tzoale :)

  •  
    • 9724 mesaje
    11 Aug 2015, 17:06
    0 0
    cafe_au_lait said:Regina, mie îmi pare tare miștocuț ceasul acela.

    Sam, să le porți cu plăcere, foarte fain trench-ul. (dar pară nu aveau unul la fel?)

    Opium, daaa, fusta aceea e super, tare mult îmi place, și îmi place și rochița.  


    Nu, nu e la fel si nu ma face sa am mustrari de constiinta
    Merci frumos!

    Opium, ce faina e fusta!!!  

  •  
    • 14418 mesaje
    18 Aug 2015, 20:58
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    18 Aug 2015, 22:15
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    18 Aug 2015, 22:47
    0 0
    Regina, eu mi-am comandat o pereche pe amazon si i-am trimis inapoi ca ma strangeau in fata la degete si putin in lateral.
     Am zis ca bag alta comanda cu un nr mai mare dar am .. uitat, lenevit. Desi ma-ntreb daca nu ies din picior. Si eu nu gasisem cu juma de nr.
    Sunt mai ingusti decat aia normalii.




    Acest mesaj a fost editat de către AmeliEva: 18 Aug 2015, 22:49
  •  
    • 14418 mesaje
    19 Aug 2015, 08:58
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    19 Aug 2015, 15:24
    0 0
    Aha, astia ai tai sunt unisex. Daca erau model de dama, era bun nr tau. Sper sa gasesti modelul asta in magazine, ca-i cea mai buna varianta.
    Si depinde de model, eu la astia
    http://www.amazon.de/gp/product/B0076OVRB4?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o01_s01
    am avut probleme. Au fost mai ingusti in fata.
    Tu ziceai ca ai ceva probleme cu monturile, nu? Ar fi bine sa iei si asta in calcul.




    Pai de ce nu ai putea sa-i returnezi?  Ca te costa sau ce?


    Nop, conversii nu-s doar carpe cu brand, ci chiar sunt trainici si sanatosi. Am o pereche de 4 ani, purtati din plin si se comporta f bine, nu-si arata varsta. La alte firme am avut probleme, se dezlipeau, s-au descusut, etc. Plus ca astia nu au miros de china sau plastic cum au altii.
    Asa ca





  •  
    • 8217 mesaje
    19 Aug 2015, 15:39
    1 0
    100 de ani de fashion in doua minute:

    https://www.youtube.com/watch?v=M4z90wlwYs8



  •  
    • 7947 mesaje
    19 Aug 2015, 15:57
    0 0
    Citii partea cu "miros de China" si m-a bufnit rasul.
    Sper ca nu te superi Ameli. Nu vreau sa starnesc discutii in contradictoriu. Dimpotriva. Eu inteleg perfect la ce te referi. Mirosul ala de cauciuc/plastic ieftin.
    Dar daca asta ar fi definitia la miros de china mai tot ce incaltam si imbracam ar trebui sa miroasa la fel.
    De curiozitate m-am uitat unde produce Converse incaltarile. Doar Chuck Taylor All Star este produs in SUA. restul in Asia. Majoritar China si Taiwan.
  •  
    • 7947 mesaje
    19 Aug 2015, 16:36
    0 0
    daria_alex said:Cred ca Ame se referea mai degraba la impresia pe care ti-o lasa perechea de tenesi.
    Tot mai multe firme au productia in tari din Asia, dar chiar si asa tot sunt diferente la calitate, material etc.

     

    Am inteles la ce se refearea.
    Dar tot m-a amuzat "mirosul de china".

  •  
    • 8217 mesaje
    19 Aug 2015, 16:39
    0 0
    Schon, e un fel de-a spune.

    Stiu ca suntem toti made in China.

  •  
    • 14418 mesaje
    19 Aug 2015, 16:46
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7947 mesaje
    19 Aug 2015, 16:51
    0 0
    daria_alex said:Pai unele lucruri chiar isi pastreaza mirosul ala de China.
    Uite de exemplu si papucii de plastic din piata de la Obor tot in China sunt facuti. Cumparati cu sarsanalele din Europa/Dragonul Rosu. Duhnesc aia de te ia naiba…nu mai vorbesc de tenesi ieftini luati din Dragon al caror plastic si materiale ieftine incing picioarele de produc niste mirosuri de toata frumusetea.

     
    Daria si eu am obiceiul de a numi chinezarie orice e prost facut.
    Adevarul insa e ca ce e prost e ieftin. Si asta e motivul pentru care pt care a fost facut prost de fapt. Se vaneaza un cost atat de mic incat tre sa il faci din materiale proaste.
    China insa face si mai tot ce consideram noi bun.
    Si nu pentru ca ar sta firma mama cu biciul pe ei ci pt ca e la alta clasa de cost de productie. Nici macar nu vorbesc de pret ci de cost.
    Asta era baza observatiei mele.

  •  
    • 7947 mesaje
    19 Aug 2015, 16:54
    0 0
    Eu am impresia ca am piciorul prea lat pt Converse. De fiecare data cand am probat mi s-au parut extrem de inconfortabili. In plus mi se par foarte scortosi.
    Imi plac mult. Chiar asa panza cum sunt ei. Mi se par simpatici. Dar daca nu ma simt in ei ca desculta atunci nu ii iau. Raman la Skechers. Alt model dar aceeasi intrebuintare: sa fie lejeri sa bat orasul cu ei.
  •  
    • 7947 mesaje
    19 Aug 2015, 16:59
    0 0
    daria_alex said:Daaa, ai dreptate.
    Cred ca este si un tic verbal la noi sa numim chinezisme tot ce este ieftin si prost. Dar da, normal ca exista si lucruri ff bune acolo.

     
    Eu pana si pe Rexan il numesc chinezarie. Ca probabil nu e rasa pura 

  •  
    • 7947 mesaje
    19 Aug 2015, 17:01
    0 0
    daria_alex said:Schon, asa am avut si eu senzatia cand mi-am luat. Dar m-am gandit ca se vor lasa. Dupa vreo 3 purtari si-au dat drumul si sunt perfecti pe piciorul meu.
    Am impresia ca e materialul fff scortos la inceput si ii trebuie un pic de timp sa se lase.

     

    De fiecare data cand ii vad la altii mi se par f confortabili. Si ma gandeam ca oi fi eu defecta de nu ma impac cu ei.
    data viitoare cand mai imi iau incatlari lejere o sa le mai dau o sansa. dar daca nu se lasa pe tine te trag la raspundere

  •  
    • 14418 mesaje
    19 Aug 2015, 17:17
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    19 Aug 2015, 18:00
    0 0
    Regina, cate seminarii/ sedinte/ de-astea ai pe saptamana?

    Iti spun imediat si de ce am intrebat

  •  
    • 14418 mesaje
    19 Aug 2015, 18:03
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    19 Aug 2015, 18:08
    0 0
    Pai vad un defect profesional des intalnit la cei care-s injectati cu sedintele si programe de training and so on



    Vorbesti la pers a 3-ea
    Erica a zis, Amelie a zis...

  •  
    • 14418 mesaje
    19 Aug 2015, 18:16
    0 0
    Mesaj şters de administrator