Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 9873 mesaje
    2 Feb 2013, 22:41
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 22:42
    0 0
    sorell said:
    Regina_Neagra said:freezere (desi mai corect e losere ), tu te manifesti de prea multa vreme precum curva forumului  asa ca uite....m-am gandit eu  sa iti aduc la cunostinta ca e ultima postare prin care ma cobor la nivelul tau, da....pana una alta cred ca am reusit sa inteleg de ce esti singur si nu te vrea nici dracu . aia de care ai divortat  (daca o fi existat ) s-a dus si ea vazand cu ochii asa ca de tine nu imi poate fi decat mila si sila.

    din momentul asta poti sa latri la usa mea virtuala de pe eva pana faci galci.

     

    ma mir cum poti sa stai tot timpul atat de coborata la nivelul unor muritori pe Eva..ma mir cum de nu te intoxici in propriile gaze si abjectii de doi lei...

     

    nu mai spun de caracterul tau infect pe care ti-l arati de fiecare data cand termini argumentele...musti exact de unde doare mai rau...plina de venin si rautate mai esti femeie, saraca viata mai ai...nu mai spun ca esti atat de culta precum o ciubota...

     

    la cat de mult latri pe aici de dimineata pana noaptea, se vede ce viata bogata ai...mars la cusca, pekinez ce esti...

     

    auzi...''usa mea virtuala''

     

    sorell, si tu Brutus?

    )

     

    hai n-o lua in serios. mie mi-a zis de vreo 50 de ori ca ma ignora si "nu se coboara", da' e glumeatza rau, cu minus si cu virgula.

     

    nu e de cuvant, si... de unde sa coboare?

    e loc si mai jos?

     

    )

  •  
    • 8715 mesaje
    2 Feb 2013, 22:44
    6 0
    dalia05 said:Warm, eu am scris acum vreo doua pagini ca Dikens e un tip misto, a inceput vijelios de tot pe Eva, dar s-a dovedit a fi un tip ok, mai dur in exprimare cateodata, ceea ce nu deranjeaza daca percepi in mod corect mesajul.

    Si am zis ca pe Eva,  Dikens era odata (cand obisnuia sa scrie ritmic), ce esti tu acum. Tu esti mai rafinat poate in scris, dar la fel de dur si direct in mesaj

    Daca nu il cunosti, nu te grabi sa-l judeci



    Ma'am...

    Daca inca n-ai observat asta, pe evapunctro toata lumea judeca pe toata lumea.
    Se pare ca inca este legal...

    Acuma.

    Io nu prea m-am grabit sa-l judec pe Mr. Dick.
    Atat pe el, cat si pe " indragita" noastra regina, i-am tot studiat pe parcursul acestor ani...
    Indiferent de faptul ca topicul era despre covoare, cizme, masini ori politica, ambii s-au comportat fix la fel.
    Mereu trebuiau sa gaseasca o cale prin care sa le demonstreze ( virtual) celorlalti cat de grozavi sunt...

    Desigur, in comparatie cu Rejina, Mr. Dick este un copilas naiv...
    Macar nu se leaga de episoade din trecutul vietii mele, pentru a incerca sa ma raneasca.
    Rejina in schimb, a dat tot ce a putut insinuand ca nu degeaba a divortat de mine fosta mea sotie...
    Cu alte cuvinte, pe langa ca este rau intentionata, mai este si proasta cu doua diplome.
    Altfel nu imi pot explica faptul ca inca nu a inteles ca datorita faptului ca mi-a murit copilul am ajuns la o situatie imposibila al carei deznodamant a fost divortul...

    De multa vreme ma cam " racaie" constiinta de a-mi cere oarecum scuze in fatza Berthei...

    Bertha ( daca nu cumva ma insel io foarte grav in privinta userului), acum cam long-time ago, ii arunca Rejinei un raspuns de genul " macar eu nu am divortzat pe nimeni" or smth...
    Ei bine, banuind faptul ca Rejinei nu-ia cazut chiar bine o astfel de replica, i-am dat mesaj de consolare pe PM...

    Foarte elegant din partea distinsei ca acum incearca sa ma atace lovind in trecutul meu...


    Pipal, veniti de vedeti si va minunati:
    Avem spectacol cu tigri, cu lei, cu oiro si cu rejine de balci...






     

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 22:44
    1 0
    dalia05 said:Andrada, ce ti-am zis?! Nu e cuvant cu cuvant, dar pe aproape

    P.S. Lumea are chef de cearta rau de tot in seara asta. Acu' sare Sorell pe Reina, eu ma duc la film. Mie Reina nu mi se pare rea, mai degraba se paruieste decat se bate efectiv, si nici nu e "inregimentata" politic. Cele mai multe postari ale ei pe diverse probleme, au fost  pertinente, i-am dat dreptate. E orgolioasa, dar nimeni nu e perfect

     

    da' cine se cearta, dalio? nu mai are voie sa rada lumea de tine?

     

    numai tu vezi in culori sumbre, cu cremenali aciulea...

    hai du-te la film, poate te mai linistesti.

     

    da' vezi si tu la ce te uiti.

    ca nu vreau sa vii inapoi!))

  •  
    • 7051 mesaje
    2 Feb 2013, 22:45
    4 1
    dalia05 said:Andrada, ce ti-am zis?! Nu e cuvant cu cuvant, dar pe aproape

    P.S. Lumea are chef de cearta rau de tot in seara asta. Acu' sare Sorell pe Reina, eu ma duc la film. Mie Reina nu mi se pare rea, mai degraba se paruieste decat se bate efectiv, si nici nu e "inregimentata" politic. Cele mai multe postari ale ei pe diverse probleme, au fost  pertinente, i-am dat dreptate. E orgolioasa, dar nimeni nu e perfect

     

    daca tie ti se pare pertinenta postarea ei catre Warm ...hmmm...cred ca spune foarte multe si despre tine...

  •  
    • 16187 mesaje
    2 Feb 2013, 22:45
    0 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 22:48
    1 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8901 mesaje
    2 Feb 2013, 22:50
    1 0
    sorell said:
    dalia05 said:Andrada, ce ti-am zis?! Nu e cuvant cu cuvant, dar pe aproape

    P.S. Lumea are chef de cearta rau de tot in seara asta. Acu' sare Sorell pe Reina, eu ma duc la film. Mie Reina nu mi se pare rea, mai degraba se paruieste decat se bate efectiv, si nici nu e "inregimentata" politic. Cele mai multe postari ale ei pe diverse probleme, au fost  pertinente, i-am dat dreptate. E orgolioasa, dar nimeni nu e perfect

     

    daca tie ti se pare pertinenta postarea ei catre Warm ...hmmm...cred ca spune foarte multe si despre tine...

     

     Da di ce, Sorell? 'Au nu-i oare Reina o tipa "misto"?

    Hai, sa te vad...ai curaj sa zici "nu"?

  •  
    • 7051 mesaje
    2 Feb 2013, 22:51
    2 1
    dalia05 said:Dar postarea lui Warm catre ea este pertinenta? Si de ce iei tu partea barbatului?!

     

    sa nu ne mai batem capul

     

    eu circ nu fac...am spus ce am avut de spus...nu cred ca trebuie sa ma justific

  •  
    • 1158 mesaje
    2 Feb 2013, 22:51
    0 0
     popcorn
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 22:51
    1 0
    warmfreezer said:

    "(...) Cu alte cuvinte, pe langa ca este rau intentionata, mai este si proasta cu doua diplome.(...)"

     

    eu intelesesem asta demult, man.

    da' daca o confirmi si tu...

     

  •  
    • 13910 mesaje
    2 Feb 2013, 22:51
    0 1
    in sfirsit am reusit sa ajung la ultima pagina.
    da' ati avut ceva spor azi

    si inca nu s-a terminat...
  •  
    • 9873 mesaje
    2 Feb 2013, 22:52
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 22:53
    0 0
    sorell said:
    dalia05 said:Dar postarea lui Warm catre ea este pertinenta? Si de ce iei tu partea barbatului?!

     

    sa nu ne mai batem capul

     

    eu circ nu fac...am spus ce am avut de spus...nu cred ca trebuie sa ma justific

    te-am beep-ait, Doamna,

    ca sa-ti atrag atentia ca sunt la cura de slabire, iar Dumneata ma umfli de ras.

    )

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 22:55
    0 0
    andrada86 said:
    sorell said:
    dalia05 said:Andrada, ce ti-am zis?! Nu e cuvant cu cuvant, dar pe aproape

    P.S. Lumea are chef de cearta rau de tot in seara asta. Acu' sare Sorell pe Reina, eu ma duc la film. Mie Reina nu mi se pare rea, mai degraba se paruieste decat se bate efectiv, si nici nu e "inregimentata" politic. Cele mai multe postari ale ei pe diverse probleme, au fost  pertinente, i-am dat dreptate. E orgolioasa, dar nimeni nu e perfect

     

    daca tie ti se pare pertinenta postarea ei catre Warm ...hmmm...cred ca spune foarte multe si despre tine...

     

     Da di ce, Sorell? 'Au nu-i oare Reina o tipa "misto"?

    Hai, sa te vad...ai curaj sa zici "nu"?

     

    da' tu de unde stii, bey, ai vazut-o?

  •  
    • 8901 mesaje
    2 Feb 2013, 22:57
    0 0
    penicyllin said:

    da' tu de unde stii, bey, ai vazut-o?

     

     Da, mey, m-am sprijinit de usa ei virtuala....

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 22:58
    0 0
    ellado said:in sfirsit am reusit sa ajung la ultima pagina.
    da' ati avut ceva spor azi

    si inca nu s-a terminat...

     

    recunosc, m-am urnit greu - dalia anemica_ca de obicei, cu glumitze de repetentie (la grupa mijlocie)...

     

    dar pofta vine mancand, Doamna...

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 22:58
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 22:59
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 22:59
    0 0
    andrada86 said:
    penicyllin said:

    da' tu de unde stii, bey, ai vazut-o?

     

     Da, mey, m-am sprijinit de usa ei virtuala....

     

    haidi bre, te iei de metafora cucoanei....

     

    usa la ce, andra? la hambar, la gaura, la cotetz?...

    aia nu reusesc sa ma prind, si pace.