Cum arata o femeie adevarata?

  •  
    • 54 mesaje
    6 Iun 2012, 12:50
    2 0

    Dumnezeu a creat mai intai barbatul. E de asteptat ca femeia, pe care a facut-o cand deja castigase experienţa, sa iasa mai bine...

    Daca intrebi un barbat cum ar descrie femeia perfecta o sa auzi tot felul de tampenii. Mai ales daca ala care raspunde e relaxat si nu se simte ca la un interviu. Primele 3 calitati sunt aproape intotdeauna fizice: femeia perfecta are ochii colorati, e blonda, are sani, cur, craci asa sau asa.

    Departe de mine naivitatea sa cred ca pentru femei nu conteaza cum arat. Am din ce in ce mai puţine fane pe masura ce imbatranesc. Sau le sperie frumoasa mea sotie... care mai are si mintea ca un tais de sabie japoneza... Dar noi barbatii chiar exageram!

    O femeie adevarata nu este fotomodel (sau hotomodel, cum imi place mie sa zic cand e cazul)... Dar o femeie adevarata, mama, fiica, prietena, amanta, este cu siguranţa o vrajitoare! Iar vrajitorii, se stie, chiar fac ceea ce magicienii de circ doar se prefac ca ar fi in stare sa faca. Femeia adevarata dilata timpul la 28 de ore pe zi, altfel nu se explica deloc cum reuseste sa puna la spalat, sa mearga pe internet sa caute o reteta, sa educe copilul, sa te iubeasca pe tine si apoi sa scoata din cuptor mancarea pe care a preparat-o asa de repede de zici ca i-a dat Print Screen!
     

    O femeie adevarata e ca un contabil sef care se poate incadra in orice buget fara sa iasa pe strada cu haine urate si ieftine. Se machiaza mai repede decat ma barbieresc eu si – desigur – ei ii iese mai bine.

    Deci Wonderwoman exista si se arata noua. Doar ca nu poarta chiloţii peste pantaloni ca Superman si e mai greu de vazut pentru barbaţi, care cauta inca sensul vieţii si femei dezbracate pe google. 


  •  
    • 174 mesaje
    6 Iun 2012, 13:03
    1 0
    Adevarul e ca stiam ca exista femei adevarate si ca arata ca fiecare dintre noi, fara sa-mi spuna un barbat asta.
    Din ce inteleg eu, e un text scris de un barbat?
    Ca nu vad nicio sursa...  
  •  
    • 12625 mesaje
    6 Iun 2012, 13:11
    1 0
    roxanalaptopnews said:Adevarul e ca stiam ca exista femei adevarate si ca arata ca fiecare dintre noi, fara sa-mi spuna un barbat asta.
    Din ce inteleg eu, e un text scris de un barbat?
    Ca nu vad nicio sursa...  

     


    Thanx for da pix Mr Boerescu!
    http://www.bucatarescu.ro/


    asta e sursa

  •  
    • 54 mesaje
    6 Iun 2012, 13:22
    1 0
    http://www.perfecte.ro/filosofia-sexului.......
  •  
    • 2106 mesaje
    6 Iun 2012, 13:50
    3 0
    " Sursa facebook"
    Ma intrebati daca lucrez?????DAAAAAA!!!!!!!!··!Normal!!!!....sunt manager de familie si pe deasupra sunt ....ceas desteptator, bucatareasa, sotie, profesoara, dadaca, infirmiera, spalatoreasa, antrenoare, coafeza, bodyguard, secretara, psiholog, bancomat,·gps(gasesc totul) si sunt de garda 24 ore, 365 zile ale anului!
    Sunt femeie adevarata.
  •  
    • 2106 mesaje
    6 Iun 2012, 13:54
    2 0
    "De ce nu-mi vii?

    Vezi, rândunelele se duc,

    Se scutur frunzele de nuc,

    S-aşează bruma peste vii

    De ce nu-mi vii, de ce nu-mi vii?

     

    O, vino iar în al meu braţ,

    Să te privesc cu mult nesaţ,

    Să razim dulce capul meu

    De sânul tău, de sânul tău!

     

    Ţi-aduci aminte cum pe-atunci

    Când ne primblam prin văi şi lunci,

    Te ridicam de subsuori

    De-atâtea ori, de-atâtea ori?

     

    În lumea asta sunt femei

    Cu ochi ce izvorăsc scântei...

    Dar, oricât ele sunt de sus,

    Ca tine nu-s, ca tine nu-s!

     

    Căci tu înseninezi mereu

    Viaţa sufletului meu,

    Mai mândră decât orice stea,

    Iubita mea, iubita mea!

     

    Târzie toamnă e acum,

    Se scutur frunzele pe drum,

    Şi lanurile sunt pustii...

    De ce nu-mi vii, de ce nu-mi vii?

    Mihai Eminescu"

  •  
    • 8715 mesaje
    6 Iun 2012, 17:39
    0 0
    sweetLumi1 said:"De ce nu-mi vii?

    Vezi, rândunelele se duc,


     Bre, citeaza intai sursa...

    Nu de alta, insa prima data am crezut ca e " un descantec pentru ciclu intarziat" ...


     

  •  
    • 6557 mesaje
    6 Iun 2012, 17:40
    0 0
    anatomic vorbind sau cum ?
  •  
    • 2106 mesaje
    6 Iun 2012, 17:46
    0 0
    warmfreezer said:


     Bre, citeaza intai sursa...

    Nu de alta, insa prima data am crezut ca e " un descantec pentru ciclu intarziat" ...


     

    Daca draga imi zgaraia retina, bre e de-a dreptul mortal! Da bine bre atunci, dumneata nu-l stii pe Eminescu?

    Rusinica! Google iti baga sub nas toate poeziile lui doar daca l-ai tastat pe "M"

  •  
    • 8715 mesaje
    6 Iun 2012, 17:51
    1 0
    sweetLumi1 said:

    Daca draga imi zgaraia retina, bre e de-a dreptul mortal! Da bine bre atunci, dumneata nu-l stii pe Eminescu?

    Rusinica! Google iti baga sub nas toate poeziile lui doar daca l-ai tastat pe "M"

     
    Pai, mi-e teama ca dumitale inca nu te-ai prins ca aici suntem pe evapunctro si nu pe Goagal...

    Si, in cunoascuta traditie de pe forumul asta, cum posteaza cate o fata, cum te astepti sa intrebe cu ce se poate sterge buba...
    De la asta se trage...

     

  •  
    • 2106 mesaje
    6 Iun 2012, 17:53
    0 0
    warmfreezer said:

     
    Pai, mi-e teama ca dumitale inca nu te-ai prins ca aici suntem pe evapunctro si nu pe Goagal...

    Si, in cunoascuta traditie de pe forumul asta, cum posteaza cate o fata, cum te astepti sa intrebe cu ce se poate sterge buba...
    De la asta se trage...

     

    Ai dreptate, ti-e teama.

  •  
    • 8715 mesaje
    6 Iun 2012, 18:01
    0 0
    sweetLumi1 said:

    Ai dreptate, ti-e teama.

     
    Offf...

    Nu stiu cum se face, insa doar lucrurile negative iti sar in ochi...
    Chiar asa, nu poti fi si tu ceva mai vesela, asa ca noi toti?
    Uite, incearca sa-ti pui un zambet mare pe fatza, si o sa vezi cat de bine te poti simti...
    Sau, urasti chiar si ideea de a te simti bine???


     

  •  
    • 2106 mesaje
    6 Iun 2012, 18:06
    0 2
    warmfreezer said:
    sweetLumi1 said:

    Ai dreptate, ti-e teama.

     
    Offf...

    Nu stiu cum se face, insa doar lucrurile negative iti sar in ochi...
    Chiar asa, nu poti fi si tu ceva mai vesela, asa ca noi toti?
    Uite, incearca sa-ti pui un zambet mare pe fatza, si o sa vezi cat de bine te poti simti...
    Sau, urasti chiar si ideea de a te simti bine???


     

    Sa-ti fac pe plac ma tavalesc pe jos de ras. Pe topicul cu  problemele barbatilor te laudai cat de trist esti. Cand minteai? Atunci sau acum?

  •  
    • 8715 mesaje
    6 Iun 2012, 18:12
    2 0
    sweetLumi1 said: Pe topicul cu  problemele barbatilor te laudai cat de trist esti. Cand minteai? Atunci sau acum?

    Vezi cum te grabesti si nu citesti tot???

    Serios, nu asa se fac lectiile...
    Ia fa mataluta bine si citeste tot topicul ala de la cap la coada.
    De zece ori!!!
    Dupa aia, daca mai ai nelamuriri, putem discuta...
    Vezi, noroc ca te-am controlat, ca iarasi plecai la scoala cu lectia nefacuta.



     

  •  
    • 2106 mesaje
    6 Iun 2012, 18:20
    2 0
    warmfreezer said:
    sweetLumi1 said: Pe topicul cu  problemele barbatilor te laudai cat de trist esti. Cand minteai? Atunci sau acum?

    Vezi cum te grabesti si nu citesti tot???

    Serios, nu asa se fac lectiile...
    Ia fa mataluta bine si citeste tot topicul ala de la cap la coada.
    De zece ori!!!
    Dupa aia, daca mai ai nelamuriri, putem discuta...
    Vezi, noroc ca te-am controlat, ca iarasi plecai la scoala cu lectia nefacuta.



     

    Asta e, omul cat traieste invata. Invata ca "nu intotdeauna cine te baga in rahat iti doreste raul, la fel cum nu intotdeauna cine te scoate din rahat iti doreste binele" (sursa mp)

    Ramai la lectii, eu prefer sa ies.

  •  
    • 5862 mesaje
    6 Iun 2012, 20:12
    0 1
    pai, ca sa fie femeie adevarata, e indicat sa nu fie transsexual
  •  
    • 8715 mesaje
    6 Iun 2012, 20:40
    0 0
    Gretchen said:pai, ca sa fie femeie adevarata, e indicat sa nu fie transsexual

    Io as spune " esential"...

     

  •  
    • 9728 mesaje
    6 Iun 2012, 20:47
    2 0
    sweetLumi1 said:" Sursa facebook"
    Ma intrebati daca lucrez?????DAAAAAA!!!!!!!!··!Normal!!!!....sunt manager de familie si pe deasupra sunt ....ceas desteptator, bucatareasa, sotie, profesoara, dadaca, infirmiera, spalatoreasa, antrenoare, coafeza, bodyguard, secretara, psiholog, bancomat,·gps(gasesc totul) si sunt de garda 24 ore, 365 zile ale anului!
    Sunt femeie adevarata.

     
    ...dar adevarata profesie?

    Sa inteleg ca daca o femeie nu bifeaza ca face tot ceea ce scrie mai sus, nu e femeie adevarata
    Wonderwoman, sau femeie adevarata, totuna  

  •  
    • 626 mesaje
    6 Iun 2012, 20:50
    0 2
    Femeia adevarata " Are dop "este blonda "si face spuma ,de doua degete
  •  
    • 8715 mesaje
    6 Iun 2012, 20:55
    0 1
    lamultiani said:Femeia adevarata " Are dop "este blonda "si face spuma ,de doua degete

     

    Huh???

    Mie nu prea imi plac cu " dop"...
    Dar noa, fiecare cu gusturile lui...