ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??

  •  
    • 1530 mesaje
    29 Mar 2005, 10:50
    0 0
    Marty, eu tre sa dau jos cel putin 10 kg. In toamna aveam 95, acum cred ca am cam 80, in cel mai bun caz 75... nu ma cantaresc acum, n-as suporta sa vad cat am. Cat timp vad eu rezultate si intru in niste haine decente si dragute, e ok. La pantaloni am 44 sau 42 si la camasi 12 sau 14. Nu ma intreba in ce sistem is masurile astea, ca ma dau peste cap etichetele!

    Uf, nasol cu durerile alea... UIte un motiv in plus sa ai o greutate constanta!
    Regimul meu ti l-am spus in mare, tot cu mese dese, deocamdata nu prea pot sa scad din cantitati, da' nici "hopa-topa", "popa-mitica" nu is, nu? Si mai lent nu-i super, da-i mai bine si mai sigur.
  •  
    • 1530 mesaje
    29 Mar 2005, 10:58
    0 0
    Marty, imi pare rau pt el, chiar daca e un magar ( si asta e un eufemism...).

    Incearca totusi sa mananci ceva, tot tie iti faci rau! Ai grija de tine, ok?

    Cecylly, moi e ok... incerc sa mai dau jos ceva. Nu cu rezultate minunate, da' nici cu sportu' nu ma omor. Bicicleta e suport de haine ... ieri m-am tarat o statie juma de metrou prin ploaie si cred ca am cam racit... mai bine mergeam acasa si bicicleam, da' lenea... deh!
  •  
    • 666 mesaje
    29 Mar 2005, 14:30
    0 0
    Borgia,n-am inteles ce fel de dureri ai !Se datoreaza greutatii sau cum?Si eu am ceva in genul asta daca greutatea e prea mare.am descoperit recent(desi ea s-a manifestat la 17 ani),ca este o afectiune congenitala.Un fel de pozitionare vicioasa a articulatiilor.
    De cand am mai slabit si durerile s-au rarit.Contribuie si gimnastica.
  •  
    • 10 mesaje
    29 Mar 2005, 15:19
    0 0
    Buna Borgia! M-ar interesa detalii despre Regenon. Am auzit pe cineva ca aluat si a avut efect. Reductilul am inteles ca are aceeasi compozitie numai ca este in jur de 4 mil. lei/luna.
    Pastilutele naturiste nu prea au efect. Eu am incercat mai multe.
  •  
    • 1530 mesaje
    29 Mar 2005, 17:58
    0 0
    Marty, nu am probl tale - eu am probl cu anexita: cand is prea slaba ma termina si cand is prea grasa la fel. Cand am incercat sa o tratez prima oara, in liceu, dr mi-a dat anti-bebe si am luat 20 de kg in 3 luni, iar de kktul asta de anexita tot n-am scapat! Este legat de atrofierea ovarelor din cauza curelor drastice repetate si a ingrasarilor rapide. Mi-am facut-o singura, nu?

    Dada (sper ca am retinut bine nick-ul), cred ca ti-ai dat seama ca is impotriva Regenonului. Mai intai trebuie sa vezi daca ai indicele de masa corporala, nu se poate administra pt toate valorile. Si nu se ia mai mult de 3 luni pe an. Si de ce is impotriva - sunt extrem de frecvente (stiu ca nu prea se foloseste combinatia asta de cuv, da descrie complet situatia) - insomii, tahicardii, dureri de cap, irascibilitate extrema, delir, senzatie de "speedy gonzales", anorexie, mergand pana la insuficiente pulmonare si renale. S-au semnalat si cazuri de deces. Merita??? Esti asa de disperata? Incearca cu spirulina 9/zi pt 2 saptamani (cate 3 cu juma de ora inainte de fiecare masa importanta); 6/zi timp de 2 saptamani (cate 2 cu juma de ora inaintea fiecarei mese importante), 2saptamani pauza.l Daca folosesti de la Walmark trebuie sa mearga. La mine nu a mers nici Regenonul si a mers asta!
  •  
    • 666 mesaje
    29 Mar 2005, 20:29
    0 0
    Vai ,Borgia ,imi pare rau pt. necazul tau. drastice .Din cauza asta nu le recomand indiferent cat de mult are cineva de slabit .
    In schimb tu ai slabit constant si asta e bine.Nu trebuie sa te sperii pt.ca te poti afla in perioada ,,plafon" cand metabolismul refuza sa mai lucreze.Am inteles ca in situatii d'astea trebuie sa schimbi putin dieta .Cica se obisnuieste cu regimul .Eu zic ca te aflii pe drumul cel bun.Se poate slabi si fara sport daca tii doar dieta .Doar atat ca ,,peptul" arata ca ,,neste" stafide si grasimea ramasa , capata un aspect nu tocmai placut.Ca sa nu mai zic de aspectul tenului.......
  •  
    • 1946 mesaje
    30 Mar 2005, 10:07
    0 0
    buna dimineata!!!!
    borgia pt anexita iti recomand BRANCA URSULUI cate o lingurita de 3 ori/zi, in jumatate de pahar de suc.este groaznic la gust, tocmai de aceea ti-am spus sa-l diluezi in suc daca iti permite regimul, dar este fffff bun.
    acest tratament se tine pe o perioada de o luna sau trei luni, nu mai mult. se gaseste la plafar si costa 85.000 lei.
  •  
    • 1530 mesaje
    30 Mar 2005, 10:57
    0 0
    Neata, drageleor, cum va mai merge?
    Cecilly, multam mult! ce e important pt mine e sa nu aiba efecte secundare, caci am mai incercat alte produse naturiste (am incercat tinctura de marar pt amenoree, asa se intampla cand tin cura, dinr-o data nu mai vine "Vampiroiu"... nu stiu de ce...). Ok, ziceam ca am incercat tinctura de marar si dupa cateva zile m-am lasat de ea, imi dadea o pofta de papa de numa' pietre nu mancam! Si ma si dureau sanii - si nu vreau sa fie si mai mari (hmm... mai micuti, poate...).

    Marty, imi pare rau pt sora ta... e f greu, cred, mai ales daca isi doreste copii. Eu am asa... o "nostalgie" cu traditia - femeia e implinita daca se marita si are copii... Numa ca nu am rabdare cu copiii - nici cu nepoata-mea nu prea am. Ok, multi spun ca se schimba situatia cand copilul e al tau, dar nu cred ca merita sa risc sa fac o fiinta nefericita, cand o sa descopar ca tot n-am rabdare, desi bebele e al meu. Si nici nu mai cred in barbatul ideal, si oricum, daca ar exista, nu m-ar lua pe mine si nu zic asta doar ca sa par o figura tragica. M-am lamurit cum stau lucrurile, si m-a cam lovit asta - mama mi-a zis de mult sa nu mai visez cu ochii deschisi, caci voi fi f dezamagita. Eu eram sigura ca vorbeste aiurea. Vedeti, pana la urma stiu ei ce stiu, parintii...

    Hai sa trecem peste astea, is intr-o faza cam "melancolica", PMS-ul e de vina...

    Sport tot n-am facut. Merit na-na! Da' macar is cuminte la papa.
    Vreau la sauna, am citit ca este super pt slabit si detoxifiere. Si tre sa fac ceva cu bustul, ca o sa ajunga ca o clatita daca mai fac multe cure...
  •  
    • 666 mesaje
    30 Mar 2005, 11:39
    0 0
    Cred ca ai un nor mare deasupra capului Borgia,de-ti veni sa cazi in butoiul cu melancolie asa!
    Parerea mea, ca om cu experienta, este ca nu trebuie sa gandesti negativ si nici sa incerci sa anticipezi viitorul.Nimic din ce-ti propui nu-ti iese intocmai daca faci asta.Stiu ca e f. greu cand te izbeste realitatea frontal dar nu trebuie sa generalizezi.
    In legatura cu bebele ,vreau sa te contrazic.Nici o femeie nu stie ce inseamna sa fie mama decat dupa ce naste .Copii nu-ti atrag atentia decat atunci cand ai si tu .
    Abia cand ai un copil te simti implinita ca femeie.Simti ca ai un rost pe pamant.Restul sant nimicuri prin comparatie.
    Surorii mele nu i-as plange de mila prea mult pt. ca oricum nu isi doreste copil.Ar putea sa mai faca pt. ca nu i s-a scos decat un ovar si o trompa ,dar nu vrea.So'........
    Capul sus ,Borgicuto...........poate fi si mai rau......(eu dau sfaturi...hi hi)
  •  
    • 252 mesaje
    30 Mar 2005, 11:56
    0 0
    Fetelor, 'neata. va urmaresc de mult discutia, si uite ca azi intervin si eu. am nevoie de un mic ajutor. De azi incep sa ma duc, in sfarsit, la sala, dar nu stiu inca daca au antrenor sau nu. Asa ca vreau niste sfaturi in legatura cu ce exercitii ar trebui sa fac. Ma intereseaza in special zona soldurilor, fundul, abdomenul+talia (stitti voi, zonele alea cu care majoritatea avem probleme), dar nu as vrea sa las deoparte celelalte parti ale corpului. Ce ma sfatuiti ?
  •  
    • 1946 mesaje
    30 Mar 2005, 12:34
    0 0
    Borgia, nu stiu daca are efecte secundare, dar iti promit ca o sa citesc cu atentie prospectul diseara cand ajung acasa si iti spun maine.
    si eu, la fel ca si marty, cred ca ai cazut in butoiul cu melancolie. trezeste-te! cred ca de la cura de slabire ai stari depresive si mie mi s-a intamplat.
  •  
    • 1530 mesaje
    30 Mar 2005, 12:56
    0 0
    Mda, pai v-am spus de la inceput ca is tare sucita, is cand super-fericita cand depresiva. That's me! Pai sincer, aratati-mi un cuplu fericit si o sa recunosc ca m-am inselat. Eu nu cunosc cupluri fericite, si nu is atat de toanta si naiva incat sa cred ca o relatie merge numai in sus si are numai momente bune. Fara exagerare, din grupul meu de prietene, casatorite sau parte dintr-un cuplu, nici una nu este fericita, mai mult parca sunt resemnate si oarecum cam plafonate. Si evita subiectul,nici macar n-o recunosc deschis, mai mult vorbesc prin clisee de genul "avem un rost" sau "ma marit ca am 30 de ani si X e baiat bun". Ok, baiatul bun nu-i rau ca prieten, da' daca nici in primii ani de casnicie nu exista mai mult decat o convietuire prietenoasa... hhhmmm.... nu-i de mine casatoria! Un act nu aduce nici un plus unei relatii... poate un statut diferit - ca tot ma intreaba rudele cand intru "in randul lumii". Da' ce naiba is? O fosila de la Antipa? Pai ei is casatoriti de 25 de ani si nu par prea fericiti!
    Na, iar ma dau in barci si teoretizez! si ma mai intreb de ce cea mai lunga relatie a mea a durat 10 luni (cu pauze mari si dese, ca sa fiu sincera ) Ma duc sa pipez, si cand ma intorc gandesc pozitiv. Gata cu negativismul!
  •  
    • 3526 mesaje
    30 Mar 2005, 13:37
    0 0
    mah!!! sunteti de groaza. io is fericita, ce pana mea! am si treijde ani si vreau sa ma marit, uite asa, conform traditiilor.
    borgia, te halesc
  •  
    • 1530 mesaje
    30 Mar 2005, 15:13
    0 0
    Carrie, cred ca-s cam indigesta - prea multa grasime!
  •  
    • 666 mesaje
    30 Mar 2005, 15:58
    0 0
    Fetelor ,ati avut dreptate....
    Una din prietenele mele care nu a mai venit de vreo doua sapt. pe la mine a tinut dieta in secret ,(amuzandu-se probabil pe seama mea cum mananc ca disperata),si a slabit f. mult.
    Deci, cea mai buna treaba este sa nu spui cand tii o dieta.

    N-am putut sa va raspund mai devreme pt. ca eram muuult prea ocupata cu NFS2.Am si eu o pasiune ...........he he he...sa nu radeti ,ca e microb
  •  
    • 552 mesaje
    30 Mar 2005, 16:51
    0 0
    Buna fetelor, nu prea am postat eu cine stie ce pe aici, dar am tot citit ce ziceti voi. Borgia, asa din ce am citit, esti o tipa super! Nu te descuraja cu dieta! Marty, stii ca ti-am zis ca sunt fff deprimata, ca nu mai da dieta nici un rezultat. Ei bine, nu da, fir-ar a naibii! Azi m-am hotarat sa nu mai tin regimuri dupa ureche si mi-am facut programare sapt viitoare la nutritionist. Sa vad cum cade si aia pe spate cand o vedea cate kile in plus am! Sa stii ca ai dreptate cu "dieta in secret", cred ca s-ar putea sa dea rezultate. Marty, sa inteleg ca esti din Constanta? Daca as stii cum sa-ti dau un mail pe privat, ti-as scrie. Poate ma inveti. Borgia, tu chiar biciclesti zilnic? Marty, tu? Ma lupt sa imprumut o bicicleta de la o fina a mea care are si nu o foloseste, dar ma lupt CU MINE, sa nu credeti altceva! Nu "ajung" sa imi fac timp sa trec sa o iau. Am gasit pe net niste pastile din plante, Slemol. Astea sunt singurele pe care m-as incumeta sa le iau, mai ales ca nu sunt nici ff scumpe. Voi ati auzit de ele? Ce parere aveti? As aprecia sa imi raspundeti, daca stiti ceva. Va pup!
  •  
    • 1530 mesaje
    30 Mar 2005, 17:22
    0 0
    Cornelia, eu nu biciclesc in fiece zi... asta-i problema.... Da bicicleta e eliptica sau normala (cu sa)? Eu am normala, cu franare magnetica. Da ma doar fundul de la tigaia aia de sa (mai, asa se scrie? uf! m-am prostit....). Da rezultate, daca e folosita des - eu o reglez la rezistenta 0, nu vreau muschi de fotbalist- si incerc sa mentin un ritm constant cat de mult pot.

    Slemol - pe naturaplant am gasit informatiile astea: 100 tablete - 378 000 lei
    Recomandat in
    obezitate si boli asociate acesteia (diskinezii biliare, HTA,boli cardio-vasculare); ateroscleroza, artrite, reumatism articular, hipercolesterolemie, guta.
    Dozaj: 2 tablete de 3/zi
    Utilizari:
    Silueta fara riscuri oferita de natura
    Produsul reprezinta o formula sigura si naturala de pierdere a excesului de greutate, ajuta organismul sa controleze pofta de mancare exagerata sau bulimia nervoasa. Are un continut bogat in acid hidroxicitric (HCA) si acid tartric (Garcinia cambogia) cu efect de intensificare a proceselor de ardere (oxidare), scaderea ratei de transformare a carbohidratilor in grasimi. Tinosporia cordifolia, Commiphora mukulgum, Zingiber officinale, Terminalia chibulae si balerica, Phyllanthus officinale contin mari cantitati de minerale, acizi si gume rezinice ce induc stimularea catabolismului lipidic, scaderea colesterolemiei si lipoproteinemiei. Potenteaza diureza, corelat cu o scadere a eliminarii urinare de saruri minerale. Nu necesita o dieta stricta, nu are efecte secundare, nu induce totoleranta, obisnuinta sau dependenta.

    Daga mea, p-asta nu l-am incercat. Vad ca are garcinia, care zice-se ca ajuta la arderi.. hhhmm... nu stiu ce sa zic, iau de 10 zile Viaredin pastile care au garcinia si nici un rezultat notabil ...
  •  
    • 4 mesaje
    30 Mar 2005, 17:41
    0 0
    din pacate cu acelasi lucru ma confrunt si eu . poate ne consolam reciproc sau chiar ne ajutam.depinde de motive,varsta,etc.astept un email pe evalina@home.ro unde sa-mi spui mai multe despre tine.
  •  
    • 552 mesaje
    30 Mar 2005, 17:46
    0 0
    Borgia, mersi mult, astea le-am citit si eu pe net si am gasit Slemol si pe o pagina ayurveda parca! La naiba, nici eu nu mai stiu pe unde am navigat in ultima saptamana! Credeam ca ai luat. Tot pe aici pe forum am gasit cateva mesaje despre Slemol, zicea o fata ca a dat 2 kile pe sapt cu astea 6 tb/zi de Slemol. Si ca nu are contraindicatii. Totusi acolo mai scrie ca nu e nevoie sa iei mai mult de 3 luni. Despre bicicleta nu stiu ce sa zic, are coarne, sa si pedale! Sa mor eu daca stiu ceva in plus! Treaba e sa ma apuc sa o iau naibii odata si dau din craci calare pe ea! Aaa, faza dura a fost ca am incercat bicicleta normala anul trecut, in primavara, cand le-am cumparat copiilor. Am iesit cu sotul meu, amandoi mandri pe bicle, am dat o tura pe malul marii pe faleza, juma' de ora, atat! Si am zacut 3 zile de febra musculara!!! Viteaza mai sunt cateodata, mai ales ca imi era asa o frica sa nu cad....
  •  
    • 552 mesaje
    30 Mar 2005, 17:48
    0 0
    Evalina, cu mine vorbesti?