Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 8715 mesaje
    2 Feb 2013, 23:11
    1 0
    dalia05 said:Warm, acum serios, ceva de genul "bine ca a divortat barbatu-tau de tine" crezi ca m-ar afecta?
    Mesajul relevant din povestea asta e ca esti single , deci competitiv.


     
    Dalia...

    Nici macar nu m-a " piscat" faptul ca Rejina a preferat sa fie scroafa.
    Sunt absolut impacat cu mine si cu trecutul meu.
    Drept urmare, ma amuz doar observand cat de jalnica poate ajunge cate o persoana ce nu intamplator se autoproclama " Regina".

    OK, tot respectul pentru faptul ca parintii sai au incercat sa o scuteasca de vicisitudinile vietii reale.
    Din pacate insa, s-a dovedit ca " materialul saditor" este de o calitate cat se poate de " low"...



     

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:11
    0 0
    dalia05 said:

    Nu s-a stricat nimic, dar am vrut sa vad ultimul episod din Grey's Anatomy si  nu are subtitrare nici in romana si nici in engleza. Si vreau sa inteleg 100% din replici, asa ca renunt la film, stau aici sa te stresez pe tine

    la naiba, nu stii nici romana nici engleza?

    nu pot sa cred

     

     te lauzi, numai...)

  •  
    • 10876 mesaje
    2 Feb 2013, 23:12
    3 1
    Cre ca ar fi necesar un ceai de sculatoare pentru doamnele infierbantate.
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 23:14
    0 1
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Feb 2013, 23:14
  •  
    • 2838 mesaje
    2 Feb 2013, 23:14
    0 0
    mikizda said:Cre ca ar fi necesar un ceai de sculatoare pentru doamnele infierbantate.

    e o noua planta    medicinala ?????

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:14
    0 0
    dalia05 said:

    Daca votez cu Antonescu la prezidentiale imi trimiti si mie ceai ??? Nu ca as avea nevoie

     

    mi se rupe mie de politica, Dalia... tu cu politica te culci, cu politica te trezesti.

    iti dau neconditionat, poate mai scapi de basificare. ca la tine e buba grea.

    (a propos, nu te-a trimis Ponta in Siberia inca? aham, stai ascunsa. am inteles.)

    )

     

  •  
    • 13910 mesaje
    2 Feb 2013, 23:15
    0 0
    dalia05 said:

     

     

    Ia uite ce dragut esti cu Ellado pentru ca tine cu USLul. Cu altii de ce nu esti asa?

     

     

    dalia, crezi ca asta e motivul?

    adica tre' sa tin cu usl ca sa fie cineva amabil cu mine?

    naspa! rau am ajuns

     

     

    penni, nu caut ceva in mod special, doar niste ceaiuri mai bune, adica un ceai care sa fie ca alea de la ceainarie, naiba stie...parca astea de le tot cumpa nu au nici un gust placut (si pina la vara nu mai primesc de la sis)

     

    samoa, aia de care zici tu au si magazin online?

  •  
    • 3140 mesaje
    2 Feb 2013, 23:15
    4 0
    penicyllin said   

     corect, dodo.

     

    eu in schimb am auzit de una care a despartit pe altul de familie... sau nu tot pe eva era "precinstita"?

    nici asta nu-mi suna prea magulitor.

     Mie atacurile astea la persoana, folosindu-te de marturisiri facute pe forum, mi se par total aiurea, indiferent de cine e vorba, pina la capat nimeni nu e perfect si fiecare dintre noi are gunoi ascuns sub presul constiintei. Daca am putea da timpul inapoi poate am schimba in bine multe din trecut, din pacate trebuie sa ne suportam cu toate ale noastre si cred ca putina decenta, eleganta si ingaduinta nu ar strica, om fi la adapostul unui nick pe un forum dar asta nu ne da dreptul, dpdv moral, sa calcam in picioare sufletele celorlalti.
    Combate, frate, ideile, vorbele, nu te lega de familie si trecut, de viata omului!

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:16
    0 0
    dalia05 said:Warm, ai folosit un cuvant in postarea ta care mi-a provocat alergie. Stii tu care.  Poate ca nu toti oamenii reactioneaza la fel, dar cand aud "proasta" "nesimtita" plus epitete din regnul animal vad negru inaintea ochilor.

    Reactionez mai echilibrat la o injuratura sanatoasa de mama sau orice altceva decat la asa ceva.

     

    vrei sa-ti aduc acum si aici epitetele tale, care zici ca-s "glume" si care te descalifica din pozitia de doamna?

  •  
    • 8715 mesaje
    2 Feb 2013, 23:18
    0 0
    bertha_ said:aolo  
    warm, tin minte ca m-ai balacarit odata, dar jur ca nu mai tin minte de ce, oi fi avut tu vreun motiv, ca nici eu nu-s usa de biserica.
    dar zau de e nevoie sa-ti ceri scuze; am uitat la fel de repede pe cat iau foc cateodata.
    in plus, faptul ca am trecut si eu si tu prin aceeasi trauma ma face sa inteleg multe din iesirile tale.
    sa zicem ca eu am fost doar mai norocoasa, mi-am revenit destul de repede si nu m-am indepartat de lume, desi am fost la un mic pas sa cad intr-o mare depresie.

    pe de alta parte, nu stiu de la ce s-au luat la harta toti.
    ca de-ar fi de la discutia cu mamele si banii, pai atunci mai bine taceam si eu, dar na, mi-a venit sa-mi dau cu parerea....  a devenit un subiect sensibil pt mine si am atata admiratie pt femeile cu copii, de le-as pune pe toate intr-un bol de sticla si le-as da tot ce e mai bun pe lume si lor, si copiilor lor, fara sa ma intereseze ce-i corect si legal si ce nu-i.
    le-as da si gata, pentru simplul motiv ca viata e mai frumoasa cu copii normali si sanatosi.

    s-a ajuns la a se certa unii cu altii si zau de inteleg de ce..... 


    Scuzele mele ma'am...

    Io nu ma refeream la ce ai spus dumitale.
    Ci la faptul ca simt ca ar trebui sa-ti cer scuze pentru faptul ca ( desi nu m-am manifestat), o gramada de vreme te-am privit cam " in dunga" acuzandu-te pentru faptul ca nu te-ai purtat cu manusi...

    Desigur, privindu-te din acel unghi, s-ar putea ca pana la urma sa-ti fi adresat si ceva cuvinte urate.
    Deh, avand un caracter atat de abject, cum altfel as fi putut reactiona???



     

  •  
    • 9724 mesaje
    2 Feb 2013, 23:18
    0 0
    ellado said:
    dalia05 said:

     

     

    Ia uite ce dragut esti cu Ellado pentru ca tine cu USLul. Cu altii de ce nu esti asa?

     

     

    dalia, crezi ca asta e motivul?

    adica tre' sa tin cu usl ca sa fie cineva amabil cu mine?

    naspa! rau am ajuns

     

     

    penni, nu caut ceva in mod special, doar niste ceaiuri mai bune, adica un ceai care sa fie ca alea de la ceainarie, naiba stie...parca astea de le tot cumpa nu au nici un gust placut (si pina la vara nu mai primesc de la sis)

     

    samoa, aia de care zici tu au si magazin online?


     Au. Ia la matusa, aici :

     https://shop.clipper-teas.com/teas/fruit

  •  
    • 14418 mesaje
    2 Feb 2013, 23:19
    3 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 23:19
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:22
    1 0
    dodonesa said:
    penicyllin said   

     corect, dodo.

     

    eu in schimb am auzit de una care a despartit pe altul de familie... sau nu tot pe eva era "precinstita"?

    nici asta nu-mi suna prea magulitor.

     Mie atacurile astea la persoana, folosindu-te de marturisiri facute pe forum, mi se par total aiurea, indiferent de cine e vorba, pina la capat nimeni nu e perfect si fiecare dintre noi are gunoi ascuns sub presul constiintei. Daca am putea da timpul inapoi poate am schimba in bine multe din trecut, din pacate trebuie sa ne suportam cu toate ale noastre si cred ca putina decenta, eleganta si ingaduinta nu ar strica, om fi la adapostul unui nick pe un forum dar asta nu ne da dreptul, dpdv moral, sa calcam in picioare sufletele celorlalti.
    Combate, frate, ideile, vorbele, nu te lega de familie si trecut, de viata omului!

     

    si mie mi se par o aiureala, insa aici au fost scrise la momentul respectiv, fara scrupule.

     

    nu ma dor elucubratiile scrise la adresa mea. nu ma cunoaste mai nimeni la modul direct, iar cine ma cunoaste, stie ca n-am facut nimic compromitator in viata asta.

    ce treaba am eu cu imaginatia lor statuta in mizerii?

     

    nu ma cramponez deloc de  prostiile sinistre pe care le afirma despre mine o persoana care nu m-a vazut in viata ei.

     

    doar ca numai la atat o duce mintea.

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:24
    0 0
    dalia05 said:
    penicyllin said:
    dalia05 said:Warm, ai folosit un cuvant in postarea ta care mi-a provocat alergie. Stii tu care.  Poate ca nu toti oamenii reactioneaza la fel, dar cand aud "proasta" "nesimtita" plus epitete din regnul animal vad negru inaintea ochilor.

    Reactionez mai echilibrat la o injuratura sanatoasa de mama sau orice altceva decat la asa ceva.

     

    vrei sa-ti aduc acum si aici epitetele tale, care zici ca-s "glume" si care te descalifica din pozitia de doamna?

     

     

    Te-am injurat pe tine la inceputuri, pe motiv de politica,  cu "hai siktir" si te-am facut manelist. Apoi ti-am aflat gusturile muzicale si literare si mi-am cerut scuze.  Daca ai altceva in afara de asta, posteaza aici. Eu una, nu imi amintesc altceva, nu sta in firea mea

     

    bine... nu mai scormonesc mai recent, ca am unde.

    stati tu linistita, n-am nicio durere legata de parerea ta despre subsemnatul.

     

    eu ma stiu cum sunt.

  •  
    • 8715 mesaje
    2 Feb 2013, 23:27
    0 0
    dalia05 said:Warm, ai folosit un cuvant in postarea ta care mi-a provocat alergie. Stii tu care.  Poate ca nu toti oamenii reactioneaza la fel, dar cand aud "proasta" "nesimtita" plus epitete din regnul animal vad negru inaintea ochilor.

    Reactionez mai echilibrat la o injuratura sanatoasa de mama sau orice altceva decat la asa ceva.

     

    Bine mey... 

    Stii bine ca nu imi place sa te supar.
    Doar ca " n-am gasit alta rima"...

    Insa, am toata increderea ca ma vei ajuta sa gasesc cuvantul potrivit.

    Uite, daca mi-ai sugera vreun alt cuvant care sa descrie la fix lipsa de caracter a ( sincer, chiar nu-mi trece prin cap cum altfel sa o numesc) distinsei noastre Regine, jur ca imi voi edita postarea si voi folosi cuvantul sugerat de tine.


     

  •  
    • 9728 mesaje
    2 Feb 2013, 23:29
    0 0
    trili said:clar e luna plina.

     
    Da, aici pe eva cu siguranta este ...Observatorul Astronomic zice ca abia pe 25 (febr) va fi.

    Imi pare rau ca sunt obosita, de fapt sunt praf, m-as fi bagat si eu putin pe-aici  ...nici sa citesc n-am putere, imi poate face cineva un rezumat?  

  •  
    • 8217 mesaje
    2 Feb 2013, 23:31
    1 0
    Doamne... da cum tineti minte tot, tot Eu ar fi trebuit sa-mi fac jurnal cu cine si ce am discutat/certat, ca nu tin minte De s-au legat prietenii e una, dar partile nasoale le-am uitat deja.

    Si i se mai tineau lectii de morala cuiva pe aici: sa ierte, sa uite....
  •  
    • 13910 mesaje
    2 Feb 2013, 23:31
    2 0
    cafe_au_lait said:
    ........., imi poate face cineva un rezumat?  

     

     

     

    imposibil

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:32
    0 0
    warmfreezer said:
    dalia05 said:Warm, ai folosit un cuvant in postarea ta care mi-a provocat alergie. Stii tu care.  Poate ca nu toti oamenii reactioneaza la fel, dar cand aud "proasta" "nesimtita" plus epitete din regnul animal vad negru inaintea ochilor.

    Reactionez mai echilibrat la o injuratura sanatoasa de mama sau orice altceva decat la asa ceva.

     

    Bine mey... 

    Stii bine ca nu imi place sa te supar.
    Doar ca " n-am gasit alta rima"...

    Insa, am toata increderea ca ma vei ajuta sa gasesc cuvantul potrivit.

    Uite, daca mi-ai sugera vreun alt cuvant care sa descrie la fix lipsa de caracter a ( sincer, chiar nu-mi trece prin cap cum altfel sa o numesc) distinsei noastre Regine, jur ca imi voi edita postarea si voi folosi cuvantul sugerat de tine.


     

     

    Man,

     

    ai putea macar sa apreciezi spiritul de sacrificiu, efortuil colosal, perseverenta in depasirea propriei conditii in a se cobori mereu mai jos decat era.

    chiar daca nu mai are unde...


    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 2 Feb 2013, 23:38