Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 3 mesaje
    7 Mar 2007, 10:43
    0 0
    Fetelor care vreti sa slabiti va dau o veste buna , se poate slabi bineinteles si cu putina vointa din partea voastra.Astept intrebari pe tina20265@yahoo.com
  •  
    • 3729 mesaje
    7 Mar 2007, 11:48
    0 0
    e foarte BUN! si daca pun dimineata o lingurita de miere... e SI mai bun
    mama..sunt terminata...mi-au venit dvd-urile cu pilates,tae bo,etc
    cd 4 la pilates e bestial, dar m-a rupt...am reusit abia abia sa mai fac 20 de minute de tae bo,dar eram uda toata, am febra musculara si la buci
  •  
    • 1135 mesaje
    7 Mar 2007, 12:09
    0 0
    Misto imagine... si cum mergi?

    Eu tot la 2 sunt... am zis ca trec de el abia cand reusesc sa-l fac lejer. Si sunt vreo doua exercitii tampite, alea in care te ghemui, aplauzi cu talpile si te rostogolesti care ma termina!
  •  
    • 3729 mesaje
    7 Mar 2007, 14:14
    0 0
    eu aveam pana acum doar 5-ul pe care il fac deja cu ochii inchisi...asa ca 1,2,3 nu mi se par...solicitante...insa 4-ul mi se pare mai greu ptr ca e mai rapid parca...dupa ce il invat o sa trec la 6, si 7.
    tae bo-ul e excelent, dar prea alert, si nu reusesc sa fac decat 20 de minute pana acum...din totalul de 30
    tu ai comandat dvd-urile de pe cursuri aerobic?
    mai am striptease aerobic, care mi se pare naspa, ca nu e de folos, ala cu ana kurnicova e medicinal, si n-am toate ustensilele...asa ca ma rezum la pilates si tae bo...
    merg de parca-s apretata
  •  
    • 150 mesaje
    8 Mar 2007, 13:17
    0 0
    Sabbra spune-mi te rog cum si de unde ai cumparat cd urile , le vreau si eu!!! multam!
  •  
    • 3729 mesaje
    8 Mar 2007, 15:29
    0 0
    www.cursuriaerobic.com
    faci comanda pe internet, si recomandabil ar fi sa-l suni pe tip, sa-i amintesti de comanda si sa stabilesti detaliile...
    eu zic ca merita, chiar daca dvd-urile nu sunt originale
  •  
    • 320 mesaje
    9 Mar 2007, 12:53
    0 0
    fetele!!!
    am citit tot topicul. va admir pe toate, ptr vointa.
    m-am gandit mult si vreau si eu sa tin postul.
    am deschis un topic +20 kg
    sunt chiar trista. parca am intrat in nu stiu ce pasa. am pofta de orice. nu ma pot abtine si ma simt super vinovata pe urma
    vreau sa tin postul si va rog daca puteti sa fiti si alaturi de mine. cu sfaturi sau pur si simplu sa stiu ca cineva ma incurajeaza.
    iubi meu nu este de acord cu asa ceva. mi-a facut o teorie de zile mari. dar nu cred ca ma intelege.
    peste 2 luni avem nunta si eu is o balena. nici el nu este chiar slabutz dar lui ii sta bine asa. nu mai stiu ce sa spun sunt intr-o pasa chiar naspa
  •  
    • 3729 mesaje
    9 Mar 2007, 15:57
    0 0
    daca ai decis sa tii postul, fa-ti mai intai un control medical, sa fi in regula cu toate. apoi pasii ii gasesti in paginile trecute, incepand cu pagina 65-70 pana acum...
    dar MUSAI sub observatie medicala!
  •  
    • 175 mesaje
    9 Mar 2007, 17:06
    0 0
    http://www.evz.ro/article.php?artid=295388
  •  
    • 3729 mesaje
    9 Mar 2007, 17:46
    0 0
    reloaded...chiar nu era cazul ptr un asemenea link!
    la revedere!
  •  
    • 1620 mesaje
    9 Mar 2007, 19:17
    0 0
    Din pacate psihopati ca alde nea asta sunt din ce in ce mai multi, iar intr-o societate in care asta devine atitudinea generala picurata chinezeste- e greu sa mai ai discernamant.
    Daca zi de zi anturajul, media iti spun ca ai borcane de grasiitme la 95 cm circumferinta soldului... trebuie sa ai un suport interior beton ca sa-ti muti trupele catre ceea ce te intereseaza cu adevarat spiritual si emotional.
  •  
    • 7469 mesaje
    9 Mar 2007, 21:51
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1013 mesaje
    9 Mar 2007, 23:31
    0 0
    sabbra,mor de ras...si-avea mersu' apretatu'
    sunt faine exercitiile,dar eu m-am oprit dupa 20 minute ca am zis sa-i nu-i ofer lapte batut lu' fii-mea de 3 luni care nu intelegea din carutul ei ce a patit ma-sa de se zburlucea in halul ala.
    va pup fetele,runny ,o calda imbratisare de la mine din suflet.
    evelina,eu la cata branza mananc,cred ca o sa-mi iau o vaca pana la urma
  •  
    • 1195 mesaje
    10 Mar 2007, 00:08
    0 0
    Liviu Ionescu e un cretin. Punct.
  •  
    • 552 mesaje
    10 Mar 2007, 00:54
    0 0
    Un mare cretin,un dezinformat si un incult.Cum apare la TV,tine sa ne povesteasca de cura lui de slabire,cum si ce a mancat el(da'nu ne intereseaza!!!).Habar n-are ce-i aia anorexie iar raspunsurile lui din interviul asta m-au iritat tare de tot!

    runny,cum iti mai merge cu mama ta?
    eveleena,tu cum mai esti?
  •  
    • 3729 mesaje
    10 Mar 2007, 12:46
    0 0
    mi-am revenit paula am ajuns sa combin fac cd 4 si 5 de la pilates si bag dupa aia tae bo,dar nu ajung sa-l finalizez...adica fac 20 de minute.am facut si cd 6 care e ptr coapse si fund,desi nu prea am nevoie ca am picioarele relativ subtiri...
    am o intrebare ptr fete (runny,elenush,evelina sau raw) de cand am terminat postul am inceput sa mananc...relativ ok, adik 2-3 mese pe zi,dimineata la pranz si seara.mananc legume,carne fiarta sau fripta, mancaruri normale, fara grasimi...nu e dieta, e deja un stil de viata, DAR...ideea e ca imi place sa mananc si cand mananc, nu mananc mult, din contra..insa am regrete de fiecare data..nu pot sa mananc normal,decat in picioare, si imediat dupa ma apuc sa fac exercitii...imi fac masaj...etc...am un sentiment de vinovatie enorm...si ma intereseaza DE CE???ptr ca imi place sa gatesc, sa mananc, ma bucur ca mananc sanatos, si totusi mereu am impresia ca exagerez...ma gandeam ca poate e normal dupa post...dar iata ca au trecut 2 saptamani...
  •  
    • 1 mesaje
    10 Mar 2007, 13:27
    0 0
    buna!
    vreau sa zic mai intai ca am citit tot topicul si am inteles cum sta treaba cu ana si mia si le admir pe cele care au putut sa se recupereze....si pe cele care sunt in curs de recuperare...si tineti-o tot asa.
    acum am si eu o intrebare...lipsa menstruatiei apare numai in cazul unei anorexii? cea la care ma refer cand pun aceasta intrebare are 1.74m si 47 kg (cantarita cu haine groase de iarna pe ea + palton)...
  •  
    • 46 mesaje
    10 Mar 2007, 14:57
    0 0
    Fetelor sunt in ziua 27 de post ... nu-mi vine sa cred eu ma gandeam ca-s prin ziua 22 Deja am pierdut numarul zileleor...pana la 40 mai e destul dar maine imi ating primul obiectiv : de 28 de zile. Deja pana la 40 o sa fluier mi se pare foarte usor acum. Nici de cantar nu m-am mai atins pt ca e stricat si mi-am dat seama abea dupa ce am vazut ca arata aceeasi greutate 3 zile la rand, m-am cantarit in alta parte si mi-am dat seama. Probabil e de la baterie ...habar n-am. Pana in ziua 40 nu ma mai cantaresc. Astazi merg si la doctor ca de luni intra in concediu si si-a facut timp special pt je astazi ... si ei (doctorii de acol sunt intrigatzi de mine ca am rezistat atata timp si ca la control sunt ok .

    Ah o chestie ciudata : pana azi de dimineatza aveam limba alba alba dar in dimineatza asta m-am trezit cu ea din nou roz . Care o fi explicatzia ?
  •  
    • 156 mesaje
    10 Mar 2007, 15:06
    0 0
    Rodnia nu mai tzine post !!! Daca limba si-a revenit la culoare inseamna ca ai iesit din ketosa, corpul tau nu mai foloseste grasimea ca energie ci alte surse (muschi). Rupe postul imediat . Cu suc de fructe
  •  
    • 46 mesaje
    10 Mar 2007, 15:08
    0 0
    what ??? elenush no way ! nici nu ma gandesc sa intrerup ce naiba De ce sa se intample chestia asta ? lasa ca oricum ma duc la doctor peste jumatate de ora