand termina lucrul, se schimba si pleaca ...
  •  
    • 5035 mesaje
    29 Sep 2015, 17:25
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 48 mesaje
    29 Sep 2015, 17:29
    0 0
    igivansenior said:
    mihabd said:, merg aproape zilnic la bingo cel putin 30 min ,

     

    ai castigat ceva?? 

     

    Da, acum.doua zile, un premiu de 800€ . El mi-a adus premiul si m-a felicitat. Sa ii zic ca ii datorez o cafea sau ceva?
  •  
    • 48 mesaje
    29 Sep 2015, 17:35
    0 0
    nanni said: Lasa orgoliul deoparte si abordeaza-l... spunei ca e zambitor si apreciezi asta si ai dorii sa il cunosti.... urmareste daca aveti lucruri in comun.. hobbyuri.. etc... si daca te refuza nu esti prima si nici ultima care o sa fie respinsa indiferent de cine... si cu asta chiar poti traii mai departe foarte inpacata...

     

    Nu gasesc un moment in care sa pot ramane singura cu el si sa incep o conversatie... De asta imi este dificil. Imi lasa cartonul si merge mai departe, nu il pot retine la mine la masa... Doar ne zambim mult si mereu imi zice succes. Am observat ca doar mie. Nu este greu sa imi dau seama ca ma place Dar nu inteleg de ce nu face ceva ..
  •  
    • 48 mesaje
    29 Sep 2015, 17:37
    0 0
    ViktorC said:Unele e chiar indraznete si incep lejer cu : povesteste-mi despre tine, mi-ar face placere sa ne cunoastem ...

     

    As face-o, dar nu stiu cum sa am un moment singura cu el. Iar sa ii scriu numarul meu pe un carton si sa i-l dau, nu mi se pare prea indraznet,ci un gest cam disperat
  •  
    • 48 mesaje
    29 Sep 2015, 17:40
    0 0
    gabriela42 said:pana te hotarasti vezi sa nu devii dependenta de jocuri de noroc .....

     

    Am norocul sa nu imi placa Merg doar pentru el...
  •  
    • 48 mesaje
    29 Sep 2015, 17:42
    0 0
    gabriela42 said:pana te hotarasti vezi sa nu devii dependenta de jocuri de noroc .....

     

    Am norocul sa nu imi placa Merg doar pentru el...
  •  
    • 48 mesaje
    29 Sep 2015, 17:44
    0 0
    Multumesc tuturor pentru sfaturii, am sa merg si azi... Sper sa plec cu el dr acolo la un suc. :")
  •  
    • 1890 mesaje
    29 Sep 2015, 21:03
    1 0
    mihabd said:Multumesc tuturor pentru sfaturii, am sa merg si azi... Sper sa plec cu el de acolo la un suc. :")

    Lasa-l totusi pe el sa te abordeze. Barbatii au instinctul sa vaneze. Lasa-l sa te cucereasca, nu sa-i sari de gat. Daca este baiat istet si te place cu adevarat va gasi el o modalitate sa te "agate". In dragoste nu exista timiditate, jena sau alte fleacuri de-astea. Tu ai facut deja primul pas: vii la bingo, ii zambesti, nu faci pe "inaccesibila". E imposibil sa nu vada toate "manevrele" tale si totusi nu incearca o conversatie mai "consistenta". Poate e si politica firmei sa nu fie familiar cu clientii. Din doua una: ori e angajat intr-o relatie, ori nu te place foarte mult.

  •  
    • 48 mesaje
    29 Sep 2015, 22:44
    0 0
    scorpion112 said:
    mihabd said:Multumesc tuturor pentru sfaturii, am sa merg si azi... Sper sa plec cu el de acolo la un suc. :")

    Lasa-l totusi pe el sa te abordeze. Barbatii au instinctul sa vaneze. Lasa-l sa te cucereasca, nu sa-i sari de gat. Daca este baiat istet si te place cu adevarat va gasi el o modalitate sa te "agate". In dragoste nu exista timiditate, jena sau alte fleacuri de-astea. Tu ai facut deja primul pas: vii la bingo, ii zambesti, nu faci pe "inaccesibila". E imposibil sa nu vada toate "manevrele" tale si totusi nu incearca o conversatie mai "consistenta". Poate e si politica firmei sa nu fie familiar cu clientii. Din doua una: ori e angajat intr-o relatie, ori nu te place foarte mult.

     

    Da, seful de acolo e cam exigent cu angajatii... In sala nu pot vorbi mai nimic cu el, iar cand termina programul se schimba si pleaca. Sa incerc sa fiu din nou pe hol la tigara " intamplator" cand iasa el? El nu poate veni in sala dupa...