AVORTUL

  •  
    • 9367 mesaje
    22 Oct 2008, 11:06
    0 0
    eu cred ca sunteti infidioase, bre, pe dulcika
    si io-s, deh, nah ca recunosc
  •  
    • 2607 mesaje
    22 Oct 2008, 11:06
    0 0
    "cred ca e greu sa nu te duca mintea"

    Eu cred ca din contra.... e foarte usor cand nu ai neuroni pe care sa-i pui la munca. Iti amintesti? "Fericiti cei saraci cu duhul..."
  •  
    • 2293 mesaje
    22 Oct 2008, 11:09
    0 0
    bey, ma plictisesc. nu mai bine terminati cu corinuta si ne adunam?
  •  
    • 482 mesaje
    22 Oct 2008, 11:11
    0 0
    corinuta nu se termina niciodata
    la cate da din ea este nesfarsita
  •  
    • 2293 mesaje
    22 Oct 2008, 11:16
    0 0
    mie, tre sa recunosc ca mi-a folosit reteta ei de ficatei. este un nesfarsit izvor de intelepciune si desteptaciune, de retete...
  •  
    • 482 mesaje
    22 Oct 2008, 11:17
    0 0
    criminalo!
    vorbesti la ora asta de ficatei...
  •  
    • 2607 mesaje
    22 Oct 2008, 11:19
    0 0
    Pai.... alta activitate intelectuala decat retetele s-ar putea sa nu o ii deranjeze neuronul.
  •  
    • 1109 mesaje
    22 Oct 2008, 11:22
    0 0
    mie nu-mi plac ficatei,ce ziceti in schimb de o salata cu ton?
  •  
    • 2293 mesaje
    22 Oct 2008, 11:33
    0 0
    nu mananc iarba.
  •  
    • 1109 mesaje
    22 Oct 2008, 13:33
    0 0
    de ce,ca e sanatoasa.
  •  
    • 247 mesaje
    22 Oct 2008, 16:28
    0 0
    Mie mi-e foarte frica de avort,si actionez in consecinta... Mi-ar fi in primul rand extrem de mila de acel sufletel care practic creste in mine... si in al doilea rand mi-e frica de durere...

    Zicea cineva... "Dar la nastere ce o sa faci ca si acolo doare" si am spus...
    Sunt doua dureri diferite... una este durerea cand dai nastere unui copil... si alta este cand il dai afara (mai ales daca mai e si dezamagire,suferinta provocata de situatia ce te-a pus sa recurgi la aceasta metoda).. exceptand femeile care deja folosesc avortul ca pe o metoda contraceptiva.. chiar vazusem la Tv o fata de 23 de ani care avea 20 si ceva de avorturi facute

    Fiecare femeie face cum vrea... e rau si sa chinui o viata intreaga un copil.... Dar totusi,putem face ceva ca sa nu ajungem intr-o situatie asa de "dureroasa" din toate punctele de vedere...

    Auzisem niste Eve pe aici,poate ca e o intrebare prosteasca dar chiar doare atat de tare?(fizic,ca banuiesc ca sufleteste doare cel mai rau)
  •  
    • 2 mesaje
    22 Oct 2008, 20:16
    0 0
    a ucide... ce drastic vb... nu mi as dori decat sa fi 2 min in pielea unei astfel de femei...si eu am fk un avort si nu o sa pot uita niciodata...am folosit un prezervativ care s-a spart...
  •  
    • 2001 mesaje
    22 Oct 2008, 20:55
    0 0
    si uite asa au mai avut intelectualele de pe EVA un subiect de discutat
    dar voi aveti o deosebita placere sa jigniti,si am ajuns la concluzia ca doar cele divortate sau care au o casnicie nefericita,dar si cele care au fost parasite si inselate ,sunt acide si acre......le compatimesc ,sincer.... cu desteptaciunea lor cu tot..........

    de fiecare data sunt aceleasi persoane care ataca,dar mai bine va inscrieti in echipa lui Jiji ,. pe post de atacant,poate iese ceva bun ,la cat de bine va pricepeti la atac....

    hai ,o seara placut va doresc!!
  •  
    • 2293 mesaje
    22 Oct 2008, 21:23
    0 0
    auzi ficatel, ti se pare ca a face criminal pe cineva nu este jignire? sunt curioasa la c.urul cator dintre noi ai stat sa vezi ce frustrari avem
  •  
    • 7743 mesaje
    22 Oct 2008, 21:31
    0 0
    nu reusesti decat sa te faci tot mai mult de ras incercand patetic sa pari spirituala...prostia dublata de fudulie e crima, daca ti-ai da seama, n-ai continua

    -cine a inceput cu jignirile? citeste-ti mesajul de la pagina 2
    - nu-s una ori doua eve, sunt mai multe cele care iti spun ca aberezi...asta nu-ti da de gandit?
    -nu conteaza ca-s divortate si ne ...ne...cum incerci tu sa spui, acolo...si lumea ta perfecta se poate prabusi intr-o clipa, sa stii...dar eu am un avantaj, depind numai si numai de mine!

    noapte buna si vise dulci ,cred ca ai... sanatate si intelepciune iti doresc!
  •  
    • 13679 mesaje
    22 Oct 2008, 21:31
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2001 mesaje
    22 Oct 2008, 21:43
    0 0
    si de ce sunt mereu aceleasi care iau foc?????asta era intrebarea mea....eu sunt sincera,nu cavoi.....vreti sa pareti intelectuale dar stiti numai sa latrati,macar eu sunt naturala ,nu joc teatru ieftin.......

    fiecare are dreptul sa-si dea cu parerea,si daca eu le consider pe cele care fac avort CRIMINALE e parerea mea,bineinteles ca cele care au probleme de sanatate si o fac din obligatie,nu fac parte din aceasta categorie....asa ca ,in loc sa sariti cu gura,judecati mai intai
  •  
    • 2501 mesaje
    22 Oct 2008, 21:44
    0 0
    Citit tot :O ,sa si raspund acum

    Coryna,uneori viata este de asa natura in care nu-ti da prea multe solutii.Trist,dar adevarat.
    Printre noi sunt femei care au fost puse in fata unei situatii de genul asta (trebuie sa fie destul de traumatizant )si altele care nu.Dar asta,consider eu,nu ne da dreptul noua,celorlalte sa sarim la jugulara nimanui.
    Conjunctura nefavorabila,ghinionul,soarta...sunt cazuri si cazuri pentru care se face un avort.Nu sunt pro avort dar,daca as fi nevoita sa-l fac si n-as avea alta solutie,cu siguranta,as lua o astfel de decizie.
    Situatiile drastice cer masuri drastice,parerea mea.
  •  
    • 13679 mesaje
    22 Oct 2008, 21:49
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2001 mesaje
    22 Oct 2008, 21:57
    0 0
    dar buhu,de ce a putut sa raspunda frumos ?ete sa sunt si femei adevarate pe-aici ......
    dar la cele care la 14 -15 ani se duc si se.....si-ajung la avorturi nenumarate,cum le mai spunem?ca o fac cu buna stiinta,nu?