ce faci in momentul asta?

  •  
    • 10065 mesaje
    13 Ian 2016, 13:49
    0 0
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Cade omu' din copac, si tot se odihneste nitel linga tulpina, d-apoi ai de lucra ...

     
      Grija  mare , ca  maine  e  Joi!!!!

     

    Intr-adevar, si miine-i zi de lucru .

     

  •  
    • 10065 mesaje
    13 Ian 2016, 14:45
    1 0
    Io unu gata, m-am razgindit,nu mai ies la lucru .

    Mi-am tras frumosel sortu' ...

  •  
    • 11561 mesaje
    13 Ian 2016, 14:54
    0 0
    ViktorC said:Io unu gata, m-am razgindit,nu mai ies la lucru .

    Mi-am tras frumosel sortu' ...

     
      Da  ce  bre , lucrezi  ca  bucatar!!!???

  •  
    • 10065 mesaje
    13 Ian 2016, 15:07
    0 0
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Io unu gata, m-am razgindit,nu mai ies la lucru .

    Mi-am tras frumosel sortu' ...

     
      Da  ce  bre , lucrezi  ca  bucatar!!!???

     

    Ei , nuuu ... da' cica-i rindul meu a imi trage sortu ...

     

    Nasol rau de tot nene, cind esti pus in situatia de a alege intre "cariera" si dragoste . Da' cred ca am facut o alegere buna, e si miine o zi in ce priveste "cariera" .

     

  •  
    • 11561 mesaje
    13 Ian 2016, 15:15
    0 0
    Bre , da ce ti mai place munca !!! Erai bun de "gigolo"!!!!
  •  
    • 10065 mesaje
    13 Ian 2016, 15:25
    0 0
    pitipoanca69 said:Bre , da ce ti mai place munca !!! Erai bun de "gigolo"!!!!

     

    Matale iti arde de gluma, bag seama ...

     

    Pai ordinu' se executa, nu se discuta nene...

     

    Taci si faci, de vrei sa-ti tihneasca Pastele .

     

  •  
    • 12208 mesaje
    13 Ian 2016, 17:35
    0 0
    ViktorC said:
    pitipoanca69 said:Bre , da ce ti mai place munca !!! Erai bun de "gigolo"!!!!

     

    Matale iti arde de gluma, bag seama ...

     

    Pai ordinu' se executa, nu se discuta nene...

     

    Taci si faci, de vrei sa-ti tihneasca Pastele .

     

    Revelionul ... E plina romanica de moldoveni de peste Prut ce serbeaza Revelionul...curge votca in valuri, valuri ....

  •  
    • 12208 mesaje
    13 Ian 2016, 17:38
    0 0
    ViktorC said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Io unu gata, m-am razgindit,nu mai ies la lucru .

    Mi-am tras frumosel sortu' ...

     
      Da  ce  bre , lucrezi  ca  bucatar!!!???

     

    Ei , nuuu ... da' cica-i rindul meu a imi trage sortu ...

     

    Nasol rau de tot nene, cind esti pus in situatia de a alege intre "cariera" si dragoste . Da' cred ca am facut o alegere buna, e si miine o zi in ce priveste "cariera" .

     

     eu sunt tare curioasa ce ai gatit nenicule ???Ne spui ..??Eu am facut repede mazare cu niste oltenesti fripti si o salata de varza acra cu piper si ardei iute ....

  •  
    • 7959 mesaje
    13 Ian 2016, 18:32
    0 0
    O seara frumoasa! Ma duc sa-mi fac spanacul cu oua si smantana, ca ni s-a luat de porc.
  •  
    • 12208 mesaje
    13 Ian 2016, 19:09
    1 0
    White_Storm said:O seara frumoasa! Ma duc sa-mi fac spanacul cu oua si smantana, ca ni s-a luat de porc.

    DA BUNA IDEE , vazusem intr-o zi dar mai aveam treaba si nu m-am intors apoi in piata , cred ca vineri fac si eu ... 

  •  
    • 7959 mesaje
    13 Ian 2016, 20:54
    1 0
    gabriela42 said:
    White_Storm said:O seara frumoasa! Ma duc sa-mi fac spanacul cu oua si smantana, ca ni s-a luat de porc.

    DA BUNA IDEE , vazusem intr-o zi dar mai aveam treaba si nu m-am intors apoi in piata , cred ca vineri fac si eu ... 

     Ia d-ala congelat, doamna ca nu mai stai sa-l speli, fierbi si sa-l toci. Io n-am timp de bibilit prea mult si nici rabdare.
    Tre'e sa fie totul gata in momentul X!

  •  
    • 12208 mesaje
    13 Ian 2016, 22:36
    1 0
    eu sunt mai naturala asa , imi place sa le fac cu mana mea pe toate .....
  •  
    • 7959 mesaje
    13 Ian 2016, 22:57
    1 0
    Good for you! Dar trebuie timp, n'est pas?
  •  
    • 12208 mesaje
    14 Ian 2016, 09:03
    0 0
    White_Storm said:Good for you! Dar trebuie timp, n'est pas?

     da asa este , insa sincer pe cel congelat il folosesc doar in placinte cu branza ricota si ceapa verde , nu imi place gustul ....

  •  
    • 10065 mesaje
    14 Ian 2016, 13:32
    0 0
    gabriela42 said:
    ViktorC said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Io unu gata, m-am razgindit,nu mai ies la lucru .

    Mi-am tras frumosel sortu' ...

     
      Da  ce  bre , lucrezi  ca  bucatar!!!???

     

    Ei , nuuu ... da' cica-i rindul meu a imi trage sortu ...

     

    Nasol rau de tot nene, cind esti pus in situatia de a alege intre "cariera" si dragoste . Da' cred ca am facut o alegere buna, e si miine o zi in ce priveste "cariera" .

     

     eu sunt tare curioasa ce ai gatit nenicule ???Ne spui ..??Eu am facut repede mazare cu niste oltenesti fripti si o salata de varza acra cu piper si ardei iute ....

     

    Am gatit specialitatea casei.

     

    Rabdari prajite .

     

  •  
    • 10065 mesaje
    14 Ian 2016, 15:05
    0 0
    Caut tricicleta sa dau omatu .

    https://www.youtube.com/watch?v=reIHx1ozxYk

  •  
    • 12208 mesaje
    14 Ian 2016, 22:54
    0 0
    ViktorC said:Caut tricicleta sa dau omatu .

    https://www.youtube.com/watch?v=reIHx1ozxYk

     Tu vezi ca vine primavara si a mai trecut un an si cartul fetei nu-i gata , trece si februarie si ...vine martie si nu ai miscat nimica , ai ramas doar la stadiul de proiect???

  •  
    • 10065 mesaje
    15 Ian 2016, 00:48
    1 0
    gabriela42 said:
    ViktorC said:Caut tricicleta sa dau omatu .

    https://www.youtube.com/watch?v=reIHx1ozxYk

     Tu vezi ca vine primavara si a mai trecut un an si cartul fetei nu-i gata , trece si februarie si ...vine martie si nu ai miscat nimica , ai ramas doar la stadiul de proiect???

     

    Aia nu-i roaba, d-na Gabriela , ci treaba serioasa ... directie, frine, suspensie s.a.m.d. Nu fac asa pe fuga de dragul de a face ceva si-apoi sa aibe cu ce-si rupe gitul ... Neee ... Toate la timpul lor si ca la carte sau deloc.

  •  
    • 12208 mesaje
    15 Ian 2016, 09:54
    0 0
    Nu te supara , am vrut doar sa iti reamintesc ca acum vine caldura si e pacat, mai incolo nu ii va ma sta gandul la plimbari cu masinuta o sa iti ceara direct decapotabila si cluburi ...vezi si tu timpul zboara foarte repede ...
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Ian 2016, 16:41
    0 0
    gabriela42 said:Nu te supara , am vrut doar sa iti reamintesc ca acum vine caldura si e pacat, mai incolo nu ii va ma sta gandul la plimbari cu masinuta o sa iti ceara direct decapotabila si cluburi ...vezi si tu timpul zboara foarte repede ...

     

    Asta-i buna, de unde atita suparare ...

     

    Subliniam doar ca nu e chiar atit de simplu pe cit pare, is multe si marunte a pune la punct o astfel de jucarie, ca si timp necesita chiar saptamini intregi pina e dat la gata . Materiale, asamblare, unghiuri de cadere, unghiuri de fuga corect/precis calculate si executate, grund, vopsea ... ohooo ... pina a ii da cheie ii cale lunga, cam stiu ce cuprinde, motiv pentru care nici nu m-am apucat asa pe fuga . O sa apara si ala ... nu doar ea il vrea, ci si eu tin sa il fac .